PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد وبکم Kiyo Pro و مشکل پر پر زدن تصویر در 60Hz

mtostar
24-08-21, 22:53
سلام دوستان من از لیون کامپیوتر یک وب کم Kiyo Pro گرفتم برای کارهای آموزشی

بسته بندی کاملا سامل و بدونه یه خط به دستم رسید ، وب کم رو به OBS شناسوندم و تنظیمات پایه OBS رو انجام دادم ، مشغول تنظیم کردن روشنایی و تغییر فوکوس بودم بعدش یه گزینه دیدم که نوش پاور لاین فرکانسی اون روی 50 هرتز بود و من روی 60 هرتز گذاشتم ، دیدم تصویر داره پرپر میزنه ، دوباره روی 50 هرتز گذاشتم پرپر زدن تصویر از بین رفت

نمیدونم مشکل از چی هستش ، مانیتور من GW2381 بنکیو هستش و فک نکنم ربطی به مانیتور داشته باشه چون رفرش ریت مانیتور روی 60 هرتز هستش و بالاتر از 60 رو پشتیبانی نمیکنه و اصلا فک نمیکنم ربطی به رفرش ریت مانیتور داشته باشه

سی پی یو سیستم هم i3 6100 هستش

می خواستم بدونم مشکل از چی می تونه باشه ؟

دیدم این موضوع حتی داخل انجمن ریزر هم مطرح شده

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و همینطور اینجا

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فرق 50 هرتز و 60 هرتز آنتی فلیکر ( powerline Frequency (Anti Filcker)) چقدر می تونه مهم باشه ؟؟

البته من نمی خوام تصویرم تمام صفحه باشه یه مربع 6*6 یا 10*10 باشه برای گیم پلی و بررسی بازی و اخبار بازی ها نیاز دارم ، اما شاید در آینده برای بررسی بازی و سینما نیاز به تصاویر با سایز 1920*1080 استفاده کنم بجای 10*10

می خواستم بدونم بنظر شما ، در تمام سری این وبکم اینطوری هستش ؟

پ.ن : البته وب کم رو که از اول نصب کردم روی 50 هرتز بود ، می خواستم بدونم خیلی مهمه روی 50 باشه یا روی 60 هرتز ؟؟؟

اینم یه اسکرین از تنظیم

24591

AMD>INTEL
25-08-21, 09:06
سلام دوستان من از لیون کامپیوتر یک وب کم Kiyo Pro گرفتم برای کارهای آموزشی

بسته بندی کاملا سامل و بدونه یه خط به دستم رسید ، وب کم رو به OBS شناسوندم و تنظیمات پایه OBS رو انجام دادم ، مشغول تنظیم کردن روشنایی و تغییر فوکوس بودم بعدش یه گزینه دیدم که نوش پاور لاین فرکانسی اون روی 50 هرتز بود و من روی 60 هرتز گذاشتم ، دیدم تصویر داره پرپر میزنه ، دوباره روی 50 هرتز گذاشتم پرپر زدن تصویر از بین رفت

نمیدونم مشکل از چی هستش ، مانیتور من GW2381 بنکیو هستش و فک نکنم ربطی به مانیتور داشته باشه چون رفرش ریت مانیتور روی 60 هرتز هستش و بالاتر از 60 رو پشتیبانی نمیکنه و اصلا فک نمیکنم ربطی به رفرش ریت مانیتور داشته باشه

سی پی یو سیستم هم i3 6100 هستش

می خواستم بدونم مشکل از چی می تونه باشه ؟

دیدم این موضوع حتی داخل انجمن ریزر هم مطرح شده

و همینطور اینجا

فرق 50 هرتز و 60 هرتز آنتی فلیکر ( powerline Frequency (Anti Filcker)) چقدر می تونه مهم باشه ؟؟

البته من نمی خوام تصویرم تمام صفحه باشه یه مربع 6*6 یا 10*10 باشه برای گیم پلی و بررسی بازی و اخبار بازی ها نیاز دارم ، اما شاید در آینده برای بررسی بازی و سینما نیاز به تصاویر با سایز 1920*1080 استفاده کنم بجای 10*10

می خواستم بدونم بنظر شما ، در تمام سری این وبکم اینطوری هستش ؟

پ.ن : البته وب کم رو که از اول نصب کردم روی 50 هرتز بود ، می خواستم بدونم خیلی مهمه روی 50 باشه یا روی 60 هرتز ؟؟؟

اینم یه اسکرین از تنظیم

24591

سلام روی 50 هرتز ست کنید و مشکلی پیش نمیاد .با توجه به تمام صفحه نبودن همون 50 هرتز مشکلی ایجاد نمیکنه .

mtostar
25-08-21, 14:04
سلام روی 50 هرتز ست کنید و مشکلی پیش نمیاد .با توجه به تمام صفحه نبودن همون 50 هرتز مشکلی ایجاد نمیکنه .

ببخشید عذر می خوام یه سوالی داشتم ، شما یه وبلاگ دارین که اسم خودتون رو در اونجا امید گذاشتین درسته ؟

چون من قبلا ااون وبلاگ رو دیدم بخاطر همون تو بیشتر تاپیک ها شما رو آقا امید صدا میکنم البته تو یه تاپیک هواسم نبود که اسم شما رو بدون گذاشتن یه پیشوند صدا کردم که ناراحت شدید البته حق هم دارید مقصر من بودم اونجا

فقط این سوال ذهنم رو درگیر کرده که آیا اسم واقعی شما آقا امید هستش یا نه ؟

درمورد سوال تاپیک ، من روی تمام صفحه گذاشتم 1920*1080 60FPs تصویر وبکم هم گذاشتم که کامل تمام کادر obs رو گرفت ، البته روی 50 هرتز هیچ مشکلی در تصویر وبکم وجود نداره ، و پرپر زدن نشون نمیده ، ولی در 60 هرتز شرو میکنه به پرپر زدن چه تمام صفحه باشه و چه کادر کوچک .

پس نیازی به پس دادن وبکم به لیون کامپیوتر نیست و این مسئله یه مسئله عادی هستش با توجه به اینکه این مسئله در سایت خوده ریز هم پرداخته شده بهش ؟

ممنون میشم به یه جمع بندی برسیم

AMD>INTEL
25-08-21, 16:10
ببخشید عذر می خوام یه سوالی داشتم ، شما یه وبلاگ دارین که اسم خودتون رو در اونجا امید گذاشتین درسته ؟

چون من قبلا ااون وبلاگ رو دیدم بخاطر همون تو بیشتر تاپیک ها شما رو آقا امید صدا میکنم البته تو یه تاپیک هواسم نبود که اسم شما رو بدون گذاشتن یه پیشوند صدا کردم که ناراحت شدید البته حق هم دارید مقصر من بودم اونجا

فقط این سوال ذهنم رو درگیر کرده که آیا اسم واقعی شما آقا امید هستش یا نه ؟

درمورد سوال تاپیک ، من روی تمام صفحه گذاشتم 1920*1080 60FPs تصویر وبکم هم گذاشتم که کامل تمام کادر obs رو گرفت ، البته روی 50 هرتز هیچ مشکلی در تصویر وبکم وجود نداره ، و پرپر زدن نشون نمیده ، ولی در 60 هرتز شرو میکنه به پرپر زدن چه تمام صفحه باشه و چه کادر کوچک .

پس نیازی به پس دادن وبکم به لیون کامپیوتر نیست و این مسئله یه مسئله عادی هستش با توجه به اینکه این مسئله در سایت خوده ریز هم پرداخته شده بهش ؟

ممنون میشم به یه جمع بندی برسیم

من امید هستم .
بله این دلیل خرابی وب وکم نیست و بر روی همون 50 هرتز روش حساب کنید .
ولی حتما فریم ویر را اپدیت کنید از سایت ریزر دریافت کنید
Razer Kiyo Pro Firmware Updater

mtostar
25-08-21, 16:33
من امید هستم .
بله این دلیل خرابی وب وکم نیست و بر روی همون 50 هرتز روش حساب کنید .
ولی حتما فریم ویر را اپدیت کنید از سایت ریزر دریافت کنید
Razer Kiyo Pro Firmware Updater

پس جمع بندی به این صورت شد وبکم نیازی به پس فرستادن نداره ، از شما بابت این جمع بندی تشکر میکنم ، راهنمایی خیلی خوبی کردین .

فریم ویر رو دیروز آپدیت کردم رو نسخه 1.0.1 بود که به نسخه 1.0.3 آپدیت شد.

آقا امید عزیز یه سوال دیگه درمورد ارتقا سیستم داشتم

همینجا بپرسم یا تاپیک بزنم جداگانه ؟

برای خرید مادربرد و سی پی یو

AMD>INTEL
25-08-21, 17:45
پس جمع بندی به این صورت شد وبکم نیازی به پس فرستادن نداره ، از شما بابت این جمع بندی تشکر میکنم ، راهنمایی خیلی خوبی کردین .

فریم ویر رو دیروز آپدیت کردم رو نسخه 1.0.1 بود که به نسخه 1.0.3 آپدیت شد.

آقا امید عزیز یه سوال دیگه درمورد ارتقا سیستم داشتم

همینجا بپرسم یا تاپیک بزنم جداگانه ؟

برای خرید مادربرد و سی پی یو

همین تاپیک ادامه بدید .مشکلی نیست .

mtostar
25-08-21, 18:03
همین تاپیک ادامه بدید .مشکلی نیست .

می خواستم بگم من یه مادربرد و یه سی پی یو در نظر دارم

z590 gaming-e wifi و سی پی یو i7 11700K می خواستم بدونم نظر شما چیه

هر دوتا قطعه رو نمی تونم همزمان خریداری کرنم و یه فاصله دوماه یا سه ماه باید سپری بشه تا قطعه بعدی رو خریداری کنم

در حال حاظر مشخصات سیستم

مادربرد b150m-a
سی پی یو i3 6100
رم 16 گیگ 2400 DDR4
پاور تراست فک کنم 450 پاشه
گرافیک هم فعلا دارم از یه گرافیک قدیمی استفاده میکنم HD5570 چون درگاه hdmi مادربرد از کار افتاده

می خوام با 20 تومن فعلا دو قطعه اصلی رو جمع و جور کنم ، البته یه پاور هم نیاز هستش ، برای گرافیک هم از پردازنده گرافیکی سی پی یو استفاده میکنم ، چون یه گرافیک 1660 17 تومنه قیمت گرافیک خیلی بالاس بخاطر همین فعلا دست به گرافیک نمیزنم

می خواستم بدونم نظر شما چیه ؟

XFXForce
25-08-21, 21:32
با 20 تومن اگر اون دو تا قطعه که گفتید رو بخواید بخرید باز نمیتونید ازشون استفاده کنید چون باید حداقل نزدیک دو میلیون هم برای کولر بذارید کنار!
اگر قصد اورکلاک داشته باشید هم که باید نزدیک 4-5 تومن خرج کولر کنید.
اگر نمیخواید اورکلاک کنید میتونید مادربورد ارزون تر ASUS B560 بگیرید (بسته به سلیقه و نیازتون از سری استریکس یا تاف یا پرایم)
پردازنده هم مدل غیر K . میتونید 11900 یا 11700 بگیرید.
پاورتون که حتما باید عوض شه.
اگر هم کاربری سیستم گیم هست این پردازنده های رده بالا رو با گرافیک های رده بالا میندازن نه با گرافیکی مثل 1660
بهتره که به جای هزینه ی بالا برای دو تا قطعه پولش رو بذارید رو کارت گرافیک
مثلا 11400 و B560 و گرافیک 3060 برای گیم خیلی بهتره تا 11700K و Z590 و 1660

وبکم ریزر هم که نوشتید همشون این مدلی هستن و برا شما مشکل نداره.
تو همون پیج که گذاشتید هم راه حلش رو نوشته بود.
برای 60 هرتز باید فرکانس power line - lightning با هم مچ بشن که تو تنظیمات نرم افزارش هست این قابلیت

AMD>INTEL
25-08-21, 22:59
می خواستم بگم من یه مادربرد و یه سی پی یو در نظر دارم

z590 gaming-e wifi و سی پی یو i7 11700K می خواستم بدونم نظر شما چیه

هر دوتا قطعه رو نمی تونم همزمان خریداری کرنم و یه فاصله دوماه یا سه ماه باید سپری بشه تا قطعه بعدی رو خریداری کنم

در حال حاظر مشخصات سیستم

مادربرد b150m-a
سی پی یو i3 6100
رم 16 گیگ 2400 DDR4
پاور تراست فک کنم 450 پاشه
گرافیک هم فعلا دارم از یه گرافیک قدیمی استفاده میکنم HD5570 چون درگاه hdmi مادربرد از کار افتاده

می خوام با 20 تومن فعلا دو قطعه اصلی رو جمع و جور کنم ، البته یه پاور هم نیاز هستش ، برای گرافیک هم از پردازنده گرافیکی سی پی یو استفاده میکنم ، چون یه گرافیک 1660 17 تومنه قیمت گرافیک خیلی بالاس بخاطر همین فعلا دست به گرافیک نمیزنم

می خواستم بدونم نظر شما چیه ؟

مادربرد و پردازنده اوکی هستند و نیاز اصلا به اتصال گرافیک قدیمی نیست .
میتونید برای خرید پاور و خنک کننده از فروش قطعات فعلی به بودجتون اضافه کنید .

mtostar
25-08-21, 23:22
با 20 تومن اگر اون دو تا قطعه که گفتید رو بخواید بخرید باز نمیتونید ازشون استفاده کنید چون باید حداقل نزدیک دو میلیون هم برای کولر بذارید کنار!
اگر نمیخواید اورکلاک کنید میتونید مادربورد ارزون تر ASUS B560 بگیرید (بسته به سلیقه و نیازتون از سری استریکس یا تاف یا پرایم)
اگر هم کاربری سیستم گیم هست این پردازنده های رده بالا رو با گرافیک های رده بالا میندازن نه با گرافیکی مثل 1660

برای 60 هرتز باید فرکانس power line - lightning با هم مچ بشن که تو تنظیمات نرم افزارش هست این قابلیت

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه

بله به فکر اون هم بودم نه فقط کولر به یه کیس هم نیازه ، کیس قدیمی من اصلا مناسب این مادربردها نیست

نه متاسفانه قصدی برای اورکلاک ندارم

این سه سری که نام بردید رو نگاهی دقیق به مشخصاتش نکردم بجز سری روگ استریکس ، ولی یکی از آپشن های مهم مادربرد مورد نظرم اینکه وای فای هم داشته باشه

پردازنده فعلی من 6100 i3 هستش ، اونم اگر اشتباه نکنم چندسال پیش خریداری کردم اگر اشتباه نکنم برج 2 سال 95 خریداری کردمش ، دنبال یه پردازنده هستم که چند سال ساپورت کنه و خیالم راحت باشه و از همه مهم تر پردازنده گرافیکی داشته باشه

بله اینو میدونم یکی از دلایلی که به آقا امید عزیز گفتم که هر قطعه رو نیازه با فاصله دو ماهه یا سه ماهه خریداری کنم بخاطر همین موضوعات بود

دوست عزیز اون فقط یه نمونه مثال از قیمت بالای کارت گرافیک بود که گفتم حتی اگه تصمیم بگیرم کارت گرافیک بخرم اونو هم نمی تونم تهیه کنم چون قیمتش بالاس:lol:

حتی اگه بخوام مادربرد به قول دوستان ، بالا رده یا پرچم ندار نگیرم و برم سراغ میان رده باز هم نمی تونم هم مادربرد و سی پی یو و کارت گرافیک با این بودجه 20 تومنی تهیه کنم

این مثالی که زدین مجموعش میشه 20 الی 22 میلیون ؟

در مورد این وبکم حتی جستجو کرده بودم و به دنبال نظر دیگران بودم تا مطمئنم بشم :1. (23):

بله توی پست های قبلی همین تاپیک نوشته بودم که توسط انجمن و همینطور پشتیبانی سایت ریز به این موضوع پرداخته بودن ، فقط دنبال تایید نظر بچه های انجمن بودم که این موضوع در آینده مشکل ساز نشه

توی تنظیمات نرم افزار زمانی که روی 60 هرتز قرار بگیره تصویر شرو میکنه به سوسو زدن ، و باید روی 50 هرتز تنظیم بشه تا سو سو نزنه ، برای من که اینطوری بود ولی باقی دوستان رو دیگه اطلاع ندارم

از پیشنهادتون و همچنین از راهنمایی و کمک شما صمیمانه متشکرم :11()::11()::11():

- - - Updated - - -

فکر منو دقیقا خوندین شما :lol::lol:

دقیقا می خواستم با فروش مادربرد و پاور و سی پی یو قدیمی ، خنک کننده و پاور بگیرم

در آخر هم اگر چیزی موند کیس رو هم عوض کنم:Love-ssa~! (1):

mtostar
25-08-21, 23:38

آقا امید عزیز این دوستمون XFXForce (Only the registered members can see the link) یه نظری دادن درمورد سری تاف

نظر شما در مورد این سری ها چی هستش ؟

مادربرد ایسوس TUF GAMING Z590 PLUS

مادربرد ایسوس TUF GAMING H570-PRO WIFI

البته یه چیزی که برام مهمه اینکه مادربرد دارای وای فای باشه و من این کارت شبکه ای روی مادربرد فعلی نصب هستش رو برای همیشه کنار بذارم

AMD>INTEL
25-08-21, 23:45
آقا امید عزیز این دوستمون XFXForce (Only the registered members can see the link) یه نظری دادن درمورد سری تاف

نظر شما در مورد این سری ها چی هستش ؟

مادربرد ایسوس TUF GAMING Z590 PLUS

مادربرد ایسوس TUF GAMING H570-PRO WIFI

البته یه چیزی که برام مهمه اینکه مادربرد دارای وای فای باشه و من این کارت شبکه ای روی مادربرد فعلی نصب هستش رو برای همیشه کنار بذارم

MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI هم به زودی موجود میشه . کیفیت خوبی داره و بررسی هاش هم عالی بوده . فکر کنم حداکثر تا پایان این ماه موجود بشه .
کارت شبکه هم اگر PCIE باشه میشه ولی واقعا نیازی نیست به دلیل کنترلر شبکه 2.5G بردها

mtostar
25-08-21, 23:49
MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI هم به زودی موجود میشه . کیفیت خوبی داره و بررسی هاش هم عالی بوده . فکر کنم حداکثر تا پایان این ماه موجود بشه .

و باز هم فکر منو خوندین البته تو پست قبلی که دو سری از تاف رو نوشتم می خواستم بگم که مادربرد های ام اس ای نسبت به ایسوس با این بودجه راضی کننده نیستن امکاناتشون، حتما باید پول بیشتری بدیم و امکانات بیشتری بگیریم از ام اس ای ولی باز سری مادربرد های ایسوس امکانات بیشتری دارن و زیاد دنبال ام اس ای نیستم

البته این مورد رو که ذکر کردین رو نگاه نکردم و یه تحقیقی میکنم ، اگر امکانات و قیمتش خوب بود حتما همین رو میگیرم

کارت شبکه هم اگر PCIE باشه میشه ولی واقعا نیازی نیست به دلیل کنترلر شبکه 2.5G بردها

ببخشید من منظورم رو خوب نگفتم ، منظورم اینه که یه کارت شبکه TL-WN881ND وایرلس قبلا خریدم نصب شده روی مادربرد فعلیم ، اگر مادربر جدید وای فای داشته باشه من برای همیشه از دست این کارت شبکه بی سیم راحت میشم احساس میکنم پایداری نداره این کارت شبکه TL-WN881ND :party:

=======

الان یه نگاهی کردم امکاناتش خوبه و قیمتش هم تو سایت ایگرد 12.900 خورده که مطمئنم ایران بیاد 13.5 میشه یه دو الی سه ماه بعدش افت قیمت میخوره

آقا امید عزیز بچه های شهر سخت افزار این مادربرد رو چه زمانی بررسی میکنن ؟؟

AMD>INTEL
26-08-21, 08:43
و باز هم فکر منو خوندین البته تو پست قبلی که دو سری از تاف رو نوشتم می خواستم بگم که مادربرد های ام اس ای نسبت به ایسوس با این بودجه راضی کننده نیستن امکاناتشون، حتما باید پول بیشتری بدیم و امکانات بیشتری بگیریم از ام اس ای ولی باز سری مادربرد های ایسوس امکانات بیشتری دارن و زیاد دنبال ام اس ای نیستم

البته این مورد رو که ذکر کردین رو نگاه نکردم و یه تحقیقی میکنم ، اگر امکانات و قیمتش خوب بود حتما همین رو میگیرم

ببخشید من منظورم رو خوب نگفتم ، منظورم اینه که یه کارت شبکه TL-WN881ND وایرلس قبلا خریدم نصب شده روی مادربرد فعلیم ، اگر مادربر جدید وای فای داشته باشه من برای همیشه از دست این کارت شبکه بی سیم راحت میشم احساس میکنم پایداری نداره این کارت شبکه TL-WN881ND :party:

=======

الان یه نگاهی کردم امکاناتش خوبه و قیمتش هم تو سایت ایگرد 12.900 خورده که مطمئنم ایران بیاد 13.5 میشه یه دو الی سه ماه بعدش افت قیمت میخوره

آقا امید عزیز بچه های شهر سخت افزار این مادربرد رو چه زمانی بررسی میکنن ؟؟

سلام با گارانتی معتبر وارد میشه اگر صبر کنید
بررسی رو اطلاع ندارم .

mtostar
26-08-21, 20:16
سلام با گارانتی معتبر وارد میشه اگر صبر کنید
بررسی رو اطلاع ندارم .

سلام آقا امید عزیز ، یک یا دوماه کافیه یا بیشتر باید صبر کنم ؟

AMD>INTEL
26-08-21, 22:09

حداکثر یک ماه دیگه

- - - Updated - - -

حداکثر یک ماه دیگه

mtostar
26-08-21, 22:13
حداکثر یک ماه دیگه

- - - Updated - - -

حداکثر یک ماه دیگه

مشکلی نیست صبر میکنم

mtostar
26-08-21, 22:26
حداکثر یک ماه دیگه

- - - Updated - - -

حداکثر یک ماه دیگه

میشه یه منبع تغذیه و واتر کولینگ معرفی کنید که با بودجه اقتصادی بشه تهیه کرد ، البته برای اون مادربرد و اون سی پی یو i711700k :love:

یه چیزی باشه که د رآینده کارت گرافیک هم سوار کردیم مشکلی نداشته باشه تقریبا با 4 تومن سرهمش کرد

AMD>INTEL
27-08-21, 08:46
میشه یه منبع تغذیه و واتر کولینگ معرفی کنید که با بودجه اقتصادی بشه تهیه کرد ، البته برای اون مادربرد و اون سی پی یو i711700k :love:

یه چیزی باشه که د رآینده کارت گرافیک هم سوار کردیم مشکلی نداشته باشه تقریبا با 4 تومن سرهمش کرد

فکر کنم
MSI MAG CORELIQUID 240R
تو بازار باشه
پاور هم باید کانفیگ را بگید تا بتونم نظرم رو بگم .

mtostar
27-08-21, 17:42
فکر کنم
MSI MAG CORELIQUID 240R
تو بازار باشه
پاور هم باید کانفیگ را بگید تا بتونم نظرم رو بگم .

آقا امید عزیز سلام
منظورم این بود هر دو قطعه رو بشه با 4 الی 5 تومن جمع کرد :lol:

این MSI MAG CORELIQUID 240R خودش فقط 4.800 تومن بود :1. (28):

AMD>INTEL
28-08-21, 08:26
آقا امید عزیز سلام
منظورم این بود هر دو قطعه رو بشه با 4 الی 5 تومن جمع کرد :lol:

این MSI MAG CORELIQUID 240R خودش فقط 4.800 تومن بود :1. (28):

نمیشه عزیز در سال 1400 چنین چیزی امکان نداره :1. (23):

mtostar
28-08-21, 15:19
نمیشه عزیز در سال 1400 چنین چیزی امکان نداره :1. (23):

سلام آقا امید عزیز خسته نباشد

نظرتون چیه یه تاپیک دیگه بزنم در مورد ارتقا سیستم ؟؟

سه تا مادربرد در نظر دارم

1- MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI

2- مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI

3- مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z590-PLUS WIFI

مادربرد یکی از این مدل ها هستش البته منتظر قیمت ام اس آی هم هستش و تا یک ماه هم صبر میکنم ببینم شرایط قیمتیش به چه صورت هستش

معمولا هرچی که تازه وارد بشه قیمتش اوایل نجومی هستش.

سی پی یو

11700K i7

یه سوال دو مدل سی پی یو تری و باکس داریم میشه درموردشون یه توضیح بدین هر دو مدل تری یا باکس هیچ کدوم ضمانت ندارن در ایران البته اختلاف قیمت 1 میلیونی دارن

من یکم تحقیق کردم هیچکدوم مشکل خاصی ندارن فقط یکی با جعبه هستش یکی بدون جعبه ، ولی نمیدونم کدوم مناسب تره

پاور

منبع تغذیه گرین مدل GP600B-HP EVO

کیس

کیس کامپیوتر مستر تک مدل T400

بجای اینکه خنک کننده و پاور بگیرم ، اول کیس و پاور رو میگیرم که مجموعش میشه 5 تومن ، بعدش خنک کننده و مادربرد و سی پی یو رو باهم میگیرم

نظرتون شما چیه ؟؟؟

در آینده میشه برای این سیستم یه کارت گرافیک 3060 یا 3080TI بست از نظر پاور مشکل ساز نمیشه

هرچی هزینه پایین تر باشه خیلی بهتره :lol:

نکته خیلی مهم : معمولا سیستم از ساعت 12 ظهر روشن میشه تا 5.30 صبح یعنی هر روز سیستم به مدت 17 الی 18 ساعت روشنه و مشغول کار باهاش هستم

AMD>INTEL
29-08-21, 09:05
سلام آقا امید عزیز خسته نباشد

نظرتون چیه یه تاپیک دیگه بزنم در مورد ارتقا سیستم ؟؟

سه تا مادربرد در نظر دارم

1- MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI

2- مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI

3- مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z590-PLUS WIFI

مادربرد یکی از این مدل ها هستش البته منتظر قیمت ام اس آی هم هستش و تا یک ماه هم صبر میکنم ببینم شرایط قیمتیش به چه صورت هستش

معمولا هرچی که تازه وارد بشه قیمتش اوایل نجومی هستش.

سی پی یو

11700K i7

یه سوال دو مدل سی پی یو تری و باکس داریم میشه درموردشون یه توضیح بدین هر دو مدل تری یا باکس هیچ کدوم ضمانت ندارن در ایران البته اختلاف قیمت 1 میلیونی دارن

من یکم تحقیق کردم هیچکدوم مشکل خاصی ندارن فقط یکی با جعبه هستش یکی بدون جعبه ، ولی نمیدونم کدوم مناسب تره

پاور

منبع تغذیه گرین مدل GP600B-HP EVO

کیس

کیس کامپیوتر مستر تک مدل T400

بجای اینکه خنک کننده و پاور بگیرم ، اول کیس و پاور رو میگیرم که مجموعش میشه 5 تومن ، بعدش خنک کننده و مادربرد و سی پی یو رو باهم میگیرم

نظرتون شما چیه ؟؟؟

در آینده میشه برای این سیستم یه کارت گرافیک 3060 یا 3080TI بست از نظر پاور مشکل ساز نمیشه

هرچی هزینه پایین تر باشه خیلی بهتره :lol:

نکته خیلی مهم : معمولا سیستم از ساعت 12 ظهر روشن میشه تا 5.30 صبح یعنی هر روز سیستم به مدت 17 الی 18 ساعت روشنه و مشغول کار باهاش هستم

سلام

پردازنده تقریبا زیاد فرقی ندارد ولی پردازنده و مادربرد را از یکجا تهیه کنید .تا تست تصویر از پردازنده گرفته بشه
این مدل کیس رو کار نکردم ولی گرین رو بیشتر ترجیح میدهم .
پاور برای 3080 TI ضعیفه حداقل نیاز به 700 وات EVO دارید .
درباره مادربرد قیمت قطعات MSI به دلیل سیاست های دفتر این شرکت و وارد کننده از بقیه مناسب تر بوده .

mtostar
29-08-21, 12:39
سلام

پردازنده تقریبا زیاد فرقی ندارد ولی پردازنده و مادربرد را از یکجا تهیه کنید .تا تست تصویر از پردازنده گرفته بشه
این مدل کیس رو کار نکردم ولی گرین رو بیشتر ترجیح میدهم .
پاور برای 3080 TI ضعیفه حداقل نیاز به 700 وات EVO دارید .
درباره مادربرد قیمت قطعات MSI به دلیل سیاست های دفتر این شرکت و وارد کننده از بقیه مناسب تر بوده .

سلام آقا امید عزیز

مادربرد و سی پی یو رو شاید از فروشگاهای زیر تهیه بکنم

دیجی کالا - لیون کامپیوتر - فافا ای تی - گیم اور

پاور رو هم 800 گرین انتخاب کردم درمورد مادربر هم منتظر می مونم تا ماه بعد قیمت مادربرد ام اس آی رو ببینم

در این عکس مادربرد هنوز نهایی نشده

24597

جمع کل اینها میشه : ۲۵,۰۶۵,۴۵۰ تومان

فعلا برای مادربرد تصمیم نگرفتم

ولی یه جورایی دلم می خواست سیستم بیس کار با AMD شروع میشد هم مادربرد با سوکت AM4 و هم پردازنده رایزن

ولی پردازنده های AMD مثل اینتل ، سری پردازند گرافیکی زیادی نداره که بشه آزادانه انتخاب کرد مدل سی پی یو رو ، فقط سری G یا XT ریزن هستن که پردازنده گرافیک داره البته اگر اشتباه نکنم ، رایزن 7 3800XT پردازنده گرافیکی داره که اونم از یه 200 الی 300 تومن از 11700k گرونتره که مشکلی نیست

برای من فرقی نداره چپست X570 یا Z590 نمی خوام در آینده زمانی که کارت گرافیک خریدم یا خواستم اور کلاک کنم مشکلی پیش بیاد ( فعلا قصد خرید کارت گرافیک ندارم ) :lol:

نظر شما درمورد بیس کار با AMD چیه ؟

کیس های گرین رو دیدم ولی توی سایت های دیگه خیلی درموردشون بد صحبت میکنن البته کیس های میان رده وگرنه کیس های بالای 4 الی 5 میلیون گرین خوبن

کیس مد نظر باید ، جای فن ، جای خنک کننده آبی ، کنترل ار جی بی ، اگر شیشه ای باشه که چه بهتر

باز اگر شما کیسی مد نظرتون هستش که تا 2.500 تومن باشه من ازش استقبال میکنم

AMD>INTEL
29-08-21, 19:20
سلام آقا امید عزیز

پاور رو هم 800 گرین انتخاب کردم درمورد مادربر هم منتظر می مونم تا ماه بعد قیمت مادربرد ام اس آی رو ببینم

24597

ولی یه جورایی دلم می خواست سیستم بیس کار با AMD شروع میشد هم مادربرد با سوکت AM4 و هم پردازنده رایزن

ولی پردازنده های AMD مثل اینتل ، سری پردازند گرافیکی زیادی نداره که بشه آزادانه انتخاب کرد مدل سی پی یو رو ، فقط سری G یا XT ریزن هستن که پردازنده گرافیک داره البته اگر اشتباه نکنم ، رایزن 7 3800XT پردازنده گرافیکی داره که اونم از یه 200 الی 300 تومن از 11700k گرونتره که مشکلی نیست

برای من فرقی نداره چپست X570 یا Z590 نمی خوام در آینده زمانی که کارت گرافیک خریدم یا خواستم اور کلاک کنم مشکلی پیش بیاد ( فعلا قصد خرید کارت گرافیک ندارم ) :lol:

کیس های گرین رو دیدم ولی توی سایت های دیگه خیلی درموردشون بد صحبت میکنن البته کیس های میان رده وگرنه کیس های بالای 4 الی 5 میلیون گرین خوبن

کیس مد نظر باید ، جای فن ، جای خنک کننده آبی ، کنترل ار جی بی ، اگر شیشه ای باشه که چه بهتر

خیر پردازنده 3800 xt هم گرافیک داخلی نداره . البته سری RYZEN 7 5700G اگر به بازار داخلی بیاد بسیار گزینه خوبی هست . هم پردازنده قدرتمندی دارد هم بخش گرافیک . شاید در چند ماه آینده وارد شود و خیلی از کاربران را از خرید گرافیک بی نیاز میکند .
مسترتک از نظر کیفیت چندان تعریفی نداره . یک گزینه جایگزین هم معرفی میکنم MSI MAG FORGE 100R که فکر کنم نزدیک 3 تومن باشد .
یکی از استاندارد ترین کیس های موجود در بازار ایران هست .

- - - Updated - - -

سلام آقا امید عزیز

24597

سلام گرامی
خیر پردازنده 3800 xt هم گرافیک داخلی نداره . البته سری RYZEN 7 5700G اگر به بازار داخلی بیاد بسیار گزینه خوبی هست . هم پردازنده قدرتمندی دارد هم بخش گرافیک . شاید در چند ماه آینده وارد شود و خیلی از کاربران را از خرید گرافیک بی نیاز میکند .
مسترتک از نظر کیفیت چندان تعریفی نداره . یک گزینه جایگزین هم معرفی میکنم MSI MAG FORGE 100R که فکر کنم نزدیک 3 تومن باشد .

mtostar
29-08-21, 19:23

- - - Updated - - -

سلام گرامی

آقا امید عزیز آخه دیجی زده دارای پردازنده گرافیکی

24599

AMD>INTEL
29-08-21, 19:24
آقا امید عزیز آخه دیجی زده زده دارای پردازنده گرافیکی

24599

اشتباه تایپی
دیجی کالا رفرنس درستی برای دریافت اطلاعات نیست یک فروشگاه هست .

mtostar
29-08-21, 19:31
اشتباه تایپی
دیجی کالا رفرنس درستی برای دریافت اطلاعات نیست یک فروشگاه هست .

بله درسته توی سایت AMD الان چک کردم چیزی در مورد گرافیک نزده بود براش

نظر شما چیه صبر کنیم این پردازنده بیاد ، یا همون اینتل رو تا یک الی دو ماه ( که اون مادربرد z590 ام اس ای وارد کشور بشه ) ببندیم ؟؟؟

AMD>INTEL
29-08-21, 19:33
نظر شما چیه صبر کنیم این پردازنده بیاد ، یا همون اینتل رو تا یک الی دو ماه ( که اون مادربرد z590 ام اس ای وارد کشور بشه ) ببندیم ؟؟؟

اگر عجله ندارید فکر کنم گزینه خوبی باشد . احتمالا وارد بازار ایران میشود .

Only the registered members can see the link

mtostar
29-08-21, 19:36
اگر عجله ندارید فکر کنم گزینه خوبی باشد . احتمالا وارد بازار ایران میشود .

Only the registered members can see the link

پس این پردازنده از 11700k بهتره

ماکه این همه صبر کردیم این دوماه هم صبر میکنیم البته اینطور که من برابرد هزینه کردم توی سایت ایگرد تا 15 میلیون قیمت میخوره این پردازنده 5700G ، ولی چه مادربردی بنظرتون مچ میشه باهاش ؟

این پردازنده های AMD خودشون خنک کننده دارن ؟؟ یا نیازه براشون یه خنک کننده آبی تهیه بشه ؟

AMD>INTEL
29-08-21, 19:54
پس این پردازنده از 11700k بهتره

ماکه این همه صبر کردیم این دوماه هم صبر میکنیم البته اینطور که من برابرد هزینه کردم توی سایت ایگرد تا 15 میلیون قیمت میخوره این پردازنده 5700G ، ولی چه مادربردی بنظرتون مچ میشه باهاش ؟

این پردازنده های AMD خودشون خنک کننده دارن ؟؟ یا نیازه براشون یه خنک کننده آبی تهیه بشه ؟

به خاطر قدرت مجموع بخش پردازنده و گرافیک گزینه بسیار خوبیه
با مادربردهای B550/X570
بستگی دارد معمولا اینطور پردازنده ها به صورت تری میان و فن هم باید تهیه کنید . فن هم میتونی نوتوس 200 یا 400 براش تهیه کنید .

mtostar
29-08-21, 20:06
با مادربردهای B550/X570
بستگی دارد معمولا اینطور پردازنده ها به صورت تری میان و فن هم باید تهیه کنید . فن هم میتونی نوتوس 200 یا 400 براش تهیه کنید .

فعلا منتظر میشم ، ببینیم شرایط چطوریه اگه قیمتش خیلی نجومی بود ، مجبور میشم اینتل رو انتخاب کنم ، البته تا دوماه دیگه خدا بزرگه شاید قیمتش اومد پایین که امری بس محال است:lol:

ممنون که راهنمایی کردین آقا امید عزیز

mtostar
30-08-21, 15:17
با مادربردهای B550/X570

آقا امید عزیز سلام

نظر شما در مورد این کیس ها چیه ؟

اسکپتر مدل T1 این دیگه خیلی گرونه :lol:

کیس Deepcool مدل MATREXX 50 ADD-RGB 4F

کیس گیمینگ AWEST مدل GT-AV05-BG

کیس گیمینگ AWEST مدل GT-AV04-BG

AMD>INTEL
30-08-21, 15:56
آقا امید عزیز سلام

نظر شما در مورد این کیس ها چیه ؟

اسکپتر مدل T1 این دیگه خیلی گرونه :lol:

کیس Deepcool مدل MATREXX 50 ADD-RGB 4F

کیس گیمینگ AWEST مدل GT-AV05-BG

کیس گیمینگ AWEST مدل GT-AV04-BG

سلام
کیس گرین z5 هم گزینه خوبیه

mtostar
30-08-21, 16:25
سلام
کیس گرین z5 هم گزینه خوبیه

والا آدم هزارتا کامنت مثبت رو درمورد محصول بخونه فقط کافیه یه کامنت منفی ببینه دلش رو میزنه توی دیجی کالا هم همینطوره

کیس کامپیوتر گرین مدل Surena z5

کامنت های خیلی زیادی بهش مثبت دادن و گفتن که خیلی عالیه ولی مشکل اینجاست که کامنت هایی زیر یه جورایی دل آدم رو میزنه هرچند تاریخ کامنتشون مال چند ماه پیش

24601

24602

24603

24604

حقیقتش این پول داره به زحمت در میاد ، نمی خوام یه محصولی رو بگیرم که بعدا دلم رو بزنه ، درسته از قدیم میگن هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری

ولی ناچار دنبال یه چیزی باشم که در آینده نیاز به جایگزینی کیس یا فن نباشه ، مخصوصا نداشتن فضا برای واتر کولینگ از نوع کاستومش ، کارت گرافیک ، سی پی یو ، مادر برد و غیره

همین کیسی که الان دارم مربوط میشه بالای 10 سال پیش دیگه وقتشه عوض بشه

نکته : چون ویدیو درست میکنم ، دیوار پشت سرم با صندلی نیم متر فاصله داره ، بهتر که یکم رنگ های فن کیس روی دیوار بیفته و از حالت سفید دربیاد دیواره ، بخاطر همین کیسی که جلوش فن ارجی بی داره هستم ، وگرنه کیس ساده خیلی هستش و ارزون تر البته همین z5 گرین هم جلوش ارجی بی داره

AMD>INTEL
30-08-21, 20:32
والا آدم هزارتا کامنت مثبت رو درمورد محصول بخونه فقط کافیه یه کامنت منفی ببینه دلش رو میزنه توی دیجی کالا هم همینطوره

کیس کامپیوتر گرین مدل Surena z5

کامنت های خیلی زیادی بهش مثبت دادن و گفتن که خیلی عالیه ولی مشکل اینجاست که کامنت هایی زیر یه جورایی دل آدم رو میزنه هرچند تاریخ کامنتشون مال چند ماه پیش

24601

24602

24603

24604

حقیقتش این پول داره به زحمت در میاد ، نمی خوام یه محصولی رو بگیرم که بعدا دلم رو بزنه ، درسته از قدیم میگن هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری

ولی ناچار دنبال یه چیزی باشم که در آینده نیاز به جایگزینی کیس یا فن نباشه ، مخصوصا نداشتن فضا برای واتر کولینگ از نوع کاستومش ، کارت گرافیک ، سی پی یو ، مادر برد و غیره

همین کیسی که الان دارم مربوط میشه بالای 10 سال پیش دیگه وقتشه عوض بشه

نکته : چون ویدیو درست میکنم ، دیوار پشت سرم با صندلی نیم متر فاصله داره ، بهتر که یکم رنگ های فن کیس روی دیوار بیفته و از حالت سفید دربیاد دیواره ، بخاطر همین کیسی که جلوش فن ارجی بی داره هستم ، وگرنه کیس ساده خیلی هستش و ارزون تر البته همین z5 گرین هم جلوش ارجی بی داره

دوست عزیز نظرات دانشمندان حوزه کامنت نویسی قابل استناد نیست . متاسفانه کامنت خرید در ایران برخلاف سایتی مثل آمازون که خریداران با دقت و اطلاع نظر میدهند نیست .

بررسی کیس گرین Z5 Surena ؛ پذیراییِ رنگین از سخت افزار شما (Only the registered members can see the link)

mtostar
30-08-21, 21:32
دوست عزیز نظرات دانشمندان حوزه کامنت نویسی قابل استناد نیست . متاسفانه کامنت خرید در ایران برخلاف سایتی مثل آمازون که خریداران با دقت و اطلاع نظر میدهند نیست .

بررسی کیس گرین Z5 Surena ؛ پذیراییِ رنگین از سخت افزار شما (Only the registered members can see the link)

آقا امید دانشمندان رو خیلی خوب اومدی :lol: