PDA

مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن سیستم و صدای بوق

192850
28-05-20, 13:38
سلام هر از گاهی بعضی اوقات صدای سیستم من هنگام روشن کددن کامپیوتر بوق میزنه و تصویر ندارم و چند بار باید ریست بشه تا بیاد بوقشم یکی بلند سه تا کوتاه و بعد یک بوق میزنه مثل بوق سلامت و بعد از چند ثانیه دوباره یک بوق بلند سه بوق کوتاه چجوری باید مطمئن بشم کدام قطعه مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟

این فایل صدای بوق:

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
28-05-20, 14:16
سلام هر از گاهی بعضی اوقات صدای سیستم من هنگام روشن کددن کامپیوتر بوق میزنه و تصویر ندارم و چند بار باید ریست بشه تا بیاد بوقشم یکی بلند سه تا کوتاه و بعد یک بوق میزنه مثل بوق سلامت و بعد از چند ثانیه دوباره یک بوق بلند سه بوق کوتاه چجوری باید مطمئن بشم کدام قطعه مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟

این فایل صدای بوق:

صدا ۰۰۱_sd (Only the registered members can see the link)

مشخصات سیستم را دقیق بنویسد . عنوان تاپیک بوق اشتباه هست .
رم و گرافیک را در بیارید دوباره جا بزنید .

192850
28-05-20, 14:46
ram:8GB ddr3
graphic:gefirce gt730
power:430 green
matherboard:ausus h81mc
cpu;i3

تمام قطعات رو دراوردم تمیز کردم دوباره جا زدم ولی همچنان پابرجاست

AMD>INTEL
28-05-20, 15:23
ram:8GB ddr3
graphic:gefirce gt730
power:430 green
matherboard:ausus h81mc
cpu;i3

تمام قطعات رو دراوردم تمیز کردم دوباره جا زدم ولی همچنان پابرجاست

احتمالا رم هست .
شما یک کاری کن رم رو در بیار ببین همین بوق رو میزنه یا تغییر میکنه .

192850
28-05-20, 15:41
صدا ۰۰۲_sd (Only the registered members can see the link)

این صدا رو داد

AMD>INTEL
28-05-20, 16:15
صدا ۰۰۲_sd (Only the registered members can see the link)

این صدا رو داد

متفاوت هست .
گرافیک رو خارج کنید و از گرافیک آنبرد تصویر بگیرید .قبلش حتما clear cmos کنید .
دو مشکل باقی میمونه
گرافیک یا پاور

192850
28-05-20, 16:21
گرافیک رو دراوردم همان صدا را داد و اینکه این هر از گاهی اتفاق میفته یعنی مثلا ممکنه ایندفعه بوق بزنه و ممکنه نزنه و دو ساعت دیگه بزنه و اینکه جیز خیلی جالبی هم که داشت سیستم رو وقتی حالتhibernat میزارم و بعد که میخوام روشن کنم صدا رو میده

الان با توجه به حرف بنده مشکل پاوره ؟ چون گرافیکم دراوردم باز صدا را داشت

و اینکه من یه هارد یک ترابایت دارم و یک هارد دو ترابایت ۵ ساله سیستم رو دارم ولی تو سخت افزارش هیچ تغییری ندادم تا حدود ۵ ماه پیش این هارد دو ترا رو بهش اضافه کردم ولی اون موقع مشکلی نداشت و بعد از ۵ ماه این صدا ها رو داد من خودم حدسم اینه که پاود ضعیف باشه واسه این همه قطعات

البته الان هارد(اضافه) و دی وی دی رام رو هم جدا کردم صدا باز پابرجاست

AMD>INTEL
28-05-20, 16:38
گرافیک رو دراوردم همان صدا را داد و اینکه این هر از گاهی اتفاق میفته یعنی مثلا ممکنه ایندفعه بوق بزنه و ممکنه نزنه و دو ساعت دیگه بزنه و اینکه جیز خیلی جالبی هم که داشت سیستم رو وقتی حالتhibernat میزارم و بعد که میخوام روشن کنم صدا رو میده

الان با توجه به حرف بنده مشکل پاوره ؟ چون گرافیکم دراوردم باز صدا را داشت

و اینکه من یه هارد یک ترابایت دارم و یک هارد دو ترابایت ۵ ساله سیستم رو دارم ولی تو سخت افزارش هیچ تغییری ندادم تا حدود ۵ ماه پیش این هارد دو ترا رو بهش اضافه کردم ولی اون موقع مشکلی نداشت و بعد از ۵ ماه این صدا ها رو داد من خودم حدسم اینه که پاود ضعیف باشه واسه این همه قطعات

البته الان هارد(اضافه) و دی وی دی رام رو هم جدا کردم صدا باز پابرجاست

بله پاور شما مشل دارد و باید عوض شود و گرنه شروع میشه به خرابی قطعات و به دلیل حساس بودن هارد از هارد شروع میشه خرابی

192850
28-05-20, 16:41
خب اگر مشکل از پاور باشه چرا وقتی قطعات را جدا کردم باز صدا میداد خب اگر پاور ضعیف شده باشه با دراوردن قطعات اضافی باید کار کنه کلا الان گیج شدم باید چکار بکنم؟؟؟؟؟ الان میرم پاوری میخرم دیگه ولی با توجه به این حرفیات نظر شما پاوره؟

AMD>INTEL
28-05-20, 16:48
خب اگر مشکل از پاور باشه چرا وقتی قطعات را جدا کردم باز صدا میداد خب اگر پاور ضعیف شده باشه با دراوردن قطعات اضافی باید کار کنه کلا الان گیج شدم باید چکار بکنم؟؟؟؟؟ الان میرم پاوری میخرم دیگه ولی با توجه به این حرفیات نظر شما پاوره؟

استدلالتون اشتباه است
پاور مشکل دار هم باشه با جدا کردن 2 قطعه مسئله حل نمیشه .
عیب یابی سالم یعنی قطعه خراب رو میگذارید کنار و با یک پاور سالم تست میکنید .

192850
28-05-20, 16:52
درسته ممنون از اینکه وقت گذاشتید

192850
28-05-20, 20:11
پاود نو هم اوردم مشکل پابرجاست

AMD>INTEL
28-05-20, 20:14
پاود نو هم اوردم مشکل پابرجاست

عزیز
شما یک بار CLEAR CMOS کنید . نشد باید ببرید پیش تعمیرکار قطعه به قطعه تست بشه .