PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره برای خرید پاور مناسب

MH2021
24-08-21, 14:39
سلام
برای سیستم زیر چه پاوری پیشنهاد می‌کنید؟

سیستم قراره حداقل روزی 15 الی 16 ساعت یکسره روشن باشد.
احتمال ارتقاء در آینده خیلی کمه و فقط شاید رم رو افزایش بدهیم. (یعنی کارت گرافیک که پرمصرفه نیاز نمی‌شه)

MB Asus Prime B560M-A
CPU i5-11400
RAM: 2*8G DDR3200
SSD M.2 Samsung
HDD 1TB

AMD>INTEL
24-08-21, 16:42
سلام
برای سیستم زیر چه پاوری پیشنهاد می‌کنید؟

سیستم قراره حداقل روزی 15 الی 16 ساعت یکسره روشن باشد.
احتمال ارتقاء در آینده خیلی کمه و فقط شاید رم رو افزایش بدهیم. (یعنی کارت گرافیک که پرمصرفه نیاز نمی‌شه)

MB Asus Prime B560M-A
CPU i5-11400
RAM: 2*8G DDR3200
SSD M.2 Samsung
HDD 1TB

سلام
550 وات سری UK PLUS گرین یا 600 وات HP EVO گرین
هر دو عالی هستند .

MH2021
24-08-21, 17:02
سلام
550 وات سری UK PLUS گرین یا 600 وات HP EVO گرین
هر دو عالی هستند .

ضمن تشکر
یک سوالی برایم پیش آمده:
من این قطعات رو تو چند تا سایت مثل کولر مستر چک کردم و مصرف آنها را زیر 200 وات محاسبه کرد.
Power Supply Calculator | Cooler Master (Only the registered members can see the link)

1. دلیل اینکه شما 550 و 600 وات پیشنهاد می‌کنید چی هست؟
2. در حال حاضر اختلاف قیمت سری UK Plus با ECO خیلی زیاد هست. این اختلاف قیمت توجیه دارد؟

AMD>INTEL
24-08-21, 18:46
ضمن تشکر
یک سوالی برایم پیش آمده:
من این قطعات رو تو چند تا سایت مثل کولر مستر چک کردم و مصرف آنها را زیر 200 وات محاسبه کرد.
Power Supply Calculator | Cooler Master (Only the registered members can see the link)

1. دلیل اینکه شما 550 و 600 وات پیشنهاد می‌کنید چی هست؟
2. در حال حاضر اختلاف قیمت سری UK Plus با ECO خیلی زیاد هست. این اختلاف قیمت توجیه دارد؟

با برنامه محاسبه گر گرین حساب کنید .
سری اکو مناسب شما نیست به دلیل ساعت متمادی
شما به یک پاور با طراحی جدید و استاندارد 80 پلاس گلد و بهره وری بالا نیاز دارید .
پس بهتره پاور بالاتر ولی مطمئن بگیرید .

MH2021
24-08-21, 21:36
با برنامه محاسبه گر گرین حساب کنید .
سری اکو مناسب شما نیست به دلیل ساعت متمادی
شما به یک پاور با طراحی جدید و استاندارد 80 پلاس گلد و بهره وری بالا نیاز دارید .
پس بهتره پاور بالاتر ولی مطمئن بگیرید .

با محاسبه‌گر گرین هم حساب کردم 250 وات شد. از طرفی برند گرین سری UK Plus از 500 وات و سری HP EVO هم از 600 وات پایین‌تر ندارند! این سیستم در حالت فول لود کار نمی‌کنه و بیشتر هم نرم‌افزارهای اداری و اینترنتی اجرا می‌شوند ولی همه روزه حداقل 15 ساعت روشنه.

1. از برند دیگر که 80Plus Gold باشه ولی وات پایین‌تر و ارزان‌تر مدلی نیست که جایگزین کنیم؟
2. در شرایط نرمال، عمر مفید پاورهای پیشنهادی شما حدودا چه مدت هست؟

AMD>INTEL
24-08-21, 22:15
با محاسبه‌گر گرین هم حساب کردم 250 وات شد. از طرفی برند گرین سری UK Plus از 500 وات و سری HP EVO هم از 600 وات پایین‌تر ندارند! این سیستم در حالت فول لود کار نمی‌کنه و بیشتر هم نرم‌افزارهای اداری و اینترنتی اجرا می‌شوند ولی همه روزه حداقل 15 ساعت روشنه.

1. از برند دیگر که 80Plus Gold باشه ولی وات پایین‌تر و ارزان‌تر مدلی نیست که جایگزین کنیم؟
2. در شرایط نرمال، عمر مفید پاورهای پیشنهادی شما حدودا چه مدت هست؟

به خاطر همین روشن بودن بهتره یک پاور با کیفیت بگیرید
این دو مدل که معرفی کردم قیمت های بالایی ندارند . کیفیت را فدای قیمت نکنید . میتونید از پاورهای ارزونتر گرین استفاده کنید ولی کیفیت ساخت این مدل رو ندارند

قطعات الکترونیکی مثل قطعات مکانیکی نیستند یک بشه گفت دقیقا چند سال . بر اساس مقدار کار - نوسانات برق - خرابی های راندوم پیش میاد ولی تا 5 سال عموما بدون مشکل کار میکنند به طور میانگین کمترین
ارزونتر از مدلهایی که گفتم
GP530A-EUD