PDA

مشاهده نسخه کامل : کاهش توان هویه

vardipoor.m
20-10-20, 17:17
سلام

من یه هویه 60 وات دارم که دماش نوکش حدود 470C میرسه و این دما بسیار زیاد هست که نوکش هم توانایی تحمل دما رو نداره و به محض رسیدن به حداکثر دما اکسید میشه و به هیچ وجه درست نمیشه من اومدم نوک هویه رو کشیدم بیرون و دمای نوکش الان حدود 330C هست و نوکش هم اکسید نمیشه دیگه.

حالا به فکرم زد که دمای کلی رو کاهش بدم یعنی مثلا 300 درجه و اگه راهی باشه که با یک کلید چند حالته و یا یک پتانسیومتر بشه دما رو تعیین کرد خیلی بهتر میشه

کسی راهی بلده؟

AMD>INTEL
21-10-20, 09:19
سلام

من یه هویه 60 وات دارم که دماش نوکش حدود 470C میرسه و این دما بسیار زیاد هست که نوکش هم توانایی تحمل دما رو نداره و به محض رسیدن به حداکثر دما اکسید میشه و به هیچ وجه درست نمیشه من اومدم نوک هویه رو کشیدم بیرون و دمای نوکش الان حدود 330C هست و نوکش هم اکسید نمیشه دیگه.

حالا به فکرم زد که دمای کلی رو کاهش بدم یعنی مثلا 300 درجه و اگه راهی باشه که با یک کلید چند حالته و یا یک پتانسیومتر بشه دما رو تعیین کرد خیلی بهتر میشه

کسی راهی بلده؟

برای بعضی از بردها باید از هویه 40 وات استفاده کرد و هویه 60 روی بردها حساس جواب نمیده . میتونید از هویه های متغیر هم استفاده کنید .
یکسری راه هست مثل ویدیو زیر

Only the registered members can see the link

vardipoor.m
21-10-20, 13:05
اتفاقا توی فروم های فارسی دیگه هم استفاده از دیود رو توصیه کردن
چندتا سوال
از چه دیودی بهتره استفاده شه ؟
اگه بخوام با یه کلید چندحالته توانهای مختلف رو با سری کردن چند دیود مشابه، پیاده کنم چه کلیدی پیشنهاد میکنید چون فکر نکنم این کلید کوچیکا دووم بیارن یا دووم میارن؟
ممنون

AMD>INTEL
21-10-20, 13:55
اتفاقا توی فروم های فارسی دیگه هم استفاده از دیود رو توصیه کردن
چندتا سوال
از چه دیودی بهتره استفاده شه ؟
اگه بخوام با یه کلید چندحالته توانهای مختلف رو با سری کردن چند دیود مشابه، پیاده کنم چه کلیدی پیشنهاد میکنید چون فکر نکنم این کلید کوچیکا دووم بیارن یا دووم میارن؟
ممنون

کلید بعید میدونم زود خراب بشه . دیود هم باید تست کنید . چون چنین کاری نکردم به طبع نمیتونم پیشنهاد خاصی بدم .