PDA

مشاهده نسخه کامل : تایم اوت خوردن مودم

ara7394
27-06-21, 12:09
باسلام وقتتون بخیر
حدود دو هفته هست که قطعی اینترنت زیاد شده، با شرکت اینترنت تماس گرفتم حدود نیم ساعت چک کردن، مودم رو ریست کردم و دوباره تنظیمات رو انجام دادن و مشکلی نبود
الان حدود یک ساعت هست که پینگ 192.168.1.1 رو دارم میگیرم و تو این مدت چندبار تایم اوت خورده و یک بار هم نت قطع و وصل شده(عکس نتیجه نهایی 1 ساعت پینگ گرفتن رو میذارم)
پینگ مودم هم چندبار 2 و 3 میلی ثانیه هست بعد یدفعه ای مثلا میشه 20ms، ولی تایم اوت نمیخوره دوباره میاد رو همون 2ms

مودم هم تندا مدل D1201 هست حدود 3 سالی هم میشه این مودم رو دارم
حالا نمیدونم علتش چیه؟ به نظرتون مودم مشکل داره؟

24492

AMD>INTEL
27-06-21, 12:32
باسلام وقتتون بخیر
حدود دو هفته هست که قطعی اینترنت زیاد شده، با شرکت اینترنت تماس گرفتم حدود نیم ساعت چک کردن، مودم رو ریست کردم و دوباره تنظیمات رو انجام دادن و مشکلی نبود
الان حدود یک ساعت هست که پینگ 192.168.1.1 رو دارم میگیرم و تو این مدت چندبار تایم اوت خورده و یک بار هم نت قطع و وصل شده(عکس نتیجه نهایی 1 ساعت پینگ گرفتن رو میذارم)
پینگ مودم هم چندبار 2 و 3 میلی ثانیه هست بعد یدفعه ای مثلا میشه 20ms، ولی تایم اوت نمیخوره دوباره میاد رو همون 2ms

مودم هم تندا مدل D1201 هست حدود 3 سالی هم میشه این مودم رو دارم
حالا نمیدونم علتش چیه؟ به نظرتون مودم مشکل داره؟

24492
سلام
پینگ داخلی از سیستم به مودم اگر این مشکل هست یا مودم یا کابل هست . اول کابل را تعویض کنید ببنید تغییری میکنه . مودم را ریست کنید از طریق حفره ریست
در مرحله بعد باید با مودم دیگری تست بگیرید .

ara7394
27-06-21, 12:37
یا ممکنه
سلام
پینگ داخلی از سیستم به مودم اگر این مشکل هست یا مودم یا کابل هست . اول کابل را تعویض کنید ببنید تغییری میکنه . مودم را ریست کنید از طریق حفره ریست
در مرحله بعد باید با مودم دیگری تست بگیرید .
ارتباطم وایرلس هست باید با کابل lan تست کنم پس
یک بار ریست کردم مودم رو
بعد یه سوال دیگه من خواستم فریمور مودم رو آپدیت کنم ولی دیدم ورژن فریمور حال حاضر مودم از ورژن آخری که تو سایت سازنده مودم هست بالاتره!!(یادم نمیاد که قبلا آپدیت کردم یا نه ولی این ورژنی که الان رو مودم هست رو هرچی سرچ کردم پیدا نکردم)
به نظرتون آخرین ورژن خود سایت رو آپلود کنم یا خیر

آپدیت:
با کابل lan تست کردم حدود 45 دقیقه هیچ تایم اوتی نداد
من کیس رو با یه usb وای فای TL-WN727N به مودم وصل میکنم. ممکنه مشکل از این دانگل باشه؟
یا ممکنه وای فای مودم به مشکل خورده باشه

AMD>INTEL
27-06-21, 16:15
یا ممکنه
ارتباطم وایرلس هست باید با کابل lan تست کنم پس
یک بار ریست کردم مودم رو
بعد یه سوال دیگه من خواستم فریمور مودم رو آپدیت کنم ولی دیدم ورژن فریمور حال حاضر مودم از ورژن آخری که تو سایت سازنده مودم هست بالاتره!!(یادم نمیاد که قبلا آپدیت کردم یا نه ولی این ورژنی که الان رو مودم هست رو هرچی سرچ کردم پیدا نکردم)
به نظرتون آخرین ورژن خود سایت رو آپلود کنم یا خیر

آپدیت:
با کابل lan تست کردم حدود 45 دقیقه هیچ تایم اوتی نداد
من کیس رو با یه usb وای فای TL-WN727N به مودم وصل میکنم. ممکنه مشکل از این دانگل باشه؟
یا ممکنه وای فای مودم به مشکل خورده باشه

خیر . چنین کاری نکنید فریم ویر قدیمی تر ممکنه باعث بریک شدن مودم بشه
اگر با کابل تست کردید مشکلی نیست . باید با دانگل یا لپتاپ دیگری تست بگیرید و پینگ مجدد بگیرید .
درایور دانگل هم اپدیت کنید .

ara7394
09-07-21, 09:44
سلام مجدد
این مشکلم متاسفانه حل نشده وقت نشد تست کنم

ولی من الان دارم همزمان با وای فای یک لپ تاپ و پی سی با دانگل TL-WN727N پینگ ping 192.168.1.1 -t میگیرم که هم پینگ های متفاوتی میدن(پینگ لپ تاپ اکثرا 1msهست) و هم اینکه پی سی با دانگل یه چندتایی تایم اوت داده، ولی وای فای لپ تاپ تایم اوت نمیده
یعنی مشکل از دانگل هست؟

استاد امید فکر میکنم مجبورم کابل lan بگیرم... بی زحمت یه کابل لن 4-5 متری و همچنین یه مدل اسپلیتر معرفی کنید
من خودم این کابل رو دیدم خوشم اومده، نظر شما چیه؟ بعضی وقتا گیم هم میزنم میخوام باکیفیت باشه cat6 کافیه؟
کابل شبکه CAT6 تخت اوریکو مدل PUG-C6B طول 5 متر

AMD>INTEL
09-07-21, 10:19
سلام مجدد
این مشکلم متاسفانه حل نشده وقت نشد تست کنم

ولی من الان دارم همزمان با وای فای یک لپ تاپ و پی سی با دانگل TL-WN727N پینگ ping 192.168.1.1 -t میگیرم که هم پینگ های متفاوتی میدن(پینگ لپ تاپ اکثرا 1msهست) و هم اینکه پی سی با دانگل یه چندتایی تایم اوت داده، ولی وای فای لپ تاپ تایم اوت نمیده
یعنی مشکل از دانگل هست؟

استاد امید فکر میکنم مجبورم کابل lan بگیرم... بی زحمت یه کابل لن 4-5 متری و همچنین یه مدل اسپلیتر معرفی کنید
من خودم این کابل رو دیدم خوشم اومده، نظر شما چیه؟ بعضی وقتا گیم هم میزنم میخوام باکیفیت باشه cat6 کافیه؟
کابل شبکه CAT6 تخت اوریکو مدل PUG-C6B طول 5 متر
سلام
کیفیت محصولات اوریکو خوب هست .دانگل هم ببنید درایور جدیدی براش هست یا نه اول درایور را اپدیت کن ببین تغییری میکنه

اسپلیتر مدل High Quality Lightning Proof

ara7394
09-07-21, 10:59
سلام
کیفیت محصولات اوریکو خوب هست .دانگل هم ببنید درایور جدیدی براش هست یا نه اول درایور را اپدیت کن ببین تغییری میکنه

اسپلیتر مدل High Quality Lightning Proof

درسته بنده هم از محصولات اوریکو استفاده کردم کیفیتشون خوبه
فقط با عرض معذرت نمیدونم چجوری باید ورژن درایور دانگل رو بفهمم که بدونم براش آپدیتی اومده یا خیر
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

آپدیت: روشش رو پیدا کردم الان هم درایور رو آپدیت کردم تست میگیرم نتیجه رو اطلاع میدم

AMD>INTEL
09-07-21, 13:00
درسته بنده هم از محصولات اوریکو استفاده کردم کیفیتشون خوبه
فقط با عرض معذرت نمیدونم چجوری باید ورژن درایور دانگل رو بفهمم که بدونم براش آپدیتی اومده یا خیر
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

آپدیت: روشش رو پیدا کردم الان هم درایور رو آپدیت کردم تست میگیرم نتیجه رو اطلاع میدم

درایور توی دیوایس منیجر باید تاریخش رو چک کنید . خیلی از مشکلات با درایور جدید حل یا کاهش پیدا میکنه .

ara7394
09-07-21, 13:05
درایور توی دیوایس منیجر باید تاریخش رو چک کنید . خیلی از مشکلات با درایور جدید حل یا کاهش پیدا میکنه .

اولش از دیوایس منیجر چک کردم دیدم درایور برای سال 2014 هست، از طریق همون دیوایس منیجر زدم آپدیت کرد، ورژنش تغییر کرد به سال 2015
از سایت خود تی پی لینک آخرین ورژن رو که دیدم برای سال 2016 بود دانلود و نصب کردم ولی دوباره تو دیوایس منیجر چک کردم ورژن رو برگردوند به همون 2014!!
دوباره از دیوایس منیجر آپدیت زدم به 2015
فعلا یکی دو ساعته پینگ دارم میگیرم بهتر شده و یکی دوتا تایم اوت داده
خیلی ممنون از شما
باز اگه مشکلی بود مزاحمتون میشم

AMD>INTEL
09-07-21, 16:50
اولش از دیوایس منیجر چک کردم دیدم درایور برای سال 2014 هست، از طریق همون دیوایس منیجر زدم آپدیت کرد، ورژنش تغییر کرد به سال 2015
از سایت خود تی پی لینک آخرین ورژن رو که دیدم برای سال 2016 بود دانلود و نصب کردم ولی دوباره تو دیوایس منیجر چک کردم ورژن رو برگردوند به همون 2014!!
دوباره از دیوایس منیجر آپدیت زدم به 2015
فعلا یکی دو ساعته پینگ دارم میگیرم بهتر شده و یکی دوتا تایم اوت داده
خیلی ممنون از شما
باز اگه مشکلی بود مزاحمتون میشم

بسیار عالی .:1. (23)::1. (23):