PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای لپتاپ بالا میره طبیعی هست؟

variable
07-04-20, 13:24
به نظر شما این وضعیت برای دمای CPU لپتاپ من منطقی هست ؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)23404

من هم به خاطر این دمای لپتاپ ، که زیر دست چپم داغ میشه و البته سطح زیر فن که دست میزنم خیلی داغ میشه به حدی که باید دستم رو بردارم .
چندماه پیش بود که فن رو کامل عوض کردم. و خمیر سیلیکون تازه زدم.
البته سعی کردم با نرم افزار hwinfo سرعت فن رو رو حداکثر ثابت کنم که الان این عکسهای بالا نتیجه اش شده .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
07-04-20, 15:35
به نظر شما این وضعیت برای دمای CPU لپتاپ من منطقی هست ؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)23404

من هم به خاطر این دمای لپتاپ ، که زیر دست چپم داغ میشه و البته سطح زیر فن که دست میزنم خیلی داغ میشه به حدی که باید دستم رو بردارم .
چندماه پیش بود که فن رو کامل عوض کردم. و خمیر سیلیکون تازه زدم.
البته سعی کردم با نرم افزار hwinfo سرعت فن رو رو حداکثر ثابت کنم که الان این عکسهای بالا نتیجه اش شده .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سلام دستگاهتون چیه ؟
از چه خمیری استفاده کردید ؟
فن جایگزین دقیقا مشابه هست ؟

variable
07-04-20, 17:50
سلام دستگاهتون چیه ؟
از چه خمیری استفاده کردید ؟
فن جایگزین دقیقا مشابه هست ؟
الان وضعیت فن من این هست :
23407
لپتاپ دل اینسپایرون 5110
فن از نظر ظاهری دقیقا همون شکل اصلی بود. اما بعد از نصب یه مشکلی داشتم که مرتب صدا و دور فن زیاد میشد . بعد می افتاد.و این اتفاق مرتب تو هر دوثانیه تکرار میشد... مجبور شدم. یک کاچو به ارتفاع تقریبا پتج سانت بزارم تا، عقب لپتاپ رو بالا بیارم.

سیلیکنی که هم گرفتم این هست :

23406

AMD>INTEL
07-04-20, 19:12
الان وضعیت فن من این هست :
23407
لپتاپ دل اینسپایرون 5110
فن از نظر ظاهری دقیقا همون شکل اصلی بود. اما بعد از نصب یه مشکلی داشتم که مرتب صدا و دور فن زیاد میشد . بعد می افتاد.و این اتفاق مرتب تو هر دوثانیه تکرار میشد... مجبور شدم. یک کاچو به ارتفاع تقریبا پتج سانت بزارم تا، عقب لپتاپ رو بالا بیارم.

سیلیکنی که هم گرفتم این هست :

23406

این خمیرها موثر نیست . واقعا بی کیفیت هستند در نتیجه به دلیل عدم کیفیت انتقال حرارت سطح پردازنده به هیت سینک ها درست انجام نمیشه

variable
08-04-20, 18:57
این خمیرها موثر نیست . واقعا بی کیفیت هستند در نتیجه به دلیل عدم کیفیت انتقال حرارت سطح پردازنده به هیت سینک ها درست انجام نمیشه
خیلی متشکرم. پس می فرمایید که باید خمیرش عوض بشه . مارک خاصی رو پیشنهاد میکنید؟

AMD>INTEL
08-04-20, 20:19
خیلی متشکرم. پس می فرمایید که باید خمیرش عوض بشه . مارک خاصی رو پیشنهاد میکنید؟

بله DEEP COOL Z5 یا کولر مستر یا نوکوتا ببنید از برندهای معتبر چی در بازار پیدا میشه
اون مشکل قرار گرفتن فن هم باید درستش کنید .

variable
27-04-20, 17:55
بله DEEP COOL Z5 یا کولر مستر یا نوکوتا ببنید از برندهای معتبر چی در بازار پیدا میشه
اون مشکل قرار گرفتن فن هم باید درستش کنید .
سلام . خمیر سیلیکوون گرفتم و دوباره زدم .و فن رو هم مطمئنم که خوب بستم.
بعد از نزدیک به 18 ساعت .
یعنی چند دقیقه قبل از اینکه این متن رو بنویسم. تعداد پنجره های باز کروم زیاد بود و
رو برنامه سنسوری که دما رو نشونه میده . دمای 98 رو دیدم و بعد سیستم خاموش شد.

تو این سه تصویر. ناحیه دایره قرمز جایی هست که خیلی داغ میشه .( زیر دست چپم زیر کیبرد و کنار تاچ پد هست)
ناحیه زرد چیپست که سلیکیون دوباره زدم .
و ناحیه ابی هم که سی پی یو هست .
لپتاپ : دل اینسپایرون 5110
به نظرتون جدی هست مشکل از چی باید به تعمیرکار نشون بدم؟
این دما به قطعات اسیب نمیزنه ؟

23451
23452
23453

AMD>INTEL
27-04-20, 17:59
سلام . خمیر سیلیکوون گرفتم و دوباره زدم .و فن رو هم مطمئنم که خوب بستم.
بعد از نزدیک به 18 ساعت .
یعنی چند دقیقه قبل از اینکه این متن رو بنویسم. تعداد پنجره های باز کروم زیاد بود و
رو برنامه سنسوری که دما رو نشونه میده . دمای 98 رو دیدم و بعد سیستم خاموش شد.

تو این سه تصویر. ناحیه دایره قرمز جایی هست که خیلی داغ میشه .( زیر دست چپم زیر کیبرد و کنار تاچ پد هست)
ناحیه زرد چیپست که سلیکیون دوباره زدم .
و ناحیه ابی هم که سی پی یو هست .
لپتاپ : دل اینسپایرون 5110
به نظرتون جدی هست مشکل از چی باید به تعمیرکار نشون بدم؟
این دما به قطعات اسیب نمیزنه ؟

23451
23452
23453
سلام
اون که با قرمز مشخص کردید چیپست مادربرد هست .
این مورد که خاموش میشه اور هیت هست
آیا هم بر روی پردازنده و هم روی چیپ گرافیکی خمیر زدید ؟
خمیر حرارتی چی تهیه کردید ؟
گاهی بعد از چندین سال هیت پایپ ها هم قابلیت صحیح انتقال حرارت رو از دست میدهند .
بهتره هیت سینک و فن هر دو عوض شوند .