PDA

مشاهده نسخه کامل : بازی days gone

Alirezaaz18
09-12-21, 14:16
سلام خسته نباشید من بازی days gone نسخه fitgirl 1.06 رو بدون مشکل بازی میکردم اما از وقتی یه منطقه جدید برام باز شد تو اون منطقه ها لگ و fps drop دارم تنظیمات گرافیکی هم کم کردم فرقی نکرده و اف پی اس بعضی اوقات به 40 میرسه میخواستم بدونم مشکل از بازیه یا ممکن چون چند وقتی این بازیو چند ساعت با دمای گرافیک حدود 74 بازی میکردم به عملکرد گرافیک اسیب زده باشه

gpu rx580 8g
cpu i5 8400
ram 16

SajjadKhati
09-12-21, 18:51
سلام
توی تنظیمات medium یا حتی high به نظر میرسه نباید مشکلی باشه توی این بازی .
الان توی تنظیمات medium هم این مشکل را دارید؟

به هر حال ، چک کنید زمانی که این مشکل افت فریم بوجود میاد ، کارکردِ چه قطعه تون ، بیش از 85 درصد میره؟
یعنی رم و cpu و همچنین مخصوصا حافظه ی گرافیکی ، بیش از 85 درصد هست یا نه؟
همچنین چک کنید که عملکرد gpu چقدر هست (باید در اغلب اوقات ، بیش از 95 درصد باشه) .
همچنین دمای cpu و gpu را هم بررسی کنید؟
احتمال بیشتر ، گرافیک تون برای اجراش در اون تنظیمات ضعیفه .

Alirezaaz18
10-12-21, 00:18
میزان استفاده از gpu صد در صده دمای گرافیک 73 دمای cpu زیر 60

تنظیمات گرافیکی رو medium هست ولی مسئله اینه که من از اول با همین مشخصات با همین تنظیمات گرافیکی بدون هیچ مشکل و لگی بازی کردم فقط از وقتی وارد یه منطقه جدید تو بازی شدم تو اون منطقه این مشکل پیش اومد

SajjadKhati
10-12-21, 19:12
میزان استفاده از gpu صد در صده دمای گرافیک 73 دمای cpu زیر 60

تنظیمات گرافیکی رو medium هست ولی مسئله اینه که من از اول با همین مشخصات با همین تنظیمات گرافیکی بدون هیچ مشکل و لگی بازی کردم فقط از وقتی وارد یه منطقه جدید تو بازی شدم تو اون منطقه این مشکل پیش اومد

سلامی مجدد
منطقه ی جدید که خوبه .
شما در هر لحظه از بازی ، ممکنه اون بازی ، به یه مقدارِ دیگه از قطعه ی سخت افزاری نیاز داشته باشه که اگه سخت افزارتون در اون لحظه ، اون مقدار را آزاد نداشته باشه ، باعث افت فریم تون میشه (دلیل سخت افزاری اش ، اغلب همینه) .

یعنی در یک لحظه ، فرضا پروسه ی بازیِ شما ، به 1 هسته ی پردازنده و 3.4 گیگ رم و 1.8 گیگ حافظه ی گرافیکی نیاز داره اما در لحظه ی دیگه (فرضا در 10 میلی ثانیه ی بعد) ، به 5 هسته ی پردازنده و 5.2 گیگ رم و 4 گیگ حافظه ی گرافیکی نیاز داره (مثال زدم) . که اگه در همون لحظه ، اون قطعه تون ، فضای آزاد به اون مقدار نداشته باشه یا کلا نتونه به هر دلیلی ، اون مقدار مورد نیازی که پروسه ی بازی درخواست میکنه را تامین کنه ، به همون میزان ، کارایی و میزان فریم تون ، افت میکنه .
در این میان ، قدرت gpu ، مهمترین چیز در بازی هست.

البته کاهش فریم ، میتونه بخاطر سخت افزار نباشه و بلکه بخاطر بهینه نبودنِ کدهای بازی مورد نظر (حتی در لحظه ی خاص ، یا در بازه ای از لحظات یا در مراحل خاص یا در کل بازی و کلا هر قسمتی که کدهای بهینه ای نداره) ، باشه . یا حتی بخاطر آپدیت نبودن درایور (مخصوصا درایور کارت گرافیک) ، باشه .
قضیه ی مشکلاتِ نرم افزاریِ بازی ، دست شما نیست و فقط باید منتظر بمونین که نسخه ی به روزتر از بازی بیاد و آپدیت اش کنید به امید اینکه کدهاش بهینه تر شده باشه (و همچنین منتظر درایورِ کارت گرافیکِ به روزتر باشید شاید برای اون بازی ، بهینه شده باشه) .

توی مشکلات نرم افزاری ، هر چند در تئوری ، سیستم عامل ، یا باگ اش نقش داره اما اگه مخصوصا آخرین نسخه از سیستم عامل (مخصوصا سیستم عامل های پایدار ؛ نه فرضا نسخه های preview) را داشته باشین ، بسیار بسیار بعیده که مشکل از سیستم عامل باشه .

============

بعد اینکه قضیه ی رم ، دقیقا مثل cpu نیست که بصورت میانگین وقتی برای cpu آمار میده که 85 درصد در حال استفاده شدن هست ، اطمینان کنیم .
برای رم ، چون از حافظه ی page file (و ...) را در کنار حافظه ی رم استفاده میکنه ، وقتی گزارشی میده ، دقیقا معلوم نیست که چقدر از اون حافظه ای که استفاده میکنه ، در page file هم وجود داره .
شما میتونین page file تون را محدود کنین یا بصورت موقت غیر فعال کنین ، تا وقتی آمار حافظه را میده ، دقیقا متوجه بشید که همون آمار رم هست (که اگه در این صورت از 85 درصد بیشتر شد ، متوجه بشید) .
بعید میدونم حافظه ی رم تون کم بیاد برای این بازی .

============

گزارش دما را فقط دادین . گزارش کارکردِ حافظه ی رم (با محدود ، یا غیر فعال کردن page file) ، cpu و حافظه ی کارت گرافیکی را در زمان افت فریم تون ندادین؟
اگه زمان افت فریم ، عملکردِ این پارامترهایی که نام بردم را در بازه ی زمانیِ خاص ، از برنامه ی msi after burner عکس بگیرین و بذارین ، بهتر میشه نظر داد.

با این حال ، اگه مشکل نرم افزاری نباشه ، احتمالا ، قدرت gpu و کارت گرافیک تون کمه .
یعنی نیاز به کارت گرافیک قویتری دارین . هر چند rx 580 کارت ضعیفی نیست ، ولی در حد متوسط هم به حساب نمیاد .
پیشنهاد میکنم کارت rtx 2060 (یا حداقل gtx 1070) بگیرین .