PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سازگاری m2 با motherboard

ah2
14-01-21, 18:20
سلام وقت همگی بخیر
من motherboard Asus z97A دارم
و میخواستم حافظه m2 بخرم مدل سامسونگ 970 EVO PLUS ظرفیت 500 گیگابایت
میخواستم بدونم سازگاری دارن باهم یا نه؟
میدونم که سوکت m2 رو ساپورت میکنه مادربوردم.ولی این که این مدل رو سازگاری داره یا نه رو نمیدونم
و ممنون میشم که یمقدار توضیح جزئی بدین ازینکه دلیل سازگار بودن یا نبودنش در چی هست
ممنونم

Mehrdad.A 88
14-01-21, 19:06
دلیل نمیبینم که سازگار نباشه

هر دو از نوع socket 3 و key M هستن.

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
14-01-21, 20:18
سلام وقت همگی بخیر
میدونم که سوکت m2 رو ساپورت میکنه مادربوردم.ولی این که این مدل رو سازگاری داره یا نه رو نمیدونم
و ممنون میشم که یمقدار توضیح جزئی بدین ازینکه دلیل سازگار بودن یا نبودنش در چی هست
ممنونم

سلام

بله ساپورت میکنه از m.2 nvme

- - - Updated - - -

سلام وقت همگی بخیر
ممنونم

سلام

ah2
04-06-21, 12:24
سلام

- - - Updated - - -

سلام

میخواستم بدونم با توجه به اینکه مادربوردم برای حافظه ی m2 هیت سینک نداره، مشکلی براش پیش نمیاد موقع پردازش سنگین ؟؟

AMD>INTEL
04-06-21, 12:51
میخواستم بدونم با توجه به اینکه مادربوردم برای حافظه ی m2 هیت سینک نداره، مشکلی براش پیش نمیاد موقع پردازش سنگین ؟؟

خیر مسئله ای پیش نمیاد خیلی از بردها حرارت گیر ندارند . شاید بهتر باشه ssd رو انتخاب کنید که خودش دارای حرارت گیر باشه .

XFXForce
08-06-21, 17:02
اس اس دی های پرسرعت مخصوصا اون هایی که PCI-E 4.0 هستن اگه زیر فشار باشن دچار Thermal Throttling میشن اگر که هست سینک نداشته باشن.
اس اس دی های سامسونگ از نظر کیفیت و سرعت بهترین هستند اما خب به علت قیمت بالاشون اگر قرار بود داخل پک هیت سینک مناسب هم میذاشتن دیگه خیلی گرون میشدن. (مثل هیت سینک سری Black شرکت WD)
در هر صورت میتونید بصورت جداگانه براش هیت سینک بخرید که موجوده در بازار.
ولی با توجه به این که سیستم شما قدیمی هست نسبتا به نظرم نیازی نیست برا سامسونگ اونقد هزینه کنید
با زیر دو میلیون (با 1.800 اینا) میتونید WD Blue SN550 500GB NVMe M.2 بگیرید. سرعتش مناسبه (البته به Black قطعا نمیرسه) قیمتش عالی. و به هیت سینک هم نیازی نداره این مدل
اگر سوالی بود بفرمایید