PDA

مشاهده نسخه کامل : قیمت های عجیب این روزهای لپتاپ

sinajavid
22-05-20, 23:31
سلام. این روزا تقریبا همه فروشگاه تا جایی که میتونن دارن اجناسشون رو احتکار میکنن و میخوان که با قیمت بیشتر بعدا بفروشن ولی این عجیبه که قیمتا دلبخواهی شده و هرکی هرچی بتونه میکشه روش مثلا خودم لپتاپ msi میخوام رفتم بخرم میگن که با فلان قیمت برات تا چند هفته دیگه میاریم عجیب اینه که این لپتاپ ۲۰۰۰ دلاری رو ۶۰ میلیون به بالا قیمت میدن. حالا با این اوصاف به نظرتون همین وضع میمونه یا بدتر میشه یا بهتر؟ که این اخری من امیدی بهش ندارم .

AMD>INTEL
23-05-20, 08:38
سلام. این روزا تقریبا همه فروشگاه تا جایی که میتونن دارن اجناسشون رو احتکار میکنن و میخوان که با قیمت بیشتر بعدا بفروشن ولی این عجیبه که قیمتا دلبخواهی شده و هرکی هرچی بتونه میکشه روش مثلا خودم لپتاپ msi میخوام رفتم بخرم میگن که با فلان قیمت برات تا چند هفته دیگه میاریم عجیب اینه که این لپتاپ ۲۰۰۰ دلاری رو ۶۰ میلیون به بالا قیمت میدن. حالا با این اوصاف به نظرتون همین وضع میمونه یا بدتر میشه یا بهتر؟ که این اخری من امیدی بهش ندارم .

سلام
اگر قیمت دلار روز بره بالا بله بدتر از همین میشه . قیمت های همه چیز بر اساس دلار قیمت گذاری میشه . همین پراید 90 میلیون شده است .

sinajavid
23-05-20, 18:03
درست. ماکه نمیگیم نشه ولی الان قیمت دلار حداکثر ۱۸ هزار تومن فوق فوقش ۳۶ میلیون قیمت یه لپتاپ ۲۰۰۰ دلاری بشه و بقیه چیز ها هم اضافه کنی حدکثر ۴۶ میلیون میشه نه ۶۷ تومن

AMD>INTEL
23-05-20, 19:08
درست. ماکه نمیگیم نشه ولی الان قیمت دلار حداکثر ۱۸ هزار تومن فوق فوقش ۳۶ میلیون قیمت یه لپتاپ ۲۰۰۰ دلاری بشه و بقیه چیز ها هم اضافه کنی حدکثر ۴۶ میلیون میشه نه ۶۷ تومن

متاسفانه بله این فرمول متاسفانه توی محصولات داخلی هم رعایت نمیشه . واردات کالا در حال حاضر فرایند سختی دارد و به خاطر همین قیمت تمام شده کالا برای خود وارد کننده بیشتر از این فرمول هست .

maysamsina
25-05-20, 11:45
محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه: در ابتدای سال ۱۳۹۷ به همه کالاها ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده شده بود، اما بعداً به ارز نیمایی تبدیل شد که قیمت آن هم بالا رفت و افرادی که در گذشته می توانستند با حدود سه میلیون تومان لپتاپ بخرند، حالا باید حدود ۹ میلیون تومان برای خرید آن هزینه می‌کردند.

این افزایش قیمت به ویژه برای مصرف کنندگان خانگی و غیرسازمانی سنگین بود. بنابراین خیلی از افراد به این سمت حرکت کردند که دستگاه‌های معیوب خود را تعمیر کنند یا با استفاده از حافظه های داخلی و خارجی جدید سیستم خود را ارتقا دهند. تقاضای تعمیر و ارتقای لپتاپ و رایانه در سال گذشته نسبت به سال های قبل حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.