PDA

مشاهده نسخه کامل : ntoskrnl.exe

bornOnMars
30-11-21, 20:31
سلام
یک پروسه ای به نام ntoskrnl هست که در ویندوز 10 خودش رو در تسک منیجر بصورت system نشون میده
زمانیکه من سیستم با اتصال شارژر روشن میکنم در ابتدا همه چیز درست و سالمه اما وقتی 5 دقیقه سیستم رو به حال خودش رها میکنم و هیچ فعالیتی انجام نمی دهم پروسه system فعالیت پردازنده را به شدت افزایش می دهد حداقل 30 درصد از سی پی یو کار می کشد در صورتیکه پروسه های دیگه درصد کمی دارند فقط پروسه system یا ntoskrnl فعالیت زیادی با پردازنده انجام می دهد
نکته ای که این وسط مهم هست اینه که این مشکل فقط زمانیکه کامپیوتر با با اتصال شارژر روشن میشه پیش میاد اما زمانیکه سیستم را با استفاده از باتری و بدون اتصال شارژر روشن میکنم این مشکل اصلا بوجود نمیاد و پروسه system هیچ مشکلی پیدا نمی کند.
حالا سوال من اینه که این مشکل به نظر میاد نرم افزاری نباشه آیا مشکل از شارژر هست یا مشکل از پردازنده ؟
lenovo v14 core i5 1035g1

AMD>INTEL
30-11-21, 20:44
سلام
یک پروسه ای به نام ntoskrnl هست که در ویندوز 10 خودش رو در تسک منیجر بصورت system نشون میده
زمانیکه من سیستم با اتصال شارژر روشن میکنم در ابتدا همه چیز درست و سالمه اما وقتی 5 دقیقه سیستم رو به حال خودش رها میکنم و هیچ فعالیتی انجام نمی دهم پروسه system فعالیت پردازنده را به شدت افزایش می دهد حداقل 30 درصد از سی پی یو کار می کشد در صورتیکه پروسه های دیگه درصد کمی دارند فقط پروسه system یا ntoskrnl فعالیت زیادی با پردازنده انجام می دهد
نکته ای که این وسط مهم هست اینه که این مشکل فقط زمانیکه کامپیوتر با با اتصال شارژر روشن میشه پیش میاد اما زمانیکه سیستم را با استفاده از باتری و بدون اتصال شارژر روشن میکنم این مشکل اصلا بوجود نمیاد و پروسه system هیچ مشکلی پیدا نمی کند.
حالا سوال من اینه که این مشکل به نظر میاد نرم افزاری نباشه آیا مشکل از شارژر هست یا مشکل از پردازنده ؟
lenovo v14 core i5 1035g1

سلام
اینطور موارد حتما بایوس را اپدیت کنید . درایورهای مربوط به لپتاپ را اپدیت شده از سایت سازنده نصب کنید . ببنید بهتر میشه یا نه .

bornOnMars
01-12-21, 20:26
سلام
اینطور موارد حتما بایوس را اپدیت کنید . درایورهای مربوط به لپتاپ را اپدیت شده از سایت سازنده نصب کنید . ببنید بهتر میشه یا نه .

سلام
مدل مادربرد من lenovo lnvnb161216 هست و آخرین نسخه بایوس نصب شده روی سیستم من lenovo dkcn49ww به تاریخ 10.26.2020 هست
من در سایت لنوو نتونستم اصلا مدل مادربرد خودم رو پیدا کنم
خواهش من از شما اینه که بی زحمت به جستجوی مدل مادربرد من بپردازید ببینید آیا نسخه تازه تری نسبت به ورژن بایوس من منتشر شده است یا خیر ؟ اگر شده بی زحمت به من اطلاع دهید

- - - Updated - - -

سلام

سلام
مدل مادربرد من lenovo lnvnb161216 هست و آخرین نسخه بایوس نصب شده روی سیستم من lenovo dkcn49ww به تاریخ 10.26.2020 هست
خواهش من از شما اینه که بی زحمت به جستجوی مدل مادربرد من بپردازید ببینید آیا نسخه تازه تری نسبت به ورژن بایوس من منتشر شده است یا خیر ؟ اگر شده بی زحمت به من اطلاع دهید

AMD>INTEL
02-12-21, 06:27
سلام

- - - Updated - - -

سلام

معمولا باید از طریق سریال نامبر یا سرویس تگ به دنبال درایورها و ... باشید
این دستگاها عموما ریفر هستند و عموما بعیده بتونید بایوسی براشون پیدا کنید . چون ممکنه مادربرد برای یک مدل دیگه باشه .

XFXForce
02-12-21, 12:54
یک بار از SAFE MODE بوت بشید و تست کنید که باز هم این مشکل هست یا نه؟

یک بار هم از MSCONFIG قسمت SELECTIVE BOOT همه تیک ها رو بردارید و ریست کنید که ببینیم از سرویس های اجرا شده در یک گراند بوده یا نه.

اگر در این دو قسمت مشکل نداشتید تنظیمات بوت رو به حالت نرمال برگردونید.
CMD رو Run as administrator کنید
دستور زیر رو اجرا کنید
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
بعد از اتمام یک بار سیستم رو ری استارت کنید.

نتیجه رو اینجا اعلام کنید

bornOnMars
04-12-21, 20:28

یک بار هم از MSCONFIG قسمت SELECTIVE BOOT همه تیک ها رو بردارید و ریست کنید که ببینیم از سرویس های اجرا شده در یک گراند بوده یا نه.

دستور زیر رو اجرا کنید

سپاسگزارم از پاسخگویی شما
من سبستم رو بصورت safe mode بالا اوردم اما در اونجا هیچ فعالیت غیرعادی از پروسه های ویندوزی ندیدم و همه پروسه های مهم ویندوزی فعالیت عادی داشتند
این دستوری که شما اینجا نوشتید رو در cmd اجرا کردم و بعد از پایان یافتنش سیستم رو ریستارت کردم اما همچنان این مشکل ntoskrnl همچنان برای من پابرجا بود و بعد از چند دقیقه پردازنده با فعالیت بالایی درگیر کرد
یعنی مشکل من برطرف نشد

- - - Updated - - -

دستور زیر رو اجرا کنید

سپاسگزارم از پاسخگویی شما
من سبستم رو بصورت safe mode بالا اوردم اما در اونجا هیچ فعالیت غیرعادی از پروسه های ویندوزی ندیدم و همه پروسه های مهم ویندوزی فعالیت عادی داشتند
این دستوری که شما اینجا نوشتید رو در cmd اجرا کردم و بعد از پایان یافتنش سیستم رو ریستارت کردم اما همچنان این مشکل ntoskrnl همچنان برای من پابرجا بود و بعد از چند دقیقه پردازنده با فعالیت بالایی درگیر کرد
یعنی مشکل من برطرف نشد

SajjadKhati
04-12-21, 22:05
سلام
مواردش متعدد میتونه باشه :

Solved: Ntoskrnl.exe High CPU usage on Windows 10 Version 21H2 (Only the registered members can see the link)

- میتونه بخاطر آنتی ویروس باشه (چک کنید که آنتی ویروس تون در زمان بیکاری ، اتوماتیک سیستم تون را اسکن نکنه) . همچنین آنتی ویروس را به آخرین نسخه به روز کنید .
- میتونه بخاطر تنظیمات power option باشه . گزینه های دیگه ی power option را برای زمانی که plug in میکنین یا همون شارژرتون را متصل میکنید ، چک کنید .
- میتونه بخاطر نسخه ی درایورها باشه (همه ی درایورها را از سایت رسمی ، به آخرین نسخه به روزرسانی کنید) .
- میتونه بخاطر باگ ویندوز باشه . ویندوزتون را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید .
- میتونه بخاطر ویروسی بودن هم باشه . لپتاپ تون را برای ویروس اسکن کنید .
- میتونه بخاطر فایل سیستم خراب باشه . برای رفع اش میتونین از دستور sfc/scannow در cmd استفاده کنید :

How to use Windows 10's System File Checker (SFC) scannow command to fix problems | Windows Central (Only the registered members can see the link)

bornOnMars
08-12-21, 20:46

دستور زیر رو اجرا کنید

سلام دوباره
من چند روزه دارم با سیستم کار میکنم دیگه پروسه system در حالت بیکاری پردازنده من رو درگیر نمیکنه به نظر میاد راهکار شما کارساز بوده و مشکل من رو برطرف کرد
فقط میخواستم چند روز با سیستم کار کنم مطمئن بشم دیگه این مشکل برنمیگرده بعد اعلام نتیجه کنم
سپاسگزارم از شما که مشکل من رو برطرف کردید

bornOnMars
08-12-21, 21:04

دستور زیر رو اجرا کنید

ولی لپ تاپ همچنان مشکلات دیگه ای داره که به شدت آزار دهنده است که میخوام در هر پست جداگانه مشکلات رو مطرح کنم و اگه در توان شما هست با راهکارهاتون من رو کمک کنید
یکی از مشکلات دیگه من صد در صدی شدن هارد دیسکم هست و باعث کندی سیستمم میشه هاردم با انجام هر پروسه ای صد در صد میشه مثلا آپدیت ویندوز با سرعت 2 تا 3 مگ داره روی هارد عملیات read write انجام میده که یعنی داره کمترین بهره برداری و کمترین استفاده رو از هارد میکنه و هارد باید نهایتا چند درصد کم فعالیت کنه اما همون پروسه بیشتر از 90 درصد از هارد رو اشغال میکنه و با سایر پروسه ها هاردم صد در صد میشه

نکته مهم اینجاست که من هارد رو به سه طریق بررسی کردم دیدم هیچ عیبی نداره هم با نرم افزار hd tune چک کردم و هم با نرم افزار hard disk sentinel بررسی کردم و هیچ عیب و ایرادی نشون نمیده و هم از طریق error cheking تک تک درایوها رو بررسی کردم باز هیچ عیبی نبود
یعنی میخوام بگم هارد هیچ خرابی و بد سگمنتی نداره

حالا میخوام بدونم چرا هارد با انجام هر پروسه کوچکی صد در صد میشه و آیا راهکاری برای برطرف کردن این مشکل هست ؟

XFXForce
08-12-21, 21:33
1- گزینه Windows search رو از قسمت services غیر فعال کنید.
یعنی starup type رو روی disabled بگذارید

2- ت1- گزینه Superfetch رو از قسمت services غیر فعال کنید.

3- Power Options > Change plan settings > Change advanced power settings

4- موقتاآنتی ویروس خود رو غیر فعال کنید

5- virtual memory رو به هارد دیگه ای منتقل کنید یا کلا غیر فعال کنید

همچنین با hdtune اون گزینه تست سرعت رو انجام بدید و نتیجه رو بفرستید.
از صقحه ی بعدی هم که مشخصات هارد هست عکس بگذارید

- - - Updated - - -

bornOnMars
12-12-21, 21:21

- - - Updated - - -

سلام و درود دوباره
من قبلا windows search و symain یا همون super fetch رو disable کرده بودم اما تاثیری در فعالیت بالای هارد نداشت
virtual memory رو غیرفعال نکردم چون سیستم پیام داد ممکنه سیستم دچار مشکل بشه منم غیرفعالش نکردم

bornOnMars
12-12-21, 22:24
248622486224862
24863

Speed Racer
12-12-21, 22:42
248622486224862
24863
سلام

اگه می خوای اسکرین شات بذاری نیازی به استفاده از دوربین موبایل نیست توی خود ویندوز سرچ کن Snip & Sketch بعد می تونی از صفحه دسکتاپ اسکرین شات بگیری

bornOnMars
13-12-21, 21:08
سلام

اگه می خوای اسکرین شات بذاری نیازی به استفاده از دوربین موبایل نیست توی خود ویندوز سرچ کن Snip & Sketch بعد می تونی از صفحه دسکتاپ اسکرین شات بگیری

تو چه خبر داری از درد من که اینجا اظهار فضل میکنی؟