PDA

مشاهده نسخه کامل : سوئیچ هارد اینترنال

reza2021
26-11-21, 21:42
با سلام
خواستم کمک کنید برای ساخت یک سوئیچر هارد های اینترنال.
تنها برای یک سیستم می خوام بین دوتا هارد اینترنالی که دارای ویندوز نصبی هستند سوئیچ کنم.
فرض کنید دو تا هارد اینترنال دارید که هردو روشون ویندوز نصب شده و در شرایط عادی باید کابل ساتا رو به صورت دستی بین
هاردا تغییر بدین.
حالا من می خام این کارو با سوئیچ ساده انجام بدم.
یه سوئیچ تو نت دیدم ولی به صورت ماژول هست که هم برای کابل ساتا و هم شبکه بود.
ولی من نمی خوام به هیچ وجه از ماژول برای این کار استفاده کنم. دنبال یه ترفند ساده میگردم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

AMD>INTEL
27-11-21, 09:53
با سلام
خواستم کمک کنید برای ساخت یک سوئیچر هارد های اینترنال.
تنها برای یک سیستم می خوام بین دوتا هارد اینترنالی که دارای ویندوز نصبی هستند سوئیچ کنم.
فرض کنید دو تا هارد اینترنال دارید که هردو روشون ویندوز نصب شده و در شرایط عادی باید کابل ساتا رو به صورت دستی بین
هاردا تغییر بدین.
حالا من می خام این کارو با سوئیچ ساده انجام بدم.
یه سوئیچ تو نت دیدم ولی به صورت ماژول هست که هم برای کابل ساتا و هم شبکه بود.
ولی من نمی خوام به هیچ وجه از ماژول برای این کار استفاده کنم. دنبال یه ترفند ساده میگردم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

سلام
ببنید شما برای بوت باید سیستم با یکی از هاردها بوت بشه . سوئیچ کردن لحظه ای روی هارد ویندوزی معنایی نداره چون باید سیستم با هارد 1 یا 2 بوت شود .
برای این کار هم کافی بوت اوردر رو روی هارد مورد نظر بگذارید . راه دیگری برای این کار نیست .

reza2021
27-11-21, 13:40
تشکر از وقتی که گذاشتید
منظورم موقعیه که هاردها بوت نیستند قبل از روشن شدن سیستم باید اول سوئییچ کنیم.
به جای اینکه کابل ساتا رو با دست از هارد یک جدا کنم و به هارد دوم متصل کنم نیاز به سوییچ دارم.
خوب این کار به صورت دستی انجام شدنی هست.

AMD>INTEL
27-11-21, 16:47
تشکر از وقتی که گذاشتید
منظورم موقعیه که هاردها بوت نیستند قبل از روشن شدن سیستم باید اول سوئییچ کنیم.
به جای اینکه کابل ساتا رو با دست از هارد یک جدا کنم و به هارد دوم متصل کنم نیاز به سوییچ دارم.
خوب این کار به صورت دستی انجام شدنی هست.

اصلا نیاز به سویچ نیست . فقط کافی از تو بایوس تغییر بدید از کدوم هارد بالا بیاد .

راه سختش هم اینه
که جلوی کابل برق یکیشون کلید بگذارید چون سه ولتاژه باید کلید سه وضعیتی بگذارید تا تمام ولتاژها قطع بشه .

reza2021
27-11-21, 18:53
حق با شماست انصافا آسونترین کار میتونه همین باشه.

AMD>INTEL
28-11-21, 11:37
حق با شماست انصافا آسونترین کار میتونه همین باشه.

تاپیک قفل میشه .