PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره خرید مادربرد

Mr.Hero.118
28-04-20, 14:47
با سلام خدمت دوستان عزیز.من به تازگی قصد خرید یک سیستم داشتم که همین سایت شهر سخت افزار عزیز معرفی کرده.سیستم شماره سه در مطلب زیر:
Only the registered members can see the link
همه چیز اوکی هست به جز مادربورد.بین Gigabyte b360m HD3 و Asus b360m-d به شدت مرددم.هر کدوم قابلیت های بهتری نسبت به دیگری دارند اما نمیتونم انتخاب کنم.وجود دوتا اسلات کارت گرافیک و گیرنده وای فای و کیفیت در نمونه گیگابایت مرددم کرده.البته تا به حال مادربرد هام ایسوس بوده و تاحالا گیگابایت نداشتم.تفاوت قیمت بین این دو مدل زیاد برام مهم نیست.لطفا منو راهنمایی کنید.با تشکر فراوان

SajjadKhati
28-04-20, 18:02
با سلام خدمت دوستان عزیز.من به تازگی قصد خرید یک سیستم داشتم که همین سایت شهر سخت افزار عزیز معرفی کرده.سیستم شماره سه در مطلب زیر:
بهترین سیستم‌های کامپیوتری پیشنهادی بر اساس قیمت و کاربرد (فروردین 99) (Only the registered members can see the link)
همه چیز اوکی هست به جز مادربورد.بین Gigabyte b360m HD3 و Asus b360m-d به شدت مرددم.هر کدوم قابلیت های بهتری نسبت به دیگری دارند اما نمیتونم انتخاب کنم.وجود دوتا اسلات کارت گرافیک و گیرنده وای فای و کیفیت در نمونه گیگابایت مرددم کرده.البته تا به حال مادربرد هام ایسوس بوده و تاحالا گیگابایت نداشتم.تفاوت قیمت بین این دو مدل زیاد برام مهم نیست.لطفا منو راهنمایی کنید.با تشکر فراوان

سلام
اگه فعلا سیستمی دارین ، مشخصات سیستم فعلی تون چیه ؟
برای چی میخواین سیستم تهیه کنین؟ برای نرم افزار ، بازی ...؟ و در چه حدی؟
بودجه تون چقدره؟و چه قطعاتی نیاز دارین؟

Mr.Hero.118
28-04-20, 18:13
ممنون از پاسخگویی.راستش امسال کنکور در پیش دارم و میخواستم بعد از اون این سیستم رو تهیه کنم.سیستم فعلیم به دلیل خرابی هارد دیسک کار نمیکنه و البته زمان هم برای کار کردن باهاش ندارم!
مشخصات
motherboard:asus p8h61 usb3
cpu:intel pentium g620
ram:4gb apacer
hard disk:250 gb seagate (معیوب به دلیل بد سکتور فیزیکی و ضربه)
graphic card:asus gt430
قصد متمرکزی برای سیستم جدید ندارم راستش.بعضا بازی و فیلمبرداری از آن.ادیت ویدیو.فتوشاپ هر از گاهی در حد یک ساعت ساخت thumbnail برای یوتیوب.و...
قصد اصلی من این بود که در مدت کمتر از یک سال،یکی یکی قطعات این سیستم رو تهیه کنم و بعد از تکمیل شدن و اسمبل، از کیس استفاده کنم.اپدیت بودن قطعات اصلا برام مهم نیست چون همین سیستم خودش واقعا برای من کافی و در حد نیازم هست.

Mr.Hero.118
28-04-20, 18:31
سلام
اگه فعلا سیستمی دارین ، مشخصات سیستم فعلی تون چیه ؟
برای چی میخواین سیستم تهیه کنین؟ برای نرم افزار ، بازی ...؟ و در چه حدی؟
بودجه تون چقدره؟و چه قطعاتی نیاز دارین؟

ممنون از پاسخگویی.راستش امسال کنکور در پیش دارم و میخواستم بعد از اون این سیستم رو تهیه کنم.سیستم فعلیم به دلیل خرابی هارد دیسک کار نمیکنه و البته زمان هم برای کار کردن باهاش ندارم!
مشخصات
قصد متمرکزی برای سیستم جدید ندارم راستش.بعضا بازی و فیلمبرداری از آن.ادیت ویدیو.فتوشاپ هر از گاهی در حد یک ساعت ساخت thumbnail برای یوتیوب.و...
قصد اصلی من این بود که در مدت کمتر از یک سال،یکی یکی قطعات این سیستم رو تهیه کنم و بعد از تکمیل شدن و اسمبل، از کیس استفاده کنم.اپدیت بودن قطعات اصلا برام مهم نیست چون همین سیستم خودش واقعا برای من کافی و در حد نیازم هست.

SajjadKhati
28-04-20, 18:40
مشخصات

کارتون چندان سنگین نیست .
یه گزینه اینه که میتونین همین سیستم فعلی تون را ارتقاء بدین .

بعد از کنکور که اصلا موجودی و قیمت قطعات معلوم نیست چجوری بشه .
قیمت ها روز به روز داره بالاتر میره . موجودی هم روز به روز و هفته به هفته تغییر میکنه .

همون موقع که میخواید سیستم تهیه کنید (نهایتا یک هفته ی قبل اش) ، اطلاع بدید .

Mr.Hero.118
28-04-20, 18:51
کارتون چندان سنگین نیست .
یه گزینه اینه که میتونین همین سیستم فعلی تون را ارتقاء بدین .

بعد از کنکور که اصلا موجودی و قیمت قطعات معلوم نیست چجوری بشه .
قیمت ها روز به روز داره بالاتر میره . موجودی هم روز به روز و هفته به هفته تغییر میکنه .

همون موقع که میخواید سیستم تهیه کنید (نهایتا یک هفته ی قبل اش) ، اطلاع بدید .

حق با شماست.در واقع باید بگم این سیستم رو یکبار در سال 89 خریداری شده با مشخصات زیر
motherboard:asus p5kpl-se
cpu:intel e5200
ram:2GB Kingston
hard disk:250 gb (همین هاردی که سوخته!)
graphic card:nvidia geforce 9400gt
.و در سال 94 اپگرید شده به سیستم فعلی.فقط هارد و کیس اپگرید نشده که اونم (هارد) سوخته.
قصد داشتم سیستم فعلی رو برای برادرم کنار بگدارم و برای خودم لپ تاپ بگیرم.که به دلیل فشار کاری،استهلاک قطعات لپ تاپ و کاهش عمر اون و مسئله نیاز به شارژ شدن لپ تاپ،ترغیب به خرید کیس شدم.قبل از خرید،حتما به شما خبر میدهم.به نظر شما دیجی کالا برای این کار مناسب تر هست یا سایت هایی مثل لیون کامپیوتر و مقداد ای تی و...؟

SajjadKhati
28-04-20, 19:15
حق با شماست.در واقع باید بگم این سیستم رو یکبار در سال 89 خریداری شده با مشخصات زیر
motherboard:asus p5kpl-se
cpu:intel e5200
ram:2GB Kingston
hard disk:250 gb (همین هاردی که سوخته!)
graphic card:nvidia geforce 9400gt
.و در سال 94 اپگرید شده به سیستم فعلی.فقط هارد و کیس اپگرید نشده که اونم (هارد) سوخته.
قصد داشتم سیستم فعلی رو برای برادرم کنار بگدارم و برای خودم لپ تاپ بگیرم.که به دلیل فشار کاری،استهلاک قطعات لپ تاپ و کاهش عمر اون و مسئله نیاز به شارژ شدن لپ تاپ،ترغیب به خرید کیس شدم.قبل از خرید،حتما به شما خبر میدهم.به نظر شما دیجی کالا برای این کار مناسب تر هست یا سایت هایی مثل لیون کامپیوتر و مقداد ای تی و...؟

لیون کامپیوتر به نظرم هم به روزتر هه و هم تنوع بیشتری داره.

هاردتون اگه بدسکتور نرم افزاری داشته باشه و شدید نباشه ، احتمال داره رفع بشه.
اگه خواستین بدسکتورگیری کنید ، بگین نرم افزارهایی را معرفی کنم

Mr.Hero.118
28-04-20, 19:20
لیون کامپیوتر به نظرم هم به روزتر هه و هم تنوع بیشتری داره.

هاردتون اگه بدسکتور نرم افزاری داشته باشه و شدید نباشه ، احتمال داره رفع بشه.
اگه خواستین بدسکتورگیری کنید ، بگین نرم افزارهایی را معرفی کنم

ممنونم از لطفتون ولی دیگه بهش امیدی نیست با چندین برنامه از قبیل hdd guardian,hdd low level format tool,hdd regeneration و چند برنامه از سری ease us تست کردم نشد.اخرش با باز کردن هارد متوجه شدیم هد مشکل پیدا کرده.با تعویض هد هم مشکل حل نشد.طبیعی بود ضربه خیلی بدی خورده بود هارد بیچاره.ظرفیتش هم قابل توجه نیست.جای شکرش باقیه اطلاعات خاصی توش ذخیره نکرده بودم.
گارانتی و شرایط ارسال و پشتیبانی لیون کامپیوتر چطوره؟میشه یکم توضیح بدید؟
با تشکر فراوان.

SajjadKhati
28-04-20, 23:49
ممنونم از لطفتون ولی دیگه بهش امیدی نیست با چندین برنامه از قبیل hdd guardian,hdd low level format tool,hdd regeneration و چند برنامه از سری ease us تست کردم نشد.اخرش با باز کردن هارد متوجه شدیم هد مشکل پیدا کرده.با تعویض هد هم مشکل حل نشد.طبیعی بود ضربه خیلی بدی خورده بود هارد بیچاره.ظرفیتش هم قابل توجه نیست.جای شکرش باقیه اطلاعات خاصی توش ذخیره نکرده بودم.
گارانتی و شرایط ارسال و پشتیبانی لیون کامپیوتر چطوره؟میشه یکم توضیح بدید؟
با تشکر فراوان.

نمیدونم . برای اطلاعات بیشتر ، میتونین با شماره تماسی که توی سایت شون هست ، تماس بگیرید .
هر قطعه ، ضمانت شرکت جداگانه و مخصوص خودش را داره .

DATAFARZIN
06-05-20, 12:00
بهترین سیستم‌های کامپیوتری پیشنهادی بر اساس قیمت و کاربرد (اردیبهشت 99) (Only the registered members can see the link)

نکته مهم نیاز خود شماست
اون مواردی که باعث مردد شدن شماست آیا واقعا بهش نیاز دارین و یا براتون مهم هست یا خیر