PDA

مشاهده نسخه کامل : تقسیم پردازش بین سی پی یو کارت گرافیک

ali1895
27-05-20, 04:32
سلام
نوب هست موضوع و سوالی که دارم ببخشید....
سوالی داشتم این که راهی هست بشه بخشی از پردازش سیستم رو انداخت رو دوش کارت گرافیک تا سی پی یو کمتر زیر فشار بره!!!!!!!!!!!!!
من همیشه توی تسک منیجر که نگاه میکنم تو کارهای سنگین سی پی یو 98 درصد درگیر میشه ولی گرافیک نهایت ده پونزده درصد درگیر هست و پردازش جدی انجام نمیده
شرمنده اگر راهی برای این قضیه وجود داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

SajjadKhati
27-05-20, 06:52
سلام
از طرف شما ، حداکثر کاری‌ که میتونید کنید اینه که اگه توی تنظیمات اون نرم افزار ، گزینه ای برای انتخاب gpu داره ، gpu تون را انتخاب کنید .

که اون هم معمولا (نه همیشه) زمان رندر در نرم افزارها استفاده میشه.
اما بجز تنظیم کردنِ این مورد ، هیچ چیز دیگه ای دست شما نیست که تعیین کنید که اون نرم افزار ، از پردازنده استفاده کنه یا از کارت گرافیک یا از هر دو .

اما باز هم اینکه اشتراکی بین cpu و gpu اون نرم افزار کار کنه ، دست شما نیست و به نرم افزار مربوط میشه که این کار را کنه یا نه ، و در چه زمانی این کار را انجام بده (ولی در اغلب موارد ، نرم افزارها این قابلیت را ندارند مگر اینکه کارت گرافیک و پردازنده ضعیف باشن که کارکردشون را بالا نشون بده).

AMD>INTEL
27-05-20, 09:46
سلام
یکسری از برنامه ها مثل برنامه های تبدیل ویدیو امکان استفاده از قدرت گرافیک دارند ولی این که شما تعیین کنید از که یک برنامه از کدام و چه مقدار استفاده کند خیر ممکن نیست .