PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد کابل های پاور

Commilion
06-02-21, 22:50
سلام و عرض ادب خدمت اساتید و اعضای محترم

یه سوال بسیار مهم در مورد کابل های برق پردازنده برای من پیش اومده، لطفا راهنمایی بفرمایید؛

بنده یه مادربرد Z390 و یه پاور رده بالا با توان 1200W از یک برند معتبر تهیه کردم، مادربرد دارای ۲ عدد سوکت ۸ پین برای برق پردازنده هستش، این در حالیه که پاور یک عدد کابل برق 4+4 پین ATX و یک عدد کابل 8 پین EPS داره،

سوالی که برام مطرحه اینه که آیا از کابل EPS میتونم در کنار کابل ATX استفا‌ه کنم یا خیر؟ آیا این کار آسیب میزنه به پردازنده یا خیر؟ اگر نه باید چکار کنم؟

AMD>INTEL
07-02-21, 10:56
سلام و عرض ادب خدمت اساتید و اعضای محترم

یه سوال بسیار مهم در مورد کابل های برق پردازنده برای من پیش اومده، لطفا راهنمایی بفرمایید؛

بنده یه مادربرد Z390 و یه پاور رده بالا با توان 1200W از یک برند معتبر تهیه کردم، مادربرد دارای ۲ عدد سوکت ۸ پین برای برق پردازنده هستش، این در حالیه که پاور یک عدد کابل برق 4+4 پین ATX و یک عدد کابل 8 پین EPS داره،

سوالی که برام مطرحه اینه که آیا از کابل EPS میتونم در کنار کابل ATX استفا‌ه کنم یا خیر؟ آیا این کار آسیب میزنه به پردازنده یا خیر؟ اگر نه باید چکار کنم؟

سلام

خیر مشکلی ایجاد نمیکنه
8 پین رو به ATX اول وصل کنید دومین سوکت هم 4+4 را وصل کنید .

Commilion
07-02-21, 19:36
راستش یه جا خونده بودم کابل های ATX ساختار و کاربردشون با کابل های EPS فرق میکنه، دلیلش چیه که سازنده پاور به جای ۲ عدد کابل 4+4 پین ATX برای این پاور یک کابل ATX و یک کابل EPS در نظر گرفته؟ اصلا کاربرد این کابل EPS چیه؟

AMD>INTEL
07-02-21, 19:52
راستش یه جا خونده بودم کابل های ATX ساختار و کاربردشون با کابل های EPS فرق میکنه، دلیلش چیه که سازنده پاور به جای ۲ عدد کابل 4+4 پین ATX برای این پاور یک کابل ATX و یک کابل EPS در نظر گرفته؟ اصلا کاربرد این کابل EPS چیه؟

سیم ها را هم مقایسه کنید . هیچ تفاوتی ندارند بین 8 پین پردازنده یا همون ترکیب 4+4
تفاوت در شکل ظاهری است یکی 4+4 و دیگری 8 پین کامل
کابل های پاور را طوری طراحی میکنند امکان نصب کانکتور اشتباه نباشه .
مدل پاور را ذکر کنید تا چک کنم همینطور مادربردتون
این هم برای روشن شدن ذهنتون

Only the registered members can see the link

Commilion
07-02-21, 20:45
سیم ها را هم مقایسه کنید . هیچ تفاوتی ندارند بین 8 پین پردازنده یا همون ترکیب 4+4
تفاوت در شکل ظاهری است یکی 4+4 و دیگری 8 پین کامل
کابل های پاور را طوری طراحی میکنند امکان نصب کانکتور اشتباه نباشه .
مدل پاور را ذکر کنید تا چک کنم همینطور مادربردتون
این هم برای روشن شدن ذهنتون

Only the registered members can see the link

ممنون از پاسخگوییتون🙏
راستش میخواستم بدونم دلیل اینکه یک کابل ATX و یک کابل EPS استفاده شده چیه واقعا؟ میتونستن مثل خیلی از برندها ۲ عدد کابل 4+4 پین از نوع ATX استفاده کنن، چون تا اونجایی که من میدونم پاورهای ATX با EPS با هم متفاوت اند، به خصوص توی ولتاژ ها

AMD>INTEL
08-02-21, 08:34
توضیح دادم در بالا

Commilion
09-02-21, 19:39
توضیح دادم در بالا

بله لینکی که ارسال کردین رو خوندم، خیالم راحت شد، ممنون از راهنماییتون🌹

AMD>INTEL
10-02-21, 08:37
تاپیک قفل میشه