PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل نویز و صدای پایین میکروفونِ هدست

ara7394
28-12-20, 00:15
سلام وقتتون بخیر
بنده یه هدست تسکو 5124 گرفتم ولی امروز که تست کردم میکروفونش خیلی ضعیف صدا میگیره
همه ی تنظیمات از قبیل میکروفون بوست و بقیه تنظیمات ویندوزی هم طبق چیزی که تو اینترنت بود انجام دادم
درایور و اینا هم چک کردم درست بود
خیلی هم نویز داره
حالا نمیدونم مشکل از کجاست؟ شاید کلا این مدل میکروفون جالبی نداره یا مشکل از کارت صدای لپ تاپم باشه
بعد نکته ی بعدی هم اینکه به مانیتور هم وصل کردم اصلا میکروفون رو نشناخت
اگه تجربه ای دارید ممنون میشم بفرمایید

Davood2549
28-12-20, 08:18
تجربه ای ندارم اما در مورد کیفیت میکروفون، اول باید دید میکروفون رو برای چه استفاده ای میخواید. تا جایی که میدونم میکروفون هدفون و گوشی کیفیت پایینی دارند و بعید میدونم به کارت صدا و ... مرتبط باشه. میتونید میکروفون جداگانه بخرید، البته نه ارزوناش. :whistle:

AMD>INTEL
28-12-20, 09:16
سلام وقتتون بخیر
بنده یه هدست تسکو 5124 گرفتم ولی امروز که تست کردم میکروفونش خیلی ضعیف صدا میگیره
همه ی تنظیمات از قبیل میکروفون بوست و بقیه تنظیمات ویندوزی هم طبق چیزی که تو اینترنت بود انجام دادم
خیلی هم نویز داره
حالا نمیدونم مشکل از کجاست؟ شاید کلا این مدل میکروفون جالبی نداره یا مشکل از کارت صدای لپ تاپم باشه
سلام
تسکو که کیفیت نداره در این شکی نیست .البته مدل داره تا مدل . برای کارهای متوسط و حرفه ای میکروفون جدا تهیه کنید .هر چقدر بیشتر هزینه کنید نویز کمتری خواهید داشت .
قبلش درایور صوتی را از سایت سازنده کدک صوتی دریافت کنید و اپدیت کنید .

AMD>INTEL
28-12-20, 09:22
سلام وقتتون بخیر
خیلی هم نویز داره
سلام
تسکو که کیفیت نداره در این شکی نیست .البته مدل داره تا مدل . برای کارهای متوسط و حرفه ای میکروفون جدا تهیه کنید .هر چقدر بیشتر هزینه کنید نویز کمتری خواهید داشت .

ara7394
28-12-20, 11:28
تجربه ای ندارم اما در مورد کیفیت میکروفون، اول باید دید میکروفون رو برای چه استفاده ای میخواید. تا جایی که میدونم میکروفون هدفون و گوشی کیفیت پایینی دارند و بعید میدونم به کارت صدا و ... مرتبط باشه. میتونید میکروفون جداگانه بخرید، البته نه ارزوناش. :whistle:
ممنون از نظرت
برای مکالمه ی اسکایپی مثلا یا برای تیم اسپیک و دیسکورد و اینا

ara7394
28-12-20, 11:31
سلام
درایور و کدک realtek آخرین نسخه رو نصب کردم
احتمالا همون میکروفونش بی کیفیت باشه
به تبدیل 2 به 1 اینا که ربطی نداره درسته؟

Davood2549
28-12-20, 11:56
ممنون از نظرت
برای مکالمه ی اسکایپی مثلا یا برای تیم اسپیک و دیسکورد و اینا
برنامه های متفاوت هم ممکنه کیفیت صدا کمی فرق داشته باشه. من برای ضبط ویلن از میکروفن گوشی استفاده میکنم و برای استادم میفرستم. اپ ریکوردر پیش فرض گوشی کیفیت پایینتری داشت. اپ جدیدی که استفاده میکنم گزینه مخصوص داره مثلا برای صدای انسان یا صدای ساز و ... . کمی بهتره.
ولی در نهایت به نظرم چاره ای به جز خرید میکروفون نیست (و اگه مثل من پول نداری میشه با همین کیفیت سر کرد). :whistle:
میکروفون نسبتا خوب گرونه. احتمالا (خیلی) گرون تر از هزینه ای که صرف کل هدفون کردید.

AMD>INTEL
28-12-20, 12:37
درایور و کدک realtek آخرین نسخه رو نصب کردم
احتمالا همون میکروفونش بی کیفیت باشه
به تبدیل 2 به 1 اینا که ربطی نداره درسته؟

تبدیل هم ممکنه تاثیر داشته باشه ولی نه در حد زیاد
من این گزینه رو پیشنهاد میکنم
BOYA BY-M1 MICROPHONE