PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین روش نصب فن برای تهویه بهتر

fernas
08-08-21, 17:39
سلام.من کیس استیاک دارم.دوتا فن جلوش مدل گرین GF120-R هست وفن های خروجی سقف و پشتی هم همون فنای قرمز خود کیس هستند.الان می خوام سه تا فن گرین هوراکان ببندم.اول می خواستم همونا رو چون ضعیفتر از فن های جلو هستن به عنوان خروجی استفاده کنم اما بهم گفتن بهتره فن های هوراکان رو به عنوان ورودی ببندی و دوتا قبلی رو برای خروجی تا فشار هوای منفی ایجاد بشه که بهتره برای کیس.الان من می خواستم بدونم فشار هوای منفی مناسبه که زودتر گرما خارج شه یا فشار هوای مثبت تا هوای خنک بیشتر وارد شه؟البته خودم جستجو کردم در اینترنت و هر دو روش طرفدار خودش رو داره و منم به نتیجه ی خاصی نرسیدم.برای همین پرسیدم تا راهنمایی کنید. تشکر.

AMD>INTEL
08-08-21, 18:47
سلام.من کیس استیاک دارم.دوتا فن جلوش مدل گرین GF120-R هست وفن های خروجی سقف و پشتی هم همون فنای قرمز خود کیس هستند.الان می خوام سه تا فن گرین هوراکان ببندم.اول می خواستم همونا رو چون ضعیفتر از فن های جلو هستن به عنوان خروجی استفاده کنم اما بهم گفتن بهتره فن های هوراکان رو به عنوان ورودی ببندی و دوتا قبلی رو برای خروجی تا فشار هوای منفی ایجاد بشه که بهتره برای کیس.الان من می خواستم بدونم فشار هوای منفی مناسبه که زودتر گرما خارج شه یا فشار هوای مثبت تا هوای خنک بیشتر وارد شه؟البته خودم جستجو کردم در اینترنت و هر دو روش طرفدار خودش رو داره و منم به نتیجه ی خاصی نرسیدم.برای همین پرسیدم تا راهنمایی کنید. تشکر.

سلام

این مورد به دمای محیط و شرایط قرار گیری کیس هم مرتبط هست .پیشنهادی که من دارم فن های GF120-R را در جلوی کیس بسته بشه و فن های جدید پشت کیس .
در نهایت اگر دما سنج داشته باشید میتونید دمای کیس رو در هر دو حالت اندازه گیری و نتیجه گیری کنید ولی پیشنهاد من این حالت است .

AMD>INTEL
09-08-21, 08:22

سلام مجدد
نظر مدیر بخش R&D شرکت محترم گرین

فشار هوای مثبت دارای چند ویژگی زیر هست
+ مسیر عبور هوا کاملا مشخص هست (در فشار هوای منفی، هوا از هر جایی به داخل کیس وارد میشه)
+ همین موضوع باعث میشه که گرد و غبار قابل کنترل بشه (مثلا هوا فقط از جلو وارد میشه و اگه جلوی کیس فیلتر داشته باشه، میزان ورود گرد و غبار کمتر میشه)

در کل برای کیس فشار هوای مثبت بهتره