PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در استفاده از دو ماژول مادربرد های قدیمی msi

Alireza400h
13-07-20, 16:38
سلام من یه سیستم قدیمی (مادربرد msi g41 p26) دارم که دیروز براش دو تا رم خریدم و هر کاری میکنم دو تا رم با هم بالا نمیاد. مشکل از ماژول ها هم نیست. چون فقط وقتی یکی از رم ها رو روی هر کدام از ماژول ها میزازم سیستم بالا میاد
ولی وقتی هر دوتاش با هم میزارم روی صفحه مشخصات مادربرد قفل میکنه و یه قسمتش هم آبی میشه. به نظرتون میشه کاریش کرد؟

AMD>INTEL
13-07-20, 18:05
سلام من یه سیستم قدیمی (مادربرد msi g41 p26) دارم که دیروز براش دو تا رم خریدم و هر کاری میکنم دو تا رم با هم بالا نمیاد. مشکل از ماژول ها هم نیست. چون فقط وقتی یکی از رم ها رو روی هر کدام از ماژول ها میزازم سیستم بالا میاد
ولی وقتی هر دوتاش با هم میزارم روی صفحه مشخصات مادربرد قفل میکنه و یه قسمتش هم آبی میشه. به نظرتون میشه کاریش کرد؟

سلام
اول مشخصات رم را بنویسید . ممکنه رم ها با هم سازگار نباشند .
چه مقدار رم روی این برد نصب کردید ؟

Alireza400h
13-07-20, 18:22
هر دو رم کپی همن و هر کدوم دو گیگ و تک کاناله
خودم حدس میزنم که داخل تنظیمات بایوس به جای اتوماتیک رو دو کاناله ثبت شده ولی چون مادربرد قدیمیه نمیدونم کجاش باید این تنطیمات تغییر داد

Alireza400h
13-07-20, 18:25
خودم حدس میزنم که داخل تنظیمات بایوس به جای اتوماتیک رو دو کاناله ثبت شده ولی چون مادربرد قدیمیه نمیدونم کجاش باید این تنطیمات تغییر داد

AMD>INTEL
13-07-20, 19:21

نه رم ها احتمالا تفاوتی دارند
اصلا چنین چیزی وجود نداره .
یکبار clear cmos کنید متوجه میشید مشکل ناسازگاری دو رم یا در نهایت خرابی یکی از اسلات های رم
وقتی دو رم با هم کار نکنند یعنی با هم سازگاری ندارند .

Alireza400h
13-07-20, 20:50
یکبار clear cmos کنید متوجه میشید مشکل ناسازگاری دو رم یا در نهایت خرابی یکی از اسلات های رم

اسلات ها که حتما سالمن چون وقتی تکی تو هر اسلاتی میزارم کار میکنه و رم ها چن بار چک کردم یکی هستن
وقتی با یکی از رم ها بودم داخل تنظیمات بایوس قسمت advance dram configuration و بخش memory timing از روی auto گذاشتمش روی 1N خاموش کردم و اون یکی رمو هم گذاشتم و بعد این دفعه هر دو رو شناخت و امد بالا و کار میکرد
یع دور خاموش کردم بازم همونطوری هیچی بالا نیومد
مجبور شدم دوباره کارای بالا رو دوباره انجام بدم فعلا که کار میکنه ولی مطمین بهش نیستم
علت اصلیشو شما نمیدونید؟

Alireza400h
13-07-20, 20:58

سیستم شرکته رم قبلیش جواب نمیداد مجبور شدم عوض کنم

AMD>INTEL
14-07-20, 08:20
سیستم شرکته رم قبلیش جواب نمیداد مجبور شدم عوض کنم

باید با دو رم دیگه تست کنید