PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی درمورد کارت گرافیک

ali16437
26-11-06, 19:03
با سلام:

من یک مادر برد قدیمی دارم با پورت اتصال PCI الان نیاز به یک کارت گرافیک دیگه دارم کارت گرافیک خودم نیمه تعطیل است.میخوام اگه کارتی میخرم بعدا هم بدرد بخوره
شنیدم MASTOR یک سری هارد زده که سوکت تغییر وضعیت داره و SATA2 رو به SATA1 تبدیل میکنه
برای کسانی که مادربرد قدیمی دارند که SATA2 را پشتیبانی نمیکنه .
حالا من یک سئوال دارم.
وسیله یا ابزار کمکی هست که بشه فعلا PCI Exp را روی مادربرد قدیمی سوار کرد .با یک چیزی تو مایه تبدیل.
اگر هست لطفا توضیح بدید چند نوع کدوم بهتر .
بعد سوکت cpuمادر برد من 478 است اگر بخوام مادربرد عوض کنم باید cpu وبقیه قطعات رو هم عوض کنم دیگه
DDR1 وبقیه قطعات کامپیوتر ما قدیمی شده فعلا نمیتونم اینقدر هزینه کنم.

Shahryar
26-11-06, 21:11
عزیزم خوبی ؟
ببین عزیز بله درسته "MAXTOR" یه تبدیل داره برای ساتا 2 به 1 .
نه عزیز نیست بگذار راحتت کنم چون حد اقل توی ایران نیست...
می دونی چرا چون اگه رابط عوض شد سرعت به هم می ریزه و در نتیجه فرکانس ها و گذرگاه ها به هم میریزه و در کل نمی تونه کارت کار کنه و مثل هارد نیست ...
بله باید عزیز بقیه قطعات را هم عوض کنی چرا که سوکت اگه بازم اینتل بخوای برداری 775 و اگه ای ام دی برداری AM2 هست و باید رم و کارت گرافیک هم عوض بشه...
شما اگه لطف کنی که پولتون را بگین و بگین می خوایند دقیقا چی کار کنید شاید بتونیم راهنمایی بهتری کنیم..
باتشکر شهریار

ali16437
27-11-06, 11:09
شهریار عزیز من میخواستم ک کارت گرافیک حداکثر 140-150 تومانی بگیرم چون کارت خودم دیگه تعطیل با این اوضاع فعلا باید به یک 30-40
تومانی قناعت کنم تا بعد کی ببینم میتونم کل سیستم رو ارتقائ بدیم .
البته مقصر خودمم چون فکر کنم تو اورکراکینگ کارتم زیاد بهش فشار اوردم داداش کوچیکه من خوره بازیه من خودم اهلش نیستم
البته اگر بگم اصلا بازی تاحالا نکردم دروغ . یادمم چند سال پیش مافیا رو با مکس پین تا تهش رفتم ولی الان نه حوسلش هست نه وقتش.
راستی من خیلی از سخت افزار سردر نیارم توی device manager وقتی روی display adapters راست کلیک میکم در properties نوشته شده در صفحه مربوطه علاوه بر مارک در بخش موقعیت نوشته PCI bus 1, device 0, function 0 فکرکنم نوع اسلت آن PCI است
راستی الان واسه اسلت PCI چه کارت گرافیکهای هست قیمت چطوره
دوستی میگفت واسه اسلت VGA هم به سختی شرکتها کارت دارن چه برسه به PCI راستی کارت گرافیک من NVIDA GFORCE 4 MX4000 بوده
بخاطر راهنماییتون هم ممنونم.

M A H R A D
27-11-06, 14:37
سلام عزیز جان ...

عضویتتون رو تبریک میگم ! Only the registered members can see the link

والا اگه هنوز مادربرد شما از کارتهای گیرافیک PCI پشتیبانی میکنه که باید بگم نسل این کارتها منقرض شده و دیگه گیر نمیاد ...

بله دوستتون درست گفتند ... AGP هم دیگه داره منقرض میشه ...

ولی اگه شما کل بودجتون رو بگید بهتر راهنماییتون میکنیم ... (بودجه کل همین 150 تومنه ؟ )

راستی مشخصات مادربرد و رمتون هم بگید ممنون میشم

سپاس

Shahryar
27-11-06, 15:35
عزیزم گرفتم شما چی میگید...
عزیزم اون قسمت که نوشته 0 و ... موقعیت اون کارت هست نسبت به کل اسلات های مثلا پی سی آی..
در ضمن شما کارت گرافیکی که الان دارید GeForce MX 4000 هست بله ؟! خوب این کارت اگه من درست یادم باشه AGP هست نه ؟ اگه پی سی آی هم باشه الان هست چون کلا سری این کارت الان هست فقط ممکنه که سرعتش روی این اسلان خوب نباشه..
باتشکر شهریار

ali16437
28-11-06, 21:33
شهریارو mahrad جان ممنونم .
شهریار عزیز .تو ی این سری کارتها کارت دیگه با کیفیت بهتر چی تو بازار هست اگر قیمتش رو هم داری بدی ممنون میشم.
راستی مطمئنی این کارتها نوعشون AGP است.من که فکر نکنم واسه من که رو PCI نصبه.
راستی از کجا میشه فهمید یا مطمئن شد این اسلت چیه.یک نگاه به این عکس بندازید.

Shahryar
28-11-06, 21:48
عزیزم شما برای اینکه خیالت راحت بشه مدل مادربورد را به من بده تا من تموم مشخصات و گزینه های خریدت را بهت بدم...
قربانت شهریار

M A H R A D
28-11-06, 21:51
من که میگم همین PCI ...

ولی آخه 4000 نوع AGP هم دیدم ...

ali16437
28-11-06, 21:55
چشم
CHAINTECH 9PJL2
INTER Socket 478
intel 865pe+ich5
Atx Motherboard

خیلی قدیمی شده
دوستان اینی که میگید یعنی چی !
از مدل 4000 به بالا میشهAGP

ali16437
28-11-06, 22:26
میشه خواهشا یک نگاه به این صفحه بندازید من که چهار شاخ موندم fsb 800 mhz
Only the registered members can see the link

واسه 2003 خیلی هم بد نیست نوشته agp هم داره 4x/8x من که فکر نکنم

Shahryar
29-11-06, 14:48
میشه خواهشا یک نگاه به این صفحه بندازید من که چهار شاخ موندم fsb 800 mhz
Only the registered members can see the link

واسه 2003 خیلی هم بد نیست نوشته agp هم داره 4x/8x من که فکر نکنم

عزیزم من این را مطمئن بودم فقط می خواستم خود شما هم مطمئن بشی چون اصلا MX 4000 قطعا ماله AGP هست :34: حالا بودجتون چه قدره ؟
باتشکر شهریار

ali16437
05-12-06, 20:45
ببخشید چند روزی نبودم یعنی بودم نمیتونستم مطلب بنویسم میگن پسوردت اتفاقی عوض شده
واقعا عجیب
به هر حال من میخواستم PCI E بخرم تا بعدا اگر تونستم مادربرد بقیه قطعات رو عوض کنم این قطعه رو نگر دارم
من میخوام حداکثر 150000 تومان به این کار اختصاص بدم نظرتون چیه با اومدن PCIE 2 جای واسه AGP میمونه

M A H R A D
06-12-06, 14:51
منظورتون رو دقیق متوجه نشدم ...

شما الان با 150 تومن میخواهید یه گرافیک PCI-E بگیرید یا AGP ؟

اگه میخواهید PCI-E بگیرید منظورتون اینه که تا خرید مادربرد دارای PCI-E صبر کنید و اون گرافیک رو نگه دارید ؟

متوجه نشدم !

ali16437
06-12-06, 17:17
فکر کنم با یک کارت گرافیک ارزون قیمت فعلا کارم راه بیوفته .
چون الان خرید یک کارت خوب AGP به نظرم چندان دور اندیشانه نیست چون هر چی هم خوب باشه این PCIE یه چیز دیگه است
میگن تا چند وقت دیگه اسلت PCIE2 هم میاد هر چند گفته شده قراره کارتهای گرافیک PCIE روی اونها هم نصب بشن ولی تا نیاد معلم نمیشه.

Shahryar
07-12-06, 13:53
عزیزم خوب پس شما میگین که میخ واین یک دونه AGP ولی ارزان قیمت بخرین درسته ؟
خوب به نظر من بهترین انتخاب شما ATI Radeon 9600 یا ATI Radeon 9550 و در انویدیا هم FX 5500 هستش ...
جفتون عالی هستند...
قیمتشان هم 55 تومن هستش...
برند هم به نظر من ایسوس یا ام اس آی بهترین هستند...
باتشکر شهریار

ali16437
07-12-06, 17:01
ممنونم.
راستی چه گرانتیهایی معتبرتر است.

Shahryar
07-12-06, 17:11
عزیزم برای این برند هایا ونم برای گرافیک گارانتی نیازی نیست ولی برای ایسوس الماس خوبه و برای ام اس آی هم رایان بدر خوبه...
باتشکر شهریار

M A H R A D
07-12-06, 21:44
شهریار جان گفتنی ها رو گفتند ...

من هم موافقم !

کارت زیر هم با توجه به بودجتون خوبه :

MSI FX5500 256MB : 62 T

سپاس