PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید لپ تاپ

refigheghadimi20
03-07-21, 01:23
سلام لطفا اگه امکانش هست ، یک لپ تاپ تا ۲۵ میلیون ، و یک لپ تاپ تا ۳۰ میلیون و یک لپ تاپ تا ۳۵ میلیون بهم معرفی کنید ... چون بودجم دقیق مشخص نیست برا همین تو این ۳ بازه قیمتی پرسیدم ، خیلی ممنون 🙏
سوال دیگه ای هم داشتم با توجه به وضعیت الان قیمت های قطعات کامپیوتری با یه پول مشخص میشه سیستم بهتری بست تو همون بازه قیمتی یا نه زیاد فرقی نداره الان اگه بخوای سیستم ببندی یا لپ تاپ بخری (با توجه به اینکه سیستم هم بخوام جمع کنم هیچی ندارم و همه چی باید خریداری بشه )

refigheghadimi20
03-07-21, 13:20
میشه راهنماییم بفرمایین؟ :give_rose:

refigheghadimi20
04-07-21, 12:15
آقا من یه دفعه اومدم یه چیزی پرسیدم ! چرا هیچکی راهنماییم نمیکنه پس ... جواب همه پست های بعد از منو نوشتید اما من چون تازه واردم هیچکی هبچی نمیگه !!!

SajjadKhati
04-07-21, 13:56
سلام
برای راهنمایی ، شما باید نرم افزارهایی که کار میکنید را مشخص کنید .
بدون تعیین نرم افزار ، خرید سخت افزار معنا نداره .

refigheghadimi20
04-07-21, 21:00
سلام
برای راهنمایی ، شما باید نرم افزارهایی که کار میکنید را مشخص کنید .
بدون تعیین نرم افزار ، خرید سخت افزار معنا نداره .

سلام ، ممنون که شما ارزش قائل شدین برام .
نرم افزار های عمران و معماری مثل اتوکد ، سپ ، سیف ، ایتبس ، تکلا ، رویت ، فتوشاپ و ...

refigheghadimi20
04-07-21, 21:51
آقا اُمید خوشحال میشم شما هم افتخار بدین راهنماییتون رو داشته باشم . من از اعضای قدیمی انجمن هستم فقط به اکانت هام و نحوه ریسیت پسورد دسترسی نداشتم لرا همین این اکانت رو ساختم :11():

SajjadKhati
04-07-21, 23:54
سلام ، ممنون که شما ارزش قائل شدین برام .
نرم افزار های عمران و معماری مثل اتوکد ، سپ ، سیف ، ایتبس ، تکلا ، رویت ، فتوشاپ و ...

سلامی مجدد
منظورتون از سیف ، نرم افزار csi safe هست؟
اگه آره ، و همچنین در توضیحات Etabs هم نوشته :

"The SAPFire® Analytical Engine includes a multi-threaded solver that can take advantage of multi-core CPUs"

یعنی موتور مربوطه ، بصورت چند نخی برنامه نویسی شده که میتونه از پردازنده های چند هسته ای استفاده کنه .
ولی نگفت از چند نخ استفاده میکنه . که البته رایج هم هست و حتی در سیستم های مختلف و حتی گاها بسته به نوع برنامه نویسیِ نرم افزار ، میتونه در پردازنده های مختلف ، تعداد نخ هاش متفاوت باشه .
به هر حال ، به تعداد نخ هایی که داره (البته باز هم به برنامه نویسی اش کاملا مربوط میشه) ، معمولا میتونه همزمان از همون تعداد از هسته های پردازنده استفاده کنه .
چون تعداد نخ هاش را مشخص نکرد ، صرفا از روی نتایج نرم افزار ، میتونین حدودی یه چیزهایی گیرتون بیاد که نتایج خاصی از این نرم افزار در اینترنت یه کم گشتم ، چیزی پیدا نکردم .
اما اگه برای رندرگیری نباشه ، احتمال داره تا 4 هسته استفاده کنه (صرفا احتماله) .

=========================

اما سیستم پیشنهادی برای این نرم افزارها ، مشخصات زیر را باید داشته باشن . دقت کنید که این مشخصات بالا ، بخاطر نرم افزارهای Etabs و از اون به بعد که لیست کردین ، هست . مخصوصا نرم افزارهای Tekla و Revit . مشخصات سیستم پیشنهادی برای این دو نرم افزار ، بالاست :

پردازنده : i7 نسل جدید . مدل و نسل خاصی از i7 را نگفتن . احتمالا منظورشون آخرین نسل و 6 تا 8 هسته ای هست (با حداقل فرکانسی بالای 3 گیگاهرتز . اگه بیش از 4 گیگاهرتز باشه بهتره) . توی پردازنده های لپتاپ ، همچین پردازنده ای سخت گیر میاد یا قیمت لپتاپ را بالا میبره .

رم : 16 گیگ . اگه بودجه دارین ، 32 گیگ .

اس اس دی : 1 یا 2 ترابایت . اگه نسخه ی M.2 یا pciE باشه ، بهتره .

کارت گرافیک : RTX 2060 یا بالاتر .

صفحه نمایش : فول اچ دی یا بالاتر .

========================

این مشخصات سیستم پیشنهادی (گاها بالاتر از پیشنهادی یا best performance) برای کل این نرم افزارها بود .
دقت کنید همچین سیستمی برای نرم افزارهای اتوکد و safe و sap ، خیلی زیاده .
بیشترین مصرفی ها را tekla و revit دارن . و بعد هم فتوشاپ و etabs

از لحاظ برند لپتاپ هم که شخصا برند ایسوز را ترجیح میدم .
مدل های متوسط اش ، vivobook و سری های رده بالاتر اش هم که سری TUF و سری آخریش هم که ROG Strix هست .

refigheghadimi20
05-07-21, 00:25
سلامی مجدد
منظورتون از سیف ، نرم افزار csi safe هست؟
اگه آره ، و همچنین در توضیحات Etabs هم نوشته :

"The SAPFire® Analytical Engine includes a multi-threaded solver that can take advantage of multi-core CPUs"

یعنی موتور مربوطه ، بصورت چند نخی برنامه نویسی شده که میتونه از پردازنده های چند هسته ای استفاده کنه .
ولی نگفت از چند نخ استفاده میکنه . که البته رایج هم هست و حتی در سیستم های مختلف و حتی گاها بسته به نوع برنامه نویسیِ نرم افزار ، میتونه در پردازنده های مختلف ، تعداد نخ هاش متفاوت باشه .
به هر حال ، به تعداد نخ هایی که داره (البته باز هم به برنامه نویسی اش کاملا مربوط میشه) ، معمولا میتونه همزمان از همون تعداد از هسته های پردازنده استفاده کنه .
چون تعداد نخ هاش را مشخص نکرد ، صرفا از روی نتایج نرم افزار ، میتونین حدودی یه چیزهایی گیرتون بیاد که نتایج خاصی از این نرم افزار در اینترنت یه کم گشتم ، چیزی پیدا نکردم .
اما اگه برای رندرگیری نباشه ، احتمال داره تا 4 هسته استفاده کنه (صرفا احتماله) .

=========================

اما سیستم پیشنهادی برای این نرم افزارها ، مشخصات زیر را باید داشته باشن . دقت کنید که این مشخصات بالا ، بخاطر نرم افزارهای Etabs و از اون به بعد که لیست کردین ، هست . مخصوصا نرم افزارهای Tekla و Revit . مشخصات سیستم پیشنهادی برای این دو نرم افزار ، بالاست :

پردازنده : i7 نسل جدید . مدل و نسل خاصی از i7 را نگفتن . احتمالا منظورشون آخرین نسل و 6 تا 8 هسته ای هست (با حداقل فرکانسی بالای 3 گیگاهرتز . اگه بیش از 4 گیگاهرتز باشه بهتره) . توی پردازنده های لپتاپ ، همچین پردازنده ای سخت گیر میاد یا قیمت لپتاپ را بالا میبره .

رم : 16 گیگ . اگه بودجه دارین ، 32 گیگ .

اس اس دی : 1 یا 2 ترابایت . اگه نسخه ی M.2 یا pciE باشه ، بهتره .

کارت گرافیک : RTX 2060 یا بالاتر .

صفحه نمایش : فول اچ دی یا بالاتر .

========================

این مشخصات سیستم پیشنهادی (گاها بالاتر از پیشنهادی یا best performance) برای کل این نرم افزارها بود .
دقت کنید همچین سیستمی برای نرم افزارهای اتوکد و safe و sap ، خیلی زیاده .
بیشترین مصرفی ها را tekla و revit دارن . و بعد هم فتوشاپ و etabs

از لحاظ برند لپتاپ هم که شخصا برند ایسوز را ترجیح میدم .
مدل های متوسط اش ، vivobook و سری های رده بالاتر اش هم که سری TUF و سری آخریش هم که ROG Strix هست .

سلام خیلی ممنون ، راهنمایی خیلیموثری کردین ولی ای کاش با قیمتای الان مثلا لپتاپ خاصی هم معرفی میکردبن ، ایسوس که منم خوشم میاد ولی خیلی گرونن ، با هم دیگه هم مقایسشون میکنی هر کدوم یه چیزی کم دارن مثلا یکی رمش پایین تره یکی هاردش پایین تره یکیش گرافیکش پایینتره ... حالا میشه تا قیمت ۳۰ تومان لپ تاپی که مورد تایید خودتون هست رو بگین بهم ... و اینکه اگه بخوام سیستم بخرم ، ارزون تر از لپ تاپ در میاد الان ؟ با توجه به اینکه هیچی ندارم از سیستم و همه چی باید بخرم .

XFXForce
05-07-21, 01:48
با سلام
اگر میتونید 35 میلیون هزینه کنید لپ تاپ جدید ASUS TUF Dash F15 FX516PM-211.TF15 بسیار عالی هست
مشخصات:
پردازنده مرکزی قدرتمند نسل یازدهم Intel Core i7-11370H
پردازنده گرافیکی قدرتمند NVIDIA GeForce RTX 3060 با حافظه اختصاصی 6 گیگابایت
حافظه RAM دو کاناله با ظرفیت 16 گیگابایت و قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت
حافظه داخلی پرسرعت با ظرفیت 512GB گیگابایت از نوع PCIe NVMe SSD
صفحه نمایش 15.6 اینچی بدون حاشیه IPS ضد انعکاس و مات با وضوح تصویر Full HD 144Hz

برای افزایش حافظه هم میتونید با حدود 2.5 میلیون یک اس اس دی پر سرعت 1 ترابایت Crucial P2 NVMe هم بهش اضافه کنید بعدا یا هارد اکسترنال 4 ترابایت با این قیمت بگیرید.

برای مثال اگر بخواید با همین 35 تومن سری Strix بگیرید مشخصات 10750H و 1650 Ti با 1TB SSD NVMe میتونید بگیرید که پر واضحه نمیصرفه اصلا

یک نکته رو در مورد لپ تاپ های ایسوس بگم به عنوان تعمیرکار که متاسفانه کیفیت اون دوران طلاییشون رو ندارن. وقتی که هنوز خیلی اسم درنکرده بود تو ایران من به همه میگفتم ایسوس بگیرن اما غالب مردم میرفتن سمت اچ پی و دل (زمانی که دل هم کیفیتش رو آورده پایین)

اما بعد از چن سال ایسوس هم نه به اندازه دل اما همون راه رو رفت و مخصوصا لپ تاپ های سری X حتی K کیفیت مناسبی ندارن.
حتی تو جدیدترین لپ تاپ سری STRIX ش هم که سخت افزار بالایی داشت تو نسخه ی با پردازنده ی AMD از رم های نامناسب R16 استفاده کرده بود که باعث شده بود 20 درصد کارایی لپ تاپ پایین بیاد و صرفا با تعویض رم با مدل R8 کارایی کلی بالاتر رفت.
البته این مدلی که من معرفی کردم کارایی و کیفیت مناسب و قابل قبولی نسبت لببه قیمتش داره و از همه مهمتر شما دارید جدیدترین نسل پردازنده و گرافیک رو میخرید که تامدت طولانی تری پشتیبانی میشن و جواب کار شما رو میدن که از نظر دورنگری بهترین کار هست.

اما با بوجه ی پایین تر لپ تاپ های ایسر سری Nitro رو پیشنهاد میدم چون نمیتونید با این بوجه سری Predator که واقعا معرکه هست بگیرید.
اما متاسفانه چون مردم خیلی بیشتر ایسوس میگیرن تنوع مدل های ایسری که میاد ایران هم کمتره.

با حدود 25 تومن باید انتظار پردازنده Core i5 یا Ryzen 5 و رم 8 گیگ تک اسلات و 256 گیگ اس اس دی NVMe و 1 ترا هارد یا فقط یه اس اس دی 512 و گرافیک 1650 داشته باشید از ایسوس.
میتونید Acer Nitro 5 AN515 بگیرید:
پردازنده مرکزی قدرتمند 8 هسته‌ای AMD Ryzen 7 4800H
پردازنده گرافیکی NVIDIA GTX 1650Ti با 4 گیگابایت حافظه GDDR6
حافظه RAM با ظرفیت 16 گیگابایت و قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت
حافظه داخلی پرسرعت با ظرفیت 256GB SSD M.2 PCIe NVMe + 1TB HDD
صفحه نمایش باکیفیت بدون لبه 15.6 اینچ IPS ضد انعکاس و مات
دارای هدست گیمینگ، ماوس گیمینگ و ماوس پد مخصوص همراه شرکت ایسر
حدود 28 میلیون

که پردازنده ی بسیار خوبی داره ، نیاز نیست رم رو ارتقا بدید، گرافیکش تو این قیمت خیلی خوبه (دقت کنید که از خرید گرافیک های با عنوان Max-Q خودداری کنید چون به مقدار قابل توجهی ضعیف تر هستن)
مانیتورش تو این قیمت عالیه، نیازی هم نیست که چن میلیون برای ماوس و هدست گیمینگ هزینه کنید چون اونی که روش هست خوبه.

با 32 میلیون همین سری با Core i7 10750H و Ti 1660

با 24 میلیون میتونید همین لپ تاپ رو اما با پردازنده 4600H و گرافیک 1650 بگیرید که پیشنهاد میکنم همون بالایی رو بگیرید.

با 26 میلیون میتونید Lenovo Legion 5 15ARH بگیرید تقریبا همین مشخصات اما با رم 8

اما برند ایسوس ارزون تر (توضیه من همون ایسر هست)

ASUS TUF Gaming F15 FX506

پردازنده مرکزی قدرتمند نسل دهم Intel Core i5-10300H
پردازنده گرافیکی قدرتمند Nvidia GeForce GTX 1650 Ti با حافظه اختصاصی 4 گیگابایت
حافظه RAM دو کاناله با ظرفیت 8 گیگابایت و قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت
حافظه داخلی پرسرعت با ظرفیت 512GB گیگابایت از نوع PCIe NVMe SSD
صفحه نمایش 15.6 اینچی بدون حاشیه IPS ضد انعکاس و مات با وضوح تصویر Full HD 144Hz
کیبورد گیمینگ خوش‌تایپ RGB، طراحی بسیار زیبا، بدنه آلومنیومی باکیفیت

قیمت 23 میلیون
حتما این مدل رو رمش رو 16 .و دوال چنل کنید. از نظر پردازنده هم مشخصا کارایی پایین تری نسبت به مدل های بالایی داره
اگر مدل های با پردازنده AMD میخرید حتما رم های داخلشون رو چک کنید که R8 با بالاترین فرکانسی که ساپورت میکنه باشن اگر نبودن رم خودشون رو بفروشید و رم مناسب با برند خوب تهیه کنید قول میدم کاراییتون رو خیلی افزایش بده.
همچنین اگر تو مدل های SSD 256GB اگر میتونید عوضشون کنید چون غالبا از ارزون ترین اس اس دی ها استفاده میکنن که فاقد DRAM هستن (که بخاطر SLC caching عمر نوشتاریش میاد پایین) حتی از
HMB پشتیبانی نمیکنن که باعث میشه حتی اگر
Sequential Read . Write نسبتا مناسبی داشته باشن اما Random Read and Write و محصوصا 4K Mixed read and write خیلی پایینی داشته دارن. (معمولا رو مدل های میان رده از اس اس دی های نسبتا قدیمی تر یا سرعت پایین تر برندهای اینتل، لکسار و ... استفاده میکنن)
برای اس اس دی 256 گیگ که برای فقط بوت و استفاده نرم افزارهای استفاده میشه بهترین انتخاب SAMSUNG 970 Evo plus هست (با توجه به PCI-e 3.0 بودن اکثر لپ تاپ های بالا) و 980 Pro برای PCI-e 4.0
و تو قیمت مناسب ها با کارایی مناسب هم ADATA SX8200 Pro که بین 2 تا 2.5 باید هزینه کنید البته اس اس دی خودش رو هم میتونید بفروشید. اگر هم ظرفیت بالا با قیمت خیلی مناسب میخواید اما دنبال سرعت خیلی بالا نیستیید که گفتم Crucial 1tb m.2 NVMe بگیرید 2.5 میلیون DRAM Less هست اما از HMB پشتیبانی میکنه و میتونید فعهعال کنید که از رم سیستم به جای dram داخلی برا کش استفاده کنه . این مدل در ضمن برا خلاف ظرفیت های پایین ترش QLC هست که tbw 300 ترابایتی داره که کمه با توجه به رقبا که غالبا 600 هستن اما قیمتش خیلی خیلی ارزون تره

امیدوارم توضیحات کافی داده باشم و به دردتون بخوره در ضمن اگر گاهی اوقات دیر جواب پیام ها رو میدیم دلیلش جدید یا قدیمی بودن کاربر نیست بلکه شلوغ بودن سرمون هست.

XFXForce
05-07-21, 02:24
در ضمن اگر سیستم بخواید با 35 میلیون
CPU: intel core i5 10400F حتما باکس بگیرید و فن خودش هم کافیه براش
MB: ASUS PRIME B460 PLUS قیمت خیلی مناسبی داره البته با کمی هزینه بیشتر میشه 560 گرفت که بعدا بتونید سری 11 روش بندازید
RAM: ADATA D20 16GB (2X8) 3000 البته پردازنده 2666 ساپورت میکنه اما اختلاف قیمتیشون با این مدل خیلی کمه سراغ رم هایی مثل Geil Pristine یا Kingston Fury های ارزون که تقلبی هستن نرید.
VGA: ASUS TUF GTX 1650 OC GDDR6 P-Gaming این مدل برق 6 پین هم میخوره و فرکانس بالاتری داره
SSD: 1TB Crucial P2 NVMe این اس اس دی قیمتش عالی هست و کارایی خیلی خوبی هم داره
CASE: Deep Cool Mattrex 4F بسیار کیس زیبایی هست با 4 فن ARGB رو خودش و 2 سال گارانتی (البته این مادربورد متاسفانه هدر RGB فقط داره نه ARGB و رنگ فن ها رو باید با دکمه عوض کنید یا مادربورد همینو اما سری TUF بگیرید که گرونتزه)
Power: Green GP500-A Eco قیمت خیلی مناسب و کاملا کافی برای این سیستم
Monitor: SAMSUNG Odyssey G3 144hz (نسبت به قیمتش مانیتور خیلی خوبیه البته با همین قیمت میتونید G5 هم بدون گارانتی بگیرید که بهتره البته خمیده هست اون)
Keyboard and Mouse and Pad: CoolerMaster MS112 (نیمه مکانیکال هست)
Headset: Optional
این سیستم خوبیه
میتونید مادربورد ارزون تر بگیرید که پیشنهاد نمیکنم. رم هم همینطور
گرافیک میتونید با خرید سری Phoenix همون PH تو هزینه صرفه جویی کنید که تک فن هستن بدون 6 پین که باز پیشنهاد نمیکنم.
کیس میتونید مثلا Green Aria بگیرید اما از نظر ظاهر و تهویه و کیفیت بدنه اصلا به دیپ کولی که گفتم نمیرسه.
یا میتونید قعلا اس اس دی رو کلا بیخیال بشید و یک هارد یک ترا بگیرید که صرفه جوبیی کنید تو هزینه که باز پیشنهاد نمیکنم.
مانیتور هم اگر 60 هزتر و مثلا 22 اینچ بگیرید خیلی ارزونتر میشه اگر برای گیم نمیخواید اوکیه.

اگر دنبال این هستید که بعدا کم کم کامپیوترتون رو هی ارتقا بدید خب سیستم بگیرید اما اگر میخواید فقط یک بار هزینه کنید و یا جا به جا میکنیدش خب لپ تاپ

SajjadKhati
05-07-21, 11:52
سلام خیلی ممنون ، راهنمایی خیلیموثری کردین ولی ای کاش با قیمتای الان مثلا لپتاپ خاصی هم معرفی میکردبن ، ایسوس که منم خوشم میاد ولی خیلی گرونن ، با هم دیگه هم مقایسشون میکنی هر کدوم یه چیزی کم دارن مثلا یکی رمش پایین تره یکی هاردش پایین تره یکیش گرافیکش پایینتره ... حالا میشه تا قیمت ۳۰ تومان لپ تاپی که مورد تایید خودتون هست رو بگین بهم ... و اینکه اگه بخوام سیستم بخرم ، ارزون تر از لپ تاپ در میاد الان ؟ با توجه به اینکه هیچی ندارم از سیستم و همه چی باید بخرم .

سلامی مجدد
با این قیمت ، منم توی یه سایت معتبر دیدم ، چیز دندون گیری نسبت به این مشخصات پیدا نکردم .
شاید بشه مدل ASUS ROG Strix G512LI - NP را که در اون سایت معروف با قیمت 35.149 تومن الان موجود هست را بشه معرفی کرد که همونطور که گفتید ، با اون مشخصاتی که گفتم ، فاصله داره . هر چند بد هم نیست و حداقل جز یکی از نرم افزار ، بقیه را در حد سیستمِ پیشنهادی را پوشش میده .

مشخصاتش هم :
10750H (پردازنده 6 هسته با 12 هسته منطقی و فرکانس 2.6-5ghz)
16gb رم
1tb PCIE G3 SSDGTX 1650TI 4gb
15.6 اینچ FHD

البته اگه بتونید پردازنده های amd را پیدا کنید که برای لپتاپ ، کمیاب ترن ، بهتر میشه . مثلا پردازنده ی Ryzen 4700u یا Ryzen 4800H .

سیستم که معمولا همون قیمت ، یا ارزونتر درمیاد .
اما اگه گرونتر هم دربیاد ، اگه نیاز به انتقال ندارید ، باز از هر لحاظ ارزش خرید بسیاری داره . از لحاظ قیمت ، تا به روزرسانی و تعمیر و دردسر و خنک کنندگی و ... .

AMD>INTEL
05-07-21, 16:55
آقا اُمید خوشحال میشم شما هم افتخار بدین راهنماییتون رو داشته باشم . من از اعضای قدیمی انجمن هستم فقط به اکانت هام و نحوه ریسیت پسورد دسترسی نداشتم لرا همین این اکانت رو ساختم :11():

سلام دوست عزیز

در محدوده بودجه و نرم افزارهایی که کار میکنید با حدود 32 میلیون این دستگاه میتونه سالها نیاز شما رو کاور کند

MSI GF63-10SCSR Thin 15.6 inch Laptop

refigheghadimi20
02-08-21, 15:39
دوستان من هنوز لپتاپمو نخریدم ، یه جورایی به وسواس رسیدم :lol:
چند تا سوال برام پیش اومده بود ، اینکه سی پی یو ryzen 7 4800h و ryzen 9 ، در برابر اینتل حالا مشخصا i7 10750h و i7 10870h ، قدرتش چطوره ؟ و کلا برنامه ها رو درست اجرا میکنه، در کل مشکل خاصی نداره که ؟ چون لپتابای با این سی پی یو ارزون تره با مشخصات بهتر مثلا رم بیشتر و کارت گرافیک بهتر .
سوال دومم هم اینه که بین کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی وrtx2060، تفاوت خیلی زیادی هست ؟ مخصوصا من که قصدم بازی کردن نیست.
و سوال آخرمم این که جدیدا یه سری لپ تاپ ایسوس تاف با پردازنده نسل ۱۱ اومده فک کنم 11340h هست ، این سی پی یو چطوره ؟ تو نت سرچ زدم نوشته بود بهتره خریداری نشه .

AMD>INTEL
02-08-21, 17:42
دوستان من هنوز لپتاپمو نخریدم ، یه جورایی به وسواس رسیدم :lol:
چند تا سوال برام پیش اومده بود ، اینکه سی پی یو ryzen 7 4800h و ryzen 9 ، در برابر اینتل حالا مشخصا i7 10750h و i7 10870h ، قدرتش چطوره ؟ و کلا برنامه ها رو درست اجرا میکنه، در کل مشکل خاصی نداره که ؟ چون لپتابای با این سی پی یو ارزون تره با مشخصات بهتر مثلا رم بیشتر و کارت گرافیک بهتر .
سوال دومم هم اینه که بین کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی وrtx2060، تفاوت خیلی زیادی هست ؟ مخصوصا من که قصدم بازی کردن نیست.
و سوال آخرمم این که جدیدا یه سری لپ تاپ ایسوس تاف با پردازنده نسل ۱۱ اومده فک کنم 11340h هست ، این سی پی یو چطوره ؟ تو نت سرچ زدم نوشته بود بهتره خریداری نشه .
سلام
وسواس یا گیج شدن فایده نداره
پردازنده رایزن مزیتی که دارند به دلیل ریزمعماری بهینه تر و لیتوگرافی ساخت چیپ دمای مناسب تر و توان مصرفی کمتر و تا حد زیادی خنک تر هستند . بر خلاف ایران در کشورهای خارجی طرفدارهای زیادی پیدا کردند و شرکت هایی که قبلا از پردازنده amd استفاده نمیکردند الان چندین محصول با پردازنده های رایزن دارند .
اگر قصد بازی کردن ندارید فکر میکنم گرافیک سری 16 برای شما کفایت میکنه .

Only the registered members can see the link

refigheghadimi20
04-08-21, 22:56
سلام
وسواس یا گیج شدن فایده نداره
پردازنده رایزن مزیتی که دارند به دلیل ریزمعماری بهینه تر و لیتوگرافی ساخت چیپ دمای مناسب تر و توان مصرفی کمتر و تا حد زیادی خنک تر هستند . بر خلاف ایران در کشورهای خارجی طرفدارهای زیادی پیدا کردند و شرکت هایی که قبلا از پردازنده amd استفاده نمیکردند الان چندین محصول با پردازنده های رایزن دارند .
اگر قصد بازی کردن ندارید فکر میکنم گرافیک سری 16 برای شما کفایت میکنه .

Only the registered members can see the link

والا شرایط مالی بد و اینکه باید یه لپتاپی بخرم که حداقل ۶،۷ سال کار راه بندازه و احیانا مشکلی پیدا نکنه ، باعث وسواس و کنترل بیشتر میشه .‌‌.. متاسفانه این قضیه ایه که برای خیلی ها هست تو کشور ...
این دیگه ان شا الله پیام آخرمه تو این پست و سوال اخرمه و ان شا الله بعد این دیگه لپ تاپمو بخرم و نرم افزارا رو شروع کنم و پیشرفت کنم .
بین لپتاپ لنوو لجین ۵ با کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی؛باقیمت تقریبا ۳۵ میلیون و لپ تاپ ام اس آی جی پی ۶۵ لئوپارد؛ با کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی و قیمت ۴۱ میلیون ، کدوم رو به نظرتون بگیرم ؟ با این توضیح که لنوو لجین ۵ با کارت گرافیک ۲۰۶۰ قیمتش ۴۱ الی ۴۲ میلیونه ...
واقعا تا الان با لپ تاپای لنوو مخصوصا همینی که نظرمو جلب کرده کار نکردم و نمیدونم واقعا ارزش دارن و علت ارزونیش نسبت به ام اس آی چی هستش ... چون این دو لپ تاپ تقریبا همه چیشون برابر هست ( البته فک کنم سیستم کولینک ام اس آی بهتر باشه ) .
لطفا اگه تجربه استفاده از لنوو خودتون یا نزدیکانتون داشتن کمی راهنمایی بفرمایید ، حالا شما یا دوستان محترم دیگه ، خیلی ممنون .
یه لپ تاپ ایسوس هم هست ، سی پی یوش از اینا بهتره یعنی i7 10870h هستش ، ولی کارت گرافیکش ۱۶۵۰ تی آی هستش ، اونم تو همین دور و بر قیمتا .در کل بین این ۳ لپ تاپ موندم و دوستان بدون توجه به قیمت(البته بودجم ۳۶ میلیونه ولی اگه ارزششو داشته باشه تا ۴۳ هم شرایطش هست که جور کنم) ، هر لپ تاپی که صلاح هست رو لطفا بهم بگید که بخرم ،اگه به غیر اینا هم چیزی به ذهنتون میرسید ممنون میشم بهم بگین . این دیگه آخرین باره که وسواسیت به خرج میدم :))) با تشکر فراوان از همه دوستان
1 - MSI GP65 Leopard 10 sdk , i7 10750h , GTX 1660Ti,Ram 16,1Tb hdd+256gb ssd,41milion
2- lenovo legion 5 , i7 10750h, GTX 1660Ti,Ram 16,1Tb hdd+256Gb ssd,35milion
3 - asus Rog Strix G512, i710870h,GTX 1650Ti,Ram 16,1Tb ssd,36milion
4-lenovo legion 5 , i7 10750h,RTX2060,Ram 16,1Tb hdd+256Gb ssd,43milion

refigheghadimi20
05-08-21, 00:09
همینطور هم اگه ممکنه ، نرم افزارهایی که میتونم باهاشون سالم بودن لپ تاپ خریداری شده و کارکرده نبوده بودنش رو چک کنم هم لطفا بهم معرفی کنید که بعد خرید امتحان کنم در کل مشکلی نداشته باشه . ممنونم :give_rose:

AMD>INTEL
05-08-21, 09:48
والا شرایط مالی بد و اینکه باید یه لپتاپی بخرم که حداقل ۶،۷ سال کار راه بندازه و احیانا مشکلی پیدا نکنه ، باعث وسواس و کنترل بیشتر میشه .‌‌.. متاسفانه این قضیه ایه که برای خیلی ها هست تو کشور ...
این دیگه ان شا الله پیام آخرمه تو این پست و سوال اخرمه و ان شا الله بعد این دیگه لپ تاپمو بخرم و نرم افزارا رو شروع کنم و پیشرفت کنم .
بین لپتاپ لنوو لجین ۵ با کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی؛باقیمت تقریبا ۳۵ میلیون و لپ تاپ ام اس آی جی پی ۶۵ لئوپارد؛ با کارت گرافیک ۱۶۶۰ تی آی و قیمت ۴۱ میلیون ، کدوم رو به نظرتون بگیرم ؟ با این توضیح که لنوو لجین ۵ با کارت گرافیک ۲۰۶۰ قیمتش ۴۱ الی ۴۲ میلیونه ...
واقعا تا الان با لپ تاپای لنوو مخصوصا همینی که نظرمو جلب کرده کار نکردم و نمیدونم واقعا ارزش دارن و علت ارزونیش نسبت به ام اس آی چی هستش ... چون این دو لپ تاپ تقریبا همه چیشون برابر هست ( البته فک کنم سیستم کولینک ام اس آی بهتر باشه ) .
لطفا اگه تجربه استفاده از لنوو خودتون یا نزدیکانتون داشتن کمی راهنمایی بفرمایید ، حالا شما یا دوستان محترم دیگه ، خیلی ممنون .
یه لپ تاپ ایسوس هم هست ، سی پی یوش از اینا بهتره یعنی i7 10870h هستش ، ولی کارت گرافیکش ۱۶۵۰ تی آی هستش ، اونم تو همین دور و بر قیمتا .در کل بین این ۳ لپ تاپ موندم و دوستان بدون توجه به قیمت(البته بودجم ۳۶ میلیونه ولی اگه ارزششو داشته باشه تا ۴۳ هم شرایطش هست که جور کنم) ، هر لپ تاپی که صلاح هست رو لطفا بهم بگید که بخرم ،اگه به غیر اینا هم چیزی به ذهنتون میرسید ممنون میشم بهم بگین . این دیگه آخرین باره که وسواسیت به خرج میدم :))) با تشکر فراوان از همه دوستان
1 - MSI GP65 Leopard 10 sdk , i7 10750h , GTX 1660Ti,Ram 16,1Tb hdd+256gb ssd,41milion
2- lenovo legion 5 , i7 10750h, GTX 1660Ti,Ram 16,1Tb hdd+256Gb ssd,35milion
3 - asus Rog Strix G512, i710870h,GTX 1650Ti,Ram 16,1Tb ssd,36milion
4-lenovo legion 5 , i7 10750h,RTX2060,Ram 16,1Tb hdd+256Gb ssd,43milion

سلام مجدد
کیفیت ساخت MSI از LENOVO بهتر است .چون پروسه تولید برد هم توسط خود شرکت انجام میشه ولی تولید کننده برد LENOVO توسط OEM تولید میشه .
باز هم پیشنهاد میکنم روی مدل های رایزن توجه بیشتری داشته باشید .

refigheghadimi20
07-08-21, 14:44
سلام مجدد
کیفیت ساخت MSI از LENOVO بهتر است .چون پروسه تولید برد هم توسط خود شرکت انجام میشه ولی تولید کننده برد LENOVO توسط OEM تولید میشه .
باز هم پیشنهاد میکنم روی مدل های رایزن توجه بیشتری داشته باشید .
سلام خیلی ممنون ، در مورد سوال دومم هم میشه راهنمایی بفرمایید ؟
و اینکه لپ تاپ های سری رایزن تو سایت ها نمیبینم زیاد ، چندتاوشن که بالاتر از ۴۳ میلیون هستند منظورم زفیروس ها هستش ... از msi هم من سری رایزن نمیبینم تو سایت های معتبر ... لنوو هم همین لجین ۵ اش سری رایزن ۷ ۴۸۰۰ اچ داره که اتفاقا با رم ۳۲ گیگ قیمتش ۴ تومان ارزون تره .
اگه ممکنه خودتون تو همون بازه قیمتی ۳۵ تا ۴۲ یکی دو تا لپ تاپ رایزن معرفی کنین بهم ، ممنون :11():

AMD>INTEL
07-08-21, 19:54
سلام خیلی ممنون ، در مورد سوال دومم هم میشه راهنمایی بفرمایید ؟
و اینکه لپ تاپ های سری رایزن تو سایت ها نمیبینم زیاد ، چندتاوشن که بالاتر از ۴۳ میلیون هستند منظورم زفیروس ها هستش ... از msi هم من سری رایزن نمیبینم تو سایت های معتبر ... لنوو هم همین لجین ۵ اش سری رایزن ۷ ۴۸۰۰ اچ داره که اتفاقا با رم ۳۲ گیگ قیمتش ۴ تومان ارزون تره .
اگه ممکنه خودتون تو همون بازه قیمتی ۳۵ تا ۴۲ یکی دو تا لپ تاپ رایزن معرفی کنین بهم ، ممنون :11():

LENOVO هم اگر گارانتی معتبری داره و قیمتش مناسب تر هست مشکلی در خریدش نیست . مدلش رو ذکر کنید تا بررسی دقیق کنم .