PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید مینی کیس برای رندر ویدئو

highlander926
15-06-20, 10:16
سلام

من میخوام ویدئوی آموزشی خانگی تولید کنم و نیاز به سیستم قوی دارم برای رندر ویدئو و کارهای گرافیکی
با توجه به اینکه قیمت سیستم خیلی بالا رفته از طریق یکی از دوستانم با مینی کیس های استوک آشنا شدم

این مینی کیس ها اکثرا برند hp و با کانفیگ های مختلفی ارائه میشن و فروشنده از یک هفته تا یک ماه گارانتی میکنه
از نظر قیمتی تقریبا نصف یک سیستم نو هزینه داره و خوب چون اسمبل شده شرکتیه حتما خیلی مزایا داره نسبت به قطعات چینی داخل ایران

اما من نتونستم هیچ جا نظری از کاربرها در مورد این کیس های استوک ببینم که آیا در عمل این کیس ها براشون کاربرد داره ؟
ممنون میشم اگر کسی اینجا تجربه ای با این کیس ها داشته به من بگه که بتونم تصمیم درستی بگیرم

با تشکر

SajjadKhati
15-06-20, 10:37
سلام.
شما ، هر کیسی را هم قیمت با اون مینی کیس بگیرین ، به همون قیمت درمیاد .
فرق چندانی معمولا ندارن . معمولا هم مشخصات ضعیفی دارن.
حالا از کسایی که تجربه داشتن هم کمک بگیرید .

نرم افزار های مورد استفاده و سطح کاربری تون و بودجه تون چقدره؟

AMD>INTEL
15-06-20, 10:39
سلام

من میخوام ویدئوی آموزشی خانگی تولید کنم و نیاز به سیستم قوی دارم برای رندر ویدئو و کارهای گرافیکی
با توجه به اینکه قیمت سیستم خیلی بالا رفته از طریق یکی از دوستانم با مینی کیس های استوک آشنا شدم

این مینی کیس ها اکثرا برند hp و با کانفیگ های مختلفی ارائه میشن و فروشنده از یک هفته تا یک ماه گارانتی میکنه
از نظر قیمتی تقریبا نصف یک سیستم نو هزینه داره و خوب چون اسمبل شده شرکتیه حتما خیلی مزایا داره نسبت به قطعات چینی داخل ایران

اما من نتونستم هیچ جا نظری از کاربرها در مورد این کیس های استوک ببینم که آیا در عمل این کیس ها براشون کاربرد داره ؟
ممنون میشم اگر کسی اینجا تجربه ای با این کیس ها داشته به من بگه که بتونم تصمیم درستی بگیرم

با تشکر

سلام
مینی کیس برای رندرینگ مناسب نیست .قطعات استوک برای کارهای روزمره خوب هستند ولی اینکه بخواهید زیر فشار بگذارید با توجه به پتانسیل سخت افزاری این قطعات کار منطقی نیست .

highlander926
15-06-20, 12:09
سلام.
شما ، هر کیسی را هم قیمت با اون مینی کیس بگیرین ، به همون قیمت درمیاد .
فرق چندانی معمولا ندارن . معمولا هم مشخصات ضعیفی دارن.
حالا از کسایی که تجربه داشتن هم کمک بگیرید .

نرم افزار های مورد استفاده و سطح کاربری تون و بودجه تون چقدره؟

چیزی من تحقیق کردم فرق داره با نظر شما

cpu i7 4770
ram 16 ddr3
hdd 1 tb

روی قیمت 6-7 تومن میشه این قطعات رو کیس بست ؟ فقط سی پی یو و مادربرد این قیمت میشه فکر کنم

highlander926
15-06-20, 12:14
سلام
مینی کیس برای رندرینگ مناسب نیست .قطعات استوک برای کارهای روزمره خوب هستند ولی اینکه بخواهید زیر فشار بگذارید با توجه به پتانسیل سخت افزاری این قطعات کار منطقی نیست .

اتفاقا دودل بودن من هم سر استوک بودن این سیستم ها است, ولی از طرفی شاید استوک قطعات اروپا یا آمریکا (اگر واقعا اسمبل این کشورها باشن طبق گفته فروشنده) باید بچربه به قطعات نوی چینی توی بازار ایران. برای مثال سی پی یو نو هم رده این کیس های استوک رو توی بازار بدون جعبه با گارانتی یک هفته ای میفروشن که فکر نمیکنم از نظر اطمینان فرقی با استوک بکنه

من در حد ادیت جزئی ویدئو در پریمیر یا نرم افزار مشابه و استفاده از فتوشاپ نیاز سخت افزاری دارم که الان چند روز دارم میگردم زیر 10 میلیون سیستم صفر نمیشه بست

AMD>INTEL
15-06-20, 13:52
اتفاقا دودل بودن من هم سر استوک بودن این سیستم ها است, ولی از طرفی شاید استوک قطعات اروپا یا آمریکا (اگر واقعا اسمبل این کشورها باشن طبق گفته فروشنده) باید بچربه به قطعات نوی چینی توی بازار ایران. برای مثال سی پی یو نو هم رده این کیس های استوک رو توی بازار بدون جعبه با گارانتی یک هفته ای میفروشن که فکر نمیکنم از نظر اطمینان فرقی با استوک بکنه

من در حد ادیت جزئی ویدئو در پریمیر یا نرم افزار مشابه و استفاده از فتوشاپ نیاز سخت افزاری دارم که الان چند روز دارم میگردم زیر 10 میلیون سیستم صفر نمیشه بست

اون قطعات هم در چین تولید شده اند . تولید چین بودن عیب نیست . سازنده مهمه
فقط برندهای معتبر از OEM هایی که تو سیستم های استوک استفاده میشوند کیفیت بهتری دارند .
این تصور اشتباهی که خیلی ها دارند .
یکسری از معایب مینی کیس ها رو بهتون میگم
قابلیت ارتقا کم
پاورشون به دلیل مخصوص بود در 90 درصد موارد اگر خراب باشند باید کلی هزینه کنید شاید پیدا کنید .
و تعداد متعددی از قطعات این کیس ها به دلیل ساعات کاری بالا ممکن زیر فشار به مشکل بخورند .
اگر به صورت کارکرده میخواهید تهیه کنید به نظرم کیس استاندارد تهیه کنید
مثلا با این نیازها شما I7 سوکت 1155 برای شما کافیه
یا مثلا یک نسل جلوتر
این ترکیب خوبه
MB Asus B85 Box =1100T
Intel core i5-4570 = 1280T

Only the registered members can see the link

SajjadKhati
15-06-20, 16:04
چیزی من تحقیق کردم فرق داره با نظر شما

cpu i7 4770
ram 16 ddr3
hdd 1 tb

روی قیمت 6-7 تومن میشه این قطعات رو کیس بست ؟ فقط سی پی یو و مادربرد این قیمت میشه فکر کنم

سلام
ببینید ، اولا که نمیدونم وقتی میگه استوک ، منظورش آیا اینه که این سیستم ها دست دوم هستن یا نه؟
اگه باشن که هیچ چی اصلا نمیارزن .

اما با فرض اینکه این سیستم ها نو باشن ، من مثلا یه مدلِ HP 800/600 G1 با مشخصات زیر را به قیمت 5.7 تومن در سایتی پیدا کردم :

- Core i7-4770 or 4790
- 8GB 1600MHZ - DDR3
- 500GB
- گرافیک آنبرد .

به نظر باید دست دوم بیاد . چون این قطعاتی که اعلام کرد ، خیلی ها نو اش اصلا نیست.

شما درباره ی کیفیت برد و کیفیت پاور و بقیه ی قطعات این مینی کیس ، چیزی نمیدونید پس در پایین ترین حالت برای یه سیستم میشه در نظر گرفت :

i3 9100F
1.42

MSI H310M Pro-VH Plus
1.89

Crucial Value 8GB 2400MHz CL17
635

Biostar GeForce 210 1GB DDR3
550

Green GP300A-ECO
412

WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB
865

SADATA DENA CASE
219

جمع کل : 5.991 تومن

------------------------------------

- اولا که من گفته بودم که قیمت هاشون ، چندان فرقی ندارن .

- قیمت ها فقط 291 هزار تومن فرق داشتن .

- پردازنده ی 9100F در برابر 4770 ، در جایی که نرم افزاری بتونه از تمام قدرت پردازنده (بیش از 95 درصد از قدرت پردازنده) را استفاده کنه ، حداکثر ، 10 درصد ، 4770 از 9100F میتونه قویتر عمل کنه . البته در این شرایطِ فول لود ، بسته به نرم افزار ، این وضعیت تغییر میکنه و حتی 9100F بهتر از 4770 میتونه عمل کنه .
این در صورتی هه که بسیاری از نرم افزار نمیتونن از تمام توان 4770 استفاده کنن . معمولا فقط زمان رندرهای سنگین ، از تمام توان 4770 استفاده میشه . در این وضعیتی که نرم افزارها نتونن از تمام توان 4770 استفاده کنن ، قدرت 9100F از 4770 بیشتر خواهد بود (گاها با اختلاف محسوسی) .

- قدرت گرافیک مجتمع 4770 ، در حد GT710 هست (که گرافیک ضعیفی هست) . GT 210 ، حدود 3 برابر از 710 ضعیف تر هست اما چون هر دو ، گرافیک ضعیفی هستند ، توی نرم افزارها ، چندان به دیدتون نمیان .

- به احتمال بسیار زیاد ، مادربرد اون مینی کیس ، در حد مادربردی که گفتم ، نمیرسه و قابلیت ارتقاء این سیستم ، قابل قیاس با اون سیستم نیست .

- رم ای که گفتم هم DDR4 هست (اما واسه ی اون DDR3) .

- هاردی که گفتم هم جزء هاردهای خیلی خوب به حساب میاد و 1 ترابایت هست (اما برای اون ، 500 گیگ هست) .

کراون سابق
15-06-20, 16:39
آقا من چیزایی بگم تست گرفتیم با دوستا شما دیگه تحلیل خودتو کن وفکراتو
سیستم 4770 از i3 9100تو رندر ویدئویی با تکنلوژیGsync بهتر جواب میدهک از نسل ۴ به بعد میشه تو خروجی تنظیمش کرد
ویه مورد دیگه دلیلشو نمیدونم ولی با پریمیر۲۰۹وادیوس۷ امتحان کردیم i5۳۴۷۰از ۹۱۰۰ لگ کمتری داشتن با همون هارد وپروژه و مقدار رم و همون پاور
رزولیشنfull1920

بعدش باi3 9100سیستم زیر رندر عملا تا تموم شدن رندر کاری باش نمیشه کرد انگاری سلرون بوده
و یه نکته جالب بگم
برنامهintelBurntest ربطش با قدرت اکسپورت نرمافزاراییکه گفتم مستقیمه
i7-2600 باi53470 وi5 2500 یکیه چون خروجی هرسه با intelburn78~77گیگافلاپ بوده
مینبرداasrok h61 asus b75 گیگیبایتh77و msi 390یا۳۱۰یادم نیس چون بعدش دوستمونmsi فروختش
تنهه دلیلشم درایورایieee1394بود و دردسراش با کارت تو ویندوز ۱۰ واینکه همزمان نمیشد وقت کپچر انالوگ زیر رندر بفرسته چون لگ میزد

- - - Updated - - -

سیستم 4770 از i3 9100تو رندر ویدئویی با تکنلوژیGsync بهتر جواب میدهک از نسل ۴ به بعد میشه تو خروجی تنظیمش کرد
ویه مورد دیگه دلیلشو نمیدونم ولی با پریمیر۲۰۹وادیوس۷ امتحان کردیم i5۳۴۷۰از ۹۱۰۰ لگ کمتری داشتن با همون هارد وپروژه و مقدار رم و همون پاور
رزولیشنfull1920

بعدش باi3 9100سیستم زیر رندر عملا تا تموم شدن رندر کاری باش نمیشه کرد انگاری سلرون بوده
و یه نکته جالب بگم
مینبرداasrok h61 asus b75 گیگیبایتh77و msi 390یا۳۱۰یادم نیس چون بعدش دوستمونmsi فروختش😅
تنهه دلیلشم درایورایieee1394بود و دردسراش با کارت تو ویندوز ۱۰ واینکه همزمان نمیشد وقت کپچر انالوگ زیر رندر بفرسته چون لگ میزد

SajjadKhati
15-06-20, 18:06
رزولیشنfull1920

سلام
شما اول ، مشخصات دقیق سخت افزاری دو سیستم را بگید .
بعد نام نرم افزار و تنظیماتش و مشخصات پروژه تون را بگید ، بعد نتایج را با جزئیات و در بخش های مختلف نرم افزار (موقع رندر و موقع طراحی نرم افزار و ...) اون هم بصورت عدد منتشر کنید .
بعید هم میدونم اگه طراحی نرم افزار را بلد باشید (بدونید در چه شرایطی ، چه بخش از نرم افزاری ، چجوری و چقدر از پردازنده استفاده میکنه) ، شرایط مناسب برای تست را داشته باشید .

منظورتون از لگ را متوجه نمیشم . باید بررسی بشه که اون بخش که لگ نامیدید ، وظیفه ی کارت گرافیک بوده یا وظیفه ی پردازنده . همچنین نگفتید چند درصد 4770 اون هم در کجا و در چه شرایط و در کدوم بخش از چه نرم افزار ، بهتر یا بدتر عمل کرد؟

من الان وقت گشتن در ویب را ندارم . اما میتونید شما یا هر یک از دوستان دیگه ، موقع طراحی نرم افزار تست کنید ببینید 9100 سریعتر عمل میکنه یا 4770 و نتیجه اش را با اون شرایطی که گفتم ، اعلام کنید (چون نتیجه ی شخصی هه ، با فیلم اش به همراه task manager باشه تا قابلیت بررسی داشته باشه) .

باز هم هیچ مشخصاتِ نه سخت افزاری و نه نرم افزاری و نه از پروژه ، ندادین . مشخص هم نکردین 4770 ، چند درصد از 9100 بهتر عمل کرد .

و یه نکته جالب بگم
مینبرداasrok h61 asus b75 گیگیبایتh77و msi 390یا۳۱۰یادم نیس چون بعدش دوستمونmsi فروختش������

خیر ، فقط یک برنامه نیست .
هر برنامه ای ، بسته به طراحی اش داره که چه نتیجه ای از چه پردازنده ای بگیره . یکی از قدرتمکند ترین نرم افزارها در این حوزه ، cinebench هست . البته ممکنه cinebench ، یه الگوریتمی بکار برده باشه و یکی دیگه ، یه الگوریتم دیگه که در مشخصات دو پردازنده ی کاملا برابر هم شاید تفاوت کنند .

شما توی اغلب نرم افزارهای رندر cpu based که رندر کنی (مثل cinema 4d و ...) ، از پردازنده ی 64 هسته ی منطقی هم بصورت فول لود استفاده میکنند چه برسه به 4770 که 8 هسته ی منطقی داره .

لطفا دفعه ی بعد اگه اطلاعاتی درباره ی تست هاتون میخواین بدین ، بصورت دقیق و کامل و فنی بدین .

highlander926
15-06-20, 22:20
سلام
ببینید ، اولا که نمیدونم وقتی میگه استوک ، منظورش آیا اینه که این سیستم ها دست دوم هستن یا نه؟
اگه باشن که هیچ چی اصلا نمیارزن .

اما با فرض اینکه این سیستم ها نو باشن ، من مثلا یه مدلِ HP 800/600 G1 با مشخصات زیر را به قیمت 5.7 تومن در سایتی پیدا کردم :

- Core i7-4770 or 4790
- 8GB 1600MHZ - DDR3
- 500GB
- گرافیک آنبرد .

به نظر باید دست دوم بیاد . چون این قطعاتی که اعلام کرد ، خیلی ها نو اش اصلا نیست.

شما درباره ی کیفیت برد و کیفیت پاور و بقیه ی قطعات این مینی کیس ، چیزی نمیدونید پس در پایین ترین حالت برای یه سیستم میشه در نظر گرفت :

i3 9100F
1.42

MSI H310M Pro-VH Plus
1.89

Crucial Value 8GB 2400MHz CL17
635

Biostar GeForce 210 1GB DDR3
550

Green GP300A-ECO
412

WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB
865

SADATA DENA CASE
219

جمع کل : 5.991 تومن

------------------------------------

- اولا که من گفته بودم که قیمت هاشون ، چندان فرقی ندارن .

- قیمت ها فقط 291 هزار تومن فرق داشتن .

- پردازنده ی 9100F در برابر 4770 ، در جایی که نرم افزاری بتونه از تمام قدرت پردازنده (بیش از 95 درصد از قدرت پردازنده) را استفاده کنه ، حداکثر ، 10 درصد ، 4770 از 9100F میتونه قویتر عمل کنه . البته در این شرایطِ فول لود ، بسته به نرم افزار ، این وضعیت تغییر میکنه و حتی 9100F بهتر از 4770 میتونه عمل کنه .
این در صورتی هه که بسیاری از نرم افزار نمیتونن از تمام توان 4770 استفاده کنن . معمولا فقط زمان رندرهای سنگین ، از تمام توان 4770 استفاده میشه . در این وضعیتی که نرم افزارها نتونن از تمام توان 4770 استفاده کنن ، قدرت 9100F از 4770 بیشتر خواهد بود (گاها با اختلاف محسوسی) .

- قدرت گرافیک مجتمع 4770 ، در حد GT710 هست (که گرافیک ضعیفی هست) . GT 210 ، حدود 3 برابر از 710 ضعیف تر هست اما چون هر دو ، گرافیک ضعیفی هستند ، توی نرم افزارها ، چندان به دیدتون نمیان .

- به احتمال بسیار زیاد ، مادربرد اون مینی کیس ، در حد مادربردی که گفتم ، نمیرسه و قابلیت ارتقاء این سیستم ، قابل قیاس با اون سیستم نیست .

- رم ای که گفتم هم DDR4 هست (اما واسه ی اون DDR3) .

- هاردی که گفتم هم جزء هاردهای خیلی خوب به حساب میاد و 1 ترابایت هست (اما برای اون ، 500 گیگ هست) .

تشکر بابت راهنمایی که کردید و زمانی که گذاشتید

بله منظور من دقیقا همین کیس های استوک هست که میگن از اروپا و آمریکا میاد برند hp و خیلی از پرفورمنس و سخت جونیش تعریف میکنن

ولی خوب این سیستمی که شما پیشنهاد کردی هم تقریبا همون قدرت داره بصورت اسمی بهم میده و نمیدونم زیر فشار هم واقعا همین هست یا نه
من حقیقتش چون اطلاعاتم کمه سیستم با این مشخصات زیر 10-12 میلیون نمیتونستم پیدا کنم اما شما توضیح دادی که i3 نسل جدید هم میتونه همون که i7 قدیم رو بکنه
ویژگی اصلی i7 ها Intel® Hyper-Threading Technology هست که فکر کنم توی فشار پرفورمنس بهتری بده

کار من با ادوبی پریمیر و ائودیشن, فتوشاپ و این دست نرم افزارهاست که فکر کنم بیشتر به cpu نیاز دارن تا باقی قطعات

با این توضیحات شما اگر cpu با پرفرومنس بالاتر از این i3 که گفتی بخوای پیشنهاد کنی چی هست ؟(یه سیستم حدودا 1 تومن بالاتر از چیزی که الان پیشنهاد دادی)

و اینکه نظرت در مورد amd چی هست با توجه به اینکه شنیدم قیمت کمتری داره و اکثر مواقع پرفورمنس بالاتر

بازم ممنون

کراون سابق
16-06-20, 03:33
RealSsd 128 micron
Power Green 680w
Msi h310 i3-9100f
مارک رم یادم نیست
Asus b75 gigabyte h77 asrock h61 gigabyte p61
i5-3470 i5 3470t i7 2600
G.skill 8-1600

بعدش ما اومدیم ویندوز با برد ۳۱۰ نصب کردیم همراه نرم افزارا ک گفتم
بترتیب از بالاترین مدل چیپ مینبرد اومدیم پایینتر و هر بار برای اجرای ادیوس باید رجیستر نرم افراز انجام میشد
یه فایل خامmtsدوربین پاناسونیکmdh1وnx100سونی ریخیتیم تو پروژها و خروجی ۱۹۲۰*۱۰۸۰ 25pو رنگ۸بیت بمدت دقیق ۶۰ثانیه فقط برای ۲ لاین ادقام شده اکسپورت کردیم و زمان رندر خروجی با گرافیک آنبرد وهر ۳ مدل۱۱۵۵ با تنظیمات دیفالت و گرافیک انبرد تصویر گرفتن تقریبا مشابه
ولی با سیستمi3 9100گرافیک r9 390x strix بود،زمان خروجی i3 ۳-۴ثانیه سریعتر ولی هر ۳cpu۱۱۵۵ یه تایم دادن
جریان لک اینجور بود ک اصلا داخل هارد رفتن و پلی کردن یا نقل و انتقال فایل و کپچر تو پروژه بلندتر امتحان کردیم i3کلا دگیر رندر میشد و تا رندر تموم نمیشد عملا کاری نمیشد کرد،رو اعصاب میشد

تو تنظیمات ادیوس فقط ۲ نوع خروجی با استفاده از خودcpuیا باgpu انبردintel میشه ک ما دیدیم با گرافیکcpu خروجی گرفتن i5سریعترازi7بودن ولی i3نداره
دلیل اینکه گفتم 4770بنظرم پیشنهاد بهتریه چون گرافیکانبردش قاعدتا باید بهترازمدلای ما باشه
عکسهای ۳ مدلi5و۷با نرم افزار اینتل برن موجود
i3هم چون مال مشتری بوده و نه دوستان نمیشد زیاد پیشمون بمونه
تنها دلیل کارمونم این بود خواستیم ببینیم واقعا با یه خرج بیشتر چقدکارایی میده ک منصرف شدیم
حالا اینکه میگن تو بازی نسل جدید سریعتره بدردما نخورده

- - - Updated - - -

۳ سیستم 1155هم موجوده
درصورت درخواست تست اسم نرمافزار و شرایط بفرمایین برای عزیزان انجام میدیم

برای مارکamdبالاترین مدلایی که تست کردیم اتفاقا msi970با x3 720بلک هست کههسته۴ انلاک شده و اورکلا تا خرخره کلا۵۰٪ cpuتوانش اضاف شده با ۴ هسته ۳.۰۹گیگاهرتز و یه msi۷۸۰باx4 640
دقیقا نصف1155های بالا بمون کارایی دادن
با توجه ب مدلای قدیمیشون

مدلهای جدید بیخبرم

بازم میگم تو رندر این نرم افزارا برنامهintelburntest مقدار توان برحسبg.flapبا سرعت خروجیه یکیه
برایsmd۴۰ گیگ بوده وبرای1155مقدار ۷۷~78 بوده

SajjadKhati
16-06-20, 05:09
تشکر بابت راهنمایی که کردید و زمانی که گذاشتید

بله منظور من دقیقا همین کیس های استوک هست که میگن از اروپا و آمریکا میاد برند hp و خیلی از پرفورمنس و سخت جونیش تعریف میکنن

ولی خوب این سیستمی که شما پیشنهاد کردی هم تقریبا همون قدرت داره بصورت اسمی بهم میده و نمیدونم زیر فشار هم واقعا همین هست یا نه
من حقیقتش چون اطلاعاتم کمه سیستم با این مشخصات زیر 10-12 میلیون نمیتونستم پیدا کنم اما شما توضیح دادی که i3 نسل جدید هم میتونه همون که i7 قدیم رو بکنه
ویژگی اصلی i7 ها Intel® Hyper-Threading Technology هست که فکر کنم توی فشار پرفورمنس بهتری بده

کار من با ادوبی پریمیر و ائودیشن, فتوشاپ و این دست نرم افزارهاست که فکر کنم بیشتر به cpu نیاز دارن تا باقی قطعات

با این توضیحات شما اگر cpu با پرفرومنس بالاتر از این i3 که گفتی بخوای پیشنهاد کنی چی هست ؟(یه سیستم حدودا 1 تومن بالاتر از چیزی که الان پیشنهاد دادی)

و اینکه نظرت در مورد amd چی هست با توجه به اینکه شنیدم قیمت کمتری داره و اکثر مواقع پرفورمنس بالاتر

بازم ممنون

سلامی مجدد
البته ، من این سیستم را برای کار با تدوین ، پیشنهاد نمیکنم .
سخت جونی ، بسته به کیفیت قطعات داره و توی مینی کیس ها ، کیفیت قطعه ، نامشخص هست . شما نمیدونی مادربردش چه کیفیتی و با چند فاز کاری و ... اند .
این سیستم را گفتم ، که در حد اون مینی کیس ، با اون قیمت (و احتمالا حتی کیفیتی بالاتر از اون) ، سیستم معرفی کنم.
وگرنه کیفیت قطعاتش ، چندان مناسب کار شما نیست (بسیار بعید میدونم که مینی کیس های در حد این قیمت ، کیفیت کاریشون به درد کار شما بخورن) .

درباره ی عملکرد پردازنده ، داستان بسیار مفصل داره که میتونید به لینک زیر مراجعه کنید :

رابطه بین نوع برنامه نویسی نرم افزار و عمل پردازنده ها (Only the registered members can see the link)

توضیح مختصر اینکه ، i3 9100f بخاطر عملکرد تک هسته ای بهتر نسبت به i7 4770 ، اگه نرم افزاری ، تا ۴ هسته ی پردازشی را بطلبه ، حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد از ۴۷۷۰ سریعتر عمل میکنه (بجز پریمیر ، و همچنین بجز رندر در نرم افزارهای ۳ بعدی و بعضی از نرم افزارهای ۲ بعدی ، یعنی معمولا زمان طراحی ، نرم افزارها بصورت میانگین ، از ۴ هسته استفاده میکنن) .
اما نهایت ضعفِ پردازنده ی 9100f در مقابل 4770 ، زمانی هه که نرم افزاری ، از ۸ هسته بخواد استفاده کنه که در این صورت ، 9100f ، حدود ۱۰ درصد از 4770 ، ضعیف تر عمل میکنه.

قویتر از اون پردازنده هم i5 9400f میشه که ۳.۵ تومن هه.
AMD فعلا توی ایران گرونه . بهتر هست اما نسبت به گرونی و موجودی اش ، نمیارزه . الان پایین ترین پردازنده ی AMD ، پردازنده ی Ryzen 3600X هست که ۷۰۵ تومن به بالاست . چون نرم افزارها ، از تعداد خاصی از هسته ها در زمان های خاصی استفاده میکنن (معمولا بجز رندر) ، 3600X ، بیشترین کارایی اش را در زمان رندر نشون میده .

پریمیر ، مخصوصا زمان رندر ، به cpu نیاز داره. بنابراین موقع رندر ، ۴۷۷۰ ، حدود ۱۰ درصد از ۹۱۰۰ ، بهتر عمل میکنه اما چون این اختلاف زیاد نیست و قابلیت ارتقاء پلتفرم مربوط به پردازنده ی ۹۱۰۰ ، قابل قیاس با ۴۷۷۰ نیست ، قطعا پیشنهادم ۹۱۰۰ هست .

اما موقع طراحی و کار کردن با نرم افزار ، مهمتر از پردازنده ، رم و گاها کارت گرافیک هم هست . برای پریمیر ، حداقل رم ۱۶ گیگ برای مبتدی ها لازم هست . برای کار متوسط ، پیشنهادم رم ۳۲ گیگ هست (برای کارهای حرفه ای ۶۴ گیگ و حتی بالاتر نیاز هست) . همچنین اگه از افکت های سنگین در پریمیر استفاده میکنید ، به کارت گرافیک قدرتمند نیاز هست (GTX 1660 6GB یا بالاتر) اما اگه از افکت زیادی استفاده نمیکنید ، حداقل یه GT 1030 2GB تهیه کنید .

اگه ۱ تومن بیشتر خرج میکنید ، حجم رم را بالا ببرید و حتما هم کیفیت پاور بهتری بگیرید .

AMD>INTEL
16-06-20, 09:33
اگر بتونید پردازنده های نسل اول رایزن مثل RYZEN 7 1700 یا RYZEN 5 1600X با یک برد B350 یا A320 هم تهیه کنید . بسیار عالیه .

23681

highlander926
16-06-20, 10:53
سلامی مجدد
البته ، من این سیستم را برای کار با تدوین ، پیشنهاد نمیکنم .
سخت جونی ، بسته به کیفیت قطعات داره و توی مینی کیس ها ، کیفیت قطعه ، نامشخص هست . شما نمیدونی مادربردش چه کیفیتی و با چند فاز کاری و ... اند .
این سیستم را گفتم ، که در حد اون مینی کیس ، با اون قیمت (و احتمالا حتی کیفیتی بالاتر از اون) ، سیستم معرفی کنم.
وگرنه کیفیت قطعاتش ، چندان مناسب کار شما نیست (بسیار بعید میدونم که مینی کیس های در حد این قیمت ، کیفیت کاریشون به درد کار شما بخورن) .

درباره ی عملکرد پردازنده ، داستان بسیار مفصل داره که میتونید به لینک زیر مراجعه کنید :

رابطه بین نوع برنامه نویسی نرم افزار و عمل پردازنده ها (Only the registered members can see the link)

توضیح مختصر اینکه ، i3 9100f بخاطر عملکرد تک هسته ای بهتر نسبت به i7 4770 ، اگه نرم افزاری ، تا ۴ هسته ی پردازشی را بطلبه ، حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد از ۴۷۷۰ سریعتر عمل میکنه (بجز پریمیر ، و همچنین بجز رندر در نرم افزارهای ۳ بعدی و بعضی از نرم افزارهای ۲ بعدی ، یعنی معمولا زمان طراحی ، نرم افزارها بصورت میانگین ، از ۴ هسته استفاده میکنن) .
اما نهایت ضعفِ پردازنده ی 9100f در مقابل 4770 ، زمانی هه که نرم افزاری ، از ۸ هسته بخواد استفاده کنه که در این صورت ، 9100f ، حدود ۱۰ درصد از 4770 ، ضعیف تر عمل میکنه.

قویتر از اون پردازنده هم i5 9400f میشه که ۳.۵ تومن هه.
AMD فعلا توی ایران گرونه . بهتر هست اما نسبت به گرونی و موجودی اش ، نمیارزه . الان پایین ترین پردازنده ی AMD ، پردازنده ی Ryzen 3600X هست که ۷۰۵ تومن به بالاست . چون نرم افزارها ، از تعداد خاصی از هسته ها در زمان های خاصی استفاده میکنن (معمولا بجز رندر) ، 3600X ، بیشترین کارایی اش را در زمان رندر نشون میده .

پریمیر ، مخصوصا زمان رندر ، به cpu نیاز داره. بنابراین موقع رندر ، ۴۷۷۰ ، حدود ۱۰ درصد از ۹۱۰۰ ، بهتر عمل میکنه اما چون این اختلاف زیاد نیست و قابلیت ارتقاء پلتفرم مربوط به پردازنده ی ۹۱۰۰ ، قابل قیاس با ۴۷۷۰ نیست ، قطعا پیشنهادم ۹۱۰۰ هست .

اما موقع طراحی و کار کردن با نرم افزار ، مهمتر از پردازنده ، رم و گاها کارت گرافیک هم هست . برای پریمیر ، حداقل رم ۱۶ گیگ برای مبتدی ها لازم هست . برای کار متوسط ، پیشنهادم رم ۳۲ گیگ هست (برای کارهای حرفه ای ۶۴ گیگ و حتی بالاتر نیاز هست) . همچنین اگه از افکت های سنگین در پریمیر استفاده میکنید ، به کارت گرافیک قدرتمند نیاز هست (GTX 1660 6GB یا بالاتر) اما اگه از افکت زیادی استفاده نمیکنید ، حداقل یه GT 1030 2GB تهیه کنید .

اگه ۱ تومن بیشتر خرج میکنید ، حجم رم را بالا ببرید و حتما هم کیفیت پاور بهتری بگیرید .

اینکه میگید در هنگام رندر پردازنده i3 نهایتا ده درصد ضعیف تر از i7 توان داره به نظرم خرید یک کیس نو رو توجیه میکنه بجای استوک اروپایی که مشخص نیست چقدر ازش کار کشیدن

سوال آخرم اینکه نظرتون چیه همین سی پی یو پیشنهادی شما رو با 16 گیگ رم و یک هارد 1 ترابایت نصب کنم روی این دستگاه :
GPiO220-H310T (Only the registered members can see the link) که در واقع آل این وان قابل سفارشی سازی هست

از نظر قیمتی اگر کیسی که شما پیشنهاد دادید رو براش کیبورد و مانیتور و ... بگیرم تقریبا مثل همین میشه
از نظر پرفورمنس هم چون همون سی پی یو دسکتاپ هست فکر میکنم تفاوت چندانی نداشته باشه

SajjadKhati
16-06-20, 11:43
RealSsd 128 micron
Power Green 680w
Msi h310 i3-9100f
مارک رم یادم نیست
Asus b75 gigabyte h77 asrock h61 gigabyte p61
i5-3470 i5 3470t i7 2600
G.skill 8-1600

سلامی مجدد
ببینید ، اولا اینکه شما هنوز مشخصات هر دو سیستم تون بصورت کامل معلوم نیست .
کارت گرافیک دومی (سیستم i5 3470) ، بصورت گرافیک مجتمع هست ، پردازنده ی سیستم اول (i3 9100f) که گرافیک مجتمع نداره .

دوما که سیستمی که قراره تست باشه ، باید تمام قطعات در دو سیستم (تا حد امکان) برابر باشن ، بجز اون قطعه ای که میخواد تست بشه .
شما ، توی سیستم اولی که ssd را در نظر گرفتید . اون ssd را در سیستم دوم ، قرار ندادید . معلوم نیست سیستم دوم ، براش اون ssd قرار داده شد یا نه .
هیچ کدوم که کارت گرافیک مجزا نداره . در صورتی که 9100f اصلا گرافیک مجتمع نداره .
و همچنین بقیه ی قطعات که متفاوت اند .

سوما ، شما درباره ی i7 4770 نظر دادید در صورتی که در پردازنده هایی که نام بردید ، 4770 وجود نداره .

این ، همین اول کار که حتی شرایط تست از لحاظ سخت افزاری را لحاظ نکردید .

بعدش ما اومدیم ویندوز با برد ۳۱۰ نصب کردیم همراه نرم افزارا ک گفتم
بترتیب از بالاترین مدل چیپ مینبرد اومدیم پایینتر و هر بار برای اجرای ادیوس باید رجیستر نرم افراز انجام میشد
یه فایل خامmtsدوربین پاناسونیکmdh1وnx100سونی ریخیتیم تو پروژها و خروجی ۱۹۲۰*۱۰۸۰ 25pو رنگ۸بیت بمدت دقیق ۶۰ثانیه فقط برای ۲ لاین ادقام شده اکسپورت کردیم

تا همینجا ، آیا میدونید ، اکسپورت گرفتنِ از edius ، از cpu به تنهایی استفاده میکنه یا از gpu یا از هر دو؟ اگه از cpu استفاده میکنه ، طراحی نرم افزارش را باید بدونید تا متوجه بشید از چند هسته ، در چه شرایطی استفاده میکنه .
این پرسش در صورتی مطرح میشه و باید جواب داده بشه که دو پروژه ، کاملا یکسان و فایل های درون یک پروژه ، هم ورودی و هم خروجی (اکسپورت گرفتن شون) ، هر دو از یک مدل و یک منبع ذخیره ی اطلاعات (هارد یا ssd) استفاده کرده باشه ، و منابع دیگه مثل فرکانس و حجم رم و ... هم یکسان باشند ، همچنین نسخه ی سیستم عامل و ... .

در خلاصه اینکه چون همین ابتدای امر ، نه شرایط سخت افزاری را رعایت کردین و نه اطلاعات کامل نرم افزار و سیستم عامل تون در دسترس هست که بشه مقایسه کرد ، بعید میدونم شرایط طراحی در اون نرم افزار را هم در نظر گرفته باشید . بنابراین تستی که انجام دادید ، شاید در بعضی حالت درست باشه (اون هم شاید) ولی چون با طراحی نرم افزارِ اون نرم افزاری که باهاش کار میکنید ، آشنا نیستین ، همه ی شرایط دیگه ی اون نرم افزار را ممکنه تست نکرده باشین و نتیجه اش نمیتونه معتبر باشه .

و چون خیلی از این شرایط ها را در نظر نگرفتید ، حداقل باید فیلم ویدئویی از تست نرم افزارها را هم بدید تا کسی که میبینه ، نسبت منابعِ درگیر شده را در همون لحظه ، چک کنه .

ضمن اینکه استارتر ، درباره ی نرم افزار ادیوس صحبتی نکردن .

و زمان رندر خروجی با گرافیک آنبرد وهر ۳ مدل۱۱۵۵ با تنظیمات دیفالت و گرافیک انبرد تصویر گرفتن تقریبا مشابه

اول اینکه منظورتون را از تصویر گرفتنِ مشابه ، متوجه نمیشم (لطفا ، حداقل با گزارش رسمیِ علم کامپیوتری صحبت کنید حالا که گزارش میدید) .
دوما ، سئوالی که در بالا طرح کرده بودم باید جواب داده بشه که موقع خروجی ، ادیوس از cpu استفاده میکنه یا gpu یا هر دو؟ اگه از cpu استفاده میکنه ، طراحی نرم افزارش را باید بدونید تا متوجه بشید از چند هسته ، در چه شرایطی استفاده میکنه .
بنابراین ، صرف اینکه در این تست شما ، دو پردازنده ی i5 3470 و i7 2600 ، عملکرد برابری کسب کردند ، به این معنا نیست که قدرت شون هم با هم برابر هست و در همه جا ، همین نتیجه را خواهند داد .

ضمن اینکه تست نرم افزار ، فقط رندر نیست . زمان طراحی و کار با نرم افزار ، صدها بخش و افکت و تنظیمات و ... داره که هر کدومش ، ممکنه یه منبع خاصی را استفاده کنن که اینها هم باید تست بشن .

ولی با سیستمi3 9100گرافیک r9 390x strix بود،زمان خروجی i3 ۳-۴ثانیه سریعتر ولی هر ۳cpu۱۱۵۵ یه تایم دادن

تا زمانی که اون سئوال هایی که پرسیدم ، جواب داده نشن ، نه 3 ثانیه زودتر عمل کردنِ 9100 نسبت به 3470 ، به معنای قدرتمندتر بودنِ 9100 نسبت به 3470 هست و نه برعکس و همچنین نه موجود بودن کارت گرافیک r9 390x strix در سیستم 9100f .

جریان لک اینجور بود ک اصلا داخل هارد رفتن و پلی کردن یا نقل و انتقال فایل و کپچر تو پروژه بلندتر امتحان کردیم i3کلا دگیر رندر میشد و تا رندر تموم نمیشد عملا کاری نمیشد کرد،رو اعصاب میشد

این احتمالا (طبق چیزی که وصف کردید) بخاطر اینه که اون نرم افزار ، در اون لحظه ، از 4 هسته یا بالاتر داشت استفاده میکرد . در این صورت ، کلِ 4 هسته از یک پردازنده ی 4 هسته ای ، کاملا درگیر میشه (و هر عمل و پردازش برنامه ی اضافی تراضافی تر ، باعث کندی در پردازش اون برنامه میشه) .
اگه منظورتون اینه که i7 2600 ، کند نمیشد (طبق توصیفات اولیه ای که میکنید) ، بخاطر اینه که اون برنامه از 8 هسته استفاده نمیکنه . وقتی که اون برنامه ، از 8 هسته یا بالاتر استفاده کنه ، i7 2600 هم مثل 3470 به قول شما لگ میزنه .

اما اینها ربطی به این نداره که چون i7 2600 یا i7 4770 ، از 8 هسته ی منطقی بهره میبره ، مثلا در همه جا از 9100f که 4 هسته ی منطقی داره ، بهتر عمل میکنه و کلا هم اصلا در هر جا بهتر عمل میکنه یا نمیکنه .

تو تنظیمات ادیوس فقط ۲ نوع خروجی با استفاده از خودcpuیا باgpu انبردintel میشه ک ما دیدیم با گرافیکcpu خروجی گرفتن i5سریعترازi7بودن ولی i3نداره

اول اینکه 9100f اصلا گرافیک مجتمع نداره .
دوم اینکه اگه منظورتون اینه که قبلا گفتید روی سیستم 9100f ، گرافیک r9 390X نصب هست ، باید ببینید ، اون نرم افزارتون ، از این گرافیک پشتیبانی میکنه یا نه .

دلیل اینکه گفتم 4770بنظرم پیشنهاد بهتریه چون گرافیکانبردش قاعدتا باید بهترازمدلای ما باشه

منظورتون از مدل های ما ، چیه؟
گرافیک مجتمع 4770 ، در حد کارت گرافیک GT 710 (تا حداکثر GT 730 DDR3) هست .

عکسهای ۳ مدلi5و۷با نرم افزار اینتل برن موجود
i3هم چون مال مشتری بوده و نه دوستان نمیشد زیاد پیشمون بمونه
تنها دلیل کارمونم این بود خواستیم ببینیم واقعا با یه خرج بیشتر چقدکارایی میده ک منصرف شدیم
حالا اینکه میگن تو بازی نسل جدید سریعتره بدردما نخورده

۳ سیستم 1155هم موجوده
درصورت درخواست تست اسم نرمافزار و شرایط بفرمایین برای عزیزان انجام میدیم
برای مارکamdبالاترین مدلایی که تست کردیم اتفاقا msi970با x3 720بلک هست کههسته۴ انلاک شده و اورکلا تا خرخره کلا۵۰٪ cpuتوانش اضاف شده با ۴ هسته ۳.۰۹گیگاهرتز و یه msi۷۸۰باx4 640
دقیقا نصف1155های بالا بمون کارایی دادن
با توجه ب مدلای قدیمیشون

مدلهای جدید بیخبرم

بازم میگم تو رندر این نرم افزارا برنامهintelburntest مقدار توان برحسبg.flapبا سرعت خروجیه یکیه
برایsmd۴۰ گیگ بوده وبرای1155مقدار ۷۷~78 بوده

پایه ی همه ی کارهاتون اشتباه بوده . نه از لحاظ سخت افزاری و نه نرم افزاری و مخصوصا طراحی نرم افزار ، به نظر میاد بسیاری از نکات را رعایت نکردین . بنابراین نمیتونین انتظار تستی که اعتبار خاصی داشته باشه رو هم براش متصور باشید .

اگه میخواین دو پردازنده را تست کنید ، باید نهایت قدرتش را تست کنید . اون هم نه در هر نرم افزاری چون هر نرم افزاری قابلیت استفاده از هر تعداد هسته ای را ندارند . بلکه در نرم افزاری که تمام هسته های یک پردازنده را در مدت نسبتا خوب و زیادی ، بتونه استفاده کنه (مثل رندر نرم افزار cinema 4d یا نرم افزار cinebench) . البته با شرایط برابر از دو سیستم از لحاظ سخت افزاری (فرکانس رم و حجم و هر قطعه ی دیگه ...) و نرم افزاری (سیستم عامل و در نظر گرفتن طراحی نرم افزار) .
یا اینکه میتونین به تست های انجام شده ی پردازنده ها در سایت های معتبر مراجعه کنید .

با این شرایط ، دو سیستم (تا حد امکان) مساوی اما با دو پردازنده ی متفاوت را در رندر نرم افزار cinema 4d در پروژه ای کاملا برابر (یا نرم افزار cinebench) میتونید تست کنید و نتیجه را ببینید (اگه میخواید در اینجا گزارش کنید ، مشخصات کامل هم از لحاظ سخت افزار و نرم افزار و طراحی نرم افزار به همراه فیلم تست که منابع درگیر را اعلام کنه به همراه پروسه های باز شده (مثل دو سربرگ اول از برنامه ی task manager در آخرین نسخه ی ویندوز 10) را آپلود کنید) .

باز این تست هم به این معنا نیست که اگه پردازنده ای در این تست سریعتر بود ، در همه جای دیگه هم سریعتر خواهد بود . کلا پردازنده ، مباحث بسیاری داره که در این باره میتونید به لینکی که در پست قبلی داده بودم ، مراجعه کنید .

البته ، بنده ، درخواست تست ندارم .

SajjadKhati
16-06-20, 12:33
اینکه میگید در هنگام رندر پردازنده i3 نهایتا ده درصد ضعیف تر از i7 توان داره به نظرم خرید یک کیس نو رو توجیه میکنه بجای استوک اروپایی که مشخص نیست چقدر ازش کار کشیدن

سلامی مجدد
بسته به نرم افزارهای مختلف داره . ولی بله . بصورت کلی ، 10 درصد هست . اما ممکنه هم تا 15 درصد ضعیف تر بشه و گاها تا 5 درصد ضعیف تر بشه اما کلا حدود 10 درصدی میشه . ممکنه بسته به طراحی یه نرم افزار دیگه ، حتی وقتی از 8 هسته بصورت همزمان استفاده کنه ، بازدهی 9100 نسبت به 4770 ، اصلا ضعیف نشه . میتونید نتیجه ی تست نرم افزارهای مختلف را برای این دو پردازنده ، در زیر ببینید :

Intel Core i3-9100F vs. Intel Core i7-4770 - Benchmark and Specs (Only the registered members can see the link)

دقت کنید ، نسبت به پردازنده 4770 را میگم ها .
نسبت به پردازنده ی 4790 یا 4790K نمیگم .

سوال آخرم اینکه نظرتون چیه همین سی پی یو پیشنهادی شما رو با 16 گیگ رم و یک هارد 1 ترابایت نصب کنم روی این دستگاه :
GPiO220-H310T (Only the registered members can see the link) که در واقع آل این وان قابل سفارشی سازی هست

سیستم های pia و aio ، به درد کارهایگرافیکی نمیخوره به نظرم .
دقت کنید ، من این سیستم را برای بعضی از قطعات ، در پایین ترین کیفیت ممکن اش در نظر گرفتم ها . فقط میخواستم با اون مینی کیس برابری کنه اما هم کیفیت قطعات اون مینی کیس مشخص نبود و هم اینکه دست دوم میگید هست . پس اصلا نمیشه این سیستمی که گفتم را با اون مینی کیس مقایسه کنید . بزرگترین دلیلش اینه که دارید سیستم دست دوم که تقریبا 2 برابر ارزونتر باید باشه را با سیستم نو مقایسه میکنید .

نظر من را بخواین اینه که کیفیت اون قطعات (مخصوصا پاور) را بهتر کنید و مناسب کار شما نیست .
یعنی حداقل سیستمی که برای کار با پریمیر بهتون میتونم توصیه کنم ، سیستم زیر هه (به همراه اندکی آینده نگری) :

مادربرد :
ASUS PRIME B360M-A
2.47

پردازنده :
i3 9100f
1.42

رم :
Crucial Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16 Red DDR4
1.69

هارد :
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB
865

پاور :
GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze
770

کارت گرافیک :
ASUS PH GT1030 2G
1.999

کیس :
Green ORAMAN Plus
415

جمع کل : 9.629

----------------------------------------

1) بعدا ssd تهیه کنید .

2) میتونید مادربرد را هم اون مدل msi ای که در صفحه ی قبلی گفتم تهیه کنید اما پیشنهادم این مادربردی هه که اینجا گفتم .

3) اگه خیلی محدودیت بودجه دارین ، میتونید این مدل کارت گرافیک (کلا مدل GT 1030 2GB) را بصورت دست دوم در بازه ی قیمتی 1 تا 1.4 تومن تهیه کنید (گارانتی دار باشه . حداقل 6 ماه مونده باشه) . اگه باز هم محدودیت بودجه داشتید ، میتونید دست دوم کارت گرافیک GT 710 2GB را حدودا با قیمت 700 تومن تهیه کنید .

4) اگه میتونید ، مدل 480 وات از پاور را بخرین . یعنی مدل دقیق GREEN GP480A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 845 تومن .

5) این قطعات ، حداقل قطعات برای کار با پریمیر اند که قابلیت ارتقاء خوبی دارند .

6) اگه خنک کننده ی خود اینتل کافی نبود ، یه خنک کننده هم براتون لازم میشه .

کراون سابق
17-06-20, 03:11
بازم مجدد میگم
یک ssd128مارک میکرون بعلاوه پاور وباضافه یک پروژه ذخیره شده روی ۴ سیستم تست شد
ویندوز ۷x64
برای هر۴ سیستم

اما درکل بمن باشه باتوجه باینکه قطعات کارکرده عمرشون معلوم نیس ترجیح میدمi3ببندم حداقلش بروزتره و خیال ادم راحت
منتها کارایی خیلی کم اختلاف داشتن ک سوال اصلی استارتر همین مورد بود ک اختلاف توان چقدره