PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل نویز فن کولر گرین GLACIER 240 EVO

.exe
16-01-21, 20:13
با عرض سلام و ادب خدمت اعضای فروم
من یک کولر گرین مدل GLACIER 240 EVO (Only the registered members can see the link) دارم که متوجه شدم یکی از فنهای رادیاتور مشکل پیدا کرده و صدای خرخر میده که لینک فیلمش رو قراردادم( تو فیلم دوم فن سالم رو قطع کردم تا بهتر مشخص بشه)
با این توضیح که هر دو فن رادیاتور را به وسیله یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کردم و پمپ هم به هدر فن پاور که 3پین هست و با حداکثر سرعت کار میکند. واتر کولر هم حدوداً 3 سال پیش بستم البته یکسالش رو سیستم تقریبا خاموش بوده.
ضمناً این حالت نویز زمانیکه کیس رو به پهلو میخوابونم قطع میشه.
حالا مواردی رو که خودم بررسی کردم و از کمترین هزینه به ترتیب بیان میکنم و خوشحال میشم دوستان اهل فن هم در انتخاب درست به اینجانب یاری برسانند:

1- اول اینکه آیا این مشکل رو خودم میتونم حل کنم یا این فن دیگه عمرش سر اومده؟ مثلا روغنکاری یا گریس زدن ( البته مواردی رو دیدم که خواستن اینکارو بکنند اما ظاهراً پشت این فنها پلمپه و نمیشه روانکاری کرد.)

2-مورد بعدی که اگر گزینه اول کنسل باشه مد نظرمه اینه که یک فن کولرمستر Jetflo 120 (Only the registered members can see the link) دارم و تصمیم دارم اینو بجای فن خراب ببندم. البته این فن مخصوص رادیاتور طراحی نشده ولی تو مشخصاتش فشار هوا رو 2.7 زده
(فشار هوای فنهای فابریک کولر خودم طبق گفته گرین 3.8 و البته در کولرهای نسل جدید این عدد به 2.3 تقلیل یافته)
منتها مسئله ای که هست اینه که مشخصات فن کولرمستر با فن فابریک کولرم از نظر میزان فشار هوا و شکل پره و rpm متفاوت است، (مثلا زمانیکه فن کولرمستر به هدر cpu-fan متصل بود تو درصد های یکسان حدود 400rpm نسبت به فن فابریک کولر سریعتر میچرخید.)
با این اوصاف سوالی که مطرح میشه اینه که آیا اصولاً میشه این دو تا فن متفاوت رو با یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کرد؟ آیا مشکلی برای فن ها یا حتی مادربورد بوجود نمیاد در بلند مدت؟
چون بالاخره قراره از طریق یک هدر سرعت فنها گزارش و کنترل بشه.

3-راه حل آخر در صورت منتفی شدن مورد دوم اینه که دیگه دست به جیب بشم و مثلا فن گرینgf120-haf (Only the registered members can see the link) رو انتخاب کنم و یا ببینم اگر شرکت گرین نمونه همین فن فابریک کولر خودم رو داره اون رو تهیه کنم فکر میکنم حدود 200-300 هزینه داشته باشه.
(مشخصات سیستم در امضا هست)

در هر صورت ممنون میشم دوستان اگر نظری دارن بیان کنن تا درست ترین تصمیم رو بگیرم.

1 (Only the registered members can see the link)
2 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
16-01-21, 20:56
سلام

به نظرم فن جایگزین را از برند گرین تهیه کنید . مثل GF120-FSB
برای مورد شما باز من سعی میکنم با دوستان در شرکت گرین تماس بگیرم

.exe
16-01-21, 21:41
سلام

به نظرم فن جایگزین را از برند گرین تهیه کنید . مثل GF120-FSB
برای مورد شما باز من سعی میکنم با دوستان در شرکت گرین تماس بگیرم
پس به نظر شما اگر فن کولرمسترو در کنار گرین بزارم ممکنه مشکل بوجود بیاد؟
این فنی که شما معرفی کردید اگر این باشه GF120-FSB (Only the registered members can see the link) مشخصاتش زده 1100 rpm و فشار هوای 1.45 فکر نمیکنید برای رادیاتور ضعیف باشه؟ باتوجه به اینکه فشار هوای
Jetflo 120 (Only the registered members can see the link alog%2Flegacy-products%2Fcooling%2Fjetflo-120%2F%23specifications) و gf120-haf (Only the registered members can see the link ing%2Fgf120-haf) به ترتیب 2.7 و 2.3 هست
جدای از این مسائل واقعا برام عجیبه این فن به این زودی خراب شده چون به گفته شرکت گرین عمر این فنها 100.000 ساعته که میشه بیشتر از 11 سال بصورت 24/7 حالا در نظر بگیرید من کلا 3ساله اینو بستم و تازه یک سالش هم سیستم خاموش بوده اونم نهایت روزی 10 ساعت روشن بوده!

AMD>INTEL
16-01-21, 22:01
این فنی که شما معرفی کردید اگر این باشه GF120-FSB (Only the registered members can see the link) مشخصاتش زده 1100 rpm و فشار هوای 1.45 فکر نمیکنید برای رادیاتور ضعیف باشه؟ باتوجه به اینکه فشار هوای
Jetflo 120 (Only the registered members can see the link alog%2Flegacy-products%2Fcooling%2Fjetflo-120%2F%23specifications) و gf120-haf (Only the registered members can see the link ing%2Fgf120-haf) به ترتیب 2.7 و 2.3 هست
جدای از این مسائل واقعا برام عجیبه این فن به این زودی خراب شده چون به گفته شرکت گرین عمر این فنها 100.000 ساعته که میشه بیشتر از 11 سال بصورت 24/7 حالا در نظر بگیرید من کلا 3ساله اینو بستم و تازه یک سالش هم سیستم خاموش بوده اونم نهایت روزی 10 ساعت روشن بوده!

ضعیف که نیست ولی گزینه اقتصادی تری نسبت به بقیه سایر گزینه هاست در نهایت همون GF120-HAF کافیست .
هر قطعه ای احتمال خرابی دارد . اون عمر تقریبی هست و خیلی موارد رو عمر و عملکرد فن تاثیر میگذاره . عمر فن های گرین در مقایسه سازندگانی همچون دیپ کول خیلی بیشتر هست و مشکل خرابی و صدا در مقیاس کمتری رخ میدهد .

AMD>INTEL
17-01-21, 08:46

ممکنه صدا به دلیل گیر کردن led ها باشه که اگر ببرید گارانتی براتون درست میکنند .

- - - Updated - - -

ممکنه صدا به دلیل گیر کردن led ها باشه که اگر ببرید گارانتی براتون درست میکنند .

.exe
17-01-21, 09:12

- - - Updated - - -

اتفاقا همین حدسم زدم و نوار led رو بررسی کردم ظاهرا مشکلی نداره کاملا چسبیده، ولی بازم مد نظر قرار میدم اگر لازم شد ببرم شرکت.

Mahdi_Moosavi
17-01-21, 11:03
با عرض سلام و ادب خدمت اعضای فروم
من یک کولر گرین مدل GLACIER 240 EVO (Only the registered members can see the link) دارم که متوجه شدم یکی از فنهای رادیاتور مشکل پیدا کرده و صدای خرخر میده که لینک فیلمش رو قراردادم( تو فیلم دوم فن سالم رو قطع کردم تا بهتر مشخص بشه)
با این توضیح که هر دو فن رادیاتور را به وسیله یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کردم و پمپ هم به هدر فن پاور که 3پین هست و با حداکثر سرعت کار میکند. واتر کولر هم حدوداً 3 سال پیش بستم البته یکسالش رو سیستم تقریبا خاموش بوده.
ضمناً این حالت نویز زمانیکه کیس رو به پهلو میخوابونم قطع میشه.
حالا مواردی رو که خودم بررسی کردم و از کمترین هزینه به ترتیب بیان میکنم و خوشحال میشم دوستان اهل فن هم در انتخاب درست به اینجانب یاری برسانند:

1- اول اینکه آیا این مشکل رو خودم میتونم حل کنم یا این فن دیگه عمرش سر اومده؟ مثلا روغنکاری یا گریس زدن ( البته مواردی رو دیدم که خواستن اینکارو بکنند اما ظاهراً پشت این فنها پلمپه و نمیشه روانکاری کرد.)

2-مورد بعدی که اگر گزینه اول کنسل باشه مد نظرمه اینه که یک فن کولرمستر Jetflo 120 (Only the registered members can see the link) دارم و تصمیم دارم اینو بجای فن خراب ببندم. البته این فن مخصوص رادیاتور طراحی نشده ولی تو مشخصاتش فشار هوا رو 2.7 زده
(فشار هوای فنهای فابریک کولر خودم طبق گفته گرین 3.8 و البته در کولرهای نسل جدید این عدد به 2.3 تقلیل یافته)
منتها مسئله ای که هست اینه که مشخصات فن کولرمستر با فن فابریک کولرم از نظر میزان فشار هوا و شکل پره و rpm متفاوت است، (مثلا زمانیکه فن کولرمستر به هدر cpu-fan متصل بود تو درصد های یکسان حدود 400rpm نسبت به فن فابریک کولر سریعتر میچرخید.)
با این اوصاف سوالی که مطرح میشه اینه که آیا اصولاً میشه این دو تا فن متفاوت رو با یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کرد؟ آیا مشکلی برای فن ها یا حتی مادربورد بوجود نمیاد در بلند مدت؟
چون بالاخره قراره از طریق یک هدر سرعت فنها گزارش و کنترل بشه.

3-راه حل آخر در صورت منتفی شدن مورد دوم اینه که دیگه دست به جیب بشم و مثلا فن گرینgf120-haf (Only the registered members can see the link) رو انتخاب کنم و یا ببینم اگر شرکت گرین نمونه همین فن فابریک کولر خودم رو داره اون رو تهیه کنم فکر میکنم حدود 200-300 هزینه داشته باشه.
(مشخصات سیستم در امضا هست)

در هر صورت ممنون میشم دوستان اگر نظری دارن بیان کنن تا درست ترین تصمیم رو بگیرم.

1 (Only the registered members can see the link)
2 (Only the registered members can see the link)

سلام. بهترین پیشنهاد اینه که فن معیوب رو با یک فن نو تعویض کنید. با خدمات پس از فروش گرین 88170017 021 داخلی 1130 تماس بگیرید. فن خنک کننده شما رو موجود دارند. قیمت و نحوه ارسال یا تحویل با شما هماهنگ میشه.

.exe
18-01-21, 18:40
سلام. بهترین پیشنهاد اینه که فن معیوب رو با یک فن نو تعویض کنید. با خدمات پس از فروش گرین 88170017 021 داخلی 1130 تماس بگیرید. فن خنک کننده شما رو موجود دارند. قیمت و نحوه ارسال یا تحویل با شما هماهنگ میشه.
سلام، متاسفانه خدمات بعد از فروش گرین گفت که فن فابریک کولر منو برای فروش موجود ندارن.
اما خوشبختانه خودم تونستم مشکلو حل کنم و فعلا با یه گریس کاری ساده صدای فن کاملا قطع شده.
روش کارم برای دوستانیکه از این مدل کولر دارن به این صورتکه برای گریس زدن این فنها نباید برچسب پشت فنو بردارین چون پشتش بسته است ولی چون تیغه این فنها قابل جدا شدنه باید با دو تا شستتون از پشت به تیغه های فن فشار بیارید تا از شاسی جدا بشه ( قسمت هاشور خورده). یکم باید فشار بیارید چون سفته، بعد با گوش پاککن آغشته به الکل گرد و خاکو تمیز کنید بعد یکم گریس تو قسمتی که با فلش مشخص شده بریزید و تیغه رو سر جاش بزارید و کمی فشار بدید تا یه صدای کلیک بشنوید و تمام.
(البته پیشنهاد میکنم اگر فنتون مشکل خاصی نداره اینکارو انجام ندید چون لزومی نداره)
عکس برای یه فن دیگس ولی روش کار مشابه است.

ضمناً در مورد اتصال دو فن متفاوت از طریق تبدیل به هدر cpu-fan مادربرد، بخش R&D گرین گفت اگر مجموع وات مصرفی دو تا فن از هدر مادربرد بیشتر نباشه مشکل فنی برای فنها یا مادربرد بوجود نمیاد و همیشه سرعت اون فنی که به سر 4 پین تبدیل وصله گزارش میشه ولی پروفایل pwm روی هردو فن اعمال میشه.

.exe
18-01-21, 23:59
دوستان تو فروم گرین اعلام کردند که ظاهراً سوء برداشت شده و این فن جهت ارائه خدمات و پشتیبانی موجود بوده و صرفاً برای فروش موجود نیست.