PDA

مشاهده نسخه کامل : بیشینه و کمینه ولتاژ محافظ کامپیوتر باید چند باشد؟

a27f87
23-08-21, 01:17
سلام من چند ماهه که یه محافظ با قابلیت تنظیم ولتاژ برای سیستم گرفتم و چون ولتاژ رو دیجیتالی نمایش میده متوجه شدم که تو منطقه ما خیلی نوسان داره و از ۲۰۰ تا بالای ۲۴۰ در حال تغییر و نوسانه و بعضی وقتا در حال کار کامپیوتر خاموش میشه چون ماکزیممش روی ۲۴۰ تنظیم کردم.الان میخوام بدونم حداقل و حداکثر ولتاژی که میتونم تنظیم کنم بدون اینکه آسیبی متوجه سیستمم بشه چند باید باشه؟

AMD>INTEL
23-08-21, 10:08
سلام من چند ماهه که یه محافظ با قابلیت تنظیم ولتاژ برای سیستم گرفتم و چون ولتاژ رو دیجیتالی نمایش میده متوجه شدم که تو منطقه ما خیلی نوسان داره و از ۲۰۰ تا بالای ۲۴۰ در حال تغییر و نوسانه و بعضی وقتا در حال کار کامپیوتر خاموش میشه چون ماکزیممش روی ۲۴۰ تنظیم کردم.الان میخوام بدونم حداقل و حداکثر ولتاژی که میتونم تنظیم کنم بدون اینکه آسیبی متوجه سیستمم بشه چند باید باشه؟

سلام
خارج از بحثی که اعلام کردید . محافظ به کار شما نمیاد شما باید استبلایزر تهیه کنید که برق را به سیستم شما به حالت استاندارد تحویل بده . محافظ ولتاژ کمکی نمیکنه
همون محدوده 230-235 ولت مناسبه برای حداکثر ولتاژ

a27f87
23-08-21, 12:22
ممنون پس ولتاژ نباید بیشتر از ۲۳۵ بشه.متاسفانه استابلایزر قیمتش الان اندازه یه سیستم متوسطه شده وگرنه که خیلی از محافظ بهتره

AMD>INTEL
23-08-21, 12:35
ممنون پس ولتاژ نباید بیشتر از ۲۳۵ بشه.متاسفانه استابلایزر قیمتش الان اندازه یه سیستم متوسطه شده وگرنه که خیلی از محافظ بهتره

خیر
قیمتش مناسبه
فاراتل STB2000
قیمت حدودی 1.650

a27f87
23-08-21, 15:00
:lol:خیلی وقت بود دنبالش نرفته بودم باید بذارمش تو صف خرید.
AMD>INTEL
23-08-21, 17:21
:lol:خیلی وقت بود دنبالش نرفته بودم باید بذارمش تو صف خرید.
به نظرم در کنار پاور خوب + خرید تثبیت کننده ولتاژ مخصوصا فارتل ضامن سلامت قطعات باشه .

a27f87
24-08-21, 02:16
با سلام مجدد به نظر شما این درسته که بگیم ماکزیمم و مینیمم ولتاژ باید ماکزیمم و مینیمم خود ولتاژ کاری پاور سیستم باشه؟

AMD>INTEL
24-08-21, 09:11
با سلام مجدد به نظر شما این درسته که بگیم ماکزیمم و مینیمم ولتاژ باید ماکزیمم و مینیمم خود ولتاژ کاری پاور سیستم باشه؟

محافظ های در بازار این مقدار هوشمند نیستند این کار را انجام بدهند با محافظ شما کاری از پیش نمیبرید .

Speed Racer
25-08-21, 20:10
خیر
قیمتش مناسبه
فاراتل STB2000
قیمت حدودی 1.650
سلام استاد امید

توی یک سایت که اینو می فروشه نوشته: استابلایزر فاراتل 2000 نیاز به نصب ندارد کافیست دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

می خواستم بدونم این استابلایزر چند تا پورت خروجی داره و تا چند دشتگاه رو می شه بهش متصل کرد. بعد اینکه همه دستگاه ها که یکجا در خونه نیستن چطوری همه رو به این وصل کنیم. اگه این دستگاه تو پذیرایی باشه خطری داره که آدم بهش دست می زنه یا مثل پاور قابلیت انفجار داره.

استاد امید اصلا دستگاهی داریم روی ورودی کلی برقی که داخل خونه میاد وصل کنیم که کل برق خونه تحت چنین کنترلی باشه تا همه دستگاه ها از این مزیت برخودار بشن.

AMD>INTEL
25-08-21, 20:26
سلام استاد امید

توی یک سایت که اینو می فروشه نوشته: استابلایزر فاراتل 2000 نیاز به نصب ندارد کافیست دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

می خواستم بدونم این استابلایزر چند تا پورت خروجی داره و تا چند دشتگاه رو می شه بهش متصل کرد. بعد اینکه همه دستگاه ها که یکجا در خونه نیستن چطوری همه رو به این وصل کنیم. اگه این دستگاه تو پذیرایی باشه خطری داره که آدم بهش دست می زنه یا مثل پاور قابلیت انفجار داره.

استاد امید اصلا دستگاهی داریم روی ورودی کلی برقی که داخل خونه میاد وصل کنیم که کل برق خونه تحت چنین کنترلی باشه تا همه دستگاه ها از این مزیت برخودار بشن.

سلام
بستگی به قدرت دستگاه دارد .
مدل 2000 برای یک کامپیوتر و لوازم همراهش کافیه
از یک پریز مقدار مشخصی میشه خروجی گرفت
با توجه به میزان مصرف هر وسیله باید برای اون استبلایزر خرید کرد .
تثبیت کننده هم برای هر دستگاه باید جداگانه تهیه بشه .
محافظ کل ساختمان هم وجود داره که با نصب فکر کنم 10 تا 11 میلیون هزینش باشه
که باید بر اساس ساختمان و وسایل از بخش فنی فاراتل مشاوره بگیرید
مثل
فاراتل| مشخصات، قیمت و خرید ترانس اتوماتیک فاراتل مدل AVR32F (Only the registered members can see the link)

استبلایزرهای قدرتمند هم هست مثل این که بعد از کنتور قرار میگیرد
فاراتل| مشخصات، قیمت و خرید استابیلایزر فاراتل مدل STB12000M (Only the registered members can see the link)