PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپتاپ جهت کاربری مهندسی تا 35 میلیون

H@3!N
27-08-21, 00:59
سلام وقت بخیر

قصد خرید لپتاپ به غیر از برند ایسر با بودجه ی 35 دارم

کاربرد برنامه نویسی

کانفیگ مورد نیاز

سی پی یو i7 نسل 10 یا 11

ram 16

ssd 500 gb

hdd 1 tra

گرافیک خیلی قوی مورد نیاز نیست و حتی با یک 2 گیگ هم کارم راه میفته

* سیستم دسکتاپ فعلی که در حال حاظر کارمو بخوبی جواب میده این هست :
i5 10400 - ram 16gb - ssd 500 nvme - بدون گرافیک مجزا

یک لپتاپی مورد نیاز هست که پرفورمنسش حداقل در حد این سیستم باشه

ترجیحا وزنش بیش از 2 کیلو نباشه

** حتما numpad داشته باشه

-----------------

مدل هایی که خودم در نظر دارم

ASUS ROG G512 LI
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG Strix G512LI - NP | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

HP PAVILION CS3458
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15.6 اینچی اچ‌پی مدل Pavilion CS3458-D | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

LENOVO LEGION 5
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل legion 5 - ZN - NB | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

ایسوس ROG رو بخاطر نداشتن NumPad و وزنش منصرف شدم

یک سوال در مورد CPU این مدل HP که سری G نسل 10 اینتل هست دارم
اینکه چه فرقی از لحاظ پرفورمنس با سری H و HQ داره ?
به طور کلی تفاوت بین این دو مدل پردازنده ی 1065G7 و 10750H که برای اچ پی و این دو مدل دیگه هست چیه ؟

سپاس

SajjadKhati
27-08-21, 22:21
سلام
اون دو تای اول و آخری که موجود نیستن .
لپتاپ دارین میخرین . معمولا به نسبت قیمتش ، گرافیکش هم قویتر میشه . pc نیست که قطعات انتخابی داشته باشه.
برنامه نویسی با چه نرم افزار و زبانی استفاده میکنید؟

وزن کم میخواید ، سراغ سری ZenBook از ایسوز هم میتونید برید .
-------------------------------

این مدل ها را میتونین در نظر داشته باشین :

ASUS ZenBook 14 UM425UG-AM040 (نامپد نداره) . بسیار سبک . اما مانیتورش کوچیک و 14 اینچ هه .
32 تومن

ASUS VivoBook K571LI .BQ196 (نمیدونم numpad داره یا نه) .
35 تومن

AMD>INTEL
28-08-21, 08:33
سلام وقت بخیر

قصد خرید لپتاپ به غیر از برند ایسر با بودجه ی 35 دارم

کاربرد برنامه نویسی

کانفیگ مورد نیاز

سی پی یو i7 نسل 10 یا 11

ram 16

ssd 500 gb

hdd 1 tra

گرافیک خیلی قوی مورد نیاز نیست و حتی با یک 2 گیگ هم کارم راه میفته

* سیستم دسکتاپ فعلی که در حال حاظر کارمو بخوبی جواب میده این هست :
i5 10400 - ram 16gb - ssd 500 nvme - بدون گرافیک مجزا

یک لپتاپی مورد نیاز هست که پرفورمنسش حداقل در حد این سیستم باشه

ترجیحا وزنش بیش از 2 کیلو نباشه

** حتما numpad داشته باشه

-----------------

مدل هایی که خودم در نظر دارم

ASUS ROG G512 LI
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG Strix G512LI - NP | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

HP PAVILION CS3458
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15.6 اینچی اچ‌پی مدل Pavilion CS3458-D | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

LENOVO LEGION 5
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل legion 5 - ZN - NB | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

ایسوس ROG رو بخاطر نداشتن NumPad و وزنش منصرف شدم

یک سوال در مورد CPU این مدل HP که سری G نسل 10 اینتل هست دارم
اینکه چه فرقی از لحاظ پرفورمنس با سری H و HQ داره ?
به طور کلی تفاوت بین این دو مدل پردازنده ی 1065G7 و 10750H که برای اچ پی و این دو مدل دیگه هست چیه ؟

سپاس

سلام
این مدل msi هم چک کنید
MSI MODERN 15-AA
ترکیب پردازنده + گرافیک خوبی داره

H@3!N
28-08-21, 08:33
سلام
اون دو تای اول و آخری که موجود نیستن .
لپتاپ دارین میخرین . معمولا به نسبت قیمتش ، گرافیکش هم قویتر میشه . pc نیست که قطعات انتخابی داشته باشه.
برنامه نویسی با چه نرم افزار و زبانی استفاده میکنید؟

وزن کم میخواید ، سراغ سری ZenBook از ایسوز هم میتونید برید .
-------------------------------

این مدل ها را میتونین در نظر داشته باشین :

ASUS ZenBook 14 UM425UG-AM040 (نامپد نداره) . بسیار سبک . اما مانیتورش کوچیک و 14 اینچ هه .
32 تومن

ASUS VivoBook K571LI .BQ196 (نمیدونم numpad داره یا نه) .
35 تومن

مرسی

میدونم ولی برای این گفتم که بعضی مدل های بالای 30 هم دیدم که یا گرافیک 2 گیگ دارن یا اصلا مجزا ندارن ...

زنبوک cpu سری u داره که کم مصرف و توانش پایینه و لپتاپ فعالیم هم از همین سری هست و خیلی اذیت میکنه

ویووبوک هم رمش پایینه باید ارتقا بدم و 256 ssd هست که باید همون ابتدا تعویضش کنم ولی ترحجیحم اینه که نیازی به ارتقا در همون ابتدا نباشه

این مدل هم ظاهرا گزینه ی خوبیه

قیمت و خرید لپ تاپ ام اس آی GF75 THIN 10SCSR i7/16GB/1TB+512GB SSD/4GB||لیون کامپیوتر (lioncomputer.com) (Only the registered members can see the link)

حالا بین اینا باید یکی رو انتخاب کنم

H@3!N
28-08-21, 08:58
سلام
این مدل msi هم چک کنید
MSI MODERN 15-AA
ترکیب پردازنده + گرافیک خوبی داره

پردازنده سری u هست که برای کار من خیلی اذیت میکنه

این مدل رو انتخاب کردم و ظاهرا مناسب منه

قیمت و خرید لپ تاپ ام اس آی GF75 THIN 10SCSR i7/16GB/1TB+512GB SSD/4GB||لیون کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

فقط 17 اینچ بودنش حملشو سخت میکنه

مدل 15 اینچ هم نامپد نداره

AMD>INTEL
28-08-21, 09:14
پردازنده سری u هست که برای کار من خیلی اذیت میکنه

این مدل رو انتخاب کردم و ظاهرا مناسب منه

قیمت و خرید لپ تاپ ام اس آی GF75 THIN 10SCSR i7/16GB/1TB+512GB SSD/4GB||لیون کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

فقط 17 اینچ بودنش حملشو سخت میکنه

مدل 15 اینچ هم نامپد نداره

این دستگاه خوبیه . مدل 15 هم چند وقت پیش بود باید بگردی . به شرکت ماتریس تماس بگیری میگند کدوم نمایندگان موجود دارند .
لپتاپ msi کیفیت خوبی دارند و چند نفری که توصیه کردم راضی بودند .

H@3!N
28-08-21, 10:16
این دستگاه خوبیه . مدل 15 هم چند وقت پیش بود باید بگردی . به شرکت ماتریس تماس بگیری میگند کدوم نمایندگان موجود دارند .
لپتاپ msi کیفیت خوبی دارند و چند نفری که توصیه کردم راضی بودند .

سایت لیون کامپیوتر مدل 15 اینچش هم داره ولی مشکل اینه که نامپد نداره

نامپد نباشه خیلی رو اعصابمه

17 اینچ هارد 1 ترا و 500 ssd داره و 3 تا usb 3 ولی 15 اینچ فقط 1 ترا ssd داشت و 2 درگاه usb

چون تفاوت قیمتشون کم بود همون مدل 17 اینچشو سفارش دادم

فکر کنم حالا بخاطر حملش به مشکل بخورم

مرسی

AMD>INTEL
28-08-21, 10:54
سایت لیون کامپیوتر مدل 15 اینچش هم داره ولی مشکل اینه که نامپد نداره

نامپد نباشه خیلی رو اعصابمه

17 اینچ هارد 1 ترا و 500 ssd داره و 3 تا usb 3 ولی 15 اینچ فقط 1 ترا ssd داشت و 2 درگاه usb

چون تفاوت قیمتشون کم بود همون مدل 17 اینچشو سفارش دادم

فکر کنم حالا بخاطر حملش به مشکل بخورم

مرسی
مبارک باشه
وزنش 2.300 تفاوتی چندانی با لپتاپ های 15 اینچ نداره شاید 200 گرم .

H@3!N
28-08-21, 11:22
مبارک باشه
وزنش 2.300 تفاوتی چندانی با لپتاپ های 15 اینچ نداره شاید 200 گرم .

ممنون سلامت باشی

اره وزنش تفاوت نداره ولی بیشتر نگران ابعادش هستم

کیف و کوله ی مناسب 17 اینچ هم بسختی پیدا میشه

AMD>INTEL
28-08-21, 11:45
ممنون سلامت باشی

اره وزنش تفاوت نداره ولی بیشتر نگران ابعادش هستم

کیف و کوله ی مناسب 17 اینچ هم بسختی پیدا میشه

فکر میکنم موجود باشه توی دیجی کالا و همین لیون کامپیوتر

H@3!N
28-08-21, 16:28
فکر میکنم موجود باشه توی دیجی کالا و همین لیون کامپیوتر

برای کسانی که شاید در آینده این تاپیکو ببینن و مثل من برای سایزش تردید داشته باشن

برام باور کردنش سخت بود ولی توی کیف 15 اینچ لپتاپ قبلیم راحت جا شد

با اینکه 17 اینچه ولی چون کم حاشیه هست و بسیار نازک ابعادش خیلی زیاد نیست و سبکه

تا قبل از تحویل گرفتنش خیلی تردید داشتم و میخواستم عوض کنم 15 اینچشو بگیرم ولی بعد از دیدنش کلا نظرم عوض شد و از انتخابم خیلی راضیم

توی حملش هیچ مشکلی نیست چون سری thin هست بسیار نازک با ابعاد مناسب

دم msi گرم لپتاپ خوش ساخت و با کیفیتیه

مرسی از راهنمایی ها:11():

SajjadKhati
29-08-21, 00:33
مرسی

میدونم ولی برای این گفتم که بعضی مدل های بالای 30 هم دیدم که یا گرافیک 2 گیگ دارن یا اصلا مجزا ندارن ...

سلام
اول اینکه لپتاپ گرفتین مبارک باشه .
ولی صرفا میخوام توضیحات اینهایی که گفتین را بدم .

من گفتم معمولا . نگفتم همه این طورن .
همون لپتاپ اولی که ZenBook بود را دادم ، گرافیک مجزا نداشت .

زنبوک cpu سری u داره که کم مصرف و توانش پایینه و لپتاپ فعالیم هم از همین سری هست و خیلی اذیت میکنه

دقت کنید که پردازنده ی اون ZenBook ، مدل AMD هست .
پردازنده ی سری H از AMD رده های بالا هستن . مثل 5800H .
همین Ryzen 5 5500U ، هم قدرت با پردازنده ی i7 10850H هست .
همچنین در عملکرد تک هسته ای فقط 20 درصد ضعیف تر از 5800H هست .

ویووبوک هم رمش پایینه باید ارتقا بدم و 256 ssd هست که باید همون ابتدا تعویضش کنم ولی ترحجیحم اینه که نیازی به ارتقا در همون ابتدا نباشه

این مدل هم ظاهرا گزینه ی خوبیه

قیمت و خرید لپ تاپ ام اس آی GF75 THIN 10SCSR i7/16GB/1TB+512GB SSD/4GB||لیون کامپیوتر (lioncomputer.com) (Only the registered members can see the link)

حالا بین اینا باید یکی رو انتخاب کنم

رم اش کجا پایینه؟! کجا را دیدید؟ من از دیجی کالا دادم .
16 گیگ رم داره .
ssd اش هم 1 ترابایت هست .

Speed Racer
29-08-21, 00:49
برای کسانی که شاید در آینده این تاپیکو ببینن و مثل من برای سایزش تردید داشته باشن

برام باور کردنش سخت بود ولی توی کیف 15 اینچ لپتاپ قبلیم راحت جا شد

با اینکه 17 اینچه ولی چون کم حاشیه هست و بسیار نازک ابعادش خیلی زیاد نیست و سبکه

تا قبل از تحویل گرفتنش خیلی تردید داشتم و میخواستم عوض کنم 15 اینچشو بگیرم ولی بعد از دیدنش کلا نظرم عوض شد و از انتخابم خیلی راضیم

توی حملش هیچ مشکلی نیست چون سری thin هست بسیار نازک با ابعاد مناسب

دم msi گرم لپتاپ خوش ساخت و با کیفیتیه

مرسی از راهنمایی ها:11():

سلام

مبارکت باشه

حالا که با این سرعت این لپ تاپ رو خریدی لطفا از تمامی زوایای لپ تاپ برای ما عکس بذار کنارش هم حتما یک کاغذ که توش نوشته باشه "انجمن شهر سخت افزار" قرار بده که نشون بده از این انجمن مشاوره گرفتی. از نحوه گذاشتن این لپ تاپ 17 اینچی توی کیف 15 اینچی هم یک ویدئوی 2 دقیقه ای بگیر و برای ما قرار بده.

H@3!N
29-08-21, 11:30
سلام
اول اینکه لپتاپ گرفتین مبارک باشه .
ولی صرفا میخوام توضیحات اینهایی که گفتین را بدم .

من گفتم معمولا . نگفتم همه این طورن .
همون لپتاپ اولی که ZenBook بود را دادم ، گرافیک مجزا نداشت .

دقت کنید که پردازنده ی اون ZenBook ، مدل AMD هست .
پردازنده ی سری H از AMD رده های بالا هستن . مثل 5800H .
همین Ryzen 5 5500U ، هم قدرت با پردازنده ی i7 10850H هست .
همچنین در عملکرد تک هسته ای فقط 20 درصد ضعیف تر از 5800H هست .

رم اش کجا پایینه؟! کجا را دیدید؟ من از دیجی کالا دادم .
16 گیگ رم داره .
ssd اش هم 1 ترابایت هست .

ممنونم سلامت باشی

من چون کلا از cpu های سری u دل خوشی ندارم کلا میترسم دیگه سمتشون برم

لپتاپ قبلیم سری k ایسوس بود با cpu سری u که پدرمنو در آورد

من اکثر کارم با Jetbrains Rider - Sql Server هست و اینا توی پردازش های سنگین مخصوصا رایدر خیلی CPU رو درگیر میکنن

حالا گاهی اوقات کنار اینا نیاز به Virtualization هم دارم

دیگه واقعیتش میترسیدم سراغ سری به غیر از H برم چون خودم تست کردم بهترین پرفورمنس رو فقط روی همین پردازنده ها برای کار من میتونه داشته باشه

-----------------

منظور من vivobook بود که رمش پایینه و من اینجارو دیدم رمش 12 بود که از حداقل رم مورد انتظار من پایینتره

مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K571LI .BQ196 | دیجی‌کالا (digikala.com) (Only the registered members can see the link)

- - - Updated - - -

سلام

مبارکت باشه

حالا که با این سرعت این لپ تاپ رو خریدی لطفا از تمامی زوایای لپ تاپ برای ما عکس بذار کنارش هم حتما یک کاغذ که توش نوشته باشه "انجمن شهر سخت افزار" قرار بده که نشون بده از این انجمن مشاوره گرفتی. از نحوه گذاشتن این لپ تاپ 17 اینچی توی کیف 15 اینچی هم یک ویدئوی 2 دقیقه ای بگیر و برای ما قرار بده.

حتما در اولین فرصت چشم

SajjadKhati
29-08-21, 12:12
ممنونم سلامت باشی

من چون کلا از cpu های سری u دل خوشی ندارم کلا میترسم دیگه سمتشون برم

لپتاپ قبلیم سری k ایسوس بود با cpu سری u که پدرمنو در آورد

سلام
بستگی به مدل و نسل پردازنده داره .
مگه پردازنده ی لپتاپی که خریدین ، مدل i7 10750H نیست؟
این دو پردازنده (i7 10750H و Ryzen 5 5500u) ، تقریبا هم قدرت همدیگه هستن (اختلاف 5 درصدی دارن که یه بار این یکی از اون بهتره و یه بار هم اون یکی که بصورت میانگین ، هم قدرت هستن) :

AMD Ryzen 5 5500U vs. Intel Core i7-10750H - Benchmark, Test and Specs (Only the registered members can see the link)

البته لپتاپ تون هم لپتاپ خیلی خوبی هه . صرفا درباره ی پردازنده که براتون سئوال بود ، توضیح دادم .
هر چند کارت گرافیکش زیاد به دردتون نمیخوره جز یه کم توی Virtualization که البته بستگی داره که چه کار کنید و منظورتون از مجازی سازی ، چه نرم افزارهایی باشه .
هر چند ، اون ZenBook با تمام خوبی هاش ، بدی اش ، صفحه نمایش کوچیکش هست که توی برنامه نویسی اذیت میکنه .

من اکثر کارم با Jetbrains Rider - Sql Server هست و اینا توی پردازش های سنگین مخصوصا رایدر خیلی CPU رو درگیر میکنن

حالا گاهی اوقات کنار اینا نیاز به Virtualization هم دارم

دیگه واقعیتش میترسیدم سراغ سری به غیر از H برم چون خودم تست کردم بهترین پرفورمنس رو فقط روی همین پردازنده ها برای کار من میتونه داشته باشه

درباره ی پردازنده توضیح دادم که هم قدرت هستن .
درباره ی نرم افزار ، چرا با Rider استفاده میکنین؟
Visual Studio که IDE ئه بسیار بهتری هه .
اگه برای 64 بیتی اش میکنید ، توی نسخه ی 2022 اش هم از 64 بیتی پشتیبانی میکنه . هر چند صرفا توی پروژه های بسیار بزرگ فرق داره .
هر چند گزینه هایی داره که ویژال استودیو نداره اما در مجموع ، ویژال استودیو قدرتمند عمل میکنه .

H@3!N
29-08-21, 14:39
سلام
بستگی به مدل و نسل پردازنده داره .
مگه پردازنده ی لپتاپی که خریدین ، مدل i7 10750H نیست؟
این دو پردازنده (i7 10750H و Ryzen 5 5500u) ، تقریبا هم قدرت همدیگه هستن (اختلاف 5 درصدی دارن که یه بار این یکی از اون بهتره و یه بار هم اون یکی که بصورت میانگین ، هم قدرت هستن) :

AMD Ryzen 5 5500U vs. Intel Core i7-10750H - Benchmark, Test and Specs (Only the registered members can see the link)

البته لپتاپ تون هم لپتاپ خیلی خوبی هه . صرفا درباره ی پردازنده که براتون سئوال بود ، توضیح دادم .
هر چند کارت گرافیکش زیاد به دردتون نمیخوره جز یه کم توی Virtualization که البته بستگی داره که چه کار کنید و منظورتون از مجازی سازی ، چه نرم افزارهایی باشه .
هر چند ، اون ZenBook با تمام خوبی هاش ، بدی اش ، صفحه نمایش کوچیکش هست که توی برنامه نویسی اذیت میکنه .

درباره ی پردازنده توضیح دادم که هم قدرت هستن .
درباره ی نرم افزار ، چرا با Rider استفاده میکنین؟
Visual Studio که IDE ئه بسیار بهتری هه .
اگه برای 64 بیتی اش میکنید ، توی نسخه ی 2022 اش هم از 64 بیتی پشتیبانی میکنه . هر چند صرفا توی پروژه های بسیار بزرگ فرق داره .
هر چند گزینه هایی داره که ویژال استودیو نداره اما در مجموع ، ویژال استودیو قدرتمند عمل میکنه .

من چند سالیه با Rider کار میکنم و اصلا عادت به ویژوال استادیو ندارم

به نظر من که رایدر از هر نظر بهتره . از لحاظ دیباگینگ انعطاف بیشتری داره - خیلی راحت تر کاستومایز میشه و به هر شکلی در میاد و کلا توی طراحیش خیلی به جزییاتی که میتونه کاربر راحت تر باشه توجه بیشتری شده و دیگه کاملا بهش عادت کردم

با اینکه ویژوال استادیو طرفدار زیاد داره ولی من از اول ازش خوشم نمیومد و باهاش راحت نبودم

H@3!N
29-08-21, 18:04
.......................................

H@3!N
29-08-21, 18:06
سلام

مبارکت باشه

سلام و ممنونم از همه ی دوستان
من یک بررسی خلاصه هم از یک روز استفاده ازش مینویسم امیدوارم که مفید باشه

ابتدا از ظاهر و کیفیت ساخت که بخوام بگم بدنه ی یک دست الومینیوم با شیارهای ریزی که روش هست با لوگوی اژدهای قرمز msi زیبایی فوق العاده ایی بهش داده
کیفیت ساختش مجذوبتون میکنه و بشدت زیباست

با اینکه سایز دستگاه 17 اینچ هست ولی بسیار نازک در ابعاد مناسبیه حملشو سخت نمیکنه و از این بابت نگران نباشید

کیفیت lcd 17 اینچ 144 هرتزش هم واقعا خوبه و ضعفی دیده نمیشه

تاچ پد هم دقت و حساسیت خیلی خوبی داره و سایزش هم متوسطه که من ازش راضیم . از ژست های حرکتی ویندوز هم پشتیبانی میکنه مثلا با 2 انگشت به بالا پایین اسکرول میکنه . 2 انگشت چپ و راست دسکتاپو سوئیچ میکنه و ...

نور کیبورد یک دست فرمز هست و رنگش تغییری نمیکنه که ممکنه برای بعضیا ازار دهنده باشه ولی شدت نورشو میتونید کم و زیاد یا کلا خاموشش کنید . منم کمی بابت رنگش تردید داشتم ولی مشکل بزرگی باهاش ندارم

برخلاف مدل های gf 63 , 65 این مدل نامبرپد داره ولی دکمه ی num lock چراغ وضعیت نداره .

همونطور که توی تصاویر مشخصه کیبورد این لپتاپ چینش بعضی کلید هاش با حالت استاندارد کمی فرق داره

مثلا دکمه ی win سمت راست کلید space هست یا کلید اسلش کنار کلید شیف هست . کنار دکمه ی space یک بک اسلش دیگه هست , به غیر از اونی که زیر کلید back space هست . یعنی دوتا بک اسلش داره !!! که اکثر مواقع انگشتم اشتباهی بهش میخوره .

کلید های page up , down - home - end هم مقداری جاهاشون با کیبوردهای لپتاپ های دیگه و یا کیبورد استاندارد گرین که دارم متفاوته و این منو کمی دچار مشکل کرده .

البته توی اکثر لپتاپ های لنوو هم این موردو دیدم که اوضاع وخیم تره ولی خب برای من این مورد یکی از ضعف هاش محسوب میشه

از لحاظ پرفورمنس فعلا تست سنگینی روش انجام ندادم ولی چون سخت افزارش با سری راگ ایسوس تفاوتی نداره طبیعتا مشکلی نباید باشه و منم به مشکلی نخوردم و همه چیز روان و خیلی خوب بود

نکته ی منفی این لپتاپ که یکم برام ضد حال بود اینه که 2 تا اسلات رم داره و دوتا رم 8 گیگ داخلش قرار داده شده . یعنی اگر بخوام ارتقا بدم مجبورم هردو رم رو تعویض کنم .

البته مادربرد این لپتاپ تا 64 گیگ ساپورت میکنه ولی خب اینم بک مورد منفی محسوب میشه .

این مدل درگاههای کاملی داره

در سمت چپ 2 تا USB 3.1 و HDMI و درگاه شارژ
سمت راست یک پورت LAN - USB Type C و یک USB 3.1 دیگه و جک های هدفون و میکروفون
جمعا 3 تا USB 3.1 که خیلی خوبه

از لحاظ کولینگ هم زیرش و اطرافش پر از شیار و برای تهویه هست و از این بابت با توجه به تحقیقات و نقدهایی که ازش توی یوتیوب دیدم مشکلی نیست

گزینه هایی مثل Lenovo legion 5 هم بود که بخاطر کیفیت ساخت نه چندان دلچسب و ظاهر خیلی معمولی منصرف شدم چون برای من کیفیت ساخت الویت بالایی داشت

مزایا :
- کیفیت ساخت بالا و بدنه ی الومینیومی و ظاهر شیک و زیبا
- سخت افزار بروز و قوی با توجه به قیمت
- SSD 500 GB Nvme همراه با هارد دیسک یک ترا
- LCD با کیفیت
- وزن و ابعاد مناسب
- تاچ پد خوب
- درگاه های کافی

معایب :
- چینش غیراستاندارد بعضی از کلید های کیبورد
- بک لایت قرمز ثابت
- نداشتن اسلات رم خالی برای ارتقا
- ماندن جای اثر انگشت روی بدنه

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
29-08-21, 19:08
بسیار عالی چقدر خوب که کسانی که مشاوره میگیرند و خرید میکنند . تجربه و نظر خودشون را درباره قطعه خریداری شده بنویسند .