PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب نوع اس اس دی در ظرفیت 500 گیگ و چیپست Z77

pianoplayer
18-03-21, 16:03
سلام دوستان و اساتید گرامی
سال 400 پیشاپیش مبارک:give_rose: ابشالا در سال جدید کاهش قیمت ها رو ببینیم خخخخ (جوک سال)

سریع و خلاصه توضیح میدم که وقت گیر نباشه

ابتدا مشخصات سیستم

CPU: core i7 3770 k 3rd gen نسل سوم

MB: Asus p8z77 v deluxe

Memory 2x4 corsair vengeance 1600Mhz DDR3

VGA: AMD Asus RX580 8GB

HDD: Skyhawk seagate 2TRA (primary hdd)

HDD: western Digital Caviar Black 1tra (secondary hdd)

بخاطر سرعت بیشتر میخوام بروزرسانی سخت افزاری داشته باشم و درایور ذخیره سازی SDD اضافه کنم در محدوده 500 گیگ

فقط بخاطر اینکه واقعا تحقیق در این زمینه هم سخت هست و هم زمان زیادی تا پایان سال نو نمونده از شما اساتید گرامی تقاضا دارم بهترین درایور ذخیره سازی SDD 500 گیگ بهم پبشنهاد بدید

با توجه به مدل مادر برد و با نوجه به چیپست z77 که نسبتا قدیمی هست و (البته) از رابط SATA 3 پشتیبانی میکنه
و ساخت سال 2012 میلادی هست البته این مادر برد بالانرین مادر برد شرکت ایسوس در سال 2012 بود و به نوعی پرچمدار بود
اما خب دیگه احتمالا از فناوری جدید تر از ساتا 3 پشتیبانی نمیکنه بخاطر همین لطفا این موضوع رو در نظر داشته باشید وبا توجه به این نکتۀ بسیار مهم بهترین گزینه ها رو پیشنهاد بدین

قیمت تا اونجایی که، نسبت قیمت به نوع حافظه (500 گیگ) غیر معمول نباشه، برام بی اهمیت هست،
یعنی حاضر هستم پول بیشتری بپردازم و اس اس دی داشته باشم که بهتر خنک شه و طول عمر بیشتری داشته باشه و البته سرعت بالاتر،
اما قیمت های فضای مد نظر نیست

در حدود 200 الی 300 هزار تومن تفاوت قیمت مشکلی ندارم و حاضرم پول بیشتری بپردازم ولی درایو ذخیره سازی ssd بهتری داشته باشم

اما سخن پایانی و مهمترین فاکتور برای من سرعت و سرعت بالاتر هست و دلیل اصلی ارتقا برای ssd هم همین هست وگرنه دلیل دیگه ای ندارم

نوع استفاده اصلی گیمینگ 1080p هست والبته فوتوشاپ و نرم افزار های ساخت موسیقی

فقط لطفا یه کوچولو توضیح بدین مدل مورد نظر چرا توصیه میشه ممنون سپازگذارم

extra information
USAGE: (gaming 70%) (Photoshop - music production software - Internet 30%)

AMD>INTEL
18-03-21, 18:13
سلام دوستان و اساتید گرامی
سال 400 پیشاپیش مبارک:give_rose: ابشالا در سال جدید کاهش قیمت ها رو ببینیم خخخخ (جوک سال)

سریع و خلاصه توضیح میدم که وقت گیر نباشه

ابتدا مشخصات سیستم

CPU: core i7 3770 k 3rd gen نسل سوم

MB: Asus p8z77 v deluxe

Memory 2x4 corsair vengeance 1600Mhz DDR3

VGA: AMD Asus RX580 8GB

HDD: Skyhawk seagate 2TRA (primary hdd)

HDD: western Digital Caviar Black 1tra (secondary hdd)

بخاطر سرعت بیشتر میخوام بروزرسانی سخت افزاری داشته باشم و درایور ذخیره سازی SDD اضافه کنم در محدوده 500 گیگ

فقط بخاطر اینکه واقعا تحقیق در این زمینه هم سخت هست و هم زمان زیادی تا پایان سال نو نمونده از شما اساتید گرامی تقاضا دارم بهترین درایور ذخیره سازی SDD 500 گیگ بهم پبشنهاد بدید

با توجه به مدل مادر برد و با نوجه به چیپست z77 که نسبتا قدیمی هست و (البته) از رابط SATA 3 پشتیبانی میکنه
و ساخت سال 2012 میلادی هست البته این مادر برد بالانرین مادر برد شرکت ایسوس در سال 2012 بود و به نوعی پرچمدار بود
اما خب دیگه احتمالا از فناوری جدید تر از ساتا 3 پشتیبانی نمیکنه بخاطر همین لطفا این موضوع رو در نظر داشته باشید وبا توجه به این نکتۀ بسیار مهم بهترین گزینه ها رو پیشنهاد بدین

قیمت تا اونجایی که، نسبت قیمت به نوع حافظه (500 گیگ) غیر معمول نباشه، برام بی اهمیت هست،
یعنی حاضر هستم پول بیشتری بپردازم و اس اس دی داشته باشم که بهتر خنک شه و طول عمر بیشتری داشته باشه و البته سرعت بالاتر،
اما قیمت های فضای مد نظر نیست

در حدود 200 الی 300 هزار تومن تفاوت قیمت مشکلی ندارم و حاضرم پول بیشتری بپردازم ولی درایو ذخیره سازی ssd بهتری داشته باشم

اما سخن پایانی و مهمترین فاکتور برای من سرعت و سرعت بالاتر هست و دلیل اصلی ارتقا برای ssd هم همین هست وگرنه دلیل دیگه ای ندارم

نوع استفاده اصلی گیمینگ 1080p هست والبته فوتوشاپ و نرم افزار های ساخت موسیقی

فقط لطفا یه کوچولو توضیح بدین مدل مورد نظر چرا توصیه میشه ممنون سپازگذارم

extra information
USAGE: (gaming 70%) (Photoshop - music production software - Internet 30%)

سلام

البته چیپست قدیمی مادربرد شما سریعترین ssd هم ممکنه کارساز و در حداکثر سرعت خود کار نکنند . با توجه به تمام موارد مورد زیر را میتوانم گزینه خوبی برای شما بدانم
Samsung 870 EVO 500GB