PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی لپ تاپ های مناسب برنامه نویسی آندروید

wolf_night
22-06-20, 18:24
با سلام به دوستان
با توجه به قیمت دلار و کالا که در حال افزایش هست میخواستم ی لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی آندروید پیشنهاد بدین (خریدم اقساطی هست) برنامه هایی که اجرا میکنم (آندروید استودیو ، شبیه ساز ها ، ی چند تا نرم افزار مثل مرورگر و دانلود منجیر)
همون طور که گفتم برای برنامه نویسی آندروید که شامل کار سنگین هست میخوام (این مدل هایی که با توجه به خرید اقساطی من تونستم پیدا کنم) به نظرتون کدوم مدل از همه بهتره ؟ (اگه لپ تاپ بهتری سراغ دارین از 11.500 میلیون بیشتر نباشه)

لپ تاپ اول
(Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-ideapad-l340-az)
لپ تاپ دوم
(Only the registered members can see the linkخرید-لپ-تاپ-لنوو)
لپ تاپ سوم
(Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-ideapad-l3-bb)
لپ تاپ چهارم
(Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-مدل-آیدیاپد-L340---گرافیک-2-گیگابایت.html)
لپ تاپ پنجم (Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-ideapad-l340)

(بین این مدلا هر کدوم مدنظر بود) حتما راهنمایی کنید قابلیت ارتقاء رم دارد اگه جواب آره بود بگین تا چند ؟
و بتوان حتما حتما هارد SSD روش انداخت (چون بعد میخوام بهش اضافه کنم اگه الان نداشت مشکلی نیست ولی بشه بعد ها بهش اضافه کرد)
ی نکته ایی هم بگم خب قطعا با این بودجه ای که گفتم نمیشه ی لپ تاپ خوب خرید ولی بین مدلا بنظرتون کدومش میتونه راحتتر کارو راه بندازه و روون باشه

SajjadKhati
22-06-20, 20:19
سلام
لپتاپ لینک اولی ، از همه بهتر هه (از لحاظ آپشن منظورمه . از لحاظ کیفیت کاری ، برند ایسوز را ترجیح میدم) .
لپتاپ اولی و آخری ، خیلی به هم نزدیکند .

wolf_night
22-06-20, 21:00
سلام
لپتاپ لینک اولی ، از همه بهتر هه (از لحاظ آپشن منظورمه . از لحاظ کیفیت کاری ، برند ایسوز را ترجیح میدم) .
لپتاپ اولی و آخری ، خیلی به هم نزدیکند .
ممنون از پاسخگویی شما
لپ تاپ اولی که گفتین ناموجود شد :1. (28)::1. (28): (همین 1 ساعت پیش موجود بود)
مدل اخری که گفتین واقعا تجربه استفاده داشتین ؟
چون من مقایسه میکردم بین این مدلایی که گفتم از همه ضعیف تر بود
نظرتون راجب دومی چیه ؟
باتوجه به اینکه اولی ناموجود هست و خریدم قسطی هست وگرنه میشه از سایتایی دیگه پیدا کرد

فقط اگه میشه مدل بعدی که میخواهید راهنمایی کنید لطفا بفرمایین قابلیت ارتقاء رم هم دارد یا خیر ؟
و میتوان هارد SSD هم به آن اضافه کرد یا خیر ؟

SajjadKhati
22-06-20, 21:30
ممنون از پاسخگویی شما
لپ تاپ اولی که گفتین ناموجود شد :1. (28)::1. (28): (همین 1 ساعت پیش موجود بود)
مدل اخری که گفتین واقعا تجربه استفاده داشتین ؟
چون من مقایسه میکردم بین این مدلایی که گفتم از همه ضعیف تر بود
نظرتون راجب دومی چیه ؟
باتوجه به اینکه اولی ناموجود هست و خریدم قسطی هست وگرنه میشه از سایتایی دیگه پیدا کرد

فقط اگه میشه مدل بعدی که میخواهید راهنمایی کنید لطفا بفرمایین قابلیت ارتقاء رم هم دارد یا خیر ؟
و میتوان هارد SSD هم به آن اضافه کرد یا خیر ؟

سلامی مجدد
خیر . تجربه ی هیچ کدوم را ندارم . شخصا برند ایسوز را توی لپتاپ ها بیشتر میپسندم . هر چند مدل های ideapad فکر نکنم بد باشن .
ببخشید ، مدل چهارمی منظورم بود . ryzen 3500u (اشتباها مدل آخری را گفتم) . دومی هم خوبه . نزدیک به اولی و چهارمی هه .

قابلیت ارتقاء رم و ssd را از دوستان بپرسید ، نمیدونم (ولی احتمالا دارن) .
هر چند ssd اکسترنال را ساپورت میکنن .

wolf_night
22-06-20, 22:08
سلامی مجدد
خیر . تجربه ی هیچ کدوم را ندارم . شخصا برند ایسوز را توی لپتاپ ها بیشتر میپسندم . هر چند مدل های ideapad فکر نکنم بد باشن .
ببخشید ، مدل چهارمی منظورم بود . ryzen 3500u (اشتباها مدل آخری را گفتم) . دومی هم خوبه . نزدیک به اولی و چهارمی هه .

قابلیت ارتقاء رم و ssd را از دوستان بپرسید ، نمیدونم (ولی احتمالا دارن) .
هر چند ssd اکسترنال را ساپورت میکنن .
اون مدل چهارمی که گفتین هم گزینه مناسبیه اما مشکل 4 مگ بودن حافظه کش هست البته من مقایسه ایی که بین ryzen 5 3200U و i5 - 8250U اینتل بهتر بود (قیمت این دو لپ تاپ دقیقا برابر هست) ولی برتری اینتل حافظه کش 6 و البته ی برتری محسوس نسبت به اون مدل هست
به نظرتون برای برنامه نویسی آندروید که اندروید استودیو و شبیه ساز ها میخوام نصب کنم این مدلی که گفتم (دومی) مناسب هست بدون لگ و باگ اجرا کنه ، داغ نکنه ، کراش نشه ، (البته ی ssd هم روش بندازم چون احتمالا با این هارد خودش مشکل بوت و سرعت داشته باشم) نظر شما چیه مناسب هست ؟

wolf_night
22-06-20, 22:13
اون مدل چهارمی که گفتین هم گزینه مناسبیه اما مشکل 4 مگ بودن حافظه کش هست البته من مقایسه ایی که بین ryzen 5 3200U و i5 - 8250U اینتل بهتر بود (قیمت این دو لپ تاپ دقیقا برابر هست) ولی برتری اینتل حافظه کش 6 و البته ی برتری محسوس نسبت به اون مدل هست
به نظرتون برای برنامه نویسی آندروید که اندروید استودیو و شبیه ساز ها میخوام نصب کنم این مدلی که گفتم (دومی) مناسب هست بدون لگ و باگ اجرا کنه ، داغ نکنه ، کراش نشه ، (البته ی ssd هم روش بندازم چون احتمالا با این هارد خودش مشکل بوت و سرعت داشته باشم) نظر شما چیه مناسب هست ؟
ببخشید این مدل رو یادم رفت بگم (عین مدل دومی هست) --< لپ تاپ (Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-مدل-آیدیاپد-130---گرافیک-2-گیگابایت.html)
من بین مدل دومی و این لینک بالایی که گذاشتم تفاوتی ندیدم بنظرتون تفاوتش چیه ؟ و کدوم بهتره؟

SajjadKhati
23-06-20, 05:47

مدل چهارمی ، پردازنده ی Ryzen 5 3500u داره .
تفاوت کش اش زیاد نیست . بستگی داره . گاها ، Ryzen 5 3500u ، بهتر عمل میکنه و گاها i5 8250U . هر چی که باشه ، تفاوت شون زیاد نیست و اندک هست و به چشم نمیاد . شاید بشه گفت در کل Ryzen 5 3500u عملکرد اندکی بهتری نسبت به i5 8250U داره .

خیز. همین پردازنده ها هم کم اند (به احتمال بسیار زیاد . خودم با اندروید استودیو و شبیه سازها کار نکردم اما ظاهرا اسنادی که در اینترنت نشون میدن) .
بصورت استاندارد ، به پردازنده ی 6 هسته ای ، 8 هسته ای یا بالاتر برای کارتون نیاز هست .
ولی سیستم اولی و دومی و چهارمی ، توی این لینک هایی که دادید ، در رقابت تنگاتنگ با هم هستند و بهترین ها در اون لینک هایی که دادید هستند (مخصوصا اولی) .

داغ کردن ، بسته به کیفیت کار و سیستم خنک کننده ی لپتاپ تون داره . گفتم که . از این لحاظ ، ایسوز (مخصوصا مدل های بهترش) را ترجیح میدم . lenovo ideapad را نمیشناسم اما اگه قوی نباشه ، فکر نکنم ضعیف هم باشه . احتمالا از لحاظ کیفیت کار ، در حد متوسط هست . خرید کولر مجزا را هم فراموش نکنید .

کرش ، چندان ربطی به سیستم نداره (حداقل به پردازنده) . بیشتر باگ های سیستم عامل و مخصوصا درایورها (و ناسازگاری شون با هم) باعث کرش میشه .

توی اون گزینه های لپتاپ هایی که لینک دادین ، دومی ، یکی از بهترین هاست .

ببخشید این مدل رو یادم رفت بگم (عین مدل دومی هست) --< لپ تاپ (Only the registered members can see the linkلپ-تاپ-لنوو-مدل-آیدیاپد-130---گرافیک-2-گیگابایت.html)
من بین مدل دومی و این لینک بالایی که گذاشتم تفاوتی ندیدم بنظرتون تفاوتش چیه ؟ و کدوم بهتره؟

این هم لپتاپ خوبی هه و در حد لپتاپ دومی .

wolf_night
23-06-20, 11:35
مدل چهارمی ، پردازنده ی Ryzen 5 3500u داره .
تفاوت کش اش زیاد نیست . بستگی داره . گاها ، Ryzen 5 3500u ، بهتر عمل میکنه و گاها i5 8250U . هر چی که باشه ، تفاوت شون زیاد نیست و اندک هست و به چشم نمیاد . شاید بشه گفت در کل Ryzen 5 3500u عملکرد اندکی بهتری نسبت به i5 8250U داره .

خیز. همین پردازنده ها هم کم اند (به احتمال بسیار زیاد . خودم با اندروید استودیو و شبیه سازها کار نکردم اما ظاهرا اسنادی که در اینترنت نشون میدن) .
بصورت استاندارد ، به پردازنده ی 6 هسته ای ، 8 هسته ای یا بالاتر برای کارتون نیاز هست .
ولی سیستم اولی و دومی و چهارمی ، توی این لینک هایی که دادید ، در رقابت تنگاتنگ با هم هستند و بهترین ها در اون لینک هایی که دادید هستند (مخصوصا اولی) .

داغ کردن ، بسته به کیفیت کار و سیستم خنک کننده ی لپتاپ تون داره . گفتم که . از این لحاظ ، ایسوز (مخصوصا مدل های بهترش) را ترجیح میدم . lenovo ideapad را نمیشناسم اما اگه قوی نباشه ، فکر نکنم ضعیف هم باشه . احتمالا از لحاظ کیفیت کار ، در حد متوسط هست . خرید کولر مجزا را هم فراموش نکنید .

کرش ، چندان ربطی به سیستم نداره (حداقل به پردازنده) . بیشتر باگ های سیستم عامل و مخصوصا درایورها (و ناسازگاری شون با هم) باعث کرش میشه .

توی اون گزینه های لپتاپ هایی که لینک دادین ، دومی ، یکی از بهترین هاست .

این هم لپتاپ خوبی هه و در حد لپتاپ دومی .
من توی این سایت مقایسه کردم شما هم ی نگاه بزن

compare intel and ryzen (Only the registered members can see the link)

بنظرتون کدوم بگیرم ؟
اگه بخوام بگیرم بین این سه مدل دومی + (لینک اخری که گذاشتم) و جهارمی بین همین سه مدل خب شما هم آگاه هستید با توجه به این قیمت کالاها داشتن هر چه اطلاعات بیشتر و خرید کالا حتی کمی قویتر هم خودش غنیمته
حالا بنظرتون اگه شما بودید کدوم مدل رو پیشنهاد میدادید؟
(من نمیدونم چرا فرکانس پردازنده ریزن قویتره ولی در بیشتر موارد ضعیف تره)

SajjadKhati
23-06-20, 12:04
من توی این سایت مقایسه کردم شما هم ی نگاه بزن

compare intel and ryzen (Only the registered members can see the link)

بنظرتون کدوم بگیرم ؟
اگه بخوام بگیرم بین این سه مدل دومی + (لینک اخری که گذاشتم) و جهارمی بین همین سه مدل خب شما هم آگاه هستید با توجه به این قیمت کالاها داشتن هر چه اطلاعات بیشتر و خرید کالا حتی کمی قویتر هم خودش غنیمته
حالا بنظرتون اگه شما بودید کدوم مدل رو پیشنهاد میدادید؟
(من نمیدونم چرا فرکانس پردازنده ریزن قویتره ولی در بیشتر موارد ضعیف تره)

گفتم دیگه . در کل بخواین مقایسه کنین ، Ryzen 5 3500U اندکی بهتر هه :

Intel Core i5-8250U vs. AMD Ryzen 5 3500U - Benchmark and Specs (Only the registered members can see the link)

همین لپتاپی که Ryzen 5 3500U داره (شماره 5) میتونه گزینه ی بهتری نسبت به بقیه باشه (هر چند خیلی تفاوتی نداره) .

اما دقت کنید در بین این لپتاپ هایی که گفتید بهتر هه . وگرنه احتمالا زیاد برای کارتون مناسب نیست . شما به رم 16 گیگ و پردازنده ی 6 ، 8 یا حتی با تعداد هسته های بالاتر نیاز دارید که هم اندروید استودیو و هم چندین شبیه ساز را همزمان به خوبی اجرا کنید .