PDA

مشاهده نسخه کامل : تعویض مادربرد لپ تاپ

pejmancyberspace
04-11-20, 00:57
سلام.
امکان عوض کردن مادربرد لپ تاپ با ورژن قوی تره همون مدل وجود داره؟
لپ تاپ من n551 zu هستش تو فکرم بود که مادربرد n551 vw رو بخرم.
5تا جای پیچ روی بدنه متفاوت هستش 4تا دوره cpu و یکی کنار فن. بقیه چیزها از ابعاد تا محل قرارگیری پرتها به نظر یکی میاد.

AMD>INTEL
04-11-20, 09:59
سلام.
امکان عوض کردن مادربرد لپ تاپ با ورژن قوی تره همون مدل وجود داره؟
لپ تاپ من n551 zu هستش تو فکرم بود که مادربرد n551 vw رو بخرم.
5تا جای پیچ روی بدنه متفاوت هستش 4تا دوره cpu و یکی کنار فن. بقیه چیزها از ابعاد تا محل قرارگیری پرتها به نظر یکی میاد.
سلام
متفاوت بودن جای پیچ اطرلف پردازنده یعنی شما باید هیت سینک هم عوض کنید و هیت سینک فعلی قابل نصب نیست .سایر موارد باید با دقت بررسی بشه تا مانعی برای نصب نباشد .

pejmancyberspace
10-11-20, 15:33
سلام
متفاوت بودن جای پیچ اطرلف پردازنده یعنی شما باید هیت سینک هم عوض کنید و هیت سینک فعلی قابل نصب نیست .سایر موارد باید با دقت بررسی بشه تا مانعی برای نصب نباشد .

ممنون از پاسخت
اینکه گفتی سایر موارد باید بررسی بشه دیگه چه مواردی هستش که میتونه مشکل ساز باشه و باید بهش فکر کرد؟

AMD>INTEL
10-11-20, 16:34
ممنون از پاسخت
اینکه گفتی سایر موارد باید بررسی بشه دیگه چه مواردی هستش که میتونه مشکل ساز باشه و باید بهش فکر کرد؟

هیت سینک ها و فن
محل قرار گیری برد در قاب دستگاه . خیلی موارد تا برد داخل قاب دستگاه نره نمیشه فهمید . ممکنه اختلاف همین دو تا پیچ مشکلی در نصب پیدا کنید . ممکنه هم نباشه ولی احتمالا بسیار تعویض هیت سینک و فن اجنتناب نا پذیر است .

pejmancyberspace
11-11-20, 23:20
به غیر از مشکلات مچ شدن با قاب دستگاه و هیت سینک و ... امکان مشکلاتی مثل شناختن کیبورد، ترک پد، مانیتور، یا مشکل تغذیه لپ تاپ (tdp سی پی یو من 35 هستش ولی برای اون 45 هستش و tdp کارت گرافیک ها یکسان ) با این حال شارژر لپ تاپ من 180 وات (19.5V-9.23A) ولی برای اون 120 وات (19V-6.32A) هستش :1.: ایا مشکلاتی از این دست هم میتونه وجود داشته باشه؟
در آخر به عنوان راهنمایی اگه پروژه امکان شدنی باشه با توجه به اختلاف کانفیگ ها ارزش هزینه 10 میلیونی داره؟:give_rose:

Core i7-6700HQ vs FX-7600P [in 16 benchmarks] (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
12-11-20, 12:56
به غیر از مشکلات مچ شدن با قاب دستگاه و هیت سینک و ... امکان مشکلاتی مثل شناختن کیبورد، ترک پد، مانیتور، یا مشکل تغذیه لپ تاپ (tdp سی پی یو من 35 هستش ولی برای اون 45 هستش و tdp کارت گرافیک ها یکسان ) با این حال شارژر لپ تاپ من 180 وات (19.5V-9.23A) ولی برای اون 120 وات (19V-6.32A) هستش :1.: ایا مشکلاتی از این دست هم میتونه وجود داشته باشه؟
در آخر به عنوان راهنمایی اگه پروژه امکان شدنی باشه با توجه به اختلاف کانفیگ ها ارزش هزینه 10 میلیونی داره؟:give_rose:

Core i7-6700HQ vs FX-7600P [in 16 benchmarks] (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

شارژر نه مشکلی نیست .
یعنی کاری که استاندارد نیست تئوری و عمل به شدت متفاوته یعنی ممکنه در عمل مشکل بخورید
ولی باید دقیقا تمام سوکت ها را هم بررسی کنید
فلت - تاچ پد -کیبورد و ....
به طبع خیر ارزش هزینه 10 میلیونی از نظر من ندارد .