PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام پردازنده؟ I9 9900 vs 9900k ؟

Mohammad-RI
21-04-21, 19:06
سلام و عرض ادب
دوستان من کارت گرافیک RX 6700 XT سفارش دادم آخر ماه به دستم میرسه. پردازنده فعلی من I5 8400 هست که برای رزولوشن 1080P گلوگاهه 😑 حالا میخوام یه پردازنده ای بخرم که، هم گلوگاه از بین بره و هم پردازنده ای باشه که در صورت ارتقا کارت گرافیک در آینده جوابگو باشه. قصد مهاجرت به چیپ ست جدید هم فعلا ندارم.
حالا بین سه پردازنده موندم یعنی I7 8700k ، I9 9900k و I9 9900 ... مسلما I9 بهتره ولی از نظر VRM و دفع حرارت میترسم مشکلی پیش بیاد چون مادربوردم Z370 هست و واتر کولر ندارم. در ضمن اینم بگم اصلا قرار نیست اورکلاک کنم و صرفا کاربری من گیمینگ هست. سیستم فعلی من:
Intel Core i5 8400
MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC
Nitro+ AMD Radeon RX 6700 XT
Green GP850B-OCPT
Thermalright-Macho Rev.A(BW)

AMD>INTEL
22-04-21, 08:57
سلام و عرض ادب
دوستان من کارت گرافیک RX 6700 XT سفارش دادم آخر ماه به دستم میرسه. پردازنده فعلی من I5 8400 هست که برای رزولوشن 1080P گلوگاهه ������ حالا میخوام یه پردازنده ای بخرم که، هم گلوگاه از بین بره و هم پردازنده ای باشه که در صورت ارتقا کارت گرافیک در آینده جوابگو باشه. قصد مهاجرت به چیپ ست جدید هم فعلا ندارم.
حالا بین سه پردازنده موندم یعنی I7 8700k ، I9 9900k و I9 9900 ... مسلما I9 بهتره ولی از نظر VRM و دفع حرارت میترسم مشکلی پیش بیاد چون مادربوردم Z370 هست و واتر کولر ندارم. در ضمن اینم بگم اصلا قرار نیست اورکلاک کنم و صرفا کاربری من گیمینگ هست. سیستم فعلی من:
Intel Core i5 8400
MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC
Nitro+ AMD Radeon RX 6700 XT
Green GP850B-OCPT
Thermalright-Macho Rev.A(BW)
سلام
i9 9900k هم بگیرید روی این مادربرد مشکلی ایجاد نمیشود . خنک کننده خودت هم قدرت لازم برای خنکسازی این پردازنده را دارد .

Mohammad-RI
01-05-21, 14:01
سلام
i9 9900k هم بگیرید روی این مادربرد مشکلی ایجاد نمیشود . خنک کننده خودت هم قدرت لازم برای خنکسازی این پردازنده را دارد .

سلام مجدد. در مورد خنک کننده سوالی داشتم. بنده قصدِ خرید یه خنک کنندۀ های اِند برای این پردازنده را دارم. البته اعتراف کنم اونقدر خرید کولر ضروری نیست ولی صرفا برای اینکه مجبور به آندرکلاک پردازنده نشم و خیالم راحت باشه، به فکر خرید افتادم.
حالا به نظرتون با توجه به کولر فعلیِ خودم، خرید کولر Le Grand Macho RT یا NH-D15 Chromax.Black ارتقای خوبی به حساب میاد؟ اینو میپرسم چون بنچمارک این سه کولر را با پردازنده 9900k نتونستم پیدا کنم و نمیدونم اختلاف پرفورمنس چقدر هست. اگر بدونم این سه کولر در یک رده هستن شاید کلا بیخیال شدم :lol:
و یک سوال دیگه. Le Grand Macho RT به صورت کلی به پایِ NH-D15 Chromax.Black میرسه؟ از نظر نویز و قیمت برتری با Macho هست ولی از نظر حرارت نمیدونم.

کیس خودم Z4 گرین و رم بنده هایپرایکس فیوری هست و فکر نکنم محدودیتی از نظر فضا داشته باشم.

AMD>INTEL
01-05-21, 18:35
سلام مجدد. در مورد خنک کننده سوالی داشتم. بنده قصدِ خرید یه خنک کنندۀ های اِند برای این پردازنده را دارم. البته اعتراف کنم اونقدر خرید کولر ضروری نیست ولی صرفا برای اینکه مجبور به آندرکلاک پردازنده نشم و خیالم راحت باشه، به فکر خرید افتادم.
حالا به نظرتون با توجه به کولر فعلیِ خودم، خرید کولر Le Grand Macho RT یا NH-D15 Chromax.Black ارتقای خوبی به حساب میاد؟ اینو میپرسم چون بنچمارک این سه کولر را با پردازنده 9900k نتونستم پیدا کنم و نمیدونم اختلاف پرفورمنس چقدر هست. اگر بدونم این سه کولر در یک رده هستن شاید کلا بیخیال شدم :lol:
و یک سوال دیگه. Le Grand Macho RT به صورت کلی به پایِ NH-D15 Chromax.Black میرسه؟ از نظر نویز و قیمت برتری با Macho هست ولی از نظر حرارت نمیدونم.

کیس خودم Z4 گرین و رم بنده هایپرایکس فیوری هست و فکر نکنم محدودیتی از نظر فضا داشته باشم.
سلام
من به نظرم تعویض خنک کننده غیر ضروری و اصلا نیاز نیست .
ماچو میتونه حرارت رو پردازنده را کنترل کنه .بعید میدونم تفاوت احساس کنید .چون طراحی ماچو حساب شده است از نظر حرارت بعید میدونم تغییری مشاهده بشه
خرید d15 فقط مناسب کسی است که قصد دارد از یک خنک کننده عادی سویچ کنه .