PDA

مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی کارت گرافیک نهدر ویندوز و نه بایوس

smnmasoud
12-07-20, 18:33
باسلام
کارت xfx rx580 8g خریدم.
دوتا کامپیوتر دارم

روی کامیپوتر با مادربورد p8b75v asus شناسیایی میشه
اما رو کامپیوتر با ماردبورد asus b85m-f شناسایی نمیشه اصلا نه توی ویندوز نه توی بایوس ( البته منظورم توی بایوس اینه که اسمی از کارت گرافیکم توی سخا افزاری هایی که سیستم شناسایی میکنه و توی صفحه اول بوت بایوس لیست میکنه رو نمیبینم

میشه راهنمایی بفرمایید

AMD>INTEL
12-07-20, 19:42
باسلام
کارت xfx rx580 8g خریدم.
دوتا کامپیوتر دارم

روی کامیپوتر با مادربورد p8b75v asus شناسیایی میشه
اما رو کامپیوتر با ماردبورد asus b85m-f شناسایی نمیشه اصلا نه توی ویندوز نه توی بایوس ( البته منظورم توی بایوس اینه که اسمی از کارت گرافیکم توی سخا افزاری هایی که سیستم شناسایی میکنه و توی صفحه اول بوت بایوس لیست میکنه رو نمیبینم

میشه راهنمایی بفرمایید

سلام
بایوس مادربردی که شناسایی نمیکنه رو اپدیت کنید احتمال برطرف شدن مشکل هست .

smnmasoud
12-07-20, 20:08
سلام
بایوس مادربردی که شناسایی نمیکنه رو اپدیت کنید احتمال برطرف شدن مشکل هست .
سایت asus رو چک کردم و خود بایوس آخرین ورژن هست ;: ورژن 2604

گزینه ای در بایوس برای فعال یا غیرفعال کردن سوکت PCIE x16 هست که احیانا غیرفعال باشه؟؟؟؟

AMD>INTEL
12-07-20, 20:48
سایت asus رو چک کردم و خود بایوس آخرین ورژن هست ;: ورژن 2604

گزینه ای در بایوس برای فعال یا غیرفعال کردن سوکت PCIE x16 هست که احیانا غیرفعال باشه؟؟؟؟

نه نیاز به تغییراتی در بایوس نیست . مشکل تداخل بایوس کارت با بایوس مادربرد هست .

ebi01
13-07-20, 04:18
منم دقیقا این مشکل رو با مادربرد قبلیم داشته و rx 570 رو اون نمیشناخت مجبور شدم عوضش کنم به بایوس ربطی نداره ساپورت نمیکنه

smnmasoud
13-07-20, 09:03
نه نیاز به تغییراتی در بایوس نیست . مشکل تداخل بایوس کارت با بایوس مادربرد هست .

منم دقیقا این مشکل رو با مادربرد قبلیم داشته و rx 570 رو اون نمیشناخت مجبور شدم عوضش کنم به بایوس ربطی نداره ساپورت نمیکنه
آخه مشکل بنده دقیقا اینجاست

عین همین ماردبورد با همین rev رو یه ماه پیش بستم و همین کارت گرافیک رو روش تست کرده بودم که راحت جواب میداد و اوکی بود

نمیئونم این سری مشکل واسه چیه... از همون مدل مادربرد و rev دوباره خریدم و این کارت رو که هنوز داشتم رو روش نصب میکنم اما شناسیایی نمیکنه

به نظر خودم مشکل از پاور باشه؟؟