PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل دما کارت گرافیک لپ تاپ

Afshar.m.n
13-05-21, 23:31
با سلام

لپ تاپ من مدل Asus FX553VD هست با گرافیک GTX1050 4G.

حس میکنم رفته رفته راندمان سیستم کولینگ کارت گرافیک اومده پایین ... بطوری که 50 - 60 درصد داره پردازش میکنه ، دما میره رو 90 درجه ...

مثلا تو بازی وارزون قبلا رو 80 - 83 بود و fps ام هم بالاتر بود اما الان دما راحت میرسه به 90 و fps ام هم اومده پایین...

باید چیکار کنم ؟

ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیار بنده بگذارید.

AMD>INTEL
14-05-21, 09:27
با سلام

لپ تاپ من مدل Asus FX553VD هست با گرافیک GTX1050 4G.

حس میکنم رفته رفته راندمان سیستم کولینگ کارت گرافیک اومده پایین ... بطوری که 50 - 60 درصد داره پردازش میکنه ، دما میره رو 90 درجه ...

مثلا تو بازی وارزون قبلا رو 80 - 83 بود و fps ام هم بالاتر بود اما الان دما راحت میرسه به 90 و fps ام هم اومده پایین...

باید چیکار کنم ؟

ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیار بنده بگذارید.

سلام
چندساله کار کرده ؟
حتما یک کول پد تهیه کنید مخصوصا برای فصل تابستان
این مدل
COOLER MASTER Notepal Ergostand Lite COOLPAD
به دلیل نحوه قرار گیری بهترین کارکرد خنکسازی را دارد .

Afshar.m.n
14-05-21, 22:53
پایه خنک کننده تسکو مدل TCLP 3102 دارم و رو دور تندش هم میزارم اما ...
4 ساله کار کرده

AMD>INTEL
14-05-21, 23:12
4 ساله کار کرده

تسکو که اصلا اسباب بازیه قابل قیاس با کولر مستر نیست هم به دلیل طراحی هم کیفیت

- - - Updated - - -

4 ساله کار کرده

تسکو که اصلا اسباب بازیه قابل قیاس با کولر مستر نیست هم به دلیل طراحی هم کیفیت

Afshar.m.n
16-05-21, 21:09
اگر بخوام سرویس کنم لپتاپ رو باید چه کار کنم ؟ کار تخصصی خاصی لازم داره ؟ خمیر کارت گرافیک رو میشه تعویض کرد ؟ جه خمیری استفاده کنم ؟:11()::11():

اگر لپ تاپم رو باز کنم نیاز دارم که تمیز کاری کنم برای تمیز کاری لپتاپ اسپری خشک استفاده میکنند یا اسپری چرب ؟

AMD>INTEL
16-05-21, 21:54
اگر بخوام سرویس کنم لپتاپ رو باید چه کار کنم ؟ کار تخصصی خاصی لازم داره ؟ خمیر کارت گرافیک رو میشه تعویض کرد ؟ جه خمیری استفاده کنم ؟:11()::11():

بهتره خودتون انجام ندید . چون ممکنه آسیب جدی بزنید . نیاز به شستن برد هم نیست فقط میتونید خمیر حرارتی خوب مثل کولر مستر بگیرید و بگید تعمیرکار تعویض کند .

AMD>INTEL
17-05-21, 09:21

اگر لپ تاپم رو باز کنم نیاز دارم که تمیز کاری کنم برای تمیز کاری لپتاپ اسپری خشک استفاده میکنند یا اسپری چرب ؟

چون موقع این کار نیاز به انجام یکسری کارها برای جلوگیری از آسیب هست . یکی از مواردی که افراد مبندی انجام میدهند تخلیه esd روی برد هست که صدمات جبران ناپذیری به برد میزنه .