PDA

مشاهده نسخه کامل : وصل کردن فن

Mohammad-RI
08-07-20, 14:21
سلام. وقتتون بخیر.
ببخشید یه سوال دارم. الآن دارم اسمبل میکنم هر 5 تا فن رو به JRGB 1 و JRGB2 وصل کردم ( ۴ تا رو با تبدیل ۱ به ۲ بهJRGB1 و ۱ فن هم به JRGB2) ولی برای تامین برقشون نمیدونم سوکت بعدی رو به sys fan های مادربرد وصل کنم یا با تبدیل خودِ فن ها به پاور؟ میخوام علاوه بر نورپردازی ، سرعتشون هم کنترل کنم. سرعت دور فن ها با کابل RGB تنظیم میشه یا با سوکت برق فن؟
AMD>INTEL
08-07-20, 14:34
سلام. وقتتون بخیر.
ببخشید یه سوال دارم. الآن دارم اسمبل میکنم هر 5 تا فن رو به JRGB 1 و JRGB2 وصل کردم ( ۴ تا رو با تبدیل ۱ به ۲ بهJRGB1 و ۱ فن هم به JRGB2) ولی برای تامین برقشون نمیدونم سوکت بعدی رو به sys fan های مادربرد وصل کنم یا با تبدیل خودِ فن ها به پاور؟ میخوام علاوه بر نورپردازی ، سرعتشون هم کنترل کنم. سرعت دور فن ها با کابل RGB تنظیم میشه یا با سوکت برق فن؟
برای کنترل باید به مادربرد وصل شود .

Mohammad-RI
08-07-20, 14:55
مرسی از پاسخگویی تون.
پس اون دو تا کابلی که وصل کردم فقط برای نورپردازی بود؟ درست متوجه شدم؟
پس الآن سیم های باقی مونده رو تک تک وصل کنم به سوکت هایsys فن روی مادبرد؟
الآن نگاه کردم ۴ تا sys fan دارم. یدونه کم میاد. میتونم فن باقی مونده رو به سوکت pump fan وصل کنم؟
مادربرد : z370 gaming pro carbon ac

AMD>INTEL
08-07-20, 15:25
مرسی از پاسخگویی تون.
پس اون دو تا کابلی که وصل کردم فقط برای نورپردازی بود؟ درست متوجه شدم؟
پس الآن سیم های باقی مونده رو تک تک وصل کنم به سوکت هایsys فن روی مادبرد؟
الآن نگاه کردم ۴ تا sys fan دارم. یدونه کم میاد. میتونم فن باقی مونده رو به سوکت pump fan وصل کنم؟
مادربرد : z370 gaming pro carbon ac

بله مشکلی نداره .

Mohammad-RI
11-07-20, 10:26
سلام دوباره. تمام فن ها ، روی سوکت هایِ مورد نظر نصب شد. فقط یه مشکلی هست. زمانی که سیستم رو روشن/ریستارت میکنم ، فن متصل به Pump Fan و فن CPU با تمام سرعت کار می کنه و باید هر سری از طریق دراگون سنتر سرعت رو کم کنم.
یه مورد دیگه هم هست. امکانش نیست 4 تا فنی که sys fan ها متصل کردم ، با کمترین سرعت شون کار کنن؟ الآن هر 4 تا فن روی 1200 کار میکنن در صورتی که یکی از اون فن ها که به Pump Fan وصل کردم ، رو 800 کار میکنه. تو دراگون سنتر از 1200 کمتر نمیشه :1. (27):

AMD>INTEL
11-07-20, 10:32
سلام دوباره. تمام فن ها ، روی سوکت هایِ مورد نظر نصب شد. فقط یه مشکلی هست. زمانی که سیستم رو روشن/ریستارت میکنم ، فن متصل به Pump Fan و فن CPU تمام سرعت کار می کنند و باید هر سری از طریق دراگون سنتر سرعت رو کم کنم.
یه مورد دیگه هم هست. امکانش نیست 4 تا فنی که sys fan ها متصل کردم ، با کمترین سرعت شون کار کنن؟ الآن هر 4 تا فن روی 1200 کار میکنن در صورتی که یکی از اون فن ها که به Pump Fan وصل کردم ، رو 800 کار میکنه. تو دراگون سنتر از 1200 کمتر نمیشه :1. (27):

در بایوس میتونید به راحتی به صورت دستی به تمام فن ها پروفایل بدید . توی دفترچه بردتون هم نگاه کنید . پیداش میکنید . خیلی راحت میشه تو بایوس msi این کار را کرد چون به صورت گراف نمایش میده
پمپ فن دلیل اینه که این پورت 2 آمپر هست و ممکنه باعث افرایش سرعت فن بشه .