PDA

مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن در مرحله اول نصب ویندوز ( سیستم تازه اسمبل شده)

MohsenStar
21-07-21, 15:34
​ سلام
امروز یه سیستم با قطعات آک اسمبل کردم
مادربرد : asus prime h310m-c csm
پردازنده : intel i7 9700f try
رم : 8g ddr4 2400
هارد ssd 240
پاور : green 430 eud
گرافیک : 2g 1030 oc giga

مشکل اینجاست بعد از بوت کردن فلش مموری یا حتی دیسک نصب ویندوز در مرحله انتخاب زبان ویندوز 10 و یه زمان های هم هنگام چرخش دایره لودینگ اول ویندوز 10 هنگ میکنه و ریست مادربرد هم کار نمی کنه تا پاور رو مدام فشار بدیم یا کلید اصلی پاور رو خاموش کنیم
حتی موقعی که کابل ساتا هارد هم متصل نیست این مشکل برقراره !
مراحل زیر رو انجام دادم مشکل رفع نمیشه دیگه عقلم بجایی قد نمیده
آپدیت بایوس مادربرد به آخرین نسخه
تعویض رم و گرافیک
صفر کردن بایوس
غیر فعال کردن تنظیمات csm و scureboot و ...
میترسم مشکل از پردازنده باشه 5.750 بابتش پول دادم 🤧Only the registered members can see the link

اگر راه حلی بذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید

AMD>INTEL
21-07-21, 16:47
​ سلام
امروز یه سیستم با قطعات آک اسمبل کردم
مادربرد : asus prime h310m-c csm
پردازنده : intel i7 9700f try
رم : 8g ddr4 2400
هارد ssd 240
پاور : green 430 eud
گرافیک : 2g 1030 oc giga

مشکل اینجاست بعد از بوت کردن فلش مموری یا حتی دیسک نصب ویندوز در مرحله انتخاب زبان ویندوز 10 و یه زمان های هم هنگام چرخش دایره لودینگ اول ویندوز 10 هنگ میکنه و ریست مادربرد هم کار نمی کنه تا پاور رو مدام فشار بدیم یا کلید اصلی پاور رو خاموش کنیم
حتی موقعی که کابل ساتا هارد هم متصل نیست این مشکل برقراره !
مراحل زیر رو انجام دادم مشکل رفع نمیشه دیگه عقلم بجایی قد نمیده
آپدیت بایوس مادربرد به آخرین نسخه
تعویض رم و گرافیک
صفر کردن بایوس
غیر فعال کردن تنظیمات csm و scureboot و ...
میترسم مشکل از پردازنده باشه 5.750 بابتش پول دادم ������Only the registered members can see the link

اگر راه حلی بذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
پردازنده به طور صحیح شناسایی میشه ؟
پیشنهاد میکنم بایوس آخرین ورژن را از سایت ایسوس دانلود و از طریق خود بایوس اپدیت کنید .این کار را انجام بدید نتیجه را اطلاع بدید .
فقط کافیه فایل بایوس را اکسترکت شده روی فلش کپی کنید .وارد بایوس شوید واپدیت کنید .
روش این کار هم تو دفترچه مادربردت هم هست .

MohsenStar
21-07-21, 18:12
سلام
بله نام پردازنده بطور کامل بهمراه فرکانس در بایوس شناسایی میشه
آپدیت بایوس هم به آخرین ورژن که اومده طبق همین روش که فرمودین انجام دادم فایده نداشت ...

MohsenStar
21-07-21, 18:15
رم و گرافیک هم تعویض کردم
پاور رو عوض کردم
پردازنده رو باز کردم دوباره گذاشتم
چه با هارد چه بدون هارد این مشکل وجود داره

XFXForce
21-07-21, 18:34
Windows to go (ویندوز قابل بوت بدون نیاز به نصب) روی فلش usb 3 بریزین و باهاش بوت بشین، وقتی اومد بالا ببینید با تو اون محیط میشه کار کرد؟ سخت افزار رو از دیوایس منیجر چک کنید، یه اسکرین شات از HW monitor بذارید.

MohsenStar
21-07-21, 20:29
Windows to go (ویندوز قابل بوت بدون نیاز به نصب) روی فلش usb 3 بریزین و باهاش بوت بشین، وقتی اومد بالا ببینید با تو اون محیط میشه کار کرد؟ سخت افزار رو از دیوایس منیجر چک کنید، یه اسکرین شات از HW monitor بذارید.

سلام
ویندوز 10 رو روی فلش بوت کردم (ویندوز قابل بوت بدون نیاز به نصب) متاسفانه همون اول هنگام لود کردن هنگ کرد ! ( تصویر اولی )

از توی بایوس هم چند تصویر از تنظیمات پردازنده گذاشتم

XFXForce
21-07-21, 21:18
عجیبه
آخرین بایوسی که تو سایتش گذاشته 1404 هست که شما هم نصب کردی
اما توی پردازنده های قابل پشتیبانی برای 9700F و بالاتر میگه بایوس 2201 میخواد، در حالیکه اصلا نیست توی قسمت دانلودش این ورژن
رمتون هم گفتید 8 گرفتید اما الان 4 شناخته 2133
از پردازنده که بعیده باشه هر چی هست از مادربورد باید باشه اگه هر مشکلی هم باشه، (و واقعا چرا برای این پردازنده ارزونترین و ضعیف ترین مادربورد ممکن رو گرفتید؟)
متونید با فلش لینوکس رو ببینید بوت میشه؟ (بدون نیاز به نصب رو، یا کلا مثلا HIREN S BOOT CD)

AMD>INTEL
21-07-21, 21:29
رم و گرافیک هم تعویض کردم
پاور رو عوض کردم
پردازنده رو باز کردم دوباره گذاشتم
چه با هارد چه بدون هارد این مشکل وجود داره

اگر باز هم هنگ میکند مادربردتون مشکل داره و احتمالا ایراد از چیپست هست .

MohsenStar
21-07-21, 21:49
عجیبه
آخرین بایوسی که تو سایتش گذاشته 1404 هست که شما هم نصب کردی
اما توی پردازنده های قابل پشتیبانی برای 9700F و بالاتر میگه بایوس 2201 میخواد، در حالیکه اصلا نیست توی قسمت دانلودش این ورژن
رمتون هم گفتید 8 گرفتید اما الان 4 شناخته 2133
از پردازنده که بعیده باشه هر چی هست از مادربورد باید باشه اگه هر مشکلی هم باشه، (و واقعا چرا برای این پردازنده ارزونترین و ضعیف ترین مادربورد ممکن رو گرفتید؟)
متونید با فلش لینوکس رو ببینید بوت میشه؟ (بدون نیاز به نصب رو، یا کلا مثلا HIREN S BOOT CD)
بیش از این احتیاج نداشتم برا همین این مدل رو گرفتم
با هایرن هم بالا نمیاد
رم هم تعویض کردم گفتم شاید مشکل از رم باشه

- - - Updated - - -

MohsenStar
21-07-21, 22:05
الان امدم پردازنده G5400 Gold گذاشتم روی مادربرد و اوکی شد و ویندوز هم نصب کردم

و دوباره پردازنده ها رو عوض کردم دوباره هنگ کرد !!!

میگین مشکل از مادربرد هست یا پردازنده؟

XFXForce
21-07-21, 22:05
مشکل از درست پشتیبانی نکردن این مادربورد از اون پردازنده است فک کنم.
اگه اون پردازنده رو روی مادبورد دیگه بندازید جواب میده احتمال خیلی زیاد

AMD>INTEL
21-07-21, 22:13
الان امدم پردازنده G5400 Gold گذاشتم روی مادربرد و اوکی شد و ویندوز هم نصب کردم

و دوباره پردازنده ها رو عوض کردم دوباره هنگ کرد !!!

میگین مشکل از مادربرد هست یا پردازنده؟

ممکنه پردازنده هم مشکل داشته باشه . راهش تست این پردازنده روی مادربرد دیگری است .

XFXForce
21-07-21, 22:31
البته الان دقت کردم دیدم پردازنده رو TRAY گرفتید ، برا همین از فروشنده باید مهلت تست میگرفتید که اگه مشکلی داشت بتونید پسش بدید.
در مورد مادربورد هم این که میبینید مدل های دیگه امکانات ظاهری بیشتری دارن تنها فرقشون تو اون ها نیست که برای مثال اگر کسی براش ظاهر مهم نباشه، تعداد پورت ها یا اسلات ها مهم نباشه پس ارزونترین مادربورد رو بخره.
این مادربوردی که شما گرفتید ضعیف ترین چیپ رو داره و توی همون ها هم پایین ترین مدل مادربورد هست.

حتی اگر اینکه فقط از m.2 pci-e x2 پشتیبانی میکنه نه x4 براتون اهمیتی نداشته باشه یا اینکه حتی UEFI نداره و خیلی چیزای دیگه؛
و درسته از نظر تئوری میتونه حتی از 9900K هم پشتیبانی کنه اما اصلا برای این منظور ساخته نشده،
برای پردازنده های رده بالا باید مادربوردی بگیرید که بتونه حداقل ها رو براش تضمین کنه، حتی همه چی فقط چیپست هم نیست،
PHASE Power VRM , Mosfets ، خازن ها، و کلی چیزای دیگه هست که باید تو خرید مادربورد دقت بشه.

اما خیلیا رو دیدم تو ایران که یا اصلا هیچ هزینه ای نمیخوان روی مادربورد بکنن و ارزونترین رو میگیرن و از اون ور بعضیا هزینه های الکی روی مادربورد میکنن و مادربوردشون دو برابر پردازنده ای که روش انداختن پولش هست.
از نظر من برای ابن مادربورد بهترین پردازنده همون سلرون یا پنتیوم هست. برای 9700 غیر k بهترین گزینه که ارزون هم باشه PRIME B360 or B365 هست.

در هر صورت پردازنده رو روی یک مادربورد دیگه که بایوس اون هم آپدیت شده باشه حتما تست کنید (به جز سری Z390 که بدون آپدیت هم سری 9 رو شناسایی میکنن)

کاش سیستم رو هم که نو گرفتید حداقل نسل جدید میخریدید.
میتونستید 1030 رو کلا حذف کنید و به جاش از گرافیک 11400 استفاده کنید که تفاوت اندکی با 1030 داره. یعنی UHD 730
با تقریبا همین هزینه میشد پردازنده سری 11 اینتل گرفت با کارایی مشابه اما با قابلیت های بیشتر و جدیدتر بودن و قابلیت ارتقا بالاتر
الان رمتون دوال چنل هست؟