PDA

مشاهده نسخه کامل : دیر بوت شدن ویندوز

vishta
28-10-20, 12:52
درود
سرعت بوت ویندوز 7 برای من 26 تا 36 ثانیه هست
اما سرعت بوت ویندوز 10 برای من 64 تا 80 ثانیه هست
درصد استفاده از رم تو ویندوز 7 از 8 گیگ 12 درصد هست اما تو ویندوز 10 25 درصد هست ب محض ورود به دسکتاب
من تمام راه کار ها رو هم امتحان کردم اما هیچ تاثیری نداره به اون صورت و سیستم دیر بوت میشه در ویندوز 10
همه چیز بصورت عادی مثل بوت ویندوز 7 جلو میره لوگوی میاد یه دایره چرخان میچرخه بعد از 3 الی 4 ثانیه یه صفحه سیاه رنگ میاد از دوباره دایره چرخان میچرخه 10 الی 12 ثانیه طول میکشه تا این صفحه بره سپس صفحه لاگین میاد بعد از وارد کردن کد چند ثانیه طول میکشه تا وارد دسکتاب بشه

برنامه های استارت آپ رو غیر فعال کردم
برنامه های غیر ضروری تسک چیدلر رو غیر فعال کردم
سرویس های غیر ضروری رو غیر فعال کردم
در ایور ها و سیستم عامل نرم افزار ها رو هم آپدیت کردم
گزینه فست بود فعال هست از بایوس
تنظیمات پاور رو های پرفورمنس هست
سیستم رو هم اسکن کردم با ویندوز دیفندر
درایو ها و ریجستری رو هم یکپارچه کردم
از نرم افزار بهینه ساز استفاده کردم مثل Wise Care 365
اما باز هم بوت کند هست

AMD>INTEL
28-10-20, 12:58
درود
درصد استفاده از رم تو ویندوز 7 از 8 گیگ 12 درصد هست اما تو ویندوز 10 25 درصد هست ب محض ورود به دسکتاب
من تمام راه کار ها رو هم امتحان کردم اما هیچ تاثیری نداره به اون صورت و سیستم دیر بوت میشه در ویندوز 10
همه چیز بصورت عادی مثل بوت ویندوز 7 جلو میره لوگوی میاد یه دایره چرخان میچرخه بعد از 3 الی 4 ثانیه یه صفحه سیاه رنگ میاد از دوباره دایره چرخان میچرخه 10 الی 12 ثانیه طول میکشه تا این صفحه بره سپس صفحه لاگین میاد بعد از وارد کردن کد چند ثانیه طول میکشه تا وارد دسکتاب بشه

اما باز هم بوت کند هست

سلام
با برنامه hd tune دو کار انجام بدید . تب health و بنچمارک اسکرین شات بگذارید . ویندوز 10 کاملا نیاز به ssd داره برای سرعت لود بهتر

vishta
28-10-20, 13:59
2398823989

AMD>INTEL
28-10-20, 15:36
2398823989

بنچمارک هم اضافه کنید .این کندی ها هارد بیشتر به مشکلات مکانیکاله که توی اسمارت نشون داده نمیشه . حجم فایل ها ویندوز 10 بالاست
هارد شما احتمالا وسترن گرینه اصلا مناسب ویندوز نیست .

vishta
28-10-20, 16:09
تنظیماتی توی ریجستری وجود نداره که بشه فرآیند بوت رو سریع تر کرد

این تنظیمات برای من اعمال هست

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Power
HiberbootEnabled 1

23991

AMD>INTEL
28-10-20, 19:01
تنظیماتی توی ریجستری وجود نداره که بشه فرآیند بوت رو سریع تر کرد

این تنظیمات برای من اعمال هست

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Power
HiberbootEnabled 1

23991

نه دوست عزیز اکثر هاردها به دلیل حجم ویندوز 10 مشکل دارند . بهترین تجربه ویندوز 10 روی ssd است .

amir.t.1261
29-10-20, 11:13
درود

اما باز هم بوت کند هست
سلام.ویندوز 7 که کلا دیر میاد بالا.ویندوز 10 هم آدم باید وقتی که کلید پاور رو زد بره یه صبحانه بزنه بعد بیاد کارشو بکنه مگر ssd داشته باشید.ویندوز 8.1 بریز.در ضمن چه ویندوز 10 چه 8.1 ریاستارت کنی دیر میان بالا.حتی ssd هم باشه نصف میشه زمان ولی از شات داون دیر تر میان بالا بعد ریاستارت.

vishta
02-11-20, 11:54
درود خواستم اطلاع بودم تونستم حدود 12 ثانیه سرعت بوت کم تر کنم
کمتر جایی به این مسئله اشاره میشه اکثر نرم افزار های بهینه ساز بصورت خودکار سرویس SysMain رو غیر فعال می کنند که این مسئله باعث دیر بوت شدن میشه باید این گزینه تو ویندوز 10 رو حالت اتوماتیک باشه اگر این گزینه غیر فعال باشه بوت طولانی تر میشه
مسئله دوم هم مربوط به خود ویندوز 10 هست از اونجایی که ویندوز 10 از 2 کارت گرافیک با برند مختلف برای پرفورمنس بیشتر و کارایی بهتره پشتیبانی میکنه تو ویندوز 10 همین مسئله می تونه برای بعضی از سیستم ها مشکل ایجاد کنه در هنگام بوت برای حل این مشکل باید گزینه ulps در ریجستری غیر فعال بشه از مسیر زیر
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001
EnableUlps_NA 0
EnableUlps 0