PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپ تاپ

Ali195
13-04-20, 14:20
سلام دوستان. دوستی می خواد لپ تاپ بگیره.لطفا یه لپ تاپ مناسب و میان رده معرفی کنید که قابلیت اجرای برنامه matlab و نرم افزارهای معمول مهندسی رو داشته باشه.و اگر بخوام برای این نیاز کیس جمع کنم کیس با چه کانفیگی پیشنهاد می کنید تا ببینم ما به التفاوت قیمت کیس ولپ تاپ چقدر هست که ببینم ارزش داره از مزایای پرتابل بودن صرف نظر و کیس تهیه کنم

SajjadKhati
14-04-20, 12:51
سلام دوستان. دوستی می خواد لپ تاپ بگیره.لطفا یه لپ تاپ مناسب و میان رده معرفی کنید که قابلیت اجرای برنامه matlab و نرم افزارهای معمول مهندسی رو داشته باشه.و اگر بخوام برای این نیاز کیس جمع کنم کیس با چه کانفیگی پیشنهاد می کنید تا ببینم ما به التفاوت قیمت کیس ولپ تاپ چقدر هست که ببینم ارزش داره از مزایای پرتابل بودن صرف نظر و کیس تهیه کنم

سلام
چون پیگیر مدل های لپتاپ نبودم ، خیلی طول میکشه بگردم . بنابراین جزئیات قطعات که لازم هست را میگم و پیگیر هر نوع لپتاپ با این جزئیات باشید .

برای matlab 2019 ، طبق سایت اش ، به قطعات زیر لازم دارین :

حداقل :

پردازنده :
i3 (منظورم پردازنده ی 2 هسته ای هست)

رم :
4 گیگ

------------------------------------

پیشنهاد شده :

پردازنده :
i5 (پردازنده ی 4 هسته ای 4 نخ)

رم :
8 گیگ
در عالی ترین مورد ، 16 گیگ

یه ssd 120 GB

کارت گرافیک nvidia 1gb به روز

AMD>INTEL
14-04-20, 13:08

سلام بودجتون را ذکر کنید .

Ali195
14-04-20, 13:23
سلام بودجتون را ذکر کنید .
بین 10 تا 15 میلیون

AMD>INTEL
14-04-20, 16:24
بین 10 تا 15 میلیون

یک توضیح مختصر میدم با این بودجه لپتاپ هم بخرید با توجه به قیمت دلار در حال حاضر مدل خیلی مطلوبی نمیتونید بخرید به نظرم خرید یک سیستم میتونه خیلی منطقی باشه مخصوصا امکان ارتقا در آینده هم باید در نظر بگیرید

پیشنهاد میکنم یک سیستم با APU های سری 3 رایزن تهیه کنید بعدا میتونید گرافیک هم تهیه کنید
CPU RYZEN 5 3400G
MAIN MSI B450 GAMING PLUS MAX
RAM 2* 8GB CRUCIAL 2400
POWER GREEN 4OOW ECO
CASE GREEN AVA
SSD 240GB WD GREEM
HDD 2TB WD BLUE
به دلیل قیمت بالای پاور ها مدل 400 وات رو نوشتم . اگر امکانش رو دارید مدل 550 وات سری UK بگیرید که بعد میتونید گرافیک هم اضافه کنید

Ali195
14-04-20, 16:58
اقا امید ممنون از راهنماییتون.اگر میشه با این بودجه حالا تا 16 تومان یکی دو تا مدل لپ تاپ معرفی کنید که کار راه انداز باشه شاید بخاطر نیاز به جابجایی به لپ تاپ احتیاج داشته باشن.و همچنین لپ تاپی که از نظر شما مطلوب باشه چه مدل و یا کانفیگی هست ایا با سه یا چهار تومان افزایش بودجه میشه بهش رسید.و این apu رایزن که معرفی کردین توانای اجرای نرم افزار matlab رو داره

AMD>INTEL
14-04-20, 17:55
اقا امید ممنون از راهنماییتون.اگر میشه با این بودجه حالا تا 16 تومان یکی دو تا مدل لپ تاپ معرفی کنید که کار راه انداز باشه شاید بخاطر نیاز به جابجایی به لپ تاپ احتیاج داشته باشن.و همچنین لپ تاپی که از نظر شما مطلوب باشه چه مدل و یا کانفیگی هست ایا با سه یا چهار تومان افزایش بودجه میشه بهش رسید.و این apu رایزن که معرفی کردین توانای اجرای نرم افزار matlab رو داره

بله این APU بسیار قوی هست . برای شخصی که 3DMAX هم کار میکرده توصیه کرده بودم و راضی بودند .

خواهش میکنم
Acer Aspire VX5-591G-710B - 15 inch
قیمت 16 تومن
-------------
Acer Aspire 3 A315-55G-79LN -15

این مدل محدوده 12.800
ارتقا رم به 16 گیگ و خرید یک SSD یک ترابایت تبدیلش میکنه به دستگاه عالی
هم از نظر سرعت هم از نظر میزان شارژدهی
چون SSD سرعت ویندوز را افزایش میده و روی نگه داشتن شارژ باتری هم موثره

Ali195
14-04-20, 23:10
اقا امید تصمیم گرفتم همین لپ تاپ ایسر مدل Acer Aspire 3 A315-55G-79LN رو که معرفی کردین خریداری کنم.ایا پردازنده گرافیکش geforce mx230 باشه قابل اتکا هست؟ و یه مورد دیگه "به یک لپ تاپ مدل acer Aspire 3 A315-55G-5850 برخورد کردم که مشخصات تقریبا یکسانی با لپ تاپ قبلی داره و حدود 1.5 میلیون ارزونتره و یک مزیت که نسبت به اون یکی داره این هست که رزولوشن full hd داره اون یکی رزولوشن hd داره اما عیبی که داره این هست که پردازندش i5 نسل دهم هست و اون یکی i7 نسل دهم.در واقع رزولوشن بهتری داری داره اما پردازندش ضعیفتره و کمی ارزونتره.

Only the registered members can see the linkدر مقایسه ای که انجام دادم تفاوت زیادی بین i5 و i7 ندیدم.حالا نظر شما چی هست این بنچمارک معتبره. کدوم رو خریداری کنم.

AMD>INTEL
15-04-20, 09:28
اقا امید تصمیم گرفتم همین لپ تاپ ایسر مدل Acer Aspire 3 A315-55G-79LN رو که معرفی کردین خریداری کنم.ایا پردازنده گرافیکش geforce mx230 باشه قابل اتکا هست؟ و یه مورد دیگه "به یک لپ تاپ مدل acer Aspire 3 A315-55G-5850 برخورد کردم که مشخصات تقریبا یکسانی با لپ تاپ قبلی داره و حدود 1.5 میلیون ارزونتره و یک مزیت که نسبت به اون یکی داره این هست که رزولوشن full hd داره اون یکی رزولوشن hd داره اما عیبی که داره این هست که پردازندش i5 نسل دهم هست و اون یکی i7 نسل دهم.در واقع رزولوشن بهتری داری داره اما پردازندش ضعیفتره و کمی ارزونتره.

Only the registered members can see the linkدر مقایسه ای که انجام دادم تفاوت زیادی بین i5 و i7 ندیدم.حالا نظر شما چی هست این بنچمارک معتبره. کدوم رو خریداری کنم.

بله نیازهای شما رو کاور میکنه .
ببنید خودم نظر مثبت کاملی به پردازنده های نسل دهم اینتل ندارم . درجا زدند ولی این پردازنده برای کار شما کفایت میکنه
فقط توصیه من را جدی بگیرید رم و SSD واقعا نیازه . SSD روی سرعت لپتاپ معجزه میکنه مخصوصا سامسونگ 860 EVO

Ali195
15-04-20, 11:53
پس همون لپ تاپ i5 رو تهیه می کنم. فکر می کردمi7 هسته های بیشتری نسبت به i5 داره.فقط چون گفتین نظر مثبتی نسبت به پردازنده های نسل ده ندارین . آیا نسبت به نسلهای اخیر تغییر خاصی نکردن و یا اینکه کارایی کمتری دارن.اگر لپ تاپ با پردازنده نسل قبلی و کانفیگ مناسب تر نسبت به این لپ تاپ سراغ دارین لطفاً معرفی کنید

AMD>INTEL
15-04-20, 13:06
پس همون لپ تاپ i5 رو تهیه می کنم. فکر می کردمi7 هسته های بیشتری نسبت به i5 داره.فقط چون گفتین نظر مثبتی نسبت به پردازنده های نسل ده ندارین . آیا نسبت به نسلهای اخیر تغییر خاصی نکردن و یا اینکه کارایی کمتری دارن.اگر لپ تاپ با پردازنده نسل قبلی و کانفیگ مناسب تر نسبت به این لپ تاپ سراغ دارین لطفاً معرفی کنید

اینتل به دور تکرار افتاده تا تغییرات اساسی تو ریز معماری و لیتوگرافی های پردازنده هاش نده عملا رقابت خوبی با amd نمیتواند انجام بدهد .

- - - Updated - - -

اینتل به دور تکرار افتاده تا تغییرات اساسی تو ریز معماری و لیتوگرافی های پردازنده هاش نده عملا رقابت خوبی با amd نمیتواند انجام بدهد .

Ali195
17-04-20, 09:32
آقا امید دیروز‌‌ توی بازار کامپیوتر به یه لپ تاپ گیمینگ برخوردم با پردازنده amd مدل لپ تاپ Acer Nitro 5 AN515-41-F6UH بود.ظاهر خوبی داشت و قیمتش هم دور و بر سیزده میلیون بود.حالا من نمی دونم در باطن هم خوب هست یا نه،به روز هست و یا اینکه قدیمی شده.نظرتون در موردش چی هست

AMD>INTEL
17-04-20, 15:14
آقا امید دیروز‌‌ توی بازار کامپیوتر به یه لپ تاپ گیمینگ برخوردم با پردازنده amd مدل لپ تاپ Acer Nitro 5 AN515-41-F6UH بود.ظاهر خوبی داشت و قیمتش هم دور و بر سیزده میلیون بود.حالا من نمی دونم در باطن هم خوب هست یا نه،به روز هست و یا اینکه قدیمی شده.نظرتون در موردش چی هست

نه این مدل رو توصیه نمیکنم . رییزمعماری این پردازنده با هسته رایزن متفاوته و تو تست ها عملکرد جالبی نداره

Ali195
17-04-20, 16:45
با بودجه ۱۴ تا ۱۵میلیون چه لپ تاپی پیشنهاد می کنید که صفحه نمایش ips و رزولوشن full hd داشته باشه.