PDA

مشاهده نسخه کامل : تعمیر مادربرد 1155؟؟؟؟شدنی یا....

Ryzen
22-07-20, 09:27
به نام حق

سلام به همه‌ی کاربران عزیز!
من میخوام یه مادربرد EMB-Q77A بخرم از یه عزیزی ولی مشکلش اینه که سوکت CPU چند پین شکسته و در حال حاظر فقط CPU ی مدل g840 رو ران میکنه.
حالا میخواستم بدونم تعمیر خم شدگی یا شکستگی خار های CPU آسونه (به صورتی که تعمیر کار، راحت بتونه تعمیر کنه) یا نه. کار هر کسی نیست!یکی از تعمیر کارای شهرمون (شمال خوزستان) به نام آقای اشتری وقتی بهشون پیام دادم گفت تعمیر میکنن. کسی ایشون رو میشناسه؟ یا کلا تجربه تعمیر CPU داشته؟

ممنون

AMD>INTEL
22-07-20, 09:43
به نام حق

سلام به همه‌ی کاربران عزیز!
من میخوام یه مادربرد EMB-Q77A بخرم از یه عزیزی ولی مشکلش اینه که سوکت CPU چند پین شکسته و در حال حاظر فقط CPU ی مدل g840 رو ران میکنه.
حالا میخواستم بدونم تعمیر خم شدگی یا شکستگی خار های CPU آسونه (به صورتی که تعمیر کار، راحت بتونه تعمیر کنه) یا نه. کار هر کسی نیست!یکی از تعمیر کارای شهرمون (شمال خوزستان) به نام آقای اشتری وقتی بهشون پیام دادم گفت تعمیر میکنن. کسی ایشون رو میشناسه؟ یا کلا تجربه تعمیر CPU داشته؟

ممنون

سلام

پین شکسته رزو کاری نمیشه کرد ولی پین خم شده زیر لوپ میشه صاف کرد .تعویض سوکت تو ایران خوب جواب نداده حتی خیلی از گارانتی های معتبر سوکت رو تعویض نمیکنند

iranyvahid
08-07-21, 11:42
دوستان مشخصات سیستم به شرح زیره :
Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz
Gigabyte GA-945GZM-S2

مشکلی که هست اینه که وقتی سیستم روشن میشه مقدار سی پی یو رو intel pentium cpu 1.20ghz(200x6) به این صورت نشون میده (عکس رو پیوست قرار دادم) !!!! و اینکه سیستم کند کار میکنه
سی پی یو روی سیستم دیگه چک کردم کاملا سالم بودش
بایوس رو به اخرین ورژن آپدیت کردم
تنظیمات مادربرد هم ریست کردم اما فرقی نکردش

دوستان لطفا اگه کسی راه حلی برای رفع این مشکل دارید لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

24517

hamed.madadi
08-07-21, 15:37
یا باید سوکت عوض کنی که هزینه تعمیرش زیاد میشه ، یا باید زلف های شکسته رو جوش بده ، بعداز یه مدتی ممکنه اون زلف های جوش داده بیفته ، خودم یه مادربرد P67 داشتم بردم طرف زلف هاش رو جوش داد بعداز یک ماه دیدم یکی از اسلات های رم کار نمیکنه مشخص شد زلفی که جوش داده از جاش در امده ، این جور مادربرد ها فقط به درد تعمیرکارها میخوره تا از قطعاتش استفاده کنن

AMD>INTEL
08-07-21, 17:12
دوستان مشخصات سیستم به شرح زیره :
Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz
Gigabyte GA-945GZM-S2

مشکلی که هست اینه که وقتی سیستم روشن میشه مقدار سی پی یو رو intel pentium cpu 1.20ghz(200x6) به این صورت نشون میده (عکس رو پیوست قرار دادم) !!!! و اینکه سیستم کند کار میکنه
سی پی یو روی سیستم دیگه چک کردم کاملا سالم بودش
بایوس رو به اخرین ورژن آپدیت کردم
تنظیمات مادربرد هم ریست کردم اما فرقی نکردش

دوستان لطفا اگه کسی راه حلی برای رفع این مشکل دارید لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

24517

سلام برای سوالتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید .