PDA

مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد یه سیستم ddr4 نسل جدید

0reza666
04-07-21, 14:53
با سلام.

لطفا یه مادربورد ایسوس که تا سی پی یو نسل 11 ساپورت میکونه معرفی کنید.

یه سی پی یو اینتل i7 نسل 11 معرفی کنید.

و یه رم (مدل و اسم خوب) 2+8 جمع 16 گیگ با باس بالا معرفی کنید.

0reza666
04-07-21, 15:08
من خودم مادربورد Asus ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI LGA1200 11th Gen پیدا کردم.

و سی پی یو Intel Core i7-11700K Rocket Lake LGA1200 11th Processor پیدا کردم.

و رمم ADATA XPG SPECTRIX D60G ARGB 8GB 4133MHz CL19 Grey DDR4 پیدا کردم.

شما اینارو میپسندید؟

AMD>INTEL
04-07-21, 20:11

شما اینارو میپسندید؟

ترکیب خوبیه و برای مدت زیادی خیالت بابت ارتقا راحت میکنه . میتونی پردازنده i5 11400 به همراه B560 هم بگیری که هزینت کمتر بشه ولی خوب انتخاب قدرتمند مدت بیشتری بی نیاز میشوید .

SajjadKhati
04-07-21, 21:58

شما اینارو میپسندید؟

سلام
اگه مصرف تون صرفا گیم هست ، از هر لحاظ ارزش خرید نداره .
اگه ارزش خرید رو در نظر میگیرید ، یه مادربرد با چیپست B560 و نهایتا سری گیمینگ و یه پردازنده ی 10400F ، برای اغلب بودجه های بالا هم ، بیشترین ارزش خرید را داره .

اگه ارزش خرید ملاک تون نیست ، پیشنهادم پردازنده های Ryzen هست . Ryzen 5 5600X با اختلاف بسیار اندک (1 درصد) از 11700K ، بصورت میانگین ، بهتر عمل میکنه .
Ryzen 7 5800X هم دو تا سه درصد از 5600X بهتر عمل میکنه و در حد 10900K هست . اما اصلا ارزش خرید نداره .
ضمنا مادربردهای AMD هم ارزونتره . 5600X هم تقریبا هم قیمت 11700K و اندکی ارزونتره .

XFXForce
05-07-21, 01:57
جناب پردازنده های AMD در حال حاضر کم یاب هستن و قیمتشون هم نسبتا بالاست تازه اگر باندل با مادربورد خریده بشه وگرنه که خیلی گرونتر میدن.
در ضمن 10900k به طور قطع قوی تر از 5800x و ضعیف تر از 5900X هست. اما ضعفش ساپورت نکردن PCI-E 4.0 هست.

برعکس amd اینتل نیازی نیست براش رم با فرکانس خیلی بالا بندازید چون تو کاراییتون اثر خیلی کمی میذاره و به هزینه اش اصلا نمیارزه.
اگر هم که 10400f مثلا بگیرید اونم با مادربورد سری b که کلا بیشتر از 2666 ساپورت نمیکنه حتی اگه از بایوس xmp رو فعال کنید باز دوباره برمیگردونه به دیفالت.
اگر کارت گرافیک خیلی قوی یعنی حداقل 3070 و پیشنهادی 3080 ندارید و تو رزولوشن خیلی بالا و مانیتور با رفرش ریت بالا بازی نمیکنید نیازی نیست خیلی برای پردازنده هزینه کنید مگر اینکه بخواید در آینده فقط گرافیک رو ارتقا بدید.

پردازنده هایی که الان تو بازار نسبت به قیمتشون میارزن 10700k و 10900 غیر K و. 10850K هستن تو سری 10 و تو سری 11 هم 11600K
شما لطفا بوجه تون و مشخصات باقی قطعات مثل گرافیک و پاور رو بگید.

SajjadKhati
05-07-21, 11:23
جناب پردازنده های AMD در حال حاضر کم یاب هستن و قیمتشون هم نسبتا بالاست تازه اگر باندل با مادربورد خریده بشه وگرنه که خیلی گرونتر میدن.

سلام
منظورتون منم؟

یه جستجوی کوچیک کنید ، همه چیز را متوجه میشید .
نه پردازنده های AMD کمیاب هستن نه مادربردهاش گرونتره!
قیمت پردازنده ی 5600X حدود 9.5 تومنه . قیمت مادربردهای B550 سری گیمینگش هم گاها زیر 5 تومنه . چیپست های سری X570 اش هم از سری Z590 اینتل معمولا ارزونتره .

در ضمن 10900k به طور قطع قوی تر از 5800x و ضعیف تر از 5900X هست. اما ضعفش ساپورت نکردن PCI-E 4.0 هست.

دوست عزیز ، ایشون منظورشون عملکرد پردازنده در گیمینگ هست .
تحقیق کردین عملکرد پردازنده ها در گیمینگ را ، که بطور قطع میگین این طوره؟ بر اساس کدوم مدرک معتبر این نظر را میگین؟

بطور قطع نیست . بطور نسبی هست . و با گرافیک های مختلف :

Only the registered members can see the link

با گرافیک 3080 :

با گرافیک 3090 :

برعکس amd اینتل نیازی نیست براش رم با فرکانس خیلی بالا بندازید چون تو کاراییتون اثر خیلی کمی میذاره و به هزینه اش اصلا نمیارزه.

همه ی سیستم هایی که تست میشه ، با یک نوع قطعات برای همه ی سیستم ها تست میشه . از جمله فرکانس رم هم ثابت هست که تست کننده ، در مشخصات سیستم اش اعلام میکنه !!

اگر هم که 10400f مثلا بگیرید اونم با مادربورد سری b که کلا بیشتر از 2666 ساپورت نمیکنه حتی اگه از بایوس xmp رو فعال کنید باز دوباره برمیگردونه به دیفالت.

اولا که مادربردهای سری B مشکل بیشتر از 2666 ساپورت کردن فرکانس رم را بصورت بومی نداره :

دوما سندتون کجاست که وقتی سازنده ی مادربرد میگه XMP را پشتیبانی میکنه ، شما میگید نمیکنه؟!

دوست عزیز ، لطفا قبل از چیزی ، یا خودتون تحقیق کنید و مطمئن بشید و حرفی را بزنید یا اینکه سند معتبری برای حرفاتون که سند نقض اش وجود داره ، بیارید .
از بیان حرفم ناراحت نشید . صرفا ازتون میخوام که درباره ی حرف هاتون ، تحقیق کنید و با سند صحبت کنید تا وقت کسان دیگه برای اثبات نقیض حرفاتون ، گرفته نشه .
XFXForce
05-07-21, 12:01
سلام
آقای سجاد من داشتم پاسخ دوستی که سوال کرده رو میدادم و هرگز هم نگفتم برای گیم یا چیز دیگه و قدرت پردازنده در مجموع رو گفتم گفتم قوی تر نه که خیلی قوی تر باشه
در مورد AMD شایذ شما جایی هستید که پردازنده های AMD به وفور پیدا میشن و ارزون هستن چون حتی خود AMD به دلیل پر بودن خط تولید TSMC 7 نانومتریش نمیتونه به اندازه نیاز تولید کنه
الان یه 5600X تازه به اجبار خرید با مادربورد تقریبا یک میلیون گرونتر از 10700K هست نیازی به سرچ نیست جناب به قدر کفایت اطلاعات دارم

من اصلا از قیمت مادربورد حرفی نزدم گفتم پردازنده هاش گرون هستن (اونم با شرایط الان بازار نه MSRP) که هنوزم میگم هستن حرف منم تنها نیست.

شما همون بنچمارکی هم که گذاشتین که نظر منو تایید میکنه

بعدش گفتید همه ی سیستم هایی که تست میشه ، با یک نوع قطعات برای همه ی سیستم ها تست میشه . از جمله فرکانس رم هم ثابت هست که تست کننده ، در مشخصات سیستم اش اعلام میکنه !!
مگه من اصلا از بنچمارک حرفی زدم که این رو برای من نوشتید واقعا دیگه همه ی کسایی که تو سخت افزار هستن میدونن که سیستم های AMD base خیلی نسبت به فرکانس و تاخیر رم حساس تر هستن و اگر رم بهتر بندازید میزان پرفورمنسی که میگیرید خیلی بیشتره برعکس اینتل که اختلاف ناچیز هست و این نه حرف جدیدی هست نه بی سند کلی مقاله و فیلم آموزشی ساخته شده توسط جاهای معتبر میتونید پیدا کنید

اولا که مادربردهای سری B مشکل بیشتر از 2666 ساپورت کردن فرکانس رم را بصورت بومی نداره :
دوما سندتون کجاست که وقتی سازنده ی مادربرد میگه XMP را پشتیبانی میکنه ، شما میگید نمیکنه؟!

من کی گفتم پشتیبانی نمیکنه؟ گفتم روی 10400 اگر بالاتر از 2666 بندازید قبول میکنه اما همین که سیستم رو ریبوت کنید برید داخل os میبینید دوباره برگردونده رو 2666، میتونید هر چقدر دلتون خواست امتحان کنید یا تو سایت های معتبر چک کنید.
با 10700 هم 2933 اما روی سری 11 تا 3200 پشتیبانی میکنن. هرچند اگر سری Z بگیرید دیگه اوضاع فرق میکنه و همه چیش اوکی هست.

در نهایت ازتون میخوام قبل از گفتن هر چیزی اولا کامنت منو با دقت بخونید که به قسمت های درست اشاره کنید نه اینکه قیمت پردازنده رو به مادربورد ربط بدید یا پشتیبانی از xmp اما برگردوندنش به دیفالت بعدش رو به کل پشتیبانی نکردن
بنده به اندازه کافی هم اطلاعات دارم هم تجربه تو این مسایل کوچیک. اگر هم اشتباهی بکنم با افتخار قبول میکنم چون هر کسی ممکنه اشتباه کنه اما ایراداتی که گرفتید همه نادرست بودند.
امیدوارم شما هم ناراحت نشید
برای همه ی اطلاعاتتون هم به بنچمارک ها مراجعه نکنید حتی معتبرترین هاشون هم در شرایط ایده آل گرفته شدن و بعضی وقتا خود بنچمارک های جاهای مختلف تو تست های مشابه نتایج خیلی متفاوتی میدن یا خیلی وقتا خودشون متوجه یه ایراد میشن که همون نتیجه بنچمارک خودشون رو تغییر میده که بنده بار ها دیدم. اما برای آشنایی تقریبی با قدرت سخت افزارها خوبه.

SajjadKhati
05-07-21, 13:15
سلام
آقای سجاد من داشتم پاسخ دوستی که سوال کرده رو میدادم و هرگز هم نگفتم برای گیم یا چیز دیگه و قدرت پردازنده در مجموع رو گفتم گفتم قوی تر نه که خیلی قوی تر باشه

سلامی مجدد
جواب صحبت هایی از قبیل پردازنده ی 10400F و مادربرد سری B و پردازنده های رایزن ای که کرده بودم را دادید دیگه .

من از تاپیک دیگه که طرف سیستم برای گیم میخواست ، متوجه شدم در این تاپیک هم برای گیم میخواد .
شما اگه اطمینان ندارید برای چه نرم افزار یا برنامه یا بازی ای میخواد ، لطفا اول از کاربر بپرسید که برای چه چیزی میخواد . نمیشه بدون اطلاع از برنامه ای که طرف استفاده میکنه ، بهش پیشنهاد سیستم داد که!

قدرت پردازنده ، مجموع نداره .
وابسته به برنامه ای هست که ازش استفاده میشه . و اینکه اون برنامه توان چه تعداد استفاده از هسته ها را داره . پردازنده های 32 هسته ای از آخرین سری هستن که عملکردشون در برنامه از پردازنده های 6 یا حتی 4 هسته ای هم میتونه پایین تر باشه .

ضمنا گفتید :
"در ضمن 10900k به طور قطع قوی تر از 5800x و ضعیف تر از 5900X هست."

در مورد AMD شایذ شما جایی هستید که پردازنده های AMD به وفور پیدا میشن و ارزون هستن چون حتی خود AMD به دلیل پر بودن خط تولید TSMC 7 نانومتریش نمیتونه به اندازه نیاز تولید کنه
الان یه 5600X تازه به اجبار خرید با مادربورد تقریبا یک میلیون گرونتر از 10700K هست نیازی به سرچ نیست جناب به قدر کفایت اطلاعات دارم

لازم به مکان خاصی نیست .
یه جستجوی کوچیک کنید ، میبینید بصورت میانگین ، 5600X از 11700K که در بازی ها بصورت میانگین ، تقریبا در حد هم عمل میکنن (با اختلاف نیم درصد تا 1.7 درصد) ، بصورت میانگین ، 500 تا 1 تومن ارزونتره :

Only the registered members can see the link AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+ryzen+5+5600x&safe=active&sxsrf=ALeKk00yj1oE2MUAuwyVWXXCT7eGXxYF7g%3A1625473 221817&ei=xcDiYM6yMYyVjLsPlpeJIA&oq=%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8% A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+ryzen+5+5600x&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBwgjELADECcyBwgAEEcQsAMyBwg AEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAE EcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsANKBAhBGABQrglYrglgwgx oAXACeACAAYwDiAGMA5IBAzMtMZgBAKABAaoBB2d3cy13aXrIA QnAAQE&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwiOqenPv8vxAhWMCmMBHZZLAgQQ4dUDCA4&uact=5

من اصلا از قیمت مادربورد حرفی نزدم گفتم پردازنده هاش گرون هستن (اونم با شرایط الان بازار نه MSRP) که هنوزم میگم هستن حرف منم تنها نیست.

منم نگفتم که شما درباره ی مادربرد گفتید .
توضیحات اضافی ای دادم که در بازی ها ، خرید پردازنده ی 5600X که ارزونتر از 11700K و تقریبا با همون کارایی در بازی هاست با مادربردهای amd که ارزونتر از اینتل هست ، کلا در اون رنج از قیمت ، تقریبا همون کارایی را با قیمت ارزونتری داره .

شما همون بنچمارکی هم که گذاشتین که نظر منو تایید میکنه

همه ی بنچمارک را (در اون لینک ها) دیدید؟!
ببینید چند تاشون 10900K از 5900X ای که گفتید ، قویتر عمل کرده که بطور قطع گفتید قویتره .
یا ببینید در چندتاشون 5800X از 10900K قویتر عمل کرده که گفتید بطور قطع ازش ضعیف تره .

بعدش گفتید همه ی سیستم هایی که تست میشه ، با یک نوع قطعات برای همه ی سیستم ها تست میشه . از جمله فرکانس رم هم ثابت هست که تست کننده ، در مشخصات سیستم اش اعلام میکنه !!
مگه من اصلا از بنچمارک حرفی زدم که این رو برای من نوشتید واقعا دیگه همه ی کسایی که تو سخت افزار هستن میدونن که سیستم های AMD base خیلی نسبت به فرکانس و تاخیر رم حساس تر هستن و اگر رم بهتر بندازید میزان پرفورمنسی که میگیرید خیلی بیشتره برعکس اینتل که اختلاف ناچیز هست و این نه حرف جدیدی هست نه بی سند کلی مقاله و فیلم آموزشی ساخته شده توسط جاهای معتبر میتونید پیدا کنید

گفتید :
"برعکس amd اینتل نیازی نیست براش رم با فرکانس خیلی بالا بندازید"

اون نتایجی که از تست ها دیدید ، در شرایط یکسان انجام شدن .
شما میگید 5600X رم با فرکانس بالاتر داشته باشه ، کارایی اش بالاتر میره ، چه بهتر .
ولی من در این باره تحقیقی نکردم که درسته یا نه . عادت هم ندارم تحقیق نکرده ، معمولا درباره ی چیزی نظر بدم .

من کی گفتم پشتیبانی نمیکنه؟ گفتم روی 10400 اگر بالاتر از 2666 بندازید قبول میکنه اما همین که سیستم رو ریبوت کنید برید داخل os میبینید دوباره برگردونده رو 2666، میتونید هر چقدر دلتون خواست امتحان کنید یا تو سایت های معتبر چک کنید.
با 10700 هم 2933 اما روی سری 11 تا 3200 پشتیبانی میکنن. هرچند اگر سری Z بگیرید دیگه اوضاع فرق میکنه و همه چیش اوکی هست.

منظورتون از سیستم عامل ، کدوم قست یا برنامه اش هست؟ برنامه ی task manager ؟ در همه ی شرایط و وقتی تست کلاک رم هم گرفته میشه ، این طوره؟

سند این تیکه از حرف تون را که بولد کردم را به عنوان مقاله ی معتبر بدید؟
من چیزی از این ادعاتون پیدا نکردم .

در نهایت ازتون میخوام قبل از گفتن هر چیزی اولا کامنت منو با دقت بخونید که به قسمت های درست اشاره کنید نه اینکه قیمت پردازنده رو به مادربورد ربط بدید یا پشتیبانی از xmp اما برگردوندنش به دیفالت بعدش رو به کل پشتیبانی نکردن

بازتاب صحبت های خودتون را پوشش و جواب دادم . جایی نبوده نداده باشم .
لازم هم نیست اطلاعات اضافی ای که میذارم رو بهتون بگم که این تیکه ، بحثی مکمل هست . قطعا خودتون متوجه میشید .

برای همه ی اطلاعاتتون هم به بنچمارک ها مراجعه نکنید حتی معتبرترین هاشون هم در شرایط ایده آل گرفته شدن و بعضی وقتا خود بنچمارک های جاهای مختلف تو تست های مشابه نتایج خیلی متفاوتی میدن یا خیلی وقتا خودشون متوجه یه ایراد میشن که همون نتیجه بنچمارک خودشون رو تغییر میده که بنده بار ها دیدم. اما برای آشنایی تقریبی با قدرت سخت افزارها خوبه.

نمیدونم منظورتون از نتایج خیلی متفاوت ، چه نتایجی هست ؟
همه ی چیزها از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری را بررسی کردید یا نه؟
مثلا دو نمونه لینک معتبر بدید که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری ، در شرایطی مساوی باشن اما نتایج شون با هم خیلی متفاوت باشه؟

تفاوت نتایج (البته من خیلی تفاوتی که میگید ، ندیدم) ، بخاطر شرایط نرم افزاری متفاوت میتونهه باشه . دو برنامه ، مخصوصا در بازی ها ، که دقیقا دو رویداد یکسان در شرایط برابر را اجرا نمیکنن .
به عنوان مثال کوچیک ، در یه ماشین بازی ، یک نفر میتونه از قسمت جاده اش بره و یکی دیگه ، از کنار جاده بره و باعث پخش شدن گرد و غبارِ بیشتر (یا خیلی بیشتری) بشه که قطعا رندرش سنگین تر خواهد بود و در میانگینِ نتایج ، صرفا همین دو شرایطِ مختلفِ اجرای بازی ، تاثیرش را میذاره .

0reza666
05-07-21, 15:06
والا فکر کنم بالا نوشتم من فقط سیستم که سی پی یو اینتل باشه و گرافیک انویدیا باشه میخوام.

حالا دوستان بگن ای ام دی خداست و قیمت پایین من اصلا کاری باهاش ندارم لطفا اصلا به من پیشنهادشم ندین تمام.

من گرافیک بزودی انشاالله 3080 میخرم و فعلا رو همین سیستم که مدل سی پی یو در تاپیک دیگه خودم نوشتم میمونم یعنی i7 4790 و 16 گیگ رم بعد یه سیستم که خودم بالا نوشتم میخرم. الویتم فعلا گرافیکه که تا 90 میلیون براش هزینه میکونم.

پاور 1050 گرین دارم. بله فقط برای بازی میخوام. بودجه تا 30 میلیون اما اگه بتونم افزایش بدم سی پی یو حتما i9 نسل 11 میبندم نشد هم همونیکه خودم بالا معرفی کردم میخرم.

باز سوالم تکرار میکونم اگه سیستمی که بالا خودم معرفی کردم میپسندین بهم بگین اگه هم نظر دیگه ای دارین بر مبنعای سی پی یو اینتل بعد مادربورد و رم معرفی کنید.

XFXForce
05-07-21, 16:29
شما نمیدونم چرا اصلا متن ها رو با دقت نمیخونید من میگم 10700K ارزونتره بعد شما میای تو پاسخ دومتون باز میگید 11700k گرونتره.

در مورد 10400 با 3080 چه برا گیم باشه چه برا تایپ کردن با ورد (اینو برای مزاح گفتم) باشه انتخاب 10400 برا 3080 کار درستی نیست و اون گرافیک پردازنده حداقل i7 میخواد.

شما برای ادعای رم که رو فرکانس بالا کار میکنه لینکی گذاشتین که رو مادربورد پردازنده سری 11 گذاشته! 10400 که سری 10 هست که گفتم 2666 بیشتر ساپورت نمیکنه
در ضمن خیر منظورم تسک منیجر نیست با هر نرم افزاری تست کنین مثلاا cpu z یا hw info بعد از روشن کردن xmp باز میبنید برگشته به 2666 به جز تو مادربورد های سری Z
و حیف که چن روز پیش آخرین سیستمی که با این مشخصات بسته بودئم رو فروختم وگرنه حتما عکس و حتی فیلمش رو میفزستادم.

در مورد تاثیر زیاد رم روی پردازنده های amd هم خیلی تعجب میکنم از این حرف شما، شما چن تا ویدیو از کانال های معروف مثل
Linus tech tips با jayztwocents یا GamersNexus هم دیده باشید میبینید چقدر فرق میکنه این موضوع رو کارایی
حالا باز حتما مقاله و لینک هم میذارم.
برای نتایج متفاوت هم همینطور

Speed Racer
05-07-21, 16:35
با سلام.

لطفا یه مادربورد ایسوس که تا سی پی یو نسل 11 ساپورت میکونه معرفی کنید.

یه سی پی یو اینتل i7 نسل 11 معرفی کنید.

و یه رم (مدل و اسم خوب) 2+8 جمع 16 گیگ با باس بالا معرفی کنید.
رضا جان سلام

من این سیستم رو برات در نظر گرفتم

Asus ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI : 11400000

Intel Core i7-11700K: 10450000

Crucial Ballistix RGB 32GB 16GB×2 DDR4 3200MHz CL16: 5800000

ASUS ROG STRIX RTX3080TI O12G GAMING GDDR6X: 85000000

2 میلیون و 600 از بودجت بیشتر شد ولی ارزش داره. البته می تونی مادربرد ارزونتری بخری و خزینت رو کمتر کنی

SajjadKhati
05-07-21, 20:05
شما نمیدونم چرا اصلا متن ها رو با دقت نمیخونید من میگم 10700K ارزونتره بعد شما میای تو پاسخ دومتون باز میگید 11700k گرونتره.

در مورد 10400 با 3080 چه برا گیم باشه چه برا تایپ کردن با ورد (اینو برای مزاح گفتم) باشه انتخاب 10400 برا 3080 کار درستی نیست و اون گرافیک پردازنده حداقل i7 میخواد.

شما برای ادعای رم که رو فرکانس بالا کار میکنه لینکی گذاشتین که رو مادربورد پردازنده سری 11 گذاشته! 10400 که سری 10 هست که گفتم 2666 بیشتر ساپورت نمیکنه
در ضمن خیر منظورم تسک منیجر نیست با هر نرم افزاری تست کنین مثلاا cpu z یا hw info بعد از روشن کردن xmp باز میبنید برگشته به 2666 به جز تو مادربورد های سری Z
و حیف که چن روز پیش آخرین سیستمی که با این مشخصات بسته بودئم رو فروختم وگرنه حتما عکس و حتی فیلمش رو میفزستادم.

در مورد تاثیر زیاد رم روی پردازنده های amd هم خیلی تعجب میکنم از این حرف شما، شما چن تا ویدیو از کانال های معروف مثل
Linus tech tips با jayztwocents یا GamersNexus هم دیده باشید میبینید چقدر فرق میکنه این موضوع رو کارایی
حالا باز حتما مقاله و لینک هم میذارم.
برای نتایج متفاوت هم همینطور

سلامی مجدد
دوست گرامی ، شخصا خسته شدم از اینکه این همه دنبال منابعی بگردم که نقضِ حرفهاتون را ثابت میکنه .

هر وقت برای هر قسمت از حرف هاتون ، سند معتبر ارائه کردین ، باهاتون ادامه ی صحبت را انجام میدم .
امیدوارم ازم ناراحت نشده باشید .
0reza666
05-07-21, 22:52
در حال حاظر سیستم های که دارم برای استریم و بازی اینا هستن.

LG E2040T 20 LED HD
ASUS H81M-C
Intel Core i5 4460 3.2GHz up to 3.4GHz
GREEN Notus100 PWM
Kingston 8GB DDR3 bas1600MHz
MSI GeForce GT 730 2GB DDR3
Western Digital Green WD5000AZRX
Biostar SSD S150 Hard Disk 120GB
Green GP600A HP
Green Oraman
Elgato HD 60S

سیستم استریم.

LG 22M38H LED FULL HD
Asus H81 PLUS
Intel Core i7 4790 3.6GHz up to 4.00 GHz
GREEN Notus400 PWM
Kingston 16Gb DDR3 bas1600MHz
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Seagate Barracuda 2TB 7200Rpm 64MB Buff
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff
ADATA SU650 SSD 120GB
Green GP1050B OCDG
Green Z3 Crystal

سیستم بازی.

که انشاالله سیستم بازی دارم یه تکونی بهش میدم :)

AMD>INTEL
06-07-21, 09:30
سلام دوستان

پست های آف تاپیک حذف شدند . بحث اینکه سیستم خریداری میشه یا نه اصلا ارتباطی به موضوع ندارد . دوستان میتوانند پیشنهادات خود را بدهند و این استارتر تاپیک هست که در نهایت تصمیم گیرنده است . اگر از این به بعد پست های آف تاپیک و سایر مواردی که مرتبط با عنوان تاپیک ببینم به هر دو کاربر اخطار میدهم .

دوستانی هم پیشنهادهای متفاوتی میدهند نیاز نیست با هم دیگه بحث کنند . مستندات خودتان را ارائه بدید و در نهایت استارتر تصمیم میگیرد .

با تشکر

XFXForce
06-07-21, 17:14
سلامی مجدد
دوست گرامی ، شخصا خسته شدم از اینکه این همه دنبال منابعی بگردم که نقضِ حرفهاتون را ثابت میکنه .

هر وقت برای هر قسمت از حرف هاتون ، سند معتبر ارائه کردین ، باهاتون ادامه ی صحبت را انجام میدم .
امیدوارم ازم ناراحت نشده باشید .
نه عزیز برا چی ناراحت بشم اتفاقا این بحث ها باعث یادگیری بیشتر میشه (البته به جز برای کسایی که یک دنده باشن و غیر منطقی)
من دارم برای موضوعاتی که گفتم منابع مربوطه رو آماده میکنم فقط فک کنم باید بابتش یک تاپیک حداگانه زده بشه چون دوستی که این تاپیک رو زده هدفش خرید هست

برای دوستمون هم که گفتم الان با 82 میلیون میتونید 3090 بخرید از برند پالیت PALIT با گارانتی آوازنگ مدل GAMING PRO OC

در مورد این برد هم خیالتون راحت باشه کلا ما چیزی به اسم برد بد و افتضاح نداریم چون اگر استاندارهای انویدیا رو پاس نکنن اصلا بهشون gpu داده نمیشه.
پالیت هم شرکت با سابقه ای تو زمینه تولید کارت گرافیک هست . البته خب نباید با سری ROG STRIX ایسوس یا SUPRIM X ام اس آی مقایسه کنیدش
اما در حد سری TUF میشه مقایسه کرد کولینگش رو.
و نکته دیگه اینکه بعضی دوستان پول خیلی زیادی رو صرفا به دلیل اینکه خیلی اورکلاک شده یا نورپردازی زیاد یا مثلا همین بابت سری Strix بودن میدن در حالیکه میتونن به جاش یه گرافیک مدل بالاتر ساده تر تهیه کنن
اینجا هم تفاوت 3090 با 3080 خیلی بیشتر از اینه که بخواید با این هزینه مثلا ASUS STRIX 3080 OC بخرید (تازه همین مدل پالیت هم اورکلاک شده هستش هم نورپردازی داره)

چون پاورتون هم 1050 هست پس مشکل کمبود توان خروجی پاور ندارید.
در مورد باقی قطعات هم نظر من این بود که بهتره با همون 4790 سر کنید و چن ماه دیگه Alder Lake با DDR5 بگیرید (چون گفتید حتما اینتل میخواید باشه)
اگر نمیخواید صبر کنید همون قطعاتی که خودتون پیشنهاد دادید هم اوکی بودن.

اگر رم قیمت مناسب با سرعت خوب میخواید 3600 ADATA XPG D20 32GB (2x16) میتونید با 5 میلیون بخرید که عالیه قیمتش با گارانتی مادالعمر آوازنگ