PDA

مشاهده نسخه کامل : نظر درباره ی این کانفیگ سیستم گرافیکی

lover phoenix
29-05-21, 13:24
سلام دوستان
یه سیستم میخوام تهیه کنم برای استفاده تخصصی گرافیکی ( فتوشاپ، افتر افکت ) با این کانفیگ که پایین تقدیم میشه
آیا مورد تایید اساتید هست؟
ممنون از راهنماییتون :give_rose:

MB
asus prime b460-plus tuf gaming

CPU
intel i7 10700 tryt + glc 120 evo

HDD
2tb

SSD
samsung 250 gb evo 970 m.2

VGA
giga 1050 ti 4gb wf

POWER
green 700 hp

( استفاده شبانه روزی هست و کارای سنگین... )
:1. (29):

AMD>INTEL
29-05-21, 15:27
سلام دوستان
یه سیستم میخوام تهیه کنم برای استفاده تخصصی گرافیکی ( فتوشاپ، افتر افکت ) با این کانفیگ که پایین تقدیم میشه
آیا مورد تایید اساتید هست؟
ممنون از راهنماییتون :give_rose:

MB
asus prime b460-plus tuf gaming

CPU
intel i7 10700 tryt + glc 120 evo

HDD
2tb

SSD
samsung 250 gb evo 970 m.2

VGA
giga 1050 ti 4gb wf

POWER
green 700 hp

( استفاده شبانه روزی هست و کارای سنگین... )
:1. (29):

سلام

برد رو پیشنهاد میکنم B560 بگیرید که اگر به نسل 11 ارتقا دادید امکانات بهتری برای PCIE 4 داشته باشید .
واتر کولینگ 120 را پیشنهاد میکنم فراموش کنید . نوتوس 400 فکر کنم گزینه بهتری باشه
پاور هم برای این سیستم 550 سری UK کاملا مناسبه ./

SajjadKhati
29-05-21, 18:06
سلام
در این نرم افزارها (اگه فقط فتوشاپ و افترافکت هست) ، رم ، مهمترین قطعه براتون هست . مخصوصا حجم رم .
البته حجم رمِ مورد نیاز ، با سنگینی پروژه (مخصوصا در افترافکت ، با پلاگین هایی که با ذرات کار دارن مثل particular و حتی form) ، میزان ریزولیشنِ پروژه و عمق کانال و ... ای که انتخاب میکنید برای پروژه و خیلی چیزهای دیگه ، رابطه ی مستقیم داره .
اگه از مبتدی شروع میکنید ، رم 16 گیگ را پیشنهاد میکنم . اگه متوسط کار میکنید ، رم 32 گیگ و اگه حرفه ای کار میکنید ، 64 گیگ رم را پیشنهاد میکنم (بیشتر از 64 گیگ برای فوق حرفه ای ها) .

ضمنا ، در افترافکت مثل اغلب نرم افزارهای دیگه ، از تعداد محدودی هسته بصورت میانگین استفاده میکنه (4 تا 6 هسته بصورت میانگین) . البته این ، میانگینش هست . بسته به شرایط و اِعمال پلاگین های خاص ، بالاتر و پایین تر میره اما میانگینش این قدره .
یعنی به صرفه ترین پردازنده (نسبت به کمترین بودجه) ، در وهله ی اول ، پردازنده ی 4 هسته ای و در وهله ی بعد با کاهش شیب اختلاف ، پردازنده ی 6 هسته ای و نهایتا پردازنده های بیش از 6 هسته ای ، شیب اختلاف بسیار کمی با پردازنده های 6 هسته ای دارن و بنابراین ارزش خرید بسیار پایین تری هم دارند .

ضمنا پردازنده های رایزن ، عملکرد بهتری از اینتل در این نرم افزارها دارند .
بسته به بودجه تون ، پردازنده های ryzen 3 3100 و اگه بودجه ی بیشتری دارین ، ryzen 5 3600x و اگه باز هم بیشتر دارین ryzen 5 5600x را پیشنهاد میکنم .
پردازنده های ryzen 5 3600x یا بالاتر را زمانی تهیه کنید که قبل اش حتما به اندازه ی کافی (که گفته بودم) رم تهیه کنید . یعنی تهیه ی رم به میزان کافی را در الویت تون نسبت به تهیه ی پردازنده ی قدرتمندتر از ryzen 3 3100 قرار بدید .

کارت گرافیک هم در افترافکت (یا هر نرم افزار دیگه) زمانی بکار میره که اون پلاگین ، از api های کارت گرافیک (مثل directx اما معمولا opengl) برای رندرشون استفاده کنن . این دست پلاگین ها هم کمتر هستن . مثلا پلاگین های maxon (همون redgiant) (مثل cineware و particular و ...) این قابلیت را دارند .
یعنی اگه بودجه تون نمیرسه یا مخصوصا از این دست پلاگین ها کمتر استفاده میکنید ، کارت گرافیک را در الویت های بعدی قرار بدید .

اگه بوده تون میرسه و اگه در تنظیمات افترافکت ، میزانِ کشِ بیشتری را میخواین تنظیم کنید ، در این صورت شاید به ssd با حجم بیشتری هم نیاز داشته باشین (که بسته به تنظیمات کش خودتون برمیگرده) .

نهایتا تاکید میکنم که در این نرم افزارها ، حجم رم را در الویت اول تون قرار بدید (طبق چیزی که اول گفتم) .
اگه بودجه ی بیشتری هم دارین ، فرکانس بالاتر از رم را پیشنهاد میکنم (بصورت پیش فرض ، رم با فرکانس 3200 را پیشنهاد میکنم) .