PDA

مشاهده نسخه کامل : تاخیر در هارد لپ تاپ

monjid
12-07-21, 19:28
سلام دوستان
پس از اینکه SSD تهیه کردم و به جای هارد لپ تاپ گذاشتم و هارد اصلی رو با براکت جای درایو نوری گذاشتم (البته در همین جریان مجبور شدم هارد اصلیم رو که با برنامه پارتیشن فرمت شده بود ریکاوری کنم) مشکلی برای هارد یک ترابایت اصلی لپ تاپم پیش اومده و پوشه ها یا فایل ها رو با تاخیر قابل توجهی باز میکنه البته بعضی اوقات درسته و تاخیر نداره عمدتا زمانی که لپ تاپ رو روشن میکنم و یک بار پوشه ها رو با تاخیر باز میکنم درست میشه و بعد از خاموش روشن دوباره همین جور میشه یه جورایی گیر میکنه و زور میزنه تا فایل ها رو بخونه
ویندوز روی SSD نصبه و درایو های اون هیچ تاخیری نداره
با برنامه HD Tune pro سلامتی هارد رو دیدم دو تا ارور داره که تصویرش رو قرار دادم البته نمیدونم قبل این مشکل هم این ارور ها بوده یا نه
با برنامه HDD Regenerator هم هارد رو تست کردم فقط یک delay داشت و هیچ بد سکتوری نداشت
امکان داره مشکل از براکت که هارد رو داخلش گذاشتم باشه؟
دوستان اگر کسی میتونه راهنماییم کنه چکار کنم؟
خیلی ممنون
24522

AMD>INTEL
13-07-21, 09:31
سلام دوستان
پس از اینکه SSD تهیه کردم و به جای هارد لپ تاپ گذاشتم و هارد اصلی رو با براکت جای درایو نوری گذاشتم (البته در همین جریان مجبور شدم هارد اصلیم رو که با برنامه پارتیشن فرمت شده بود ریکاوری کنم) مشکلی برای هارد یک ترابایت اصلی لپ تاپم پیش اومده و پوشه ها یا فایل ها رو با تاخیر قابل توجهی باز میکنه البته بعضی اوقات درسته و تاخیر نداره عمدتا زمانی که لپ تاپ رو روشن میکنم و یک بار پوشه ها رو با تاخیر باز میکنم درست میشه و بعد از خاموش روشن دوباره همین جور میشه یه جورایی گیر میکنه و زور میزنه تا فایل ها رو بخونه
ویندوز روی SSD نصبه و درایو های اون هیچ تاخیری نداره
با برنامه HD Tune pro سلامتی هارد رو دیدم دو تا ارور داره که تصویرش رو قرار دادم البته نمیدونم قبل این مشکل هم این ارور ها بوده یا نه
با برنامه HDD Regenerator هم هارد رو تست کردم فقط یک delay داشت و هیچ بد سکتوری نداشت
امکان داره مشکل از براکت که هارد رو داخلش گذاشتم باشه؟
دوستان اگر کسی میتونه راهنماییم کنه چکار کنم؟
خیلی ممنون
24522
سلام
خطای CRC نشون میده یک داستانی بین اتصال هارد و مادربرد هست و خط دیتای مشکل داره عموما میتونه از کدی باشه . یک بنچماکر از هارد با hD TUNE بگیرید .

SajjadKhati
13-07-21, 12:27
سلام
بله احتمالا مشکل از براکت هست .
واسه ی لپتاپ فیلم هم که براکت نصب کرده بودم ، شبیه همین مشکلات وجود داشت و مجبور شدم از هارد اینترنال ، به عنوان اکسترنال استفاده کنم .

monjid
13-07-21, 20:33
با قاب اکسترنال هاردم رو وصل کردم هیچ تاخیری نداشت و هیچ مشکلی نداشت ولی همچنان ارور های برنامه HD Tune pro وجود داشت
به نظرتون با تعویض براکت این تاخیر برطرف میشه؟ یا اینکه مشکل از اتصال جای درایو نوری هست؟

AMD>INTEL
14-07-21, 09:00
با قاب اکسترنال هاردم رو وصل کردم هیچ تاخیری نداشت و هیچ مشکلی نداشت ولی همچنان ارور های برنامه HD Tune pro وجود داشت
به نظرتون با تعویض براکت این تاخیر برطرف میشه؟ یا اینکه مشکل از اتصال جای درایو نوری هست؟

بنچکمارک بگیرید تا نظر بدم . بعضی از کندی ها با llf قابل حل است .

monjid
14-07-21, 12:26
24525بنچکمارک

AMD>INTEL
14-07-21, 20:43
24525بنچکمارک

الان روی کدی هست یا باکس ؟

monjid
14-07-21, 23:21
الان روی کدی هست یا باکس ؟
گذاشتم رو کدی
باکس usb 2 بود سرعت رو میاورد پایین

AMD>INTEL
15-07-21, 11:59
گذاشتم رو کدی
باکس usb 2 بود سرعت رو میاورد پایین

سرعت تقریبا اوکیه تو بنچمارک . اون تاخیر در زمان روشن شدن و بازکردن فولدر احتمالا به خاطر استفاده از کدی هست ولی من روی بنچمارک مشکلی مشاهده نکردم .