PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره کارت کپچر lgato S60

0reza666
23-07-21, 07:37
با سلام.

نمیدونم چرا تاپیک قبلیم باز نمیشه.

البته پیام خصوصی یکم حرف زدیم ولی بهتره در تاپیک باشه.

پیام خصوصی که شما XFXForce (Only the registered members can see the link) دادین به من.

خب باشه اما محدود میکنه بصورت پیش فرض،
کارت کپچر های دیگه هستن مثل Elgato مدل بالتر که تا 4K 60FPS هم پشتیبانی میکنن یا AverMedia که تا 240 هرتز رو 1080 ساپورت میکنه.

حالا شما کنترل پنل انویدیا رو باز کنید زیر مجموعه Display برید به set up multiple displays اینجا باید Elgato و GIGABYTE رو ببینید.
بعد برید به Adjust desktop size and position اینحا هم هر دو رو میبینید. مانیتور گیگابایت رو انتخاب کنید.
تو بخش scaling گزینه رو no scaling باشه و perform scaling on رو حتما روی GPU بذارید نه!display

تو قسمت preview هم resolutuion رو 1440p بذارید و refresh rate رو هم 165
بعد مانیتور بعدی که Elgato شناخته شده رو حالا انتخاب کنید.
باز تو بخش scaling گزینه رو no scaling باشه و perform scaling on رو حتما روی GPU بذارید نه display تو قسمت preview هم resolution رو 1080p بذارید و refresh rate رو هم 60 توی قسمت change resolution برید و برای گیگابایت 1920در 1080 رو انتخاب کنید
اما نه از زیرمجموعه Ultra HD, HD , SD بلکه بیاید پایین تر و از زیرمجموعه pc این رزولوشن رو انتخاب کنید که بعدش 165 هرتز کنارش فعال بشه

اما برای الگاتو دیگه این گرینه باید غیرقابل تغییر باشه چون حالت slave داره برای main display که گیگابایت هست. حالا Apply رو بزنید. و چن ثانیه صبر کنید.
با اینحال باز برید تو Adjust desktop size and position و چک کنید که الگاتو همون 60 مونده باشه.
اینو باید در نظر داشته باشید البته که وقتی تنظیمات گیم پلی و استریم باهم یکسان نباشن به سیستم فشار مضاعفی میاد به دلیل انکود کردن همزمان (به دلیل وحود تفاوت در کیفیت و سرعت گیم پلی با استریم) و باعث کاهش کارایی میشه و همچنین پایین تر اومد کیفیت.
مثلا اگه از OBS استفاده کنید
OBS Settings:
Menu VIDEO
Base (canvas) resolution: 1440p
Output (scaled) resolution: 1440p
Menu OUTPUT recording -> rescale output : 1080p
or
Menu VIDEO Base (canvas) resolution: 1440p
Output (scaled) resolution: 1080p
Menu OUTPUT output-> recording -> rescale off
رو میتونید تنظیم کنید

من در جواب پیام خصوصی نوشتم.

وقتی با کلید ویندوز و p بزنم و از بالا دومی انتخاب کنم یجور میانبور تا نخوام برم کنترل پنل و کارهای که گفتی انجام دادم ولی وقتی کارت کپچر بیارم وسط اصلا دیگه رزلوشن 2k نیست برای مانیتور گیگابایت فقط فول اچ دی است تا انتخابش کنم خیالی عجیبه چه باید کرد؟

این عکس ببینید

Only the registered members can see the link

چرا تا الگاتو فعال میکنم اینطوری میکونه اخه؟

Only the registered members can see the link

انگار این قسمت محدودش میکونه

XFXForce
23-07-21, 18:13
در پیام خصوصی پاسخ دادم
این محدودیت رو الگاتو داره ایجاد میکنه با روشی که گفتم شما میتونید رفرش ریتتون رو محدودیتش رو بردارید
اما برای رزولوشن باید از مدل بالاتر الگاتو 4k60fps استفاده کنید

0reza666
27-06-22, 20:32
ممنون. مدل دقیق کارت کپچر میگین؟

من یه کارت کپچر میخوام که در رزلوشن 2k بتونه هرتز بالای 60 بده مصلا 165 هرتز یا دیگه حداعقل 144 هرتز بده.

اگه کارت کپچری هست که حتی رزلوشن 4k با هرتز بالای 60 ساپورت کنه هم میخوام. چون اینده نگری همیشه خوبه.

الان همنطور که بالا گفتم مشکل دارم چون کارت کپچر فعلی من فول اچ دی و 60 هرتزه و چون استریم میکونم در اپارات و 2 تا سیستم دارم همش مانیتور و سیستم اول مجبورن تو بازی ها میاد رو رزلوشن فول اچ دی و 60 هرتز. منکه نمیتونم همش اف استریم و کارت کپچر قطع کنم تا لذت این مانیتوری که دارم ببرم. پس لطفا راهنمایی کنید یه کارت کپچر خوب بگیرم.