PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در رابطه با تنظیمات بورد asus b550 برای اورکلاک 5600x

ATER
04-03-21, 23:14
سلام وقت بخیر
از وقتی این مادربورد و سی پی یو رو خرید متوجه شدم دماش غیر منطقی هست (حدود 70 تا 75 در بازی و زیر لود زیاد)
ولتاژ دیفالت روی 1.3 بود که بنظرم خیلی زیاد امد
امروز با رایزن مستر با کم کردن ولتاژ به این نتیجه رسیدم
در نظر داشته باشید همزمان Prime 95 رو small داره استرس تست میگیره و AIDA64 Extreme داره استرس میگیره و CINEBENCH هم داره اجرا میشه و اطمینان دارم که این ولتاژ وفرکانس کاملا استیبل هست فقط مشکلی که دارم با این روش ولتاژ ست کردن برای همیشه ولتاژ و فرکانس روی مکس هست و در حالت بیکاری فرکانس و ولتاژ پایین نمیاد Only the registered members can see the link
کسی راهنمایی داره برای برطرف کردن مشکل بنده؟
فرکانس در عکس روی 4.5 هست و ولتاژ روی 1.15
2430024300

AMD>INTEL
05-03-21, 08:50
سلام وقت بخیر
از وقتی این مادربورد و سی پی یو رو خرید متوجه شدم دماش غیر منطقی هست (حدود 70 تا 75 در بازی و زیر لود زیاد)
ولتاژ دیفالت روی 1.3 بود که بنظرم خیلی زیاد امد
امروز با رایزن مستر با کم کردن ولتاژ به این نتیجه رسیدم
در نظر داشته باشید همزمان Prime 95 رو small داره استرس تست میگیره و AIDA64 Extreme داره استرس میگیره و CINEBENCH هم داره اجرا میشه و اطمینان دارم که این ولتاژ وفرکانس کاملا استیبل هست فقط مشکلی که دارم با این روش ولتاژ ست کردن برای همیشه ولتاژ و فرکانس روی مکس هست و در حالت بیکاری فرکانس و ولتاژ پایین نمیاد Only the registered members can see the link
کسی راهنمایی داره برای برطرف کردن مشکل بنده؟
فرکانس در عکس روی 4.5 هست و ولتاژ روی 1.15
2430024300

سلام

اگر دما پایین اومده مشکلی نداره . فرکانس بالا باشه مسئله ای ایجاد نمیکنه .

ATER
05-03-21, 12:52
سلام

اگر دما پایین اومده مشکلی نداره . فرکانس بالا باشه مسئله ای ایجاد نمیکنه .
سلام وقت بخیر
یعنی وضعیت حال حاضر که ولتاژ و فرکانس ثابت هست روی عمر قطعه تاثیر و عملکرد منفی در سیستم تاثیر نداره؟

-----------
پیش نویس
البته دیدم برنامه Ryzenmaster هر بار که سیستم رو روشن میکنی باید بری از اول همه رو تنظیم کنی رفتم بایوس و تغییر دادم
شما ببنید چیز دیگه نیاز به تغییر داره؟
همه چیز اوکیه؟
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
05-03-21, 15:41
سلام وقت بخیر
یعنی وضعیت حال حاضر که ولتاژ و فرکانس ثابت هست روی عمر قطعه تاثیر و عملکرد منفی در سیستم تاثیر نداره؟

-----------
پیش نویس
البته دیدم برنامه Ryzenmaster هر بار که سیستم رو روشن میکنی باید بری از اول همه رو تنظیم کنی رفتم بایوس و تغییر دادم
شما ببنید چیز دیگه نیاز به تغییر داره؟
همه چیز اوکیه؟

به دو نکته توجه کنید :

1-پایداری سیستم
2-دما

اگر هر دو عالی هستند نیاز به اقدام خاصی دیگری نیست .