PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای کارت گرافیک

Alirezaaz18
09-08-20, 21:11
سلام وقت بخیر. من کارت گرافیک msi armor rx 580 دارم دمای گرافیک هنگام بازی به 76 درجه میرسه که از خیلی جاها پرسیدم یک نفر میگفت که بالا هست و میتونه آسیب بزنه یک نفر میگفت که مشکلی به وجود نمیاره منم موندم حرف کیو باور کنم و اینکه من با برنامه msi afterburner از گزینه power limit درصدش رو منفی 40 کردم که قدرت گرافیک اومد پایین و دما خوب شو و به 65 رسید حالا خواهشا شما خیال منو راحت کنید که دمای 76 مشکلی به وجود میاره. الان یا آینده و اینکه استفاده power limit آسیبی میزنه یا خیر ببخشید که طولانی شد مرسی بابت کمکتون. ❤️

AMD>INTEL
09-08-20, 21:21
سلام وقت بخیر. من کارت گرافیک msi armor rx 580 دارم دمای گرافیک هنگام بازی به 76 درجه میرسه که از خیلی جاها پرسیدم یک نفر میگفت که بالا هست و میتونه آسیب بزنه یک نفر میگفت که مشکلی به وجود نمیاره منم موندم حرف کیو باور کنم و اینکه من با برنامه msi afterburner از گزینه power limit درصدش رو منفی 40 کردم که قدرت گرافیک اومد پایین و دما خوب شو و به 65 رسید حالا خواهشا شما خیال منو راحت کنید که دمای 76 مشکلی به وجود میاره. الان یا آینده و اینکه استفاده power limit آسیبی میزنه یا خیر ببخشید که طولانی شد مرسی بابت کمکتون. ❤️

سلام
خیر دمای 76 درجه برای کارت گرافیک بالا نیست . مخصوصا GPU پر مصرفی مثل RX580 و نکته بعدی درجه حرارت قطعات در تابستان میانگین بین 8 تا 12 درجه بالاتر میره .
خیلی ها دمای پردازنده را با گرافیک مقایسه میکنند که اشتباه است میزان ترانزیستورهای داخل گرافیک چندین برابر یک پردازنده است .
پس دمای زیر 90 درجه برای گرافیک نمیتونه مشکل ساز باشد .
نیازی نیست پاور لیمیت رو تغییر بدید . فقط رمان بازی فن روی فول اسپید قرار بدید .

mamad-313
10-08-20, 16:04

سلام. منم یه گرافیک سافایر rx 580 دارم همین مشکل داشتم شما باید سرعت فن کارت گرافیک به صورت دستی تنظیم کنی موقع بازی کردن اگه سرعت فن کارت گرافیک بزاری روی 35-40 ٪ دماش از 60 بالاتر نیمره تو بازی. برای من که اینجوری جواب داد.