PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش روشن شدن چند باره مانیتور و خش خش کردن اسپیکر مانیتور

arthemis
16-03-20, 14:36
سلام
مانیتور من گاهی وقتها خود به خود در حدود دو ثانیه یا کمتر سیاه میشه (تصویرش میره) و خودش دوباره روشن میشه. گاهی چند بار پشت سر هم این اتفاق میفته، مخصوصا وقتی داغ میشه. بعضی وقتا انقد زیاد میشه که اصلا نمیتونم کار کنم دیگه.
اسپیکر های مانیتور هم سالمه فقط گاهی به شدت خش خش میکنه و صدای برفک میده بطوریکه اصلا صدای دیگه ای از مانیتور بیرون نمیاد. این صدای برفکطور همیشه هست فقط کم و زیاد میشه. تنها در صورتی از بین میره که من از طریق ویندوز میوتش کنم.

مانیتورم فوجیتسو هست، شش ساله دارمش. کابل ها همه سالم هستند. اچ دی ام آی و کابل برق رو تعویض کردم متاسفانه مشکل پابرجاست.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟:1. (28):

ممکنه اشکال از پاور کامپیوترم باشه؟ یا خازن های مانیتور ؟ یا درگاه ورودی کابل اچ دی ام آی؟ خازن روی برد باشه میتونم عوضش کنم خودم احتمالا.

AMD>INTEL
16-03-20, 15:21
سلام
مانیتور من گاهی وقتها خود به خود در حدود دو ثانیه یا کمتر سیاه میشه (تصویرش میره) و خودش دوباره روشن میشه. گاهی چند بار پشت سر هم این اتفاق میفته، مخصوصا وقتی داغ میشه. بعضی وقتا انقد زیاد میشه که اصلا نمیتونم کار کنم دیگه.
اسپیکر های مانیتور هم سالمه فقط گاهی به شدت خش خش میکنه و صدای برفک میده بطوریکه اصلا صدای دیگه ای از مانیتور بیرون نمیاد. این صدای برفکطور همیشه هست فقط کم و زیاد میشه. تنها در صورتی از بین میره که من از طریق ویندوز میوتش کنم.

مانیتورم فوجیتسو هست، شش ساله دارمش. کابل ها همه سالم هستند. اچ دی ام آی و کابل برق رو تعویض کردم متاسفانه مشکل پابرجاست.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟:1. (28):

سلام
وقتی تصویر میره چراغ مانیتور تغییر وضعیت میده یا نه ؟
مشخصات سیستم هم به طور دقیق قید کنید
اول باید تفکیک بشه مشکل
با یک مانیتور دیگه تست کنید . اگر مشکل برطرف شد که هیچ

arthemis
16-03-20, 15:33
چون کم اتفاق میفته نمیشه تست کنم، مثلا باید ساعت ها با یه مانیتور دیگه کار کنم تا متوجه بشم، که دسترسی ندارم الان. حتی ممکنه مشکلی پیش نیاد براش ولی من متوجه نمیشم که اون اتفاق افتاده یا نه چون تصادفیه همیشه نیست. برای خش خش کردن هم مانیتور اسپیکر دار در دسترسم نیست...

وقتی تصویر میره مانیتور روشنه هنوز، چراغش آبیه.

مشخصات مانیتورم fujitsu sl23t 1 lcd

پاورم ترمالتیک w 800
Nvidia Geforce GTX 750 Ti ---display memrory 2 gig---shared memory 8 gig
AMD 8350 eight core processor
16g ram
M5A99FX PRO R2.0 mainboard

AMD>INTEL
16-03-20, 15:58
چون کم اتفاق میفته نمیشه تست کنم، مثلا باید ساعت ها با یه مانیتور دیگه کار کنم تا متوجه بشم، که دسترسی ندارم الان. حتی ممکنه مشکلی پیش نیاد براش ولی من متوجه نمیشم که اون اتفاق افتاده یا نه چون تصادفیه همیشه نیست. برای خش خش کردن هم مانیتور اسپیکر دار در دسترسم نیست...

وقتی تصویر میره مانیتور روشنه هنوز، چراغش آبیه.

مشخصات مانیتورم fujitsu sl23t 1 lcd

پاورم ترمالتیک w 800
Nvidia Geforce GTX 750 Ti ---display memrory 2 gig---shared memory 8 gig
AMD 8350 eight core processor
16g ram
M5A99FX PRO R2.0 mainboard

حتما باید امکانات تست محیا باشه .این قطع شدگی به این شکل که تصویر برمیگرده میتونه از کارت گرافیک شما باشه .
این کار را انجام بدید و نتیجه را اطلاع بدید
درایور کارت گرافیک را با نرم افزار DDU حذف کنید
بعد آخرین درایور را نصب کنید .
اگر باز مشکل باقی بود باید با کارت گرافیک دیگری چک کنید .

arthemis
16-03-20, 16:28
انجام دادم، دیگه الان اصلا کارت گرافیکم رو تشخیص نمیده؟ چجوری پیداش کنم؟
اسلات های مختلف هم امتحانش کردم.

AMD>INTEL
16-03-20, 17:14
انجام دادم، دیگه الان اصلا کارت گرافیکم رو تشخیص نمیده؟ چجوری پیداش کنم؟
اسلات های مختلف هم امتحانش کردم.

درایور را باید نصب کنید .منظورتون از تشخیص نمیده یعنی درایور نصب نمیشه ؟
ویندوزتون چه نسخه ای هست ؟

arthemis
16-03-20, 19:05
منظورم این بود اصلا دیوایس منیجر کارت گرافیکم رو نمیبینه. چند بار هم درآوردم و زدم داخل اسلات ولی تشخیص نداد که چیز جدیدی روی مادربرد نصب شده.
نهایتا رفتم با سرچ اسمش درایور رو دانلود کردم. تو همین مدت داشت دانلود می شد. الان اومدم ببینم دانلودش تموم شده یا نه، دیدم کامپیوترم خود به خود درست شده ! یعنی دیوایس منیجر شناساییش کرده و درایور خود به خود نصب شده!!! احتمالا ریست هم شده! ولی کرومم مثل قبل هنوز باز بود.
فایلی که داشتم دانلود میکردم زیپ بود از یک سایت ایرانی دانلود میکردم (چون انویدیا ایرانو نداشتم)، یعنی اینجوری نیست که خودش نصب شده باشه باید خودم بازش میکردم.
نمیدونم چی شده ! حالا فعلا صدا و تصویرش خوبه اگه دیدم بازم مشکل داره اطلاع میدم. ممنون
ویندوزم ویندوز 10، 64 بیته

AMD>INTEL
16-03-20, 19:15
منظورم این بود اصلا دیوایس منیجر کارت گرافیکم رو نمیبینه. چند بار هم درآوردم و زدم داخل اسلات ولی تشخیص نداد که چیز جدیدی روی مادربرد نصب شده.
نهایتا رفتم با سرچ اسمش درایور رو دانلود کردم. تو همین مدت داشت دانلود می شد. الان اومدم ببینم دانلودش تموم شده یا نه، دیدم کامپیوترم خود به خود درست شده ! یعنی دیوایس منیجر شناساییش کرده و درایور خود به خود نصب شده!!! احتمالا ریست هم شده! ولی کرومم مثل قبل هنوز باز بود.
فایلی که داشتم دانلود میکردم زیپ بود از یک سایت ایرانی دانلود میکردم (چون انویدیا ایرانو )، یعنی اینجوری نیست که خودش نصب شده باشه باید خودم بازش میکردم.
نمیدونم چی شده ! حالا فعلا صدا و تصویرش خوبه اگه دیدم بازم مشکل داره اطلاع میدم. ممنون
ویندوزم ویندوز 10، 64 بیته

کارت گرافیک شما احتمالا مشکل داره اگر باز مشکلی مشاهده کردید .

arthemis
16-03-20, 19:23
من الان کارهایی که کردم این بود: اسلات رو تغییر دادم و درایور رو همونجوری که شما گفتی پاک کردم. الان اصلا خش خش ندارم ولی در مورد خاموش شدن هنوز زوده نظر بدم. اما اتفاقهای خوب دیگه هم افتاده، مثل اینکه جی پی یوم تو تسک منیجر به سقف میچسبید (وقتی داشتم یه کار سنگین انجام می دادم) الان همون کار رو باز کردم و فقط 19 درصد اشغاله!
من احساس می کنم مال همون درایور بوده، چون من همیشه درایور اپدیت می کردم قبلی ها رو پاک نمیکردم. همیشه هم سعی میکردم آپدیت باشم. هم ویندوزم هم درایورهام آخرین ورژن بود. شاید داخل رجیستریش یه مشکلاتی پیش اومده بود که با اون نرم افزار کاملا پاک شد. حالا باز اگه دیدم مشکلی هست اطلاع میدم اینجا، ممنون از وقتی که گذاشتین :11():

arthemis
16-03-20, 19:34
من الان کارهایی که کردم این بود: اسلات رو تغییر دادم و درایور رو همونجوری که شما گفتی پاک کردم. الان اصلا خش خش ندارم ولی در مورد خاموش شدن هنوز زوده نظر بدم. اما اتفاقهای خوب دیگه هم افتاده، مثل اینکه جی پی یوم تو تسک منیجر به سقف میچسبید (وقتی داشتم یه کار سنگین انجام می دادم) الان همون کار رو باز کردم و فقط 19 درصد اشغاله!
من احساس می کنم مال همون درایور بوده، چون من همیشه درایور اپدیت می کردم قبلی ها رو پاک نمیکردم. همیشه هم سعی میکردم آپدیت باشم. هم ویندوزم هم درایورهام آخرین ورژن بود. شاید داخل رجیستریش یه مشکلاتی پیش اومده بود که با اون نرم افزار کاملا پاک شد. حالا باز اگه دیدم مشکلی هست اطلاع میدم اینجا، ممنون از وقتی که گذاشتین :11():

خوب متاسفانه قطع شدن مانیتور هنوز برقراره... :(

AMD>INTEL
16-03-20, 19:40
خوب متاسفانه قطع شدن مانیتور هنوز برقراره... :(

سعی کنید با کارت گرافیک دیگری تست کنید .

arthemis
17-03-20, 10:32
سعی کنید با کارت گرافیک دیگری تست کنید .

خش خش صدا هم امروز برگشت.....شاید دیشب هم بوده توجه نکردم...
من با مانتیور دیگه ای تست کردم، درست بود. ممکنه از ورودی اچ دی ام آی باشه؟ یه کم که تکونش میدم تصویر میره .... یا مربوط به خازن و اینهاست؟

من یک کارت صدا یو اس بی هم دارم که به یو اس بی های جلو کیس متصل می کنم. امروز یو اس بی های جلو کیس هم کار نمیکنن...
من احتمال برق رسانی ضعیف می دم. آیا ممکنه مشکل از پاور باشه؟

AMD>INTEL
17-03-20, 11:11
خش خش صدا هم امروز برگشت.....شاید دیشب هم بوده توجه نکردم...
من با مانتیور دیگه ای تست کردم، درست بود. ممکنه از ورودی اچ دی ام آی باشه؟ یه کم که تکونش میدم تصویر میره .... یا مربوط به خازن و اینهاست؟

من یک کارت صدا یو اس بی هم دارم که به یو اس بی های جلو کیس متصل می کنم. امروز یو اس بی های جلو کیس هم کار نمیکنن...
من احتمال برق رسانی ضعیف می دم. آیا ممکنه مشکل از پاور باشه؟

ببینید خیلی تئوری مطرح میکنید باعث گیج شدن خودتون میشه .تنها راه فهمیدنش تست با قطعه سالمه . به طبع با توجه به اینکه من دسترسی به سیستم شما ندارم میتونم گمانه زنی کنم .متاسفانه شما آدرس غلط میدید و کمکی به حل مشکل نمیکنه .
پاورتون چند سال کار کرده و چند وات هست ؟

arthemis
17-03-20, 12:21
عرض کردم، ترمالتیک 800، از سال 91 دارمش، مفید شش ساله کار کرده.
من سعی می کنم مشکلات موجود رو بگم.:1. (28): :1041:

AMD>INTEL
17-03-20, 13:02
عرض کردم، ترمالتیک 800، از سال 91 دارمش، مفید شش ساله کار کرده.
من سعی می کنم مشکلات موجود رو بگم.:1. (28): :1041:

اون اطلاعاتی که به من میدید باید واضح باشه .این پاور هم میتونه باعث مشکل باشه . چون طول عمر متوسط 5 ساله . ترمال تیک هم تو پاور خیلی خوشنام و با کیفیت نیست .
فعلا بدون گزارش اضافی پاور را با یگ پاور مناسب موقت تست کنید .
نتیجه را گزارش بدید .