PDA

مشاهده نسخه کامل : پایین آمدن سرعت هارد

Mu3tang
24-03-20, 20:02
سلام خدمت دوستان.
چند روزی میشه که سرعت هارد ( وسترن 2 ترابایت سبز ) به شدت پایین اومده بطوری که توی بازی تکستچر ها خیلی دیر لود میشن. و وقتی از روی SSD کپی میکنم روی این هارد سرعت به 300kb میرسه.
توی نرم افزار HD tune تست سلامتی که گرفتم یک ارور زرد رنگ داد.
هاردو نو گرفتم و از آبان ماه دارم ازش استفاده میکنم.
ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن که باید چه کار کنم.
باتشکر
این هم عکس تستهایی که گرفتم:
2338023381233822338323384

AMD>INTEL
24-03-20, 20:18
سلام خدمت دوستان.
چند روزی میشه که سرعت هارد ( وسترن 2 ترابایت سبز ) به شدت پایین اومده بطوری که توی بازی تکستچر ها خیلی دیر لود میشن. و وقتی از روی SSD کپی میکنم روی این هارد سرعت به 300kb میرسه.
توی نرم افزار HD tune تست سلامتی که گرفتم یک ارور زرد رنگ داد.
هاردو نو گرفتم و از آبان ماه دارم ازش استفاده میکنم.
ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن که باید چه کار کنم.
باتشکر
این هم عکس تستهایی که گرفتم:
2338023381233822338323384

سلام
9 تا سکتور ضعیف دارید . مشکل نوسان و این مسئله کندی با روشی که میگم قابل حل هست . باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید بعد با استفاده از hiren boot cd و برنامه power max هارد را zero fill کنید .احتمال زیاد مشکل کندی برطرف میشه .

Mu3tang
24-03-20, 21:09
سلام
9 تا سکتور ضعیف دارید . مشکل نوسان و این مسئله کندی با روشی که میگم قابل حل هست . باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید بعد با استفاده از hiren boot cd و برنامه power max هارد را zero fill کنید .احتمال زیاد مشکل کندی برطرف میشه .

من تست Error scan با حالت آروم گرفتم که الان تو این حالت دو تا ارورر داده. البته اسکنش هنوز تموم نشده .

23385
با این اوصاف باز هم احتمال میره که درست بشه یا باید قید هاردو بزنم؟ و ممکنه بدتر هم بشه؟

و اینکه با هر دو نرم افزاری که فرمودید من فرمت کنم یا با یکیش مثلا هیرن بوت کفایت میکنه. چون power max پیدا نکردم.

علت اینکه هارد اینجوری میشه چیه؟

AMD>INTEL
24-03-20, 21:15
من تست Error scan با حالت آروم گرفتم که الان تو این حالت دو تا ارورر داده. البته اسکنش هنوز تموم نشده .

23385
با این اوصاف باز هم احتمال میره که درست بشه یا باید قید هاردو بزنم؟ و ممکنه بدتر هم بشه؟

و اینکه با هر دو نرم افزاری که فرمودید من فرمت کنم یا با یکیش مثلا هیرن بوت کفایت میکنه. چون power max پیدا نکردم.

علت اینکه هارد اینجوری میشه چیه؟

باید کاری که گفتم انجام بدید . کار به صورت حدس زدن نیست . باید مرحله به مرحله رفت جلو
برنامه ایی که گفتم جزویی از دیسک بوت HIREN BOOT CD هست که باید به صورت بوتیبل انجام بدید .
Only the registered members can see the link

Mu3tang
26-03-20, 08:14
باید کاری که گفتم انجام بدید . کار به صورت حدس زدن نیست . باید مرحله به مرحله رفت جلو
برنامه ایی که گفتم جزویی از دیسک بوت HIREN BOOT CD هست که باید به صورت بوتیبل انجام بدید .
Only the registered members can see the link

وقتی داشتم اطلاعاتمو بک اپ میگرفتم وضعیت هارد اینجوری شد
2338823389

اما با هیرن بوت انجام دادم و بعدش وضعیت هارد به این شکل شد:
233902339123392

الان وضعیت هارد به شکلیه؟ میشه ازش استفاده کرد؟ یا کارش تمومه یا اگر دوباره اطلاعات بریزم توش دوباره به همون مشکل دچار میشه؟
اصلا چرا هارد اون مشکلات براش ایجاد شده بود؟

AMD>INTEL
26-03-20, 09:30
وقتی داشتم اطلاعاتمو بک اپ میگرفتم وضعیت هارد اینجوری شد
2338823389

اما با هیرن بوت انجام دادم و بعدش وضعیت هارد به این شکل شد:
233902339123392

الان وضعیت هارد به شکلیه؟ میشه ازش استفاده کرد؟ یا کارش تمومه یا اگر دوباره اطلاعات بریزم توش دوباره به همون مشکل دچار میشه؟
اصلا چرا هارد اون مشکلات براش ایجاد شده بود؟

الان اون وضعیت افت سرعت حل شده . همینطوری که میبنید . افت شدید ندارید و بنچمارک استیبله
این مورد در خیلی از هارد پیش میاد و اگر هاردی تو این مرحله رسیدگی بشه . جلوگیری میکنه از مشکل حادتر
فقط اون 9 سکتور ضعیف رو زیر نظر داشته باشید . اگر بیشتر شد بهم بگید تا بهتون بگم چیکار کنید الان وضعیت خوبه
با کمک من جلوی خرابی هاردت رو گرفتی .

Mu3tang
26-03-20, 11:28
الان اون وضعیت افت سرعت حل شده . همینطوری که میبنید . افت شدید ندارید و بنچمارک استیبله
این مورد در خیلی از هارد پیش میاد و اگر هاردی تو این مرحله رسیدگی بشه . جلوگیری میکنه از مشکل حادتر
فقط اون 9 سکتور ضعیف رو زیر نظر داشته باشید . اگر بیشتر شد بهم بگید تا بهتون بگم چیکار کنید الان وضعیت خوبه
با کمک من جلوی خرابی هاردت رو گرفتی .

ممنونم از شما

این هارد رو دو تا درایو کرده بودم که یه درایو 1 ترابایتی برای نصب بازی و بقیش برای آرشیو فیلم و عکس و اینجور فایلها.

الان دوباره بخوام بازی روش نصب کنم با توجه به اینکه بازی هاردو زیاد بکار میندازه ممکنه دوباره بمشکل بخوره؟ اصلا بازی توش بریزم یا یه هارد دیگ تهیه کنم برای نصب بازی مثل وسترن آبی و اینو بذارم برای آرشیو.

اون 9 سکتور چجوری زیر نظر داشته باشم؟ ممکنه دوباره اون حالت پیش بیاد؟

AMD>INTEL
26-03-20, 12:20
ممنونم از شما

این هارد رو دو تا درایو کرده بودم که یه درایو 1 ترابایتی برای نصب بازی و بقیش برای آرشیو فیلم و عکس و اینجور فایلها.

الان دوباره بخوام بازی روش نصب کنم با توجه به اینکه بازی هاردو زیاد بکار میندازه ممکنه دوباره بمشکل بخوره؟ اصلا بازی توش بریزم یا یه هارد دیگ تهیه کنم برای نصب بازی مثل وسترن آبی و اینو بذارم برای آرشیو.

اون 9 سکتور چجوری زیر نظر داشته باشم؟ ممکنه دوباره اون حالت پیش بیاد؟

سیگیت تهیه کنید . ترجیحا مدل هایی که 7200 rpm هستند و این هارد هم برای آرشیو دیتا و فیلم و ... نگه دارید