PDA

مشاهده نسخه کامل : منظور از معماری تک کانال و یا دو کاناله بودن رم چیه ؟

esmaeilshabani75
05-12-20, 19:16
سلام ، من سوالم رو فکر کنم داخل عنوان تایپیک پرسیدم دیگه اما بخوام واضح تر بگم اینکه میخوام بدونم منظور از معماری تک کانال و یا دو کاناله بودن رم چی هست ؟ و کدوم یکی بهتر هست؟ ممنونم

AMD>INTEL
05-12-20, 21:36
سلام ، من سوالم رو فکر کنم داخل عنوان تایپیک پرسیدم دیگه اما بخوام واضح تر بگم اینکه میخوام بدونم منظور از معماری تک کانال و یا دو کاناله بودن رم چی هست ؟ و کدوم یکی بهتر هست؟ ممنونم
سلام
مسلما دو کاناله . چون باند بیشتری در اختیار میگذاره تفاوت مثل یک اتوبان تک لاینه با اتوبان دو بانده . دیتا هم به شکل ماشین فرض کنید . تعداد بیشتری دیتا یا ماشین میتونند بگذرند .

esmaeilshabani75
05-12-20, 21:39
سلام
مسلما دو کاناله . چون باند بیشتری در اختیار میگذاره تفاوت مثل یک اتوبان تک لاینه با اتوبان دو بانده . دیتا هم به شکل ماشین فرض کنید . تعداد بیشتری دیتا یا ماشین میتونند بگذرند .

ممنونم از توضیح ساده و عالی که دادید.

1- بیشتر از دو کاناله هم وجود داره مثلا سه یا چهار ؟؟ خودم که تا حالا ندیدم
2 - رم های جدید همشون دیگه دو کاناله هستند درسته ؟
3 - مهم هست که اون مادربرد از دوکاناله بودن رم پشتیبانی کنه ؟ مثل همون بحث اینکه مادربرد های ddr3 از رم های ddr4 پشتیبانی نمیکنه

ممنونم از وقتی که گذاشتید.

AMD>INTEL
06-12-20, 08:47

3 - مهم هست که اون مادربرد از دوکاناله بودن رم پشتیبانی کنه ؟ مثل همون بحث اینکه مادربرد های ddr3 از رم های ddr4 پشتیبانی نمیکنه

1-بله پله در حال حاضر چهار کانه هست که در پلتفرم های ایکس اینتل و amd استفاده میشه
2-مادربرد از دو کاناله پشتیبانی میکنه دو تا رم مشابه میشه دوال چنل
3- تمام بردها از دوال چنل استفاده میکنند در حال حاضر

- - - Updated - - -

1-بله پله در حال حاضر چهار کانه هست که در پلتفرم های ایکس اینتل و amd استفاده میشه
2-مادربرد از دو کاناله پشتیبانی میکنه دو تا رم مشابه میشه دوال چنل
3- تمام بردها از دوال چنل استفاده میکنند در حال حاضر