PDA

مشاهده نسخه کامل : نخوندن رم در اسلات سوم و چهارم

ali1895
10-05-20, 14:49
سلام من دو تا رم 8 گیگ دارم میخواستم یدونه بخرم سه تا بشه چون لود های سنگین انجام میدم میتونه کمک کننده باشه تو سریعتر شدن
دو تا رم رو در میارم میندازم توی اسلات سوم و چهارم سیستم بالا نمیاد حتی تکی میندازم توی اسلات سوم و چهارم بالا نمیاد یه چراغ قرمز رنگی داخل مادربورد روشن میشه و سیستم بوت نمیشه
قبلا من دو تا رم چهار گیگاگ از یک مدل داشتم داشتم رفتم رم سوم خریدم دیدم بالا نمیاد. رم ها رو بردم فروختم دو تا هشت گرفتم سه تا رم چهار دقیقا از یک مدل بودن فرکانس و باس و همه چیزشون یکی بود....ولی بالا نمیومد
الان حالا نیاز پیدا کردم رم سوم بخرم هشت گیگ. ولی خوب به احتمال زیاد قرار نیست بالا بیاد و موندم چیکار کنم
بودجه ای هم ندارم بیام سیستم رو کلا عوض کنم بیام توی نسل های جدید
.
بایوس مادربورد رو اپدیت کردم درست نشد باتری مادربورد رو در آوردم درست نشد
مادربوردم asus z87a هستش
سی پی یو corei7 4790k
رم دو تا RAM Corsair XMS3 8GB 1600MHz -dual-DDR3
دقیقا از همین رم میخوام یدونه بخرم به عنوان رم سوم اضافه کنم به سیستم ولی خوب میترسم بالا نیاد و موندم چیکار کنم

mohammad7966
10-05-20, 14:56
سلام من دو تا رم 8 گیگ دارم میخواستم یدونه بخرم سه تا بشه چون لود های سنگین انجام میدم میتونه کمک کننده باشه تو سریعتر شدن
دو تا رم رو در میارم میندازم توی اسلات سوم و چهارم سیستم بالا نمیاد حتی تکی میندازم توی اسلات سوم و چهارم بالا نمیاد یه چراغ قرمز رنگی داخل مادربورد روشن میشه و سیستم بوت نمیشه
قبلا من دو تا رم چهار گیگاگ از یک مدل داشتم داشتم رفتم رم سوم خریدم دیدم بالا نمیاد. رم ها رو بردم فروختم دو تا هشت گرفتم سه تا رم چهار دقیقا از یک مدل بودن فرکانس و باس و همه چیزشون یکی بود....ولی بالا نمیومد
الان حالا نیاز پیدا کردم رم سوم بخرم هشت گیگ. ولی خوب به احتمال زیاد قرار نیست بالا بیاد و موندم چیکار کنم
.
مادربوردم asus z87a هستش
سی پی یو corei7 4790k
دقیقا از همین رم میخوام یدونه بخرم به عنوان رم سوم اضافه کنم به سیستم ولی خوب میترسم بالا نیاد و موندم چیکار کنم

سلام یکی از دوستان مشکلی مشابه شما داشت در انجمن لیون که حل شده.شما ببینید به مشکل ایشون دچار نشدید.

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
10-05-20, 15:03
.
مادربوردم asus z87a هستش
سی پی یو corei7 4790k

سلام
کار نکردن اسلات ها دو مورد مهم دارند
1-مشکل کج شدن یا له شدن بعضی از پین های سوکت پردازنده مربوط به قسمت مموری کنترلر
2-خرابی فیزکی اسلات یا قطع شدن دیتا لاین های مربوط به دو اسلات .
برای تست نیاز به تستر اسلات هست تا چک بشه مسیر دیتا قطع نشده باشد و ولتاژ گیری از اسلات های فوق ذکر شده به منظور ولتاژ

- - - Updated - - -

.
مادربوردم asus z87a هستش
سی پی یو corei7 4790k

سلام
کار نکردن اسلات ها دو مورد مهم دارند
1-مشکل کج شدن یا له شدن بعضی از پین های سوکت پردازنده مربوط به قسمت مموری کنترلر
2-خرابی فیزکی اسلات یا قطع شدن دیتا لاین های مربوط به دو اسلات .
برای تست نیاز به تستر اسلات هست تا چک بشه مسیر دیتا قطع نشده باشد و ولتاژ گیری از اسلات های فوق ذکر شده به منظور ولتاژ

ali1895
10-05-20, 15:33
ممنون از پاسخ سریعتون

ali1895
11-05-20, 04:30
مشکل پیدا شد
سی پی یو رو در آوردم پین سوکت مادربورد رو دیدم هیچ کجی وجود نداشت ولی با گوشی عکس انداختم زوم کردم دیدم سه تا از پین ها کج شدن . با نوک انگشتم دست زدم به یکیشون بقل دستیش هم کمی کج شد. سی پی یو رو انداختم روش فن رو هم نصب کردم این دفه هیچ کدوم از اسلات های رم خونده نمیشن حتی بعضی وقت ها فن سی پی یو هم کار نمیکنه...😞
قابل تعمیر هست پین سوکت مادربورد؟ هزینه ش بالاست؟ اگر قابل تعمیر هستش بعد از تعمیر مشکلی ایجاد نکنه؟

ali1895
11-05-20, 08:11
یا سوزن به سختی اون پینی که انگشتم خوررده بود بهش و کج شده بود رو درست کردم خوشبختانه سیستم بالا اومد (فقط اون پینی که با انگشتم کج شده بود رو درست کردم سه تا پین کج هستن و نمیتونم درستشون کنم)
اولین بار رم رو انداختم اسلات اول سیستم بالا نیومد
انداختم رو دومی بالا اومد دوباره اسلات اول رو تست کردم دفه دوم خوند بالا اومد کمی نگرانم کرده چرا دفه اول نخوندش . فن سی پی یو هم منظم کار میکنه ولی نگرانم کرده یه موقع خاموش نشه دردسر ایجاد کنه
یه تغییری هم که متوجهش شدم سرعت سی پی یو رو تو بایوس کم نشون میده تا اونجا که میدونم 4400 نشون میداد
23563
......
فقط اون پینی که انگشتم خورده بود بهش و کج شده بود رو تونستم درست کنم . همچنان سه تا پین کج هستن و کار من نیست درست کردنشون
23564
23565

AMD>INTEL
11-05-20, 08:35
یا سوزن به سختی اون پینی که انگشتم خوررده بود بهش و کج شده بود رو درست کردم خوشبختانه سیستم بالا اومد (فقط اون پینی که با انگشتم کج شده بود رو درست کردم سه تا پین کج هستن و نمیتونم درستشون کنم)
اولین بار رم رو انداختم اسلات اول سیستم بالا نیومد
انداختم رو دومی بالا اومد دوباره اسلات اول رو تست کردم دفه دوم خوند بالا اومد کمی نگرانم کرده چرا دفه اول نخوندش . فن سی پی یو هم منظم کار میکنه ولی نگرانم کرده یه موقع خاموش نشه دردسر ایجاد کنه
یه تغییری هم که متوجهش شدم سرعت سی پی یو رو تو بایوس کم نشون میده تا اونجا که میدونم 4400 نشون میداد
23563
......
فقط اون پینی که انگشتم خورده بود بهش و کج شده بود رو تونستم درست کنم . همچنان سه تا پین کج هستن و کار من نیست درست کردنشون
23564
23565

سرعت cpu مشکلی نداره این رو باید بدید به تعمیرکار ببینه میتونه درست کنه برات یا نه . من میدونستم پین های سوکت مشکل داره به همین خاطر هم اول این مورد رو گفتم .اون ضریب ها تغییر میکنه و جای نگرانی نیست . برای حل مشکل یا باید سه پین درست بشوند یا مادربردت را تعویض کنی

ali1895
11-05-20, 09:10
سرعت cpu مشکلی نداره این رو باید بدید به تعمیرکار ببینه میتونه درست کنه برات یا نه . من میدونستم پین های سوکت مشکل داره به همین خاطر هم اول این مورد رو گفتم .اون ضریب ها تغییر میکنه و جای نگرانی نیست . برای حل مشکل یا باید سه پین درست بشوند یا مادربردت را تعویض کنی

واقعا شما انسان با تجربه و حرفه ای هستی
چند ساله شما رو میشناسم ولی تازه دیروز تو این انجمن ثبت نام کردم
خود شما میتونید تعمیر کنید بیارم پیشتون؟

AMD>INTEL
11-05-20, 09:16
واقعا شما انسان با تجربه و حرفه ای هستی
چند ساله شما رو میشناسم ولی تازه دیروز تو این انجمن ثبت نام کردم
خود شما میتونید تعمیر کنید بیارم پیشتون؟

خواهش میکنم . نظر لطف شماست
متاسفانه خیلی کار وقت گیریه همچنین لوپ خوب میخواد و من امکان و وقتش رو ندارم .
بازار ایران زیر همکف رو بگردید .