PDA

مشاهده نسخه کامل : Q9550 / RX 570 or GTX 1050TI

Epicenter
27-03-20, 12:37
سلام من یه سیستم بستم با مشخصات زیر؛

Q9550 2.83GHz
RAM 8GB DDR3 1333MHZ
PSU GREEN 480W
SSD 128 Silicon Power
1TB WD Blue

مادربرد آپشن اورکلاک نداره و خودمم همینطور :/

یه گرافیک خوب میخوام براش بگیرم که حداقل ۴۰ تا فریم بده تو گیم های جدید مثل پابجی، فورتنایت، جی تی ای وی، رزیدنت اویل ۲ ریمیک و اینا با گلوگاه پایین.

RX 570 الان دو میلیون و نیم هستش هشت گیگ و پاورم میتونه باهاش کنار بیاد. فقط موندم که به درد میخوره باهاش گیم های مال سال 2015 یا قدیمی تر رو بازی کرد و همچنین ظبطشون کرد؟ من زیاد از AMD خوشم نمیاد حقیقتش و تا حالا نداشتم ولی شنیدم که باگ داره برا ظبط گیم و اینا زیاد به کار نمیاد...

GTX 1050TI هم که خداروشکر با وضعیت بسیار نایس بازار قیمتش سه و دویسته. قدرتش هم که کمتره ولی از لحاظ مطمعن بودن برا ظبط و اینا خیالم راحته چون shadowplay داره...من خودم شخصا دوست داشتم اینو بگیرم ولی چون قیمتش بالاس و از rx ضعیف تره.... :)

کدومش به نظر شما بهترین انتخابه؟

AMD>INTEL
27-03-20, 13:06

Q9550 2.83GHz
RAM 8GB DDR3 1333MHZ
PSU GREEN 480W
SSD 128 Silicon Power
1TB WD Blue

یه گرافیک خوب میخوام براش بگیرم که حداقل ۴۰ تا فریم بده تو گیم های جدید مثل پابجی، فورتنایت، جی تی ای وی، رزیدنت اویل ۲ ریمیک و اینا با گلوگاه پایین.

RX 570 الان دو میلیون و نیم هستش هشت گیگ و پاورم میتونه باهاش کنار بیاد. فقط موندم که به درد میخوره باهاش گیم های مال سال 2015 یا قدیمی تر رو بازی کرد و همچنین ظبطشون کرد؟ من زیاد از AMD خوشم نمیاد حقیقتش و تا حالا نداشتم ولی شنیدم که باگ داره برا ظبط گیم و اینا زیاد به کار نمیاد...

GTX 1050TI هم که خداروشکر با وضعیت بسیار نایس بازار قیمتش سه و دویسته. قدرتش هم که کمتره ولی از لحاظ مطمعن بودن برا ظبط و اینا خیالم راحته چون shadowplay داره...من خودم شخصا دوست داشتم اینو بگیرم ولی چون قیمتش بالاس و از rx ضعیف تره.... :)

سلام
RX 570 و 1050 TI برای این پردازنده مناسب نیست . چون این پردازنده برای این کارت گرافیک ها گلوگاه میشه
گزینه های مناسب برای شما مثل GEFORCE 750 Ti و RX 550 هست .

Epicenter
28-03-20, 10:29
gtx 750ti رو میگیرم پس، فقط از کجا میتونم تهیه کنم؟؟ یه فروشگاه معتبر که لوازم دست دوم بفروشه سراغ دارین؟

AMD>INTEL
28-03-20, 10:41
gtx 750ti رو میگیرم پس، فقط از کجا میتونم تهیه کنم؟؟ یه فروشگاه معتبر که لوازم دست دوم بفروشه سراغ دارین؟

سایت ایسام را چک کنید
همچنین کانال زیر

Only the registered members can see the link

Epicenter
28-03-20, 10:46
به این مدل میتونم اعتماد کنم؟؟

AMD>INTEL
28-03-20, 11:46
به این مدل میتونم اعتماد کنم؟؟

سلام اعتماد سازی را با فروشنده انجام بدید . خرید ایسام مشخصه . شما تا تست نکنید و تایید نکنید پول به فروشنده واریز نمیشه

SajjadKhati
28-03-20, 11:55

Q9550 2.83GHz
RAM 8GB DDR3 1333MHZ
PSU GREEN 480W
SSD 128 Silicon Power
1TB WD Blue

سلام
اول اینکه دقت کنید که این طور نیست که در بازی ای ، پردازنده ای با گرافیکی گلوگاه بشه یا نشه .
به عبارت دیگه ، این کاملا به بازی بستگی داره که در چه تنظیماتی از بازی ، به چه حد قطعاتی نیاز داره . هر چی که از محدوده ی اون قطعات پایین تر باشه ، قطعا میزان عملکرد پایین تر میاد .
به عبارتی دیگه ، ممکنه یه بازی ، در تنظیمات خاص ، مثلا به یه پردازنده با 4 هسته (تا فرکانس 2.8 و در حد کارایی پردازنده ی شما) و یه گرافیک gtx 1660 ti و رم 8 گیگ نیاز داشته باشه . در این صورت ، گرافیک gtx 1660 ti برای اون بازی و در اون تنظیمات ، در سیستم شما ، نه تنها گلوگاه نیست ، بلکه نیاز هم هست .

در کل منظورم این هست که نمیشه چشم بسته گفت که چه گرافیکی برای چه پردازنده و چه سیستمی ، گلوگاه میشه یا نمیشه (هر چند ، حدودی میشه گفت) . بلکه باید بازی و تنظیماتش را برای خودتون مشخص کنید و بعد گرافیک مورد نظر در اون بازی ها را انتخاب کنید .

توی بازی هایی که لیست کردین ، سیستم تون (مخصوصا پردازنده تون) و گرافیکی که میخواین انتخاب کنین (gtx 750 ti 2gb) ، جوابگوی بازی های pubg و RESIDENT EVIL 2 ، حتی در پایین ترین تنظیمات هم نیستند .
برای این بازی در پایین ترین تنظیم ، به پردازنده ی i5 (حداقل نسل دوم core i اینتل یا نسل های بالاتر) و همچنین به گرافیک gtx 1050ti 4gb نیاز هست (اینها ، در تنظیمات حداقل در این دو بازی ، نیاز هستند)

Epicenter
28-03-20, 11:55
سلام
اول اینکه دقت کنید که این طور نیست که در بازی ای ، پردازنده ای با گرافیکی گلوگاه بشه یا نشه .
به عبارت دیگه ، این کاملا به بازی بستگی داره که در چه تنظیماتی از بازی ، به چه حد قطعاتی نیاز داره . هر چی که از محدوده ی اون قطعات پایین تر باشه ، قطعا میزان عملکرد پایین تر میاد .
به عبارتی دیگه ، ممکنه یه بازی ، در تنظیمات خاص ، مثلا به یه پردازنده با 4 هسته (تا فرکانس 2.8 و در حد کارایی پردازنده ی شما) و یه گرافیک gtx 1660 ti و رم 8 گیگ نیاز داشته باشه . در این صورت ، گرافیک gtx 1660 ti برای اون بازی و در اون تنظیمات ، در سیستم شما ، نه تنها گلوگاه نیست ، بلکه نیاز هم هست .

در کل منظورم این هست که نمیشه چشم بسته گفت که چه گرافیکی برای چه پردازنده و چه سیستمی ، گلوگاه میشه یا نمیشه (هر چند ، حدودی میشه گفت) . بلکه باید بازی و تنظیماتش را برای خودتون مشخص کنید و بعد گرافیک مورد نظر در اون بازی ها را انتخاب کنید .

توی بازی هایی که لیست کردین ، سیستم تون (مخصوصا پردازنده تون) و گرافیکی که میخواین انتخاب کنین (gtx 750 ti 2gb) ، جوابگوی بازی های pubg و RESIDENT EVIL 2 ، حتی در پایین ترین تنظیمات هم نیستند .
برای این بازی در پایین ترین تنظیم ، به پردازنده ی i5 (حداقل نسل دوم core i اینتل یا نسل های بالاتر) و همچنین به گرافیک gtx 1050ti 4gb نیاز هست (اینها ، در تنظیمات حداقل در این دو بازی ، نیاز هستند)
آره ولی من خیلی وقت نیست که LGA 775 گرفتم و حالا حالاها نمیتونم تغییر اساسی بدم. سوال مهمی که برام پیش اومده اینه که اگر یه گرافیک خوب بگیرم و تنظیمات رو medium کنم میتونم به فریمی که میخوام برسم ؟

مثلا تو re2 remake, اگر 750 رو بگیرم رو high بزارم تقریبا 35 تا میده, اونجوری که تو یوتیوب دیدم البته... اما با 1050ti فریم بیشتری دیدم با همون تنظیمات high ولی زیاد تیک تیکی میشد بازی, منظورم همون stutter هست

من زیاد نمیخوام هزینه کنم ولی دوست دارم یه چیزی بگیرم که کم کمش 30 فریم رو تو بازیای سال 2015 به قبل رو بده. من زییاد طرفار بازیای جدید نیستم, حقیقت شاید اصلا re2 رو هم بازی نکنم. ولی چون تو یوتیوب میبینم که گرافیکش بالاس یجورایی کارت گرافیکم رو با اون مقایسه میکنم. بازی هایی که حتما پلی میدم اینا هستن.

GTA V - SAMP - LEFT 2 DEAD 2 و کلا بازی هایی تو این مایه ها. 750ti تو gta v 60 فریم میده اونجوری که تو یوتیوب دیدم. اون دوتا هم که اصن حساب نمیشن چون با گرافیک بد هم بازی کردم و زیاد افت فریمی نداشتن.

من چند تا گرافیک دیگه هم دیدم ولی نمیدونم که اونا بهترن یا 750ti.

مثلا این

قدرتش رو سرچ کردم دیدم بیشتر از 750 هستش ولی دوباره پای پردازنده میاد بالا.

کلا به نظرتون ارزش داره خرج کنم یه گرافیک بهتر بگیرم؟ تو بازیای قدیمی تر تغییری داره نسبت به 750 یا نه؟ مثلا اگر 1050ti یا 660ti بگیرم تغیری ایجاد میشه یا اصن ارزش نداره؟؟ :1. (12):

AMD>INTEL
28-03-20, 13:17
آره ولی من خیلی وقت نیست که LGA 775 گرفتم و حالا حالاها نمیتونم تغییر اساسی بدم. سوال مهمی که برام پیش اومده اینه که اگر یه گرافیک خوب بگیرم و تنظیمات رو medium کنم میتونم به فریمی که میخوام برسم ؟

مثلا تو re2 remake, اگر 750 رو بگیرم رو high بزارم تقریبا 35 تا میده, اونجوری که تو یوتیوب دیدم البته... اما با 1050ti فریم بیشتری دیدم با همون تنظیمات high ولی زیاد تیک تیکی میشد بازی, منظورم همون stutter هست

من زیاد نمیخوام هزینه کنم ولی دوست دارم یه چیزی بگیرم که کم کمش 30 فریم رو تو بازیای سال 2015 به قبل رو بده. من زییاد طرفار بازیای جدید نیستم, حقیقت شاید اصلا re2 رو هم بازی نکنم. ولی چون تو یوتیوب میبینم که گرافیکش بالاس یجورایی کارت گرافیکم رو با اون مقایسه میکنم. بازی هایی که حتما پلی میدم اینا هستن.

GTA V - SAMP - LEFT 2 DEAD 2 و کلا بازی هایی تو این مایه ها. 750ti تو gta v 60 فریم میده اونجوری که تو یوتیوب دیدم. اون دوتا هم که اصن حساب نمیشن چون با گرافیک بد هم بازی کردم و زیاد افت فریمی نداشتن.

مثلا این

کلا به نظرتون ارزش داره خرج کنم یه گرافیک بهتر بگیرم؟ تو بازیای قدیمی تر تغییری داره نسبت به 750 یا نه؟ مثلا اگر 1050ti یا 660ti بگیرم تغیری ایجاد میشه یا اصن ارزش نداره؟؟ :1. (12):

مانیتور شما اگر hd هست . همین 750 ti جوابگو شما هست .
بهترین انتخاب شما با این مشخصات سیستم همین گرافیک هست
با توجه به سیستمتون

SajjadKhati
28-03-20, 14:15

گفتم دیگه .
کاملا بسته به بازی ای که میکنید داره . باید قطعات مورد نیاز اون بازی را ببینید .

ببخشید . من چون قند شکن نداشتم ، مشخصات بازی های pubg و resident evil 2 remake را از سایت های دیگه دیدم چون سایت اصلی شون تقریبا فیل*تر بود. حالا درست گفتن اما چون مشخصات دقیق بازی را ندادن (یعنی نگفتن اون سیستمی که برای تنظیمات حداقل بازی که گفتن ، برای چه ریزولیشن ای هست و حداقل و حداکثر فریمی که در اون تنظیمات میده چقدر هست) ، من هم اطلاعاتی که دادم ، طبق همون سایت ها چون مشخصات کامل را ندادن ، کلی گفتم .

سایت های دیگه هم همون قطعات را ارائه دادن . هر چند ، بیشتر اوقات ، در سایت اصلی هم اشاره ی دقیقی به جزئیات کامل نمیشه . البته حق دارند چون در هر لحظه از بازی ، بسته به شرایط مختلف ، هر لحظه ، نیازِ به هر قطعه ، متفاوت خواهد بود . در یه لحظه ممکنه پردازنده ی بیشتری طلب کنه و در لحظه ی بعد گرافیک و در لحظه ی بعد ، رم و گاها چندین مورد با هم .

توی چند سایت دیگه که اون ها هم معتبر هستند ، اما جزئیات بیشتری را دادن ، نتیجه به این منوال هست که در لینک های زیر میبینید :

GTX 750 Ti with Q9550 1080p, 1440p, Ultrawide, 4K benchmarks at High Quality - GPUCheck United States / USA (Only the registered members can see the link)

Can I run Resident Evil 2 with GTX 750 Ti and Intel Core2 Quad Q9550 @ 2.83GHz at High Quality ? 1080p, 1440p, Ultrawide, 4K Performance Benchmarks - GPUCheck United States / USA (Only the registered members can see the link)

این سایت که دقیق ترین جزئیات را نسبت به سایت های دیگه ارائه کرده ، میگه در بازی resident evil 2 remake ، در تنظیمات high و در ریزولیشن فول اچ دی ، با مشخصات سیستم شما ، حداقل 30 و حداکثر 52 فریم میده .
اما باز هم معلوم نیست که چقدر بشه به اطلاعات این سایت ها اعتماد کرد . بالاخره برای هر بازی ، باید به سایت اصلی اش سر زد و مشخصات قطعاتی که میگه را تهیه کرد .

اون تیک تیکی شدن در فیلم ، ممکنه مربوط به فریم پایینِ خود فیلم باشه . قطعا gtx 1050ti از gtx 750 بهتر هه . حدود 40 درصد .

برای بازی های قبل از 2015 ، معمولا مشکلی نیستن و سیستم تون با گرافیک gtx 750ti ، حتی در اغلب موارد ، کاملا کفایت میکنه .
فقط طبق اطلاعات این سایت :

گرافیک سیستم تون ، برای حداقل تنظیماتش کفایت میکنه (اینکه منظورش از حداقل ، 60 فریم یا 30 فریم هست را نمیدونم . اینکه منظورش ریزولیشن 720*1280 هست یا بالاتر را نمیدونم . اینکه منظورش تنظیمات low هست یا middle را نمیدونم) .

مثلا این

گرافیک های قبل از نسل gtx 700 را اصلا پیشنهاد نمیکنم . یعنی پیشنهاد نمیکنم که مدل gtx 660ti بگیرین . هر چند از gtx 750ti بهتر هه اما هم خیلی کارایی بالاتری نداره (22 درصد بهتر هه) اما مصرف بسیار بالایی دارن . همین gtx 660ti مصرف 150 وات مصرف داره (که با اورکلاک کارخونه و کاربر ، قطعا بیشتر از 180 وات میشه حداقل) .
بجای gtx 660ti ، گرافیک gtx 1050 بردارین که (از amd اگه میخواین ، گرافیک rx 560 بردارین که البته 10 درصد از gtx 660ti ضعیف تر هه که میشه با اورکلاک حل کرد) .

ولی برای بازی های قبل از 2015 ، نه . پیشنهاد نمیکنم که گرافیکی بالاتر از gtx 750ti بگیرین . نیاز نیست .
توی بازی های روز که نیاز میشه ، در اغلب موارد پردازنده ی قویتر میخواد که ندارین .

Epicenter
28-03-20, 14:37
باشه ممنون از هر دوتون.:merci: واقعا بهم کمک کردید که انخاب غلطی نداشته باشم. gtx 750ti رو می گیرم. :party: