PDA

مشاهده نسخه کامل : عدم شناخت هارد اکسترنال

Ali195
17-05-21, 02:01
سلام
من یه هارد اکسترنال مدل adata hd 680 امروز خریداری کردم و فروشنده تستش کرد و سالم بود.به سیستم خودم که زدم دیدم شناسایی نمیشه حالا نمی دونم مشکل از درایور هست یا چیز دیگه ای توی دیوایس منیجر ide ata atapi controller و storage controllers رو دیدم که به رنگ زرد هستن اما نتونستم اپدیت کنم

AMD>INTEL
17-05-21, 09:22
سلام
من یه هارد اکسترنال مدل adata hd 680 امروز خریداری کردم و فروشنده تستش کرد و سالم بود.به سیستم خودم که زدم دیدم شناسایی نمیشه حالا نمی دونم مشکل از درایور هست یا چیز دیگه ای توی دیوایس منیجر ide ata atapi controller و storage controllers رو دیدم که به رنگ زرد هستن اما نتونستم اپدیت کنم

سلام مشخصات سیستم
ویندوز
و اینکه به چه پورتی وصل کردید ؟
به پورت جلوی کیس یا پورتهای عقب کیس

Ali195
17-05-21, 11:31
مادربرد msi h110m pro vdl پردازنده i3 6100 و پاور گرین 330 وات esd و ویندوز 10.هم پورتهای جلوی کیس رو امتحان کردم و هم عقب تفاوتی نداشت

AMD>INTEL
17-05-21, 12:22
مادربرد msi h110m pro vdl پردازنده i3 6100 و پاور گرین 330 وات esd و ویندوز 10.هم پورتهای جلوی کیس رو امتحان کردم و هم عقب تفاوتی نداشت

سلام درایور چیپست را نصب کنید . اگرباز مشکل برقرار بود ممکنه مشکل ولتاژی به خاطر پاور هم باشه

Only the registered members can see the link

Ali195
17-05-21, 13:31
اقا امید این لینکهایی رو که گذاشتین دانلود و نصب کردم اما دومی نصب نشد و پیام می داد the platform is not supported .یادم رفت بهتون بگم که وقتی به سیستم می زنم هارد رو صدایی میده مثل وقتی که فلش به سیستم وصل میشه و توی Disk managment هم هارد رو نشون میده.و توی تسک بار
هم گزینهsafely remove hardware میاد و با رایت کلیک open device and printer باز میشه و اونجا مدل هارد رو می بینم و نوشته statuse:connected to usb3

AMD>INTEL
17-05-21, 17:48
اقا امید این لینکهایی رو که گذاشتین دانلود و نصب کردم اما دومی نصب نشد و پیام می داد the platform is not supported .یادم رفت بهتون بگم که وقتی به سیستم می زنم هارد رو صدایی میده مثل وقتی که فلش به سیستم وصل میشه و توی Disk managment هم هارد رو نشون میده.و توی تسک بار
هم گزینهsafely remove hardware میاد و با رایت کلیک open device and printer باز میشه و اونجا مدل هارد رو می بینم و نوشته statuse:connected to usb3

اگر نشون میده . حجمش هم میاد . اونجا فقط باید فرمت کنی و یک درایور ایجاد کنی و مشکل حل میشه .

Ali195
17-05-21, 18:21
چجوری فرمتش کنم توی disk management روش راست کلیک که می کنم فقط 3 گزینه change driver letter and paths و properties و help در دسترس هست

AMD>INTEL
17-05-21, 18:27
چجوری فرمتش کنم توی disk management روش راست کلیک که می کنم فقط 3 گزینه change driver letter and paths و properties و help در دسترس هست

اسکرین شات بگذارید . change letter هم بزنید ببنید تو قسمت مای کامپیوتر میاد یا نه یک حرف انگلیسی بهش اختصاص بدید نتیجه را اعلام کنید . شات با hd senitel هم اضافه کنید .

Ali195
17-05-21, 19:32
حرف رو هم عوض کردم اما جواب نداد.

AMD>INTEL
17-05-21, 20:45
حرف رو هم عوض کردم اما جواب نداد.

روی سیستم دیگه امکان تست دارید ؟
اصلا ظرفیت هارد شناسایی نمیشه .احتمال داره مشکل ولتاژی داشته باشید روی سیستم که هارد درست دیتکت نمیشه .

Ali195
17-05-21, 21:29
لپ تاپ یکی از اشنایان هست می تونم ببرم تستش کنم .اومدم با پورت usb2 پشت کیس امتحان کردم و با تعجب دیدم که هارد شناسایی شد و از قسمت disk management تونستم فرمتش کنم و در this pc تونستم هارد رو ببینم ولی وقتی هارد رو به پورت usb3 می زنم هارد رو نمیشناسه و انگار فقط با usb2 کار می کنه.پورت usb3 مشکل نداره فلش می زنم کار می کنه.بنظر شما مشکل از چیه که فقط با پورت usb2 دیتکت میشه.ایا باید ببرم گارانتی

AMD>INTEL
18-05-21, 09:26
لپ تاپ یکی از اشنایان هست می تونم ببرم تستش کنم .اومدم با پورت usb2 پشت کیس امتحان کردم و با تعجب دیدم که هارد شناسایی شد و از قسمت disk management تونستم فرمتش کنم و در this pc تونستم هارد رو ببینم ولی وقتی هارد رو به پورت usb3 می زنم هارد رو نمیشناسه و انگار فقط با usb2 کار می کنه.پورت usb3 مشکل نداره فلش می زنم کار می کنه.بنظر شما مشکل از چیه که فقط با پورت usb2 دیتکت میشه.ایا باید ببرم گارانتی

فقط تنها مورد مشکل ولتاژ هست . حتما با یک پاور قویتر تست کنید سیستمتون

Ali195
18-05-21, 21:14
مطمعن هستید که مشکل افت ولتاژ هست .چون می بینم با پورت usb2 کار میکنه می پرسم.یعنی این مشکل افت ولتاژ فقط در usb3 نمود پیدا می کنه

AMD>INTEL
19-05-21, 08:39
مطمعن هستید که مشکل افت ولتاژ هست .چون می بینم با پورت usb2 کار میکنه می پرسم.یعنی این مشکل افت ولتاژ فقط در usb3 نمود پیدا می کنه

بله این مورد باید تست بشه تا قطعا نظر داد . در USB 2.0 هم در طولانی مدت ممکنه ایراد مشاهده بشه .تنها تفاوت فلش و هارد اکسترنال مصرف و توانشون هست .

Ali195
19-05-21, 22:21
اقا امید میشه لطفا در مورد روش تستش کمی توضیح بدی که به چه صورت هست

AMD>INTEL
20-05-21, 09:05
اقا امید میشه لطفا در مورد روش تستش کمی توضیح بدی که به چه صورت هست

روی سیستم دیگه تست کن . نشد باید یک پاور دیگه پیدا کنی و با اون تست کنی .