PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید قاب کیس

lophalab
18-11-21, 15:29
با سلام
یه کیس میخوام که بشه فن سی پی یو نوکتوا 12 اس رو توش جا داد
تا 3.5 میلیوت میتونم هزینه کنم با تشکر

کیس کامپیوتر گرین Z6 ARTEMIS RGB خوبه؟

XFXForce
18-11-21, 15:33
سلام
خب چرا فن رو نمیفروشید و یک AIO 360 نمیخرید؟ با همون 3.5 میشه خرید
با پول فن خودتون هم میتونید یک کیس گیمینگ بگیرید

کیس هم میتونید یا اون گرین رو بگیرید یا Awest Chassis GT-AV03 یا Corsair iCUE 220T RGB
پیشنهاد خودم MASTER TECH T500 هست 9 تا فن هم تو خودش نصب هست که 3 تا دیگه هم میتونید خودتون نصب کنید و مادربرد E-ATX هم روش نصب میشه.
البته گرین ارتفاع خنک کننده حداکثر 17 داره و اون یکیا 16 سانت
که خنک کننده شما با فن ارتفاعش 15.8 هست

AMD>INTEL
18-11-21, 17:55
با سلام
یه کیس میخوام که بشه فن سی پی یو نوکتوا 12 اس رو توش جا داد
تا 3.5 میلیوت میتونم هزینه کنم با تشکر

کیس کامپیوتر گرین Z6 ARTEMIS RGB خوبه؟
سلام
ارتفاع مدل U12S حدود 15.8 سانتی متره
اکثر کیس های گرین باهاش مشکلی ندارند
این مدل G6
قابلیت نصب خنک کننده های بادی حرفه ای تا ارتفاع حداکثر 165mm
Z6 هم تا 17 سانت مشکل نداره

lophalab
18-11-21, 20:47
ممنونم از همکاریتون همینو پس میخرم

- - - Updated - - -

AIO 360 فن های خوبین ولی فعلا بودجه نیست منم زیاد به فن های AIO 360 اعتقادی ندارم خدارو شکر تا الان هیچ مشکلی نداشته و با اور 4.4 سی پیوم هیچ داغی نداشته

XFXForce
18-11-21, 20:54
منظور من این بود که این بودجه کیستون رو بذارید برای aio و این فن رو بفروشید و با پولش یک کیس گیمینگ حدود 1.500 بخرید.
بحث اعتقاد هم نیست، کاملا علمی هست و مشخصا هر aio 360 از فویترین کولرهای بادی بهتره.
tdp بهترین کولر بادی 280 وات هست که اونم اسمی هست و تو عمل میشه گفت 220 هست در حالیکه aio حدود 380 وات هست.
با پردازنده فعلیتون اگه نخواید بیشتر اورکلاک کنید شاید تفاوت اونقد نباشه اما بعدا که بخواید ارتقا بدید به نسل 12 یا 13 اونوقت هست که AIO ضروری میشه وجودش

AMD>INTEL
19-11-21, 17:49
ممنونم از همکاریتون همینو پس میخرم

- - - Updated - - -

AIO 360 فن های خوبین ولی فعلا بودجه نیست منم زیاد به فن های AIO 360 اعتقادی ندارم خدارو شکر تا الان هیچ مشکلی نداشته و با اور 4.4 سی پیوم هیچ داغی نداشته

خواهش میکنم . تو ایرکولینگ NOCTUA محصولات قابل اطمینانی تولید میکند و محدوده دمایی خوبی پردازنده را نگه میدارد .

lophalab
28-03-22, 15:52
سلام و درود استاد عزیزم
یه سوال
کیس Z5 SURENA گرین رو خریدم و ازش راضیم
میخوام یه خنک کننده مایع پردازنده دیپ کول GAMMAXX L360 A-RGB یا خنک کننده مایع پردازنده گرین GLACIER 240 ARGB بخرم به نظرتون کدوم بهتره و توی کیس بنده جا میشه
توی رده 3 میلیون چی پیشنهاد میدین؟
سپاس

XFXForce
28-03-22, 15:56
اگر بخواید 360 بگیرید باید تو پنل جلو نصب بشه که اصلا پیشنهاد نمیکنم
چون هم airflow کیس رو به هم میریزه هم باعث میشه هوای گرم وارد کیس بشه و دمای قطعات دیگه از جمله گرافیک رو بالاتر ببره.
بهتره یک 240 بگیرید و روی سقف نصب کنید.
بهترین گزینه هم از هر نظر silverstone pf240 argb هست و از دیپ کول و گرین بهتره، هم پمپ با کیفیتی داره هم فنهای خیلی خوب. air flow , air pressure ش هم بالاتره.

lophalab
28-03-22, 16:01
ایول دیدم عالی بود
مرسی ببینم میتونم تهیه اش کنم اگه نتونستم که دوباره مزاحم میشم

lophalab
14-04-22, 21:50
سلام بنده این فن رو خریداری کردم
چند سوال؟
آموزش نصب هست ؟
همون طوری از کارتن در بیارم و نصب کنم مایعی جیزی نمیخواد داخلش بریزم؟
25051

XFXForce
14-04-22, 22:38
مبارک باشه
داخل جعبه یک برگه آموزش نصب هم برای سیستم های اینتلی داره هم AMD
شما طبق همون روال اینتلی جلو برید
که توش ترتیب اینکه براکت و مهره ها و پیچها چجوری باشن و بلاک رو کی نصب کنید اومده، همچنین خمیر سیلیکون با کیفیت خوب توی جعبه هست
و دقت کنید که نباید از همه ی خمیر استفاده کنید، و مقداری که توش هست برای چن بار استفاده هست نه یکبار
پس به اندازه کافی نه کم و نه زیاد خمیر بزنید.
حتی میشه با کاردک پلاستیکی مخصوص به اندازه کمی زد و با کاردک پخش کرد جوری که کل IHS رو بپوشونه

نیازی به هیچ چیز دیگه ای مثل مایع یا اینا نداره. فقط دقت کنید که بسته به دیزاین کیستون فن ها رو میتونید به حالت پوش یا پول نصب کنید.
اگر روی سقف کیستون امکان نصبش هست که از همه بهتره.
فن های خود AIO به هم وصل میشن و در نهایت به یه 4 پینی هست که به قسمت فن سی پی یو وصل کنید و تو بایوس روی حالت PWM بذارید
پمپ هم که 3 پینی هست به قسمت پمپ وصل کنید و تو بایوس روی DC مود بذارید.
بصورت پیش فرض پمپ همیشه تو بالاترین سرعت خودش کار میکنه که میتونید تنظیمش کنید که بر اساس پروفایل خودتون هم سرعت فن ها و هم پمپ تنظیم بشه
یه 3 پین برای نورپردازی میمونه که مادربرد شما این کانکتور رو نداره اما خوشبختانه سیلور استون یک هدر مخصوص گذاشته که با وصل کردن اون میتونید از طریق دکمه های روش نورپردازیش رو تغییر بدید.

lophalab
15-04-22, 12:38
سلام روی مادربرد من سوکت ۳ پینی برای واتر پمپ نداره
چیکار کنم

lophalab
15-04-22, 13:42
مبارک باشه
داخل جعبه یک برگه آموزش نصب هم برای سیستم های اینتلی داره هم AMD
شما طبق همون روال اینتلی جلو برید
که توش ترتیب اینکه براکت و مهره ها و پیچها چجوری باشن و بلاک رو کی نصب کنید اومده، همچنین خمیر سیلیکون با کیفیت خوب توی جعبه هست
و دقت کنید که نباید از همه ی خمیر استفاده کنید، و مقداری که توش هست برای چن بار استفاده هست نه یکبار
پس به اندازه کافی نه کم و نه زیاد خمیر بزنید.
حتی میشه با کاردک پلاستیکی مخصوص به اندازه کمی زد و با کاردک پخش کرد جوری که کل IHS رو بپوشونه

نیازی به هیچ چیز دیگه ای مثل مایع یا اینا نداره. فقط دقت کنید که بسته به دیزاین کیستون فن ها رو میتونید به حالت پوش یا پول نصب کنید.
اگر روی سقف کیستون امکان نصبش هست که از همه بهتره.
فن های خود AIO به هم وصل میشن و در نهایت به یه 4 پینی هست که به قسمت فن سی پی یو وصل کنید و تو بایوس روی حالت PWM بذارید
پمپ هم که 3 پینی هست به قسمت پمپ وصل کنید و تو بایوس روی DC مود بذارید.
بصورت پیش فرض پمپ همیشه تو بالاترین سرعت خودش کار میکنه که میتونید تنظیمش کنید که بر اساس پروفایل خودتون هم سرعت فن ها و هم پمپ تنظیم بشه
یه 3 پین برای نورپردازی میمونه که مادربرد شما این کانکتور رو نداره اما خوشبختانه سیلور استون یک هدر مخصوص گذاشته که با وصل کردن اون میتونید از طریق دکمه های روش نورپردازیش رو تغییر بدید.

چرا اینقدر داغ میکنه ؟
از کجا بفهمم واتر پمپش کار میکنه یا نه؟

25058

XFXForce
15-04-22, 14:18
سلام روی مادربرد من سوکت ۳ پینی برای واتر پمپ نداره
چیکار کنم

خود پمپ 3 پینی هست وگرنه روی مادربرد به همون قسمت 4 پینی مربوط به پمپ وصل میشه بدون مشکل
در مورد بالا بودن دما اگر خمیر سیلیکون درست زده باشید ممکنه از عدم فشار کافی به IHS باشه تو موقع نصب.
همچنین سرعت فن ها و پمپ رو چک کنید از داخل بایوس هم میشه دید هم تنظیم کرد
از طریق نرم افزارهای مانیتور کردن دما و ولتاژ هم میشه متوجه شد (اما برای تنظیم میتونید از نرم افزار خود ایسوس هم استفاده کنید که تو سایتش قسمت مربوط به ساپورت مادربردتون میتونید دانلود کنید)

lophalab
15-04-22, 15:22
خود پمپ 3 پینی هست وگرنه روی مادربرد به همون قسمت 4 پینی مربوط به پمپ وصل میشه بدون مشکل
در مورد بالا بودن دما اگر خمیر سیلیکون درست زده باشید ممکنه از عدم فشار کافی به IHS باشه تو موقع نصب.
همچنین سرعت فن ها و پمپ رو چک کنید از داخل بایوس هم میشه دید هم تنظیم کرد
از طریق نرم افزارهای مانیتور کردن دما و ولتاژ هم میشه متوجه شد (اما برای تنظیم میتونید از نرم افزار خود ایسوس هم استفاده کنید که تو سایتش قسمت مربوط به ساپورت مادربردتون میتونید دانلود کنید)

روی مادربرد چیزی به نام پمپ نوشته نبود من به 4 پین fan وصل کردم و درست شد
25059

lophalab
14-05-22, 20:58
CPU: Intel Core i۵ ۳۵۷۰K +NOCTUA NH-U۱۲S
MAIN: ASUS P۸Z۷۷ VLK
RAM: CORSAIR XMS۳ ۸(۴G×۲)GB DDR۳ ۱۶۰۰
Power: Green 600
CASE: Green x5 fusion

سلام مجدد میخوام اینا رو بفروشم یه قیمت میدین ؟
در عوضش یه مادربرد و سی پیو رم در حد 10 تومن میخوام راهنمایی کنید ممنون

DOOM999
15-05-22, 10:36
CPU: Intel Core i۵ ۳۵۷۰K +NOCTUA NH-U۱۲S
MAIN: ASUS P۸Z۷۷ VLK
RAM: CORSAIR XMS۳ ۸(۴G×۲)GB DDR۳ ۱۶۰۰
Power: Green 600
CASE: Green x5 fusion

سلام مجدد میخوام اینا رو بفروشم یه قیمت میدین ؟
در عوضش یه مادربرد و سی پیو رم در حد 10 تومن میخوام راهنمایی کنید ممنون

Motherboard: MSI H510M Pro-E
CPU: Intel Core i5-11400
RAM: Corsair Vengeance RGB RS 16GB Dual DDR4 3200MHz CL16

واسه فروش سیستم رو تو این تایپیک برید
Only the registered members can see the link B%8C-57814/index205.html#post440362