PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید ssd nvme wd blue sn550

top1tip
10-07-21, 19:11
با سلام خدمت دوستان گرامی
قصد خرید اس اس دی اینترنال وسترن دیجیتال مدل SN550 ظرفیت 1 ترابایت دارم گفتم قبلش نظر متخصصین هم بپرسم
نسبت به قیمت و حجم sddهای دیگه به صرفه تر هست
از adata 8200 از نظر سرعت و کارایی کمی پایین تر هست ولی قمتش حدود 700 تومن بیشتر از 500 گیگ 8200 در صورتی که این دوبرابر ظرفیت بالاتر داره

از بین گارانتی های ویستا - ام آی تی - حافظه طلایی تهران - tmc کدام معتبر تر هستند

AMD>INTEL
10-07-21, 20:57
قصد خرید اس اس دی اینترنال وسترن دیجیتال مدل SN550 ظرفیت 1 ترابایت دارم گفتم قبلش نظر متخصصین هم بپرسم
از adata 8200 از نظر سرعت و کارایی کمی پایین تر هست ولی قمتش حدود 700 تومن بیشتر از 500 گیگ 8200 در صورتی که این دوبرابر ظرفیت بالاتر داره

از بین گارانتی های ویستا - ام آی تی - حافظه طلایی تهران - tmc کدام معتبر تر هستند

وسترن دیجیتال تولید کننده خوبیه . فکر کنم این مدل بررسی های خوبی هم ثبت کرده باشه .ویستا و MIT معتبر تر هستند .ولی به هیچ عنوان به گارانتی آونگ نمیرسند مه محصولات ای دیتا را گارانتی میکند .

Only the registered members can see the link

XFXForce
10-07-21, 22:05
SN550 اس اس دی خوبی هست البته دقت کنید که فاقد DRAM هست. که یکی از دلایل ارزون بودنشه.
با 2.950 میتونید بگیریدش با گارانتی حامی. (البته با برخی گارانتی ها قیمتش خیلی بالاتر میره)

اگه ارزون تر میخواید با کارایی تقریبا مشابه هم Crucial P2 11TB میتونید بگیرید که 2.450 هست با 18 ماه گارانتی حامی و 2.650 با 5 سال گارانتی آواژنگ
این مدل از Host Memory پشتیبانی میکنه و میتونید با فعال کردن Cache momentum این قابلیت رو بهش اضافه کنید که از رم سیستم بجای DRAM داخلی که اس اس دی های زیادی دیگه ندارن متاسفانه حتی SAMSUNG 980 استفاده کنه و کاراییش رو بالاتر ببره.
متاسفانه مدل وسترن این قابلیت رو نداره

اما نکته مثبت مدل وسترن به این مدل کروشیال عمر نوشتاری دوبرابریش هست (600 ترابایت)

ADATA SX8200 اس اس دی خوبیه اما اختلاف قیمتش خیلی بیشتره نسبت به اختلاف کاراییش (2.5 میلیون و 3 میلیون کجا و 6 میلیون کجا)
البته اینم بگم که همین چن وقت پیش دست adata رو شد که بدون این که به مشتری ها بگه 4 مدل متفاوت 8200 pro به بازار فرستاده که از هر نظر یعنی کنترلر، برند dram و برند حافظه ی متفاوت توشون استفاده کرده و هیچ راهیی هم نداره که شما بفهمید دارید کدوم رو میگیرید. برای مثال تو اونی که از حافظه ی Hynix استفاده شده سرعت بطور قابل ملاحظه ای پایین تر از مدل Micron

خود شرکتش هم گفت به دلیل کمبود مجبور شده اینکار رو بکنه و تضمین میکنه که همه از نظر کارایی به اعدادی که روی جعبه نوشته شده (منظورش همون فقط سرعت نوشتن و خوندن پشت سر هم هست که اونم وقتی میگه Up to 3500 MBps شما هر عددی زیر 3500 رو درنظر بگیرید شامل میشه حتی اگه 100 مگ هم سرعت بده از نظر چیزی که ای دیتا گفته مغایرتی نداره ، حالا 100 مگ رو شوخی کردم چون حتی کندترین نمونه بررسی شده هم باز قابل قبول بود کارایش اما در کل اینکارش خیلی اشتباه بود.)

Amin-h
05-11-21, 22:03

با سلام،
منم قصد خرید این اس اس دی رو دارم ولی توی همه سایت ها چیزی در مورد مدت زمان گارانتیش ننوشتن(فقط نوشتن گارانتی اصلی) و احتمالا هم از 2سال بیشتر نباشه به همین دلیل در مورد خریدش مطمئن نیستم (با توجه با اینکه محصولات ای دیتا 5سال گارانتی دارن)
از اونوز هم اگه بخوای از ای دیتا بخری که خیالت از گارانتیش راحت باشه رقیب هم قیمت خوبی بین محصولات ای دیتا نیست

XFXForce
06-11-21, 00:38
با سلام،
منم قصد خرید این اس اس دی رو دارم ولی توی همه سایت ها چیزی در مورد مدت زمان گارانتیش ننوشتن(فقط نوشتن گارانتی اصلی) و احتمالا هم از 2سال بیشتر نباشه به همین دلیل در مورد خریدش مطمئن نیستم (با توجه با اینکه محصولات ای دیتا 5سال گارانتی دارن)
از اونوز هم اگه بخوای از ای دیتا بخری که خیالت از گارانتیش راحت باشه رقیب هم قیمت خوبی بین محصولات ای دیتا نیست

Crucail P2 هم میتونید بگیرید هم قیمت تقریبا SN550 هست ، عمر نوشتاری جفتشون 300 ترابایت هست.
با گارانتی 5 ساله آواژنگ
و چون HBM داره وقتی از نرم افزارش این قابلیت رو فعال کنید سریعتر ار SN550 میشه.

AMD>INTEL
06-11-21, 11:21
با سلام،

گارانتی شرکتی داره به نظرم ای دیتا گزینه بسیار خوبیه هم کیفیت هم گارانتی