PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست آموزش نرم افزار Intel Extreme Tuning Utility برای آندرولت پردازنده

a27f87
17-10-21, 20:34
سلام من میخوام پردازنده i7-8700k رو آندرولت کنم.قبلا یکی از دوستان ( XFXForce )نرم افزار throttleStop رو خیلی عالی توضیح دادن اما این برنامه به طور اتوماتیک با بالا اومدن سیستم اجرا نمیشه و اگه ممکنه آموزش نرم افزار Intel Extreme Tuning Utility رو برای آندرولت و اورکلاک قرار بدید چون هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

AMD>INTEL
17-10-21, 21:43
[
سلام من میخوام پردازنده i7-8700k رو آندرولت کنم.قبلا یکی از دوستان ( XFXForce )نرم افزار throttleStop رو خیلی عالی توضیح دادن اما این برنامه به طور اتوماتیک با بالا اومدن سیستم اجرا نمیشه و اگه ممکنه آموزش نرم افزار Intel Extreme Tuning Utility رو برای آندرولت و اورکلاک قرار بدید چون هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

سلام
لینک زیر را بررسی کنید

Only the registered members can see the link

XFXForce
17-10-21, 21:50

چرا اجرا میشه احتمالا یک گزینه رو اشتباه میزنید
از تک تک مراحلی که برای اد کردن برنامه از task scheduelr استفاده میکنید عکس بذارید تا ببینم کجاش اشتباه شده
آموزش IETU رو هم سر فرصت میذارم

a27f87
18-10-21, 19:13
Dropbox - ThrottleSTOP.mp4 - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

1-سلام لینک تست ThrottleStop و قرار دادن آن در استارتاپ ویندوز که هیچکدوم کار نکرد اما برای بعضی برنامه های دیگه جواب دادن.
2-آیا فرکانس توربو cpu من در حالت عادی 4/3 هست یا 4/7؟ چون همونجوری که تو فیلم هست موقع تست فرکانس همه هسته ها روی 4/3 ثابته اما یعد از تست هم توی همین برنامه و هم تسک منیجر ویندوز حتی تا 4/5 هم میره.دلیل چیه به نظرتون

XFXForce
19-10-21, 17:20
Dropbox - ThrottleSTOP.mp4 - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

1-سلام لینک تست ThrottleStop و قرار دادن آن در استارتاپ ویندوز که هیچکدوم کار نکرد اما برای بعضی برنامه های دیگه جواب دادن.
2-آیا فرکانس توربو cpu من در حالت عادی 4/3 هست یا 4/7؟ چون همونجوری که تو فیلم هست موقع تست فرکانس همه هسته ها روی 4/3 ثابته اما یعد از تست هم توی همین برنامه و هم تسک منیجر ویندوز حتی تا 4/5 هم میره.دلیل چیه به نظرتون

شما اون اعداد هسته ها رو هرچی که به عنوان پایین ترین عدد بدید رو اون قرار میده شما چون 43 داشتین رفته رو 4300
همه رو روی 47 بذارید میره رو 47
این مدلی که شما انتخاب کردید که هر هسته رو چند باشه فعلا برای پردازنده ها بهینه نشده.

برای شروع شدن از استارتاپ تو اون مرحله دوم start when I log on رو انتخاب کنید. باقیش درسته

a27f87
19-10-21, 20:27
شما اون اعداد هسته ها رو هرچی که به عنوان پایین ترین عدد بدید رو اون قرار میده شما چون 43 داشتین رفته رو 4300
همه رو روی 47 بذارید میره رو 47
این مدلی که شما انتخاب کردید که هر هسته رو چند باشه فعلا برای پردازنده ها بهینه نشده.

برای شروع شدن از استارتاپ تو اون مرحله دوم start when I log on رو انتخاب کنید. باقیش درسته
خیلی خیلی ممنون واقعا عالی بود.الان تو استارتاپ خودبخود اجرا میشه و فقط یه نکته ای که داره اینه که حتی در حالت idle فرکانس همه هسته ها روی 4/7 میمونه.گزینه خاصی باید تیکدار بشه یا تیکش برداشته بشه؟
و دمای 72-73 برای فرکانس 4/7 خوبه؟ بهترین دما برای این فرکانس چند میتونه باشه؟

XFXForce
19-10-21, 20:43
خیلی خیلی ممنون واقعا عالی بود.الان تو استارتاپ خودبخود اجرا میشه و فقط یه نکته ای که داره اینه که حتی در حالت idle فرکانس همه هسته ها روی 4/7 میمونه.گزینه خاصی باید تیکدار بشه یا تیکش برداشته بشه؟
و دمای 72-73 برای فرکانس 4/7 خوبه؟ بهترین دما برای این فرکانس چند میتونه باشه؟

اگر تیکEPP SPEED SHIFT و C1E و SPEED STEP رو بزنید خودش وقتی نیاز نباشه داون کلاک میکنه حتی تا حدی که فقط 5-10 وات مصرف کنه.
هر چقدر CPU USAGE بالاتر بره اونم کلاک رو میبره بالاتر.

دماش مناسبه برای اون فرکانس، با واتر کولینگ خوب تا زیر 60 هم میاد تو فول توربو

a27f87
19-10-21, 21:51
اگر تیکEPP SPEED SHIFT و C1E و SPEED STEP رو بزنید خودش وقتی نیاز نباشه داون کلاک میکنه حتی تا حدی که فقط 5-10 وات مصرف کنه.
هر چقدر CPU USAGE بالاتر بره اونم کلاک رو میبره بالاتر.

دماش مناسبه برای اون فرکانس، با واتر کولینگ خوب تا زیر 60 هم میاد تو فول توربو
من به تنها چیزی که مشکوکم خمیر سیلیکونه.البته مارک خوبیه (Coolermaster Master Gel Pro2)و تاریخ مصرفشم تا یه سال دیگه اعتبار داره ولی یادمه همون بار اولی که استفادش کردم و اینجا کامنت گذاشتم گفته بودم که با خمیرهای 10 تومنی از نظر حداقل و حداکثر دما آنچنان تفاوتی نداره(حدود 2الی3 درجه هر کدوم از دماها کم شدن)به نظرتون ممکنه فیک بوده باشه؟از دیجیکالا گرفتمش حدود 500 تومن.هم قبل خرید و هم بعدش بقیه افرادی که گرفته بودن اونجا کامنت مثبت داده بودن.

- - - Updated - - -

XFXForce
19-10-21, 22:27
من به تنها چیزی که مشکوکم خمیر سیلیکونه.البته مارک خوبیه (Coolermaster Master Gel Pro2)و تاریخ مصرفشم تا یه سال دیگه اعتبار داره ولی یادمه همون بار اولی که استفادش کردم و اینجا کامنت گذاشتم گفته بودم که با خمیرهای 10 تومنی از نظر حداقل و حداکثر دما آنچنان تفاوتی نداره(حدود 2الی3 درجه هر کدوم از دماها کم شدن)به نظرتون ممکنه فیک بوده باشه؟از دیجیکالا گرفتمش حدود 500 تومن.هم قبل خرید و هم بعدش بقیه افرادی که گرفته بودن اونجا کامنت مثبت داده بودن.

- - - Updated - - -

ممکنه تقلبی باشه
من خمیر Z3 رو با خمیر ارزونتر عوض کردم نزدیک 3-4 درجه بهتر شد.
خمیر GAMER STORM که بهتر شد حتی
Coolermaster Master Gel Pro2 که دیگه خیلی خوبه.

خنک کننده تون هم از رو پردازنده بردارید ببینید آیا فشاری که آورده روی سطح IHS کامل بوده یا قسمت هایی کمترن یا نیستن.
البته انجام محاسبه ی دقیق این کار ابزار خاصی میخواد.
اما شما تا حدی میتونید با مدل پخش شدن خمیر روی پردازنده و روی کولر متوجه بشید.
چون هم فشار مهمه هم کاملا صیقلی بودن قسمت اتصال فن به IHS هم کیفیت خمیر رسانا
اگر مایع یا گاز داخل هیت پایپ ها هم خالی شده باشن که مخصوصا نمونه ی دارای گاز با یک سوراخ بسیار بسیاز کوچیک هم خالی میشه، خیلی کارایی خنک کننده رو پایین میاره.
اگر میتونید با خمیر GAMER STORM یا Z9 هم که نسبت به کولر مستره خیلی ارزون تر هستن هم یه تستی بکنید.

a27f87
19-10-21, 23:55
ممکنه تقلبی باشه
من خمیر Z3 رو با خمیر ارزونتر عوض کردم نزدیک 3-4 درجه بهتر شد.
خمیر GAMER STORM که بهتر شد حتی
Coolermaster Master Gel Pro2 که دیگه خیلی خوبه.

خنک کننده تون هم از رو پردازنده بردارید ببینید آیا فشاری که آورده روی سطح IHS کامل بوده یا قسمت هایی کمترن یا نیستن.
البته انجام محاسبه ی دقیق این کار ابزار خاصی میخواد.
اما شما تا حدی میتونید با مدل پخش شدن خمیر روی پردازنده و روی کولر متوجه بشید.
چون هم فشار مهمه هم کاملا صیقلی بودن قسمت اتصال فن به IHS هم کیفیت خمیر رسانا
اگر مایع یا گاز داخل هیت پایپ ها هم خالی شده باشن که مخصوصا نمونه ی دارای گاز با یک سوراخ بسیار بسیاز کوچیک هم خالی میشه، خیلی کارایی خنک کننده رو پایین میاره.
اگر میتونید با خمیر GAMER STORM یا Z9 هم که نسبت به کولر مستره خیلی ارزون تر هستن هم یه تستی بکنید.
dخمیری معرفی می کنید که تقلبیش تو بازار نباشه چون حتی دیدم که خمیر گریزلی رو 600 خریدن و فیک بوده.لطفا اسم دو سه نمونه یا هر چندتا که میدونید به ترتیب کیفیت بهتر بگید که هرکدوم در دسترس بود بگیرم.
البته فکر کنم دما خیلی هم بد نباشه ولی بیشترین شک من به خمیر سیلیکونه باید حتما تستش کنم.

XFXForce
20-10-21, 00:17
کلا دیپ کول z3 , z5 ,z9 تقلبی دارن مخصوصا تو دیجی اما لیون اصلشون رو میفروشه.
تو اون رده قیمتی gamer storm بهتره.
z9 هم خوبه و هم مقدار خمیرش بیشتره اما گرون تر هم هست.

a27f87
20-10-21, 01:02
کلا دیپ کول z3 , z5 ,z9 تقلبی دارن مخصوصا تو دیجی اما لیون اصلشون رو میفروشه.
تو اون رده قیمتی gamer storm بهتره.
z9 هم خوبه و هم مقدار خمیرش بیشتره اما گرون تر هم هست.
gamer storm ندیدم.اینا چطورن هم خود جنس هم فروشگاهش
Noctua NT-H1 Thermal Compound فروشندگان و قیمت خمیر سیلیکونی و حرارتی (Only the registered members can see the link)
Thermal Compound: Cooler Master Mastergel Pro New Edition فروشندگان و قیمت خمیر سیلیکونی و حرارتی (Only the registered members can see the link)

خمیر سیلیکون arctic mx-4 (switzerland) فروشندگان و قیمت خمیر سیلیکونی و حرارتی (Only the registered members can see the link db%8c%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d9%84%db%8c%da%a9%d9%88%d9%86-arctic-mx-4-(switzerland)~id~2531765)

Cooler Master MASTERGEL REGULAR Thermal Compound فروشندگان و قیمت خمیر سیلیکونی و حرارتی (Only the registered members can see the link)
Deep Cool G15 Thermal Compound for CPU Cooler فروشندگان و قیمت خمیر سیلیکونی و حرارتی (Only the registered members can see the link)

- - - Updated - - -

XFXForce
20-10-21, 11:14
همشون خمیرهای خوبی هستن.
اما اگر هم فروشنده رو بررسی کنیم هم اصل بودن قطعی کالا رو
فقط Cooler Master MASTERGEL PRO V2 و Corsair TM30 Performance و
Corsair XTM50 Extreme Performance با گارانتی معتیر موجود هستن تو لیون.
gamer strom هم که گفته بودم همون G15 میشه.

a27f87
20-10-21, 11:46
ممنونم حتما یکیو میگیرم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم

a27f87
24-10-21, 16:40
سلام مجدد خدمت همه دوستانامروز متوجه شدم اون خمیر سیلیکون کولرمستر که قبلا گرفته بودم فیک بوده و اینم عکساش.
Dropbox - IMG_20211024_170309.jpg - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

Dropbox - IMG_20211024_170243.jpg - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

Dropbox - IMG_20211024_170222.jpg - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

Dropbox - IMG_20211024_160732.jpg - Simplify your life (Only the registered members can see the link)

Dropbox - IMG_20211024_164857.jpg - Simplify your life (Only the registered members can see the link)
الان یه سوال دارم که این خمیر سیلیکون coolermaster mastergel pro v2 اگه با گارانتی آواژنگ بگیرم که اصل باشه از همه خمیرایی که تو پستای بالاتر اسمشونو نوشتم بهتره؟ چون thermal conductivity این از همه نمونه‌های دیگه بالاتره و عددش ۹ هست. یا اینکه باید موارد و ملاک‌های دیگه‌ای هم موقع خرید خمیر سیلیکون در نظر گرفت؟

- - - Updated - - -

سلام مجدد خدمت همه دوستانامروز متوجه شدم اون خمیر سیلیکون کولرمستر که قبلا گرفته بودم فیک بوده و اینم عکساش.

الان یه سوال دارم که این خمیر سیلیکون coolermaster mastergel pro v2 اگه با گارانتی آواژنگ بگیرم که اصل باشه از همه خمیرایی که تو پستای بالاتر اسمشونو نوشتم بهتره؟ چون thermal conductivity این از همه نمونه‌های دیگه بالاتره و عددش ۹ هست. یا اینکه باید موارد و ملاک‌های دیگه‌ای هم موقع خرید خمیر سیلیکون در نظر گرفت؟

XFXForce
24-10-21, 22:14
بله thermal conductivity خیلی مهمه
و تو لیست شما این مدل از بقیه بهتره و البته قیمتش هم بالاست

a27f87
24-10-21, 22:30
اون موقع تقلبیه رو ۴۰۰ کردن تو پاچم الانم ۶۰۰ میدنش.اما لیون با گارانتی آواژنگ زده ۳۵۰.مرسی پس همینو می‌گیرم.

- - - Updated - - -

اون موقع تقلبیه رو ۴۰۰ کردن تو پاچم😂 الانم ۶۰۰ میدنش.اما لیون با گارانتی آواژنگ زده ۳۵۰.مرسی پس همینو می‌گیرم.

a27f87
11-11-21, 22:18
سلام تا خمیر جدید دستم رسید و تست کردم یکم طول کشید.با خمیر جدید که اصلی هم بود دما زیاد تغییری نکرد(درواقع دما همون دمای قبلی بود)اما وقتی cpu خودمو با یه 9700k تعویض کردم همینجوری عادی و بدون استفاده از نرم‌افزار throttlestop تو تست آیدا بالاترین دماش به ۶۵ درجه رسید اونم با فرکانس 4/7 که نسبت به cpu قبلی که 8700k بود حدود ۱۰تا۱۱ درجه کمتر شد.قبلا دمای 8700k تو تست آیدا با فرکانس 4/7 به ۷۶درجه هم می‌رسید.به نظرم مشکل اصلی cpu بوده نه کولر!
نمی‌دونم نتیجه گیری درستی کردم یا نه؟

XFXForce
11-11-21, 22:55
کیفیت ویفر خیلی تاثیر داره
هر چی بهتر باشه پردازنده میتونه توی فرکانس بالاتر با ولتاژ کمتری کار کنه در نتیجه مصرف و دمای کمتری خواهد داشت با نمونه مشابه با کیفیت ویفر پایین
که البته اینکه کدوم باشه به شانس ربط داره کاملا
هرچند تو سیلیکون لاتاری بعضی وقتا پردازنده های دستچین شده هم میشه خرید اما با قیمت خیلی بالا
اما توی شکستن های رکورد اورکلاکینگ خیلی مهمه این کیفیت

که البته برای گرافیک هم صادق هست.

اما مقایسه 8700 و 9700 دقیق نیست چون یکی 6 هسته با HT داره اون یکی 8 هسته بدون HT
اینکه 8700 داغ تر بود میتونه به خاطر کیفیت پایین تر سیلیکون مدل خریداری شده شما باشه.

فک کردم 9900 میخواید بگیرید

a27f87
12-11-21, 00:24
کیفیت ویفر خیلی تاثیر داره
هر چی بهتر باشه پردازنده میتونه توی فرکانس بالاتر با ولتاژ کمتری کار کنه در نتیجه مصرف و دمای کمتری خواهد داشت با نمونه مشابه با کیفیت ویفر پایین
که البته اینکه کدوم باشه به شانس ربط داره کاملا
هرچند تو سیلیکون لاتاری بعضی وقتا پردازنده های دستچین شده هم میشه خرید اما با قیمت خیلی بالا
اما توی شکستن های رکورد اورکلاکینگ خیلی مهمه این کیفیت

که البته برای گرافیک هم صادق هست.

اما مقایسه 8700 و 9700 دقیق نیست چون یکی 6 هسته با HT داره اون یکی 8 هسته بدون HT
اینکه 8700 داغ تر بود میتونه به خاطر کیفیت پایین تر سیلیکون مدل خریداری شده شما باشه.

فک کردم 9900 میخواید بگیرید
خمیر جدیدی که گرفتم هم برای ۸۷۰۰ استفاده کردم هم ۹۷۰۰ اما برای ۸۷۰۰ دما هیچ فرقی نکرد.اره قبلا شنیده بودم دما یکم شانسی هم هست.
۹۹۰۰ میخواستم بگیرم ولی قیمتا رو خیلی غیرمنطقی میگفتن.۹۷۰۰ رو ۶/۴۰۰ گرفتم اما ۹۹۰۰ رو از ۸/۵ به بالا قیمت میدادن هم نو هم کارکردش
میشه بگید از بین این ۳ کولر کدوم یکی میتونه دمایی در حد کولر فعلی بهم بده با همین پردازنده 9700k
1- cooler master ml240l rgb
2- silverston pf 240
3- Gammaxx 240 v2
دمای فعلی تو فول لود ۶۵ میشه نهایتا.

XFXForce
12-11-21, 00:36
خب دما که خیلی مناسبه چرا میخواید کولر عوض کنید؟

a27f87
12-11-21, 02:37
خب دما که خیلی مناسبه چرا میخواید کولر عوض کنید؟
آره دما واقعا خیلی خوب شده فقط بخاطر ظاهر واترکولر فکر تعویضش افتادم.البته اگه واترکولر ۲۴۰ بتونه همچین دمایی رو بهم بده وگرنه اگه ۳۶۰ لازم باشه که برام نمیصرفه اونقدر هزینه کنم و همینو نگه میدارم.

XFXForce
12-11-21, 05:21
اگه دنبال RGB نیستید که میشه با همون قیمت 360 گرین گرفت. تازه ارزون تر یا LED با قیمت همونا تقریبا

اگه حتما RGB میخواید بین سه تایی که گفتید سیلوراستونه بهتره.
دما هم مثل همونه که دارید. اگه 280 نصب میشه تو کیستون حتما 280 بگیرید.