PDA

مشاهده نسخه کامل : قفل شدن سرعت cpu

ebi01
30-06-20, 07:42
سلام من یک مادربرد z97x gaming خریدم با سی پی یوی جدید i54590 نمیدونم وقتی ویندوز جدید ده رو جایگزینش کردم سرعت سی پی یو تو 0.79 hz قفل میشه و بالا نمیره هر راهی هم امتحان کردم نمیشه که نمیشه دمای سی پی یو هم 40 درجه سانتیگراده و ربطی به دماش هم نداره چون فنشو هم تازه گرفتم دوستان تا حالا به این مشکل برخوردند؟ سیستمم خیلی کند شده بی زحمت کمک کنید

AMD>INTEL
30-06-20, 08:45
سلام من یک مادربرد z97x gaming خریدم با سی پی یوی جدید i54590 نمیدونم وقتی ویندوز جدید ده رو جایگزینش کردم سرعت سی پی یو تو 0.79 hz قفل میشه و بالا نمیره هر راهی هم امتحان کردم نمیشه که نمیشه دمای سی پی یو هم 40 درجه سانتیگراده و ربطی به دماش هم نداره چون فنشو هم تازه گرفتم دوستان تا حالا به این مشکل برخوردند؟ سیستمم خیلی کند شده بی زحمت کمک کنید

سلام
از تو بایوس EIST را غیر فعال کنید /

ebi01
30-06-20, 09:01
سلام
از تو بایوس EIST را غیر فعال کنید /
غیر فعال کردم ولی ایندفعه رو 0.80 قفل شد

AMD>INTEL
30-06-20, 11:15
غیر فعال کردم ولی ایندفعه رو 0.80 قفل شد

تو بایوس ببنید فرکانس پردازنده روی چی ست شده .

ebi01
30-06-20, 11:39
تو بایوس ببنید فرکانس پردازنده روی چی ست شده .
وری چند ولتاژ یکیش 300 یکیش 450 ه مادربردم بایو استاره کمی از بایوسش سر در نمیارم پیچیده است به نظرتون این برند بهتره که خریدم؟ راستیتش به بایو استار اعتماد ندارم

AMD>INTEL
30-06-20, 11:52
وری چند ولتاژ یکیش 300 یکیش 450 ه مادربردم بایو استاره کمی از بایوسش سر در نمیارم پیچیده است به نظرتون این برند بهتره که خریدم؟ راستیتش به بایو استار اعتماد ندارم

طبق دفترچه برد چک کنید . گزینه فرکانس اگر روی اتوماتیک بود به صورت دستی ست کنید .

ebi01
30-06-20, 12:36
طبق دفترچه برد چک کنید . گزینه فرکانس اگر روی اتوماتیک بود به صورت دستی ست کنید .
گزینه دستی باید روی چند ست بشه؟

ebi01
30-06-20, 12:44
طبق نوشته های دفترچه
cpu corecurect max 300
powerlimit 1 value 540
power limit 1 time 8
power limit 2 value 640

AMD>INTEL
30-06-20, 12:59
طبق نوشته های دفترچه
cpu corecurect max 300
powerlimit 1 value 540
power limit 1 time 8
power limit 2 value 640

این مقدار رو کار نداریم
فرکانس و ضریب

ebi01
30-06-20, 13:13
این مقدار رو کار نداریم
فرکانس و ضریب
چیزی به اسم فرکانس وجود نداره ولی همه چیز تنظیمات cpu روی auto تنظیم شده
یک برنامه ای هست به اسم ThrottleStop مثلا گزینه bd prochot رو تیکشو برمیدارم سرعت سی پی یو بر میگرده وقتی خاموش میکنم پی سی رو محدودیت مجددا اعمال میشه تا بالا بیاره سرعت کامپیوتر کمتر میشه میام دسکتاپ این گزینه رو بر میدارم تیکشو سرعت و همه چی خوب میشه :lol: خواهشا کمک کنید تا حالا با اینجور مساله ای درگیر نبودم

AMD>INTEL
30-06-20, 13:57
چیزی به اسم فرکانس وجود نداره ولی همه چیز تنظیمات cpu روی auto تنظیم شده
یک برنامه ای هست به اسم ThrottleStop مثلا گزینه bd prochot رو تیکشو برمیدارم سرعت سی پی یو بر میگرده وقتی خاموش میکنم پی سی رو محدودیت مجددا اعمال میشه تا بالا بیاره سرعت کامپیوتر کمتر میشه میام دسکتاپ این گزینه رو بر میدارم تیکشو سرعت و همه چی خوب میشه :lol: خواهشا کمک کنید تا حالا با اینجور مساله ای درگیر نبودم

باید عکس بگذاری عکس کم حجم تا تنظیمات بایوس رو ببینم مربوط به پردازنده
صبر کنید خودم چک کنم بهتون میگم

AMD>INTEL
30-06-20, 13:59
باید عکس بگذاری عکس کم حجم تا تنظیمات بایوس رو ببینم مربوط به پردازنده
صبر کنید خودم چک کنم بهتون میگم

این دو برنامه را از سایتش دانلود کنید
G.P.U. II (Green Power Utility)
TOVERCLOCKER Utility

باید بتونید پروفایل گیمینگ یا همچین چیزی رو فعال کنید .
در بایوس قسمت CPU
CPU RATIO ALL
INTEL SPEED STEP DISABLE
TURBO ENABLE

ebi01
30-06-20, 14:44
این دو برنامه را از سایتش دانلود کنید
G.P.U. II (Green Power Utility)
TOVERCLOCKER Utility

باید بتونید پروفایل گیمینگ یا همچین چیزی رو فعال کنید .
در بایوس قسمت CPU
CPU RATIO ALL
INTEL SPEED STEP DISABLE
TURBO ENABLE
اینکارو انجام دادم مرحله به مرحله باز همونه که همونه میتونه از ویندز باشه؟

AMD>INTEL
30-06-20, 15:04
اینکارو انجام دادم مرحله به مرحله باز همونه که همونه میتونه از ویندز باشه؟

دوباره ویندوز نصب کنید یک نسخه دستکاری نشده
تو تنظیمات پاور منیجمت هم بگذارید روی حالت max performance
درایورها و نرم افزارهایی که نصب کردید هم چک کنید شاید یکی از برنامه های خود مادربرد داره بازی در میاره

ebi01
03-07-20, 13:59
دوباره ویندوز نصب کنید یک نسخه دستکاری نشده
تو تنظیمات پاور منیجمت هم بگذارید روی حالت max performance
درایورها و نرم افزارهایی که نصب کردید هم چک کنید شاید یکی از برنامه های خود مادربرد داره بازی در میاره
مشکلم حل شد اونی که اسمبل کرده بود دکمه jln2 مادربرد رو فعال کرده بوده فکر کنم میخواسته مادربرد رو باز ببرم پیشش تا برای اونم یک پولی بگیره ساپورت خارجی بایو استار کمکم کرد والا نمیدونم که مملکتمون چرا اینجوریه یک هفته بود علاف بودم و میخواستم مادربرد رو بفرستم گارانتی23718

AMD>INTEL
03-07-20, 16:40
مشکلم حل شد اونی که اسمبل کرده بود دکمه jln2 مادربرد رو فعال کرده بوده فکر کنم میخواسته مادربرد رو باز ببرم پیشش تا برای اونم یک پولی بگیره ساپورت خارجی بایو استار کمکم کرد والا نمیدونم که مملکتمون چرا اینجوریه یک هفته بود علاف بودم و میخواستم مادربرد رو بفرستم گارانتی23718

عرض کرده بودم دفترچه مادربرد را چک کنید . تاپیک قفل میشه .